Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
18. okt 2012

@ludmilabb jaaj, tak som sa zlakla, ze nieco vaznejsie, i ked aj toto je neprijemne. Tak nech si rychlo fit

ludmilabb
19. okt 2012

@iinuska dakujem!

luba142
19. okt 2012

Caute, vesetky co su chori prajem skore uzdravenie. Nasa Barborka v septembri bola 3 dni v skolke a chytila anginu, odvtedy sa drzala skoro mesiac a pol a teraz zasa je uiz tyzden doma, zasa bola nejaka zahlienena, mala horucku a kedzemala uz po 8 hodinach od horucky vysoke crp dali jej ATB....ja tiez davam Cvitamin, ale po po tej angine som nasadila obom Imunoglukan, kedze tu anginu chytila samozrejme aj Kika, teraz sa drzi, tak hadam aspon ona nebude byvat casto chora. A problem je aj v tom, ze mi nechcu ziadne ovocie jest, tak ani neviem ako mam do nich tie vitaminy dostat 🙂

mystery7
22. okt 2012

jaaaj choroby ☹ ja som bola za posledny mesiac 2x chora. Bolesti hlavy, teploty, zimnica, upchaty nos 🙄 tak som sa napchavala Ceckom asi mam riadne znicenu imunitu 🙄
Chlapci su zatial ok, snad to tak bude aj dalej.

mystery7
22. okt 2012

tak a mame zase super vecer 🙄 🙄 dovtedy Mirko stuchal, strkal a tahal Slavka, kym Slavko nespadol hlavou na rebrovy radiator. Tak plakal, az sa zachadzal, teraz cakame co bude 🙄 taka rana to bola, az zadunelo 🙄 🙄
Mirko dostal 2 po zadku a teraz klaci v deckej. Az do kuchyne som pocula ako ho mm niekolkokrat upozornoval, aby sa pekne hral a nerobil Slavkovi zle. Hahaha hlavne nepocuvat. A to som ho chcela dnes aj strihat, tak nic z toho nebude.

Asi ziadna z vas nema 2 chlapcov, co?? Som zvedava kedy sa konecne ukludni.

iinuska
22. okt 2012

@mystery7 no my mame dvoch chlapcov, i ked s velkym vekovym rozdielom, ale poviem ti, ze teeneger mi niekedy berie viac energie ako Adamko.
snad je Slavko v poriadku

iinuska
22. okt 2012

zienky, uz je Spievankovo 3. Aj ste objednavali? Rozmyslam, ze objednam pre Adamka aj pre 2 krstniatka 🙂

mystery7
23. okt 2012

@iinuska no, ty si uz na inom leveli 😉 tvoj Peto uz asi neziarli.
Vacsina mamiciek, ktore poznam, maju bud dievcata, alebo mix. A tie take problemy nemaju. Mirko sam o sebe je tazka povaha a ta ziarlivost mu este pridava ☹
Ale mam super zazitok, dalsi na zamyslenie. Boli sme na malom ihrisku pri skolke a nikto tam nebol. Po chvili prisla mamicka s dievatkom v Mirkovom veku. Mala bola zlata, vesela, pekne sa hrala s chlapcami. Mamicka bola tehu asi v 8m tak len sedela na lavicke. Po case isli domov, mama vpredu, mala za nou. Zrazu zastala otocila sa k Slavkovi, ktory stal pol metra od nej, urobila krok a sotila ho, az sadol na zadok. Tak prekvapene na nu kukol, ale uz je na to zvyknuty, tak ani nezaplakal. Mala sa otocila a davaj za mamou. Cele to trvalo max 5 sekund. Mama to nevidela, len ja. A tak som jej povedala, ze toto sa nerobi. Asi taka povaha ako Mirko 🙄

iinuska
25. okt 2012

ahojte zienky
No Adamko zase sopli, tak som rozmyslala nad niecim takymto. http://www.bio-obchod.sk/produkt-5582/koloidne-...

sssimi
25. okt 2012

@mystery7 2och chlapcov síce doma nemám, ale aj tie moje si už pomaly začínajú dávať. Lili šklbe Sárke vlasy a Sárka sa fakt občas necíti a ide strašne silovo do malej. Nejak si nechce dať vysvetliť, že je iná váhová kategória. Doteraz bolo všetko skôr náhoda, ale dnes Sarah cielene Lianku buchla. Lili si to ani nevšimla, ale mňa to teda pekne vytočilo. Hrali sme sa všetci 4ria na posteli. Ja som sa venovala Sárke, Miro Lianke. Lili Sárku "kopla"-mrvila si nožičkami a Sarah do nej pesťou po nohe 😠 .... Tak asi aj ja sa mám no čo tešiť aj keď Sarah je ešte slabí odvar.

Sarah nosí nové hlášky zo škôlky. Samozrejme, že som s tým počítala, ale nečakala som "zabijem ťa". Strašne ma to štve. Dokonca "do riti" dokážem prehliadnuť skôr ako toto.... To slovo som vynechávala aj v rozprávkach a teraz ho povie aj 5x za deň. V triede si len 2 dievčence a 14 chlapcov. Je tam skoro najstaršia.... Pre pána, to kto učí 2oj ročné deti sa takto vyjadrovať??? 😠 😢

sssimi
25. okt 2012

@iinuska mne doktorka poradila nosovú pumpu či ako sa to volá. Je to pre často soplavé deti, ale silno pochybujem že by si to dala Sarah spraviť. Je to taká nádoba, do nej sa dá slaný roztok a preplachuje sa tým nos, keď vidíš, že niečo začína. Dieťa si dá hlavu na bok, musí mať pri tom otvorené ústa a ty vlievaš do jednej dierky ten roztok. Druhou dierkou to vyteká a dieťa by nemalo nakoniec nádchu dostať. No ja mám občas problém streknuť Sárke aj vincentku 😀 . A ešte odporúčam aliamare.

iinuska
26. okt 2012

@sssimi no s tym vyplachom nosa to ani nemusim skusat. Ja som rada, ked strekneme tu Vincentku.Teraz mal opuchnute jedno ocko, tak sme boli u doktorky, nevedela som z coho to ma, tak ona ze kvapkat do obidvoch oci. No uz ho vidis. Nastastie to bol asi len postipane, lebo na druhy den mu to uz odpuchlo.
s tou skolkou... ale to ich velmi dobre nerozdelili, ked je taka prevaha chlapcov podla mna

sssimi
26. okt 2012

@iinuska Oni sú prerozdelený podľa veku. Sú len 2 triedy. Deti od 2och rokov do detí narodené v roku 2009 a potom je väčšia tireda pre deti narodené do 2008. No bohužiaľ máme v dedine vééééľku prevahu chlapcov. A dokonca to jediné dievčatko ani nie je z našej dediny a je strašne tichučké, takže nič pre Sárku. Trpí epilepsiou a jej mamina tam musí byť s ňou, keby niečo. Takže to ako keby tam pre Sárku ani nebola.

iinuska
26. okt 2012

@sssimi no tak u nas v dedine je tusim zase prevaha dievcat. Teda aspon co poznam z ihriska, tak vacsinou vzdy bol medzi samymi dievcatami. Ale u nas su styri triedy, tak sa to strati.

saskarisko
26. okt 2012

ahojte,
baby to s nosovou pumpou a la slonikom je len vec zvyku, len dieta musi pritom dychat ako pes. mne to mala v pohode zvlada. ale inak rovnako dobre posluzi aj obycajna striekacka a prevarena slana voda (1 l vody a 9 g soli). nadchu dieta moze dostat, ale jej priebeh je jednoduchsi a rychlejsi, a hlavne ak sa dobre naucite fukat nos, tak nic nezateka na hrdlo a priedusky.

@mystery7 - naozaj musis len vydrzat. casom sa bude vsetko zlepsovat, a Mirko najde v Slavkovi partaka. teraz ma este stale na neho dovod ziarlit, lebo je mladsi, musi dat na neho pozor, a tak, ale za chvilu bude ako seberovny

luba142
28. okt 2012

@mystery7 ja mam 2 baby sice, ale aj tak sa stale tahaju, skriepia a hucia po sebe, no niekdy mam toho vyse hlavy naozaj
@iinuska
@sssimi ten slany roztok ani u nas nehrozi, mam tiez niekedy problem streknut Quixx 🙂 Ta Vincentka je dobra? Lebo ja pouzivam Quixx a Olynth, ale chcela by som vyskusat nieco ine, co ale aj pomaha 🙂

kosska3003
28. okt 2012

ahojte nechcete niektora cecko mam na predaj z damianu ten nekysly mam cele 3 balenia po 200g na predaj po 10 eciek lebo sa mi toho cecka nakopilo mama mi vela doniesla a je to skoda pokazit isto to neminieme tolko lebo ja som aj darebak na to to uzivat este malej do caju dam ale ma aj cmulacie a zas je nechcem predavkovavat ked je zdrava

iinuska
28. okt 2012

@luba142 Vincentku pouzivame. No ale ci pomaha...no tazko povedat. Ale ked strekneme, tak po 10 minutach mu to uvolni sopliky a vie si ich pekne vyfuknut. Asi je to dobre stiedat. Predtym sme mali Sterimar

ludmilabb
30. okt 2012

@iinuska chces mu to davat pit ci ako?

iinuska
31. okt 2012

@ludmilabb ano pit. Ale to len tak rozmyslam, este som to nekupila

sirinka
1. nov 2012

@iinuska j detom striebro striekam do nosa a do hrdla, manzel pred rokom nim kloktal a pil ho... Jemu pomohlo, ale detom ani nie.

jamaat
1. nov 2012

@kosska3003 Ktoré je to céčko? Daj link.

jamaat
1. nov 2012

@kosska3003 Ahaa, už som pochopila, nevedela som, že kilo je do päť balíčkov rozdelené. Tak ja by som si aj zobrala.

kosska3003
3. nov 2012

@jamaat no to som ani ja nedocitala ze ma az 5 balikov a mama mi tiez nieke kupila tak mam toho moc moc neni problem v klude ti predam lebo skoda je to pokazit ma to 2 roky zaruku ale ja to isto neminiem lebo zas kazdy den jej nedavam aj zabudam ja som lajdak na toto

sirinka
9. nov 2012

baby.... tak mam za sebou pracovny pohovor, sefko sa tvaril velmi nadejne, tak dufam buduci rok sa aj ja opat zaradim medzi pracujuce matky 😀

kosska3003
9. nov 2012

@sirinka ale to ubehlo co ta materska 😀 😀

sirinka
9. nov 2012

@kosska3003 haha, ja uz taham 6. rok....takze ani nie tak rychlo, vlastne sa do prace aj tesim, pojdem na polovicny iba, mozno dokonca zo zaciatku iba na 10 hodin...

joannas
9. nov 2012

@sirinka 10hodin do tiždna alebo do mesiaca ? 😉

sirinka
9. nov 2012

@joannas do tyzdna samozrejme