Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
7. jún 2009

Ahojte, dnes je tu akosi prazdno 😕 . Aj u vas bola taka burka? Tu bola hrozna... Inac zapal prsnika zmizol, uz ma skoro vobec neboli. Teraz mam pre istotu totalne vyhadzane pery herpesom...slak ma asi trafi 🙄 😠 . Mam pocit, ze vsetko zle sa na mna lepi, co sa len da....
Ale mam na vas otazocku, nemate niektora kolotoc od Fisher Price - Motyle?????? Prosim, my sme ho dnes kupili, ale ma zarazilo, ze kolotoc....a tie motyle sa netocia ????? Proste to len hra a svieti, no netoci sa to.... Je to dost drahy kolotoc...a nekolotocuje, nechapem to..... Aby ste mali predstavu, posielam aj link
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5257258 Tu aj pisu, ze by sa to tocit malo... Lebo to chceme ist reklamovat, a nechcem vypadat jak blbec, keby sa to fakt nemalo tocit..... 😖

sssimi
7. jún 2009

Nika ja ho mám a točí sa! Utekaj reklamovať.

Moja maličká sa strhávala zo sna ten týždeň čo sme boli v pôrodnici. Ja som to pripisovala spomienke na pôrod. Teraz sa skôr zo sna škerí... A najviac ma dorazí, keď je na cecku, neťahá a tak jej poviem aby papala a ona sa začne šulať... No vtedy by som sa tak z chuti zasmiala, ale bojím sa aby som jej potom klobúčikom do oka nepichla 😀 ...

Zajtra ideme pediatričke a na nožičky.

nikanika28
7. jún 2009

Juuj sssimi, si poklad, dakujem dakujem 😉 . Je taky dufam len jeden druh 😅 . Budeme musiet 35-40km kvoli tomu zase cestovat, ale urcite to nenecham len tak, kurnik, tolko penazi to stoji a je to hned na figu... 😠 Nie je tam ziadne tajne tlacitko na spustenie toho "kolotoca" dufammmm....??? 😅

lasenka
8. jún 2009

dobre raaaaanko 😉

zuzkad
8. jún 2009

pekny dnik kocky,

tuto noc som mala nervy, konece sa mi podarilo celkom pekne odsat mliecko v mojom pripade je 80ml mooooc pekne...a ked som v noci isla dat malemu este mliecko tak som to nejak vyliala a rovno na maleho ...cize bolo po mojom mliecku a este aj po mojom spanku, lebo maleho som musela prezliect, hned aj prebalit a prebral sa mi ...cize zaspat znova bola fuska ☹ ale nevadi... utesujem sa, ze v starobe dospim 😀 😀 😀 😀 😀

lasenka
8. jún 2009

zuzkad - och boze, tak si mala noc 😖

my sme spinkali celkom pekne, vstala som len 2-krat, asi sa ucime na nejaky system 😉

mimi21
8. jún 2009

pekne ranko kocky
chcem sa spýtať, tie čo kojíte a aj odsávate, ako často odsávate?
ja som chcela dnes v noci, som mala pocit ze ma bolí prso, a ze ja tam vela mliečka, malá papala z druhého a bolo jej dost tak som chcela odsat a za 10 min. som odsala asi 20ml
to predtým bývalo aj tak 70
nechcem si uhnat ten zápal prsníkov a na druhej strane sa bojím aby aj malej potom ostalo dost v prsníkoch
ako rýchlo sa zase spraví mliečko?

emode
8. jún 2009

Ahojte babenky,
zuzkad asi si uz dost vycerpana, uplne ta chapem, ja by som mala ine nervy ... som cholerik 😖 co si potom dala malemu papat?

las aj my sme to dnes v noci zvladli na 2x prvykrat o pol noci a o piatej rano 😀 ale este sa netesim, mozno to bolo len vynimocne ...

nemate skusenost nahodou s hlienikmi ale my ich nemame v nosteku ale v hrdielku? zajtra idem do poradne, mozem s tym pockat? mame to uz od vcera ale nebola nejaka zla, skoro cely den spinkala, nebola nervozna alebo tak ...
monkap napis ako ste dopadli s tymi vyrazkami, aj mna to uz riadne trapi, mala ma lica ako rasplu ☹

sssimi drzte sa na sone 🙂

monkap
autor
8. jún 2009

ahojte,
emode poobede ideme na poradnu, tak dam vediet .... tie vyrazky su hrozne ... uz to mame aj na hrudnicku 😢

zuzkaprofant
8. jún 2009

cafte ako sa mate ja na prd ja uz nevladzem ledva nohy prepletam taka som unavena maly zistil ze ma hlas tak krici pre kazdu hlupost a lebo len tak , dnes sme bloli u dokyho tak vsetko mame oki nemusim ani na siroko balit a o mesaic nas caka ockovanie len enviem ci ho mam dat ockovat a ked hej na ake choroby lebo si mozem sama vybrat tak poradte na ake sa davaju ockovat na sk ake su povinne

a napisete mi ake doklady potvrdenia potrebujem na ten prispevok 25tis dakujem

inac ja uz dako nemam mliecko som si vcera urobila vtacie mlieko a pijem cajiky snad pomoze inac ako kojite mne dokyn kazala uz predlzovat cas s 3 hodin na 4 a tak dalej maly pribral ma uz 4kg a 56cm vsetko ma mat akoma tak som rada zajtra mna caka kontrola u gynekologa idem sama s malym tak to bude kofbojka ked spusti ref 😀 😀

zuzkaprofant
8. jún 2009

zuzkat to poznam ja som vcera odsala mliecko isla som ho preliat do flasticky a polku som rozliala na nervu som sa rozplakala bo dost malo mleka mam a aj tak ho rozlejem
dievcata vas nebolia cecinky mna po 3 hodkach tak tahaju a ked si idem odsat ze mam plne tak nic nejde auz po dakej minutkeale dako malo odsajem si myslim tak max 100ml a to nie kazde 3 hodky niekedy mam len 50ml som stoho na nervy lebo neviem ci to je dobre alebo nie
neviem ako vas ale mna to kojenie ma x unavuje molj maly mi stale zaspi na cicinke a potom o hodku je hladny tak ja nic nerobim len kojim uz som skusala ho budit , rozpravat sa pri kojeni hladkat vsetko mozne on aj tak zapsi tak ja neviem ci ja som neschopna alebo co ☹

emode
8. jún 2009

monkap
my sme predsa len skusili ten imazol (odporučila aj svagrina) a po dvoch dnoch je to lepsie, ma to take vysusene, uz to nie je cervene ale stale je to drsne a nove sa jej robia teraz na krku ...
bojim sa aby to nebol nakoniec predsa len ekzem ☹

dupinka
8. jún 2009

Ahojte!

tak ja mam opacny problem: niekedy mam tak vela mlieka, ze striekaju aj 3 prudy z prsnika a maly, ked sa napapa, tak vsetko z neho ide von... Az som plakala, co som nevedela, preco grcka. Ale nastastie som, dufam, odhalila dovod a budem musiet zvolit inu techniku dojcenia.
Nas maly inak krasne spinka - 3-4 hodiny. Vcera sme mali navstevy, tak v noci spal az 5 hodin, co bol unaveny z novych tvari.

Inak, baby, mozem marhule? Dost sa bojim skusim kompot a nie to este surove....
A orechovy zavin? Lebo orechy ako take su alergen, tak neviem, asi skor nie 😖 , vsak?

sssimi
8. jún 2009

Dupinka marhulový kompót jedávam normálne a malá je v pohode a aj čerstvé by sme mohli-je to domáce ovocie. Ja dnes plánujem vybehnúť na čerešne 😝 .

My sme boli dnes na poradni. Máme 3500g. Nie je to toľko koľko by malo byť, ale nie je to ani najhoršie. Maličká mi bola od včera desne uplakaná-bruško ju bolelo, tak jej dnes doky pomohla. Capla jej rekt.rúrku a aj kvapky sme dostali.

O hodinu ideme na nožičky. Našťastie sme si to vybavili, tak nemusíme čakať 🙂

Babuľky ja mám večerné krízy s mliečkom. Musím viac piť-hlavne doobeda. A s tým odsávaním-ja si myslím, že ideál je doodsávať po papaní. Potom sa nemusíte báť ani zápalu z nevyprázdnenia prsníka a do ďalšieho papania sa mliečko obnový.

Zuzkaprofant 100ml máš fajn a aj 50ml. Neboj možno teraz malý viac vytiahne z prsníkov.

Kočky ako mrazíte mliečko? Nejako to zlievate?

veronika1982
8. jún 2009

emode.. aj my mame hlieniky v hrdielku a doktorka povedala ze bud ich vygrcka ked ho dame na brusko alebo sa dostanu do stolice.. takze ho vzdy rano dam na brusko. raz sa nam podarilo ich vygrckat a teraz su stale v stolici takze je to fajn ze idu von..

a k mliecku.. normalne si odsajem do flasky kde je uz mliecko..

emode
8. jún 2009

dupi ja mam tiez ten problem pisala som Annag (pozri temu medzi babetkami) tak poradila techniky lebo mala je tiez dost nespokojna a to z toho ze papame hltavo a potom sa jej mliecko vracia a ma v zaludku vela vzduchu ... inak este robim to, ze ked idem dojcit, tak zacinam prsnikom z ktoreho papala naposledy a potom prejdem na druhy ... boze ja vam mliecko poslem baby

sssimi a zuzkaprof tie homeopatika ricinus communis 5CH su dobre, mne ucinkovali ihned a este vinea fakt je ze ja pijem vela tekutin, tie 2l urcite a viac

dupinka
8. jún 2009

sssimi: ja zvycajne po kazdom krmeni odsajem zvysok mliecka, pripadne aj druhy prsnik, ak je plny.
No a necham to vo flasi od odsavacky v chladnicke do dalsieho krmenia. Pred krmenim zachladenu cast dam do mraznicky do pohara a odsavam dalsiu davku.
K zamrazenemu mliecku mozes kludne pridat zachladene z chladnicky. Len k studenemu teple, cerstvo odsate nie.
V chladnicke mozes mat zachladene 12hodin. v mraznicke pohare s mlieckom vydrzia 3mesiace.

Dufam, ze som to nenapisala ako hotentot. 😅

A pribrali ste celkom pekne...My ideme do poradne buducu stredu, minule sme pribrali skoro 900g za 15 dni, tak som zvedava, ako to bude teraz.

veronika1982
8. jún 2009

ja som citala clanky a fakt vela spravi technika dojcenia... sice ja sa k tomu nemozem nejako vyjadrovat lebo ja krmim cez klobuciky ale prisla som na to ze ked maly strasne zacne sat tak mi potom mlieko tecie von a on nestiha polikat. vtedy treba spravit prestavku alebo sa cela naklonit dozadu... a na podporu mlieka treba pit vela tekutin a nevzdavat to aj ked mas pocit ze mas malo mlieko proste treba to vydrzat a neustale prikladat maleho k prsniku..ja si uz tak neodsavam ako kedysi ale niekedy musim hlavne v noci lebo sa mi robia az hrudky... naucila som sa uz aj rucne odsvat..

zuzkaprofant
8. jún 2009

pijem vineu ale neviem ci srtoho maleho neboli brusko ☹

bambi7
8. jún 2009

ahojte babulky ako sa mate?ani neviem ci som vam pisala boli sme v poradni mame 3890G ak ano tak sorry som skleroticka 😀 no uz cez den konecne aj spavame aspon daco 😉 to uspavanie v noci nie je nic moc ale to neva stavam teraz o 1-2 v noci a potom o 4h a potom kazde 2H 😉 inac ok pohoda zvladam.....
stale vrackame tak ideme na to sono ci mame reflux tak uvidimeeee vecer pridam fotky uz konecne

a vy sa ako mate babule?

bambi7
8. jún 2009

este zom zabudla napisat ze uz 2T ma pobolieva chrbtica v tej oblasti som to mala aj zlomene a v sobotu uz ma to tak pichalo ze som sa nevedela nadychnut ale snad to prejde nahrievam si to teplom je to lepsie.....

a zuzkad chudatko clovek sa trapi kym to mliecko je a potom sa vyleje 😒 tak sa drzkajjjjj

bambi7
8. jún 2009

chcela som napisat ze ma to boli v tom mieste kde mi pichali sinal ......babulky co ste po spinali nic vas neboli

emode
8. jún 2009

bambi nie mna to po spinalke neboli dokonca mam pocit ze moje povodne bolesti krizov z cias este pred otehotnenim su prec ... dufam, ze to budes mat len nieco prechodne drzim palce

stija
8. jún 2009

ahojte
zuzkaprofant tiez som pocula, ze vinea je dobra na mlieko. Ale tiez som uz pocula, ze je to blbost, vraj len vymysel z internetu. Ono ked sa to tak vezme, je fakt, ze vinea je v podstate sama umelina. moja svagrova tiez vravela, ze jej vinea pomohla na mlieko, ale kto vie? mozno by jej uz pristupilo aj bez nej. ja ju nepijem a tiez som mala pocit, ze mam malo mliecka, ale spravilo sa to, ako sme prisli z porodky, zacala som iba kojit, povedala som si, ze radsej castejsie budem kojit a ono to pride. a teraz to funguje tak, ze v noci mala prespi aj 5-6 hodin (dnes 7), ani sa neda zobudit, a potom rano si vypyta po 1,5-2 hodkach. Vraj je to normalne, potrebuje dobehnut tu noc. Ale este ta vinea - je hodne bublinkova a z toho moze maleho boliet brusko.

stija
8. jún 2009

emode, monkap, myslim, ze vy ste pisali o vyrazkach. malej sa zacali robit na lickach a krku tiez akesi vyrazky, nie je to zatial velka katastrofa, ale aj tak. co ste na to skusali?

sirinka
8. jún 2009

bambi mna tiez po prvom bolelo dost dlho miesto po vpichu epiduralky...

nam sa vcera klarka zrutila na betonovu hranu, rozrazila si usta...tolko krvi z nej vytieklo...ja som z nej uz na nervy, furt sa niekde dokalici... ☹

dupinka
8. jún 2009

baby, nas maly ma na krku take vyrazky, mne to pride ako potnicky, tak mu to natieram Sudokremom.

emode
8. jún 2009

stija u nas to zacalo par vyrazkami a vyzera to dost zle po tyzdni stale dufam, ze je to len to novorodenecke akne a to zmizne aj same od seba ... som len zvedava s cim pride monkap z poradne 😖

kvetinkaaa
8. jún 2009

ahojte je tu niekto? ja len na skok, uz som zapla zehličku. idem k vam po radu.
bohuzial uz nekojim a mala som min.tyzden MS (myslela som si) ale po nejakych troch dnoch prestala a teraz v sobotu zase sa spustila ale sa mi zda ze toto uz je MS, aj ked nie je taka silna ako pred otehotnenim.
mate s tym nejake skusenosti? obavam sa či ma nebudu čistit 😒 😒 silna je taka ze nie je to ako ružovy vytok ale nejde zo mna tak vela ako kedysi.

ak niekto niečo viete, dajte vediet. diiik pá a vela zdravia a hlavne aj mliečka vsetkym maminkam..

monkap
autor
8. jún 2009

boli sme na poradni ... vazime 4000g 😉

emode: tie vyrazky .... detska dr. povedala, ze je to asi ekzem a poslala nas na kozne ... na koznom povedala dr. ze tam je aj novorodenecke akne aj ine 😨 😨 a ze to sa neda este povedat, ci je to ekzem alebo co, ze az najskor v pol roku bude vediet povedat, ci je to atopicky ekzem .... kazala nam kupat v dubovej kore, na premastenie excipial krem, a dala 2 robene masticky .... jedna obsahuje kortikoidy 😠 (ale vraj iba malilinko 😠 😠) .. a zakazala davat oliv. olej (ten som davala, bo malinka mala suchu pokozku) ... takze som dooost nastvana ... ale mame to uz dooost skarene ... aj na hrudniku sa to zhorsilo, tie vyrazky sa rozsiruju zo dna na den je ich viac, a viac 😖