Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
17. okt 2009

Janka ja som tam zazila strasne zlate sestricky ale aj take nervoznejsie ked som nieco potrebovala sa spytat tak mi bolo jasne ze ich strasne otravujem...a jedna co chodila kupat a vysvetlovat co nafasujeme, osusku, zavinovacku atd mi nebola sympaticka a pri kupani do mna hukala ze co Sofiu tak chytam a ze rychlejsie....a jedna mi povedala ze ak chcem kojit kazdu hodinu a nic ine nerobit len kojit tak je to moja vec ale malo by sa len kazde tri hodiny, hahahaaaa a bradavku Sofii strcili do ust a ziadne poucenie ze najrpv prilozte babatko k prsniku bradou atd, kdeze to som si az tu na konikovi nasla

borocka mne sa prsia strasne rychlo naliali a mala som ich ako kamene, rychlo mi museli pichnut injekciu na uvolnenie mlieka, odstriekala som si ich, Solux mi dala na nahrievanie a preco u teba narazali na laktacnu psychozu vsaak mne sa stalo to iste??? 😖 mna by tam asi slak trafil
ku mne chodila na izbu mama a to bolo suprove 😉
inak mne ozaj nik nenadaval a nenarazal na to ze som nechopna ale mne to ani nikto vraviet nemusel pretoze prve dni doma som sa tak citila ☹

luba142
17. okt 2009

ahojte 🙂

my sme mali dnes druhy krat mrkvicku a papali sme bez problemov aj bez mliecka este sa aj dopila z prsa mlieckom zatym.

K porodom : ja som mala obidva porody rychlo bez problemov s vydrzatelnymi bolestami a vzdy po 10 minutach tlacenia bolo babo vonku aj pri jednej aj pri druhej a bez bnastrihov len s natrhnutim na 2 stehy. a ked to tak zratam tak od zaciatku kontrakcii az po porod to trvalo nejakych 6 hodin
A to co som dovtedy pocuvala doslova horory ma vzdy strasilo az do porodu samotneho.

jamaat
17. okt 2009

No veď vravím, BFH len na papieri. Nás ani neučili, ako kúpať. Len tak narýchlo okúpala sestrička a popri tom čosi ukázala. A jednej sa nechcelo rozkladať vaničku, tak čo so mnou na izbe bola, jej malého umyla v umývadle, čo by bolo OK, keby šla teplá voda.
Mne to až tak nechýbalo, spomenula som si spred tých 13 rokov a tá moja susedka odkukávala aj odo mňa. Mne vadil ten prístup, že aj keď ti poradili, tak neochotne, a nikto neprišiel za tebou, čo a ako, musela si sa ty stále pýtať. A to si potom ozaj človek pripadá neschopne a otravne. No zase preháňam, že nikto. Jedna-dve ano. 🙂

luba142
17. okt 2009

jamat mna sa len opytala ci sa chcem pozriet lebo chodili kupat do miestnosti zvlast a ked som povedala ze sak ja som druhorodicka tak ze jaj sak teda nemusite vy to viete 😀 , a pravdu povediac sa mi ani nechcelo 🙂

ladywitch26
17. okt 2009

ludka,tak to si mala ako ja s tym mliekom. ja som sla na treti den domov a akurat v aute po ceste sa mi zacali nalievat mliekom prsia.no neskutocna bolest, nervna som bola,doma kopu ludi, kamos so zenou u nas,doniesli nam isofix na sedacku, no na nervy. ja by som bola vrazdila. tak som len vystartovala do sprchy rovno a odstiekavala,lebo sa to nedalo vydrzat. potom o polnoci som odstriekavala uz do flasky a rano rychlo bezal muz do lekarne kupit odsavacku.inak by som uz asi bola fakt na praskoch.
inak mne tiez kazda sestricka inak. jedna skonstatovala,ze mam ploche bradavky, tak najskor mi ich kadejako vytahovali,lebo mala sa nevedela prisat poriadne. potom odrezali vrch striekacky a tak mi ich podtlakom vytahovali, potom mi doniesli klobuciky, ale take hnusne,ze na druhy den bradavky az krvave,co mi ich mala tak dotahala. a jednu noc tam prisla taka super sestricka, pri nej mi to slo aj bez klobucikov.ale to bola proficka,lebo doma tri deti a akurat bola v 7.mesiaci so stvrtym 😀 no len to by musela mat dlhsiu smenu,aby ma to naucila.tak sme doma hned presli na klobuciky, ale od aventu, take v tvare motylika. tak sa mi to vsetko aspon zahojilo. ale mlieka bolo tolko,ze sme nakoniec aj tak skoncili pri odsavacke a flaske.

sssimi
17. okt 2009

Jamat rýchlo so sexom? My sme skúšali po šestonedelí-či to sa ti zdá skoro? Ja ani neviem. Prišlo mi to tak normálne, že po šestonedelí na to hupsneme, len som nečakala tú desnú bolesť... 1x sa do mňa ani nedostal... Potom som si aj pár krát pri sexe poplakala od bolesti, ale už sme to nejak "rozchodili" 😀 Teraz zase chýba čas pri malej, tak len tak na rýchlo šup šup šup.... 😀

ladywitch26
17. okt 2009

simi, my musime chodit do vedlajsej izby, lebo mala sice spi v postielke, ale akonahle muz len ruku ku mne natiahne,tak zacne plakat zo spania. potvorka, ako keby mala siesty zmysel. 😠 tak ju uspime, preventivne jej kolotoc este pusti a my sa vytratime vedla. normalne ti nas do manzelskej postele nepusti... 😀 a to uz tyzden neberiem antiku,co skusame druhe, ale zatial sme sa k tomu dostali len raz. no neviem,ci takymto cinom nezostane jedinacik... 😀

ludmilabb
17. okt 2009

ja mam stale problem s tou jazvou ale predstava ist pod noz, pomooooc
neviete o nejakom geli alebo kreme alebo co, gynekolog mi nic nechcel predpisat...a boli to jak fras a to ani nic dokopy nerobime...pomaly sa na to ani nebudem tesit 😝 a to by bol pruser ☹

jamaat
17. okt 2009

sssimi, no veď práve, že ste ledva konca šestonedelia dočkali a už ste skúšali. Veď mne po 2 mesiacoch ešte stehy vypadávali. Čo vypadávali, pinzetou som si ich musela vyťahovať! Ale nerozumiem, prečo ste to robili, keď si pri tom plakala. Mne na chlapovom mieste by v takom prípade asi ani nestál! Musíte byť veľmi nedočkaví! 🙂

luba, veď ja som si ju tiež okúpala sama, len tá moja suseda bola prvorodička, tak to chcela vidieť. Ibaže to nakoniec ani nebola ukážka, len opláchnutie v ledva letnej vode.

ludka, niečo na hojenie jazvy je, ale teraz narýchlo neviem. Pohľadaj na nete.

ludmilabb
17. okt 2009

Janka ja ale kremik na hojenie jazvy nepotrebujem skor krem na lepsi priechod, jazva mi to totalne vsetko stiahla...ma to mrzi ze sme takto dopadli ☹ sssimi tak vy uz aspon fungujete ale my nie, proste vzdy ma to boli a je koniec tolko pokusov bolo uz sme z toho frustrovani, manzel hadam viac ako ja...

jamaat
17. okt 2009

ludka, tá jazva časom ešte povolí. A myslím si, že si aj zo strachu, že to bude bolieť, aj zo stresov zo Sofie, tak nejak v kŕči a nevieš sa uvoľniť. Ale jasné, že aj jazvou. TAkže potrebuješ niečo ako lubrikačný gel? Tak potom si kúp lubrikačný gel 🙂 .....alebo obyčajný detský olej. Moje skúsenosti sú také, že ten olej je ešte aj lepší (napr. Aviril)....to môže potom aj na masáž jednou cestou použiť.

luba142
17. okt 2009

jamat ja som ju v porodke prave nekupala lebo mna ani uz nevolalai kupali ju same to prvorodicky sa chodia pozerat a ostatnym babatka kupu, normalne ju zobrali a priniesli okupanu len ked moja teta mala sluzbu tak som bola s nou ze aspon pokecame pri tom ale tiez ju ona kupala ja prvy raz az doma 🙂

jamaat
17. okt 2009

luba, my sme mali na izbe také hlboké nemocničné umývadlo, takže v tom som si ju umyla. Inak chodili s vaničkou a tak na izbách kúpali.

Inak pred tým prvým kúpeľom Emka tak zvláštne voňala....myslím si, že to bolo ešte zo mňa...z maternice. Ale bola to ozaj vôňa. Nechápala som. Potom po okúpaní už voňala len krémikmi a tak klasicky bábätkovsky. Tak som potom spätne nad tým rozmýšľala....a uvedomila som si, že vlastne aj lochie a krv po pôrode tak sladkasto voňali. Znie to divne, ale je to tak. Úplne inak ako menštruačná krv.
....No, toto znie možno aj dosť úchylne. 🙂

sssimi
17. okt 2009

Ludka my frčíme na lubrikačnom gely, lebo nie som pri kojení dosť vlhká...

Jamat ja som to silou-mocou chcela "rozchodiť". Bolo mi povedané, že po niekoľkých razoch to pôjde a ja som to už chcela mať za sebou... MM bol tiež dosť proti, ale ja som naliehala a teraz som aj rada, lebo sa mi tým aj panvové dno trénuje a už nemám problém pri kýchaní 😀

sssimi
17. okt 2009

Jamat tak to som si ani neuvedomila či voňala inak... A nie je na tom nič úchylné 😀 Inak moja malá nebola ani vôbec krvavá keď ju vytiahli. Bola úplne čistá ako by ju práve z vane vytiahli 😀 ... Veď tam aj bola o 2tt dlhšie 😀

luba142
17. okt 2009

ssimiá to si dobra ja som ani sita nebola a aj tak som velmi dlho nemala na sex chut

jamaat
17. okt 2009

Sssimi, to kto ti tak povedal? Podľa mňa to chce čas a nie rozchodenie. A keď, tak len jemné, bez slz. A panvové dno sa účinnejšie precvičuje inak, predpokladám, že sa ti pri prekonávaní bolesti nechcelo ešte aj panovovými svalmi chlapa objímať 🙂

Ani Emka nebola krvavá. Taká ružovo-bielo-modrá 🙂

ladywitch26
17. okt 2009

ludka, to nemusi byt len jazvou.ja som sita nebola a aj tak to bolelo jak svina prvykrat.hadam aj horsie,ako ked som bola panna 😀 to ked kojis,hormony,nezvlhcuje to.my sme pouzivali gel na zaciatku.teraz odstriekavam len 2x do dna,tak uz pohoda.

ladywitch26
17. okt 2009

moja stanka tiez nebola krvava,bola pekna ruzovucka a pripominala mi toho ako plysoveho psa,shar pei ci jak sa vola 😀

ludmilabb
17. okt 2009

a kde zozeniem ten lubrigacny gel 😀 😀 😀 , v lekarni?
mne len gynekolog povedal,ze mam velke sitie, velku jazvu a treba skusat
lady mna to boli presne ako pises hadam akoby som panna bola 😅 iba ojkam no o nicom

fuu ja si baby ani len nepamatam ako vyzerala Sofia, teda ci mala krv na sebe alebo nie, len som matne videla ako ju ma doktor na rukach a ze place, som bola stastnaaaa....manzel pred tlacenim odisiel z miestnosti (nema rad nemocnice, krv atd) tak ju nafotil uz umytu v zavinovacke a krasna bola 😉

ladywitch26
17. okt 2009

ludka, v lekarni, v drogerii a sexshope 😀
to moj muz mi este cumel medzi nohy a vykrikoval,ze uz vidi hlavicku 😀 ale on uz mal nejaku tu prax, chodil sa k susedovi pozerat, ked mali teliatka... 😀

borocka
17. okt 2009

ludka: ja som mala so sexom podobny problem. celkom ma presla chut. a ked som sa na to aj dala kvoli manzelovi, bola som celkom strpnuta, plna strachu a nervov. zvnutra sucha a dopredu ma vsetko bolelo. pouzivali sme lubrikant,a pomaly to povolilo. stale to nie je ono. na sex chut nemam, ale aspon pri nom neprezivam muky:P
ludka: no a s tou laktacnou psychozou...to vies ked niekto hovori o tom, o com nic nevie. hrozil mi zapal prsnikov, ale mlieko nema s psychozou nic spolocne. mozu to dostat vsetky zeny po porode bez ohladu na mlieko.

moj pato bol cely krvavy. uz ked ma polozili na stol a sestra do mna strcila ruku aby skontrolovala ako som otvorena, tak ju vytiahla celu krvavu. je v tom nejaky rozdiel??

a starostlivost o babatka? tak to mi dala 5minutove skolenie sestra, ktora maleho drzala ako taky bochen chleba.prehadzovala ho zo strany na stranu,surovo mu liehovala pupcek,inak nic. ziadne kupanie sa nekonalo.
akurat jedna sestricka bola strasne mila, tej som sa mohla spytat na cokolvek, a vzdy vysvetlovala a ukazovala.

iinuska
17. okt 2009

ja na sex nejako nemam chut. Od porodu sme sexovali asi 4x.Ako pise simi, tiez niesom dost vlhka, ale pomohli sme si 😀

borocka
17. okt 2009

a co vasi partneri?? maju pochopenie pre nechut k sexu???
ten moj si mysli ze som si nasla niekoho ineho, lebo podla neho nie je mozne aby sa z nymfomanky stala abstinentka.

ludmilabb
17. okt 2009

co uz ma robit ked vidi ze ma to boli, trikrat nadseny nie je...ako si moze tvoj mysliet ze mas ineho??? vlastne co sa cudujem chlapi nerodia tak prd vedia ako to moze boliet!!!

ladywitch26
17. okt 2009

no ti chlapi.... 😠 borocka, tvoj muz asi nebol pri porode,ze? moj tlacil aj za mna a po porode by ma na rukach nosil,ze kolko som si musela vytrpiet.

sssimi
17. okt 2009

borocka 😀 Mne už sa chuť vrátila len času je málo...

Ludka lubrikačný gél aj v Tescu pri gumách nájdeš 😉

Jamat to mi moja mamča poradila 😀

dm1
17. okt 2009

jamaat - k tomu prilozeniu. ja som maleho mala pri sebe az na 3.den cez den a na 4.den aj v noci. ked som rodila mi ho prisli len na 5 min.ukazat a na druhy den tiez. iba ukazali nachvilu polozili a odisli. ja som sa nemohla samozrejme pomaly ani dvihnut tak by mi museli pomoct a dat mi ho oni ale nic.... vobec mi to nedoslo v tom zhone ze pytaj si prilozit....

zuzkaprofant
17. okt 2009

taako citam aj sexujete to kedy mate cas,,,,,,,,,,,,ixixixix,,, mi sme skusali terza ked christianko ma uz pol roka do vtedy dako som nemala cas a ani popravde chut a ani teraz dako nemam ale som si myslela ze to bude bolet ale mna to dako nic nebolelo tak neviem asi maly mi to zprechodnil poradne 😀

inac tie sestricky su otrasne na sk moj muz sa tesil ze som nerodila na sk lebo by ma aj z nemocky vyhodili lebo ked ja mam bolesti tak som nerva a primar neprimar ked sa mi neico nepaci tak aj on lieta ja som hrozna povaha ja vynadam kazdemu tak som bola aj rada ze minik nerozumel tu chcem vsetky moje deturence odrodit ak est edake budu

moj maly dne cely den place som nezvna stoho a moj muz kludas ved sa nic nedeje 😀 😀 tak ho bavi ja ralaxujem

borocka posli muza do porodnici a pochodpi,.xiixix,,,alebo ho nechaj tt s babatkou cele dni a uvidis hned ho to prejde 😀

dm1
17. okt 2009

ja sa nemozem na nemocnicu ani personal stazovat boli zlati. az na jednu sestricku z gynekologie a jednu s novorodeneckeho. ale vzdy sa niekde niekto najde.... inak keby nemam na izbe jednu ukrajinku co tam bola na udrzanie lebo rodila az za 2m tak asi nekojim. ta mi velmi pomahala. sak ked som az na 3.den vlastne jedla normalnu stravu.... som bola nevladna jak slak. sak som maleho nevladala dvihat tak mi ho prikladala, kazala mi odsavat... hovorila co a ako.