Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
1. nov 2009

dm no to by moja svokra ju stale dala sediet a vankusmi obklopila ale ked odyde ja ju dam hned pres a ked sa ma pata ci som ju tak dala tak jej poviem ze jasne pekne sedkala pre pokoj v rodine hihi

dm1
1. nov 2009

koska sak ano pokoj v rodine je dolezity 😉 . my sme boli vcera u nasich a bola tam aj teta a ta chcela dat malemu korku chleba do ruky nech si kuse... ma skoro porazilo. moja mama a svokra su uz poucene ze si neprajem take veci a ostatnych musim ustriehnut 😀

luba142
1. nov 2009

siri ja ju mavam na zemi na podlozke od hrazdicky odkedy sa zacala pretacat ale aj tak je ako pise dm stale na podlahe a tam sa jej napodiv paci viac ale je to studensie 😒 , vcera som ju dala do deckej ze tam je aspon koberec ked sa aj zgula z podlozky

koska nasa sa pretaca uz aj aj a na obe strany a este sa aj ruckami dokola ako hodinkove rucicky toci

luba142
1. nov 2009

dm ja som malej dala vcera do ruky mrkvu ae bola so pri nej ale ju len oblizovala sem tam zubkami trela a mrncala u toho este bola taka studena s chladnicky a ked som ju zobrala tak zacala revat 😅

luba142
1. nov 2009

no idem dokukat superstar a spat

kosska3003
1. nov 2009

dm no svokra ju chce stale niecim krmit zemiakom a polievku jej chce dat a tak mne sa az chlpy jezia ale neda jej vzdy jej poviem ze akurat jedla ze neni hladna a ze este chcem 3 tyzdne vydrzat kojit ale ja mam taku svokru ze ona si stale mele svoje ale uz to berem jednym uchom dnu a druhym von lebo by som sa s nou vadila

luba tak som zvedava kedy moja zacne skusim ju davat na zem ci to pomoze

mimi21
1. nov 2009

no ja som sa dnes smiala, ja malu davam dost na zem, ma tam normalnu deku a na tom este taku hraciu, ale bez hrazdicky mame a ona sa tak posuva, ze cestovala aj s dekami pod sebou po celej obývacke

ona ma inac strasne rada ked si ju vezmem na ruky a sedi, zaujima ju ten novy pohlad na svet 😉 ale ziadne obkladanie vankusmi u nas nehrozi
aj ja som citala clanok v mama a ja pri superstar a jedla som pri tom pernik co som upiekla, aj mm chutil 😝

mimi21
1. nov 2009

idem ja, dobru nocku vsetky, a hlavne placom nerusenu 😉

kosska3003
1. nov 2009

mimi to si pekne napisala placom nerusenu tak dobru noc aj ja idem superstar uz skoncila

ladywitch26
1. nov 2009

no ale ste toho popisali, kym som bola v robote.

mne mala inak nezaspi,len na chrbatiku, ale co mam kamosku, jej syn je len o tri tyzdne starsi od stanky, tak ten inak nezaspi,len na brusku. a spava tak od narodenia. ja neviem,ja by som sa asi bala, mne by sa stanka povracala, keby som ju nakrmenu polozila na brusko, ale ona jeho ani neodgrgava.

a co sa tyka teploty, tak mam nastaveny termostat na 18stupnov a to sa este potim niekedy. ale kym som bola na slovensku, tak som bola strasne zimomrava. no za tych par rokov som sa tu uz asi aklimatizovala. aj ked prvy rok som bola nonstop chora,lebo mi bolo zima. je tu strasne vlhko, tak ked je v zime len nula stupnov, dost cloveka oziaba,ide to az do kosti. ale tento rok sme boli na dovolenke doma, bolo 30stupnov a to bolo na nas uz moc. keby sme sli v lete,ze je aj viac,tak to uz by som ani vonku nevychadzala.

ludmilabb
2. nov 2009

Dobré ráno! baby mne sa zacala malá budiť každé dve hodiny a nad ránom aj každú hodinu ☹
nechápem, žeby bola hladná???
a ja som pozerala ešte Partičku tak som deathfish teraz, som zvedava kedy zalomí na polhodinku

a spali sme v Emkinom spacom vaku, takže mala nožičky stále v teple. Janka a ty si čo porábala v Tescu o polnoci?
penové puzzle zháňam už dlhšiu dobu

dm som netušila, že je toľko nebezpečných výrobkov tohro druhu aspoň si dám pozor pred kúpou a pôjdem do obchdou riadneho nech vidím aj značku.

mimi21
2. nov 2009

dobre ranko 😉
ja som napodiv celkom vyspata, mala sa zobudila o polnoci, potom asi do pol 2 vyskala v postielke, nakoniec som ju vzala k nam a hned zaspala a zobudila sa o 7
sopliky este trochu ma, ked jej to stecie do hrdla tak zakasle, ale odsavame poctivo, dokonca sa mi pri tom prestala metat akokeby pochopila ze sa jej potom ulavi

ludmilabb
2. nov 2009

mimi tak to je o dost lepsie 😉
pekne ti malá potiahla bez budenia

Sofia začala robiť bublinky a tak prská, mľaská no s ústami kadečo robí, podarené 🙂

monkap
autor
2. nov 2009

dobre ranko,
my opat tusim 5krat hore ... uz ani neviem presne, bo som ju dala ku sebe a ked zamrncala dala som jej prsnik a bolo ticho 😀

monkap
autor
2. nov 2009

ludka: to aj mne bola nad ranom kazdu chivlku hore, ale uz som potom radsej nepozerala na hodinky ako casto ...

jamaat
2. nov 2009

Dobré ráno.

U nás zase klasika posledných dní. Do piatej spala v kuse, ale od piatej už ee, aj som ju zobrala k sebe, ale už nechcela ani prsník, ani cumel, aj z nošteka som jej odsala, strašne sa jej chcelo spať, oči si šuchlila, mrnčala, ale zaspať ani bohovi. Kto mne toto vysvetlí? Potom na chvíľu zdriemla a ja s ňou, ale nepomohlo mi to, skôr ma to dorazilo. Keďže som tiež pozerala Partičku ešte, tak vyspatá ani náhodou nie som. A z toho, že mi 3 hodiny mrnčala rovno pri uchu, som sa ešte aj zlostná prebrala. Ale teraz je ticho, hrá sa v kresielku, tak si rekreujem nervy.
Tak ma napadlo, že možno aj preto ochorela, lebo je nevyspatá už 2 týždne. Ale prečo nespí od tej piatej rána, hoci sa jej chce, tak to nechápem. A cez deň tiež slabo spí.

jamaat
2. nov 2009

ludka, odsávačku na sople som zháňala, preto som bola v Tescu o polnoci. Nezlostila sa Sofia na ten vak? Práve som vyhrala aukciu u tej tety, u ktorej som kúpila aj vak, čo som s ním taká spokojná. Fotka je na FB. Tak ak by si chcela vak kúpiť, môžeme to jedným poštovným spraviť.

iinuska
2. nov 2009

dobre ranko, tak posledne noci aj Adamko zle spava.Tiez uz ani na hodiny nepozeram.Ja neviem, mozno mu idu horne zuby ci co?Alebo ten spln, hmmm 😒

zuzkaprofant
2. nov 2009

ahojte ako sa mate mi dnes mame pol roka 😀

iinuska
2. nov 2009

jamaat, lubi dik za gratulacie

zuzka, vsetko najlepsie, hlavne zdravicko 🙂 Adamko mal vcera polrocnicu 😀

zuzkad
2. nov 2009

Dobre ranko,

citam citam, ze niektore mate chore deticky ☹ prajem im skore uzdravenie ☹ ☹

Zuzka malemu prajeme vsetko naj k polrociku 😉 😉 nas to caka za 4 dni 😅 😅 ...uteka nam to strasne...nedavno sme tu pisali o tt v ktorom sme a teraz ani sa nenazdame budeme ma novy maj a prvy rocik 😅 😅 😅

dnes sa mi nechcelo vobec vstavat 😖 😖 ale maly sa zacal vykecavat v postielke, tak mi nic ine neostavalo...inak uz dva tt v kuse ho nemusim uspavat, len ho dam do postielky, zapnem kolotoc, dam cumlik a maly zaspi do 10 minut...a v noci uz spinka v kuse od osmej vecer do deviatej rano...ale ja aj tak vstanem aj cez noc a kontrolujem ho, lebo sa odkopava a hlavne aby som bola kludna, ze spinka v poriadku, musim ho pocut dychat a potom som kludna 😉 😉

boozenko uz je novembeeer...to tak velmi uteka, coskoro su vianoce na ktore sa strasne tesim...kv. malemu tesim sa ako mu budu ocka ziarit ked sa zapne stromcek... 😅 😅 😅

nejak som sa rozpisala, to asi preto, ze som tu dlhsie nebola a dobieham 😝 😝
Nemate nejaky dobry recept na kolacik, taky lahky raz dva hotovy ??

zuzkaprofant
2. nov 2009

dakujem dievcata
idem si vas konecne precitat moj maly je uz hore som ho chcela prelozit do postielky a uz sa zobudil dako mi spinka blbo uz v noci kazde 2 hodky som hore bo je hladny a cez den mi nechcevelmi pit mliecko ale ked mu dam na lyzickupapat tak to chce tak neviem ci mu mozem davat viacej tuhe do dna ako len raz a sem tam mu dav jablcko vyzifku par lyziciek

zajtra nas caka kontrola u doky budeme vazit merat tak som zvedava so mi povie

zuzkad
2. nov 2009

zajtra by mi mal prist fusak tento http://www.womar.eu/section2.php?page=produkty&... ale cierny, velmi sa tesiiiim, dufam, ze bude teplucky...je z ovcej vlny tak snad zahreje poriadne 😉 😉 teraz mam od sestry pozicany, aj ten nam sluzi dobre...dufam, ze nie som jedina, co dava fusak uz 🙂 🙂

Zuzka ja malemu davam pravidelne uz tuhu stravu...robila som napriklad polievocku : olivovy olej troska, do toho porik na jemno nakrajany, potom kmin...troska som to osmahla, zaliala vodou pridala mrkvu a zemiacik...uvarila a potom vsetko rozmixovala ...maly je za tym besny 😉 😉 😉 nestiham naberat ked to papame 😉 😉 a na ranajky ...teda skor desiatu mu davam bananik, piskot a mliecko rozmixovane..aj to u nas lubime velmi 😉 😉 a karfioooool to je Nicolaskove naj naj 🙂 🙂 🙂 to ma asi po mne lebo ten aj ja zboznujem 😉 😉 😉

Tak daj vediet Zuzka miery a vahu...Nico mal teraz 64cm a 7850g tak akurat zevraj 😉 😉 😉

emode
2. nov 2009

cafte ... my podobne so spankom, zobudenia uz nepocitam, iba viem, ze v noci som ako mechom udreta ... okolo pol stvrtej bola asi aj pol hodku hore tak som ju aj prebalila ... ale tiez sa tvarila ze by uz nespala potom uz potiahla do siedmej ...

inak sofia je stale na bruchu ... kedze ciastocne dodrziavam pokyny dokiny tak ju davame stale na zem a ona sa hned prevrati na brucho, vytiahne sa hore do pol pasa na ruky a tak kuka aj polhodku na vsetky hracky ...

ale posledne dni mame celkom dobre, spava takmer presne v rovnakom case a aj dost dlho potiahne na nu ... celkom sa vyhra, skrieka si, som si vsimla ze uz hracky nepcha len do ust ale si ich aj obzera v ruckach preklada ...

martinaxyz
2. nov 2009

Ahojte...
zuzka mi dnes máme 5 mesiacov, tak by to malý mali osláviť 😀 😀 😀
a máme prvý zúbok, dnes sa nám prerezal 🙂 🙂

jamaat
2. nov 2009

martina, tak gratulujeme. Vy ste najmladší?

iinuska
2. nov 2009

zuzkad, tak ty uz prikrmujes vo velkom.Malemu chuti,to je dobre.My sme zatial len pri mrkvicke so zemiacikom.Ale v stredu chcem pomaly vyskusat brokolicu so zemiakom.

emode, aj Adamko sa vydrzi dlho hrat na brusku.Aj ked ho otocim na chrbatik, zase sa pretoci spat.A nozickami pritom sibrinkuje.No podareny. 😀

monkap
autor
2. nov 2009

zuzka, martina gratulujeme detickam 🙂

jamaat
2. nov 2009

Aj včera ste tu písali s tou zemou, aj teraz emode... Kvôli čomu ich treba dávať na zem? Dnes si kúpim aj ja Mama a ja, tak budem potom už múdrejšia. Emka je načastejšie v kresielku a na zemi na deke. Prevaľuje sa hore-dole, krúti ako hodiny, hračky si už tiež prechytáva.

V Kauflande som videla mrazenú zeleninovú zmes špeciálne pre deti.

sssimi
2. nov 2009

Ahojte kočky.
Nejak Vás nestíham. Včera som mala plno gratulantov ešte k meninám a pomaly sa učím. O 2 týždne mám prvú skúšku z tohto semestra 😖 ...

Ale cez víkend som si trošku oddychla. Mangel sa riadne staral o malú, tak ma chrbát nebolí.