Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
13. nov 2009

a dneska je tz riadne mrtvo

dm1
13. nov 2009

som doma z oslavy. maly to akoby vycitil. mm ho okupal dal kasu a ja som ho prisla az nakojit pred spanim a vysel na mne pekne dlhooooo. som mu chybala asi a bal sa ze zase odidem. tak dlho uz davno necicikoval. dufam ze zajtra ked pojdeme na oslavu bude svokru posluchat

ozaj v utorok ideme na prve plavanie sa tesiiiiiim

dm1
13. nov 2009

boze baby omluvam za moj pravopis ze "vysel" ja padnem. asi je pravda ze kazdym dnom na materskej odumiera jedna mozgova bunka 😀

ludmilabb
13. nov 2009

dm mne uz polka mozgu asi

dm1
13. nov 2009

inak mame dalsi zuuuub. hore presne oproti tomu dolnemu tak ked ma teraz kusne to bude ina sranda uz....

jamaat
13. nov 2009

iinuska, veru pravdu máš. Akurát som dnes aj Ludke vravela, že pri Monike sme začínali s ovocím, neboli žiadne nadrapovačky a grcačky a normálne prešli aj na zeleninu. A neviem o nikom, čo by mal nejaký veľký problém s jedením. Keď dieťa nejedlo, tak nejedlo nič. Tak isto s krupičnou kašou a lepkom. No čo asi tak mohli za tie dlhé roky, čo sa ľudstvo vyvíjalo, deťom dávať? Len nejakú kašu z múky, veď obilie bolo jedna z prvých plodín. Žiadne zemiaky sme tu nemali. Vidím na Emke, že začína s nedôverou otvárať ústa, hoci predtým nutriton dlávila do seba bez váhania. Jasné, že ľudstvo je teraz háklivejšie kvôli životnému štýlu a znečistenému životnému prostrediu, tak treba opatrnejšie. Ale dosť sa to asi preháňa.

dm1
13. nov 2009

inak rano som bola v TN so svokrou TV kupovat a maly si spal do pol 9!!! zakon schvalnosti ked sme mali byt uz u svokry tak si spi a ja hore od 6 rano... ale ked nikde nejdeme kukuckuje uz pred 7. V tescu v TN uz tie puzzle nemali ale mama mi potom volala ze v DCA kupila. Inak v TN nemali ani tie kruzky na tyci tak nervy nic co som chcela nemali. aj bubon mali posledny ale ten som nevzala. aj v takku sme boli svokra kupila malemu frajersku koselu

dm1
13. nov 2009

jamaat tiez uz zacinam rozmyslat ze sa to moc prehana tie prikrmy hlavne s tym spenatom mi to stale vrta v hlave....
ale ja este s ovockom pockam do 7 nie preto zeby som este nemala podla tabuliek alebo co ale ked kojim chcem trochu pozvolna aby sa mi nahodou nezacalo tvorit malo mliecka ked zrazu bude maly menej pit. aspon to tak chapem ze preto zavadzat pomaly aby si aj telo zvyklo postupne tvorit menej mlieka. inak mne maly zeleninu papa uz perfektne kazdy den tych 150-160gr tak rozmyslam ze mu budem davat este viac az pokial bude chciet. buduci tyzden zacnem pridavat masko uz som si aj domaceho zajacika zohnala tak budem kuchtit.

inak vam chuti co drobci jedia? mne nie ma natahuje z toho normalne. sa divim ze to ten drobec zje. chuti mi len mrkva sama ak je tam nieco ine tak bleee pre mna bez soli ani nahodou

emode
13. nov 2009

dm to uz fajn zdlavite 😀 my nie, ked uvarim doma, zje ledva nejakych 10 lyziciek, ale kupene jej chuti, ale rekord mame asi len tak nejakych 80 gr, ale presne, asi jej to staci, vecer jej kasa viac chuti, sama otvara usta, ale sama si aj povie, kedy dost a tiez este nezje celu porciu, ale aspon nieco zje ... ale musi to byt rozmixovane do hladka inak ju z toho napina ...

ja som dnes stihla strasne vela ... namorit schodnice a stojan na stromcek - urad prace - navsteva kamosky - kupit farbu na stenu - odniest farbu mm na donovaly - odniest zalohu na spalnu co kupujeme ... chuda mala vsade so mnou a to som sa na urade prace musela peso vytrepat na 6. poschodie s malou v skrupinke lebo nesiel vytah 😝

jamaat
13. nov 2009

emode, no šikulka! A ja som si ešte stále nevybavila rodičovský príspevok. 😒

dm1
13. nov 2009

emode tak to mas normalne miesto telocviku ze s kocarom na 6.poschodie ja odpadnem. ja nechodim do obchodu kde je 10 schodov 😝

jamaat cooo no najvyssi cas sak uz ti musi materska koncit nie?

emode a kase ti kolko spapa?

sssimi
13. nov 2009

Ahojte!
Ja ešte varím teraz cesnakovú polievku pre mm...
Ráno vstávam o 6tej ☹ ... Jaj nejak ma z tej skúšky žalúdok boli fasa...
Jamat mne už prvý rodičák aj prišiel na účet.
Emode na 6te poschodie??? Si dobrááá... Ja ak by som sa hore vytrepala tak dole by som musela ísť po zábradlí 😀

jamaat
13. nov 2009

dm, skončila mi už pomaly pred mesiacom. Nejako sa tam neviem vyhabať.

sssimi, držím palce zajtra.

ladywitch26
13. nov 2009

simi, drzim palciaky zajtra, neboj, je 14teho, to je podla numerologie dobry datu,m 😉

tak mam za sebou prvy tyzden v praci.nejako som to aj prezila. a dnes som sa trochu zdrzala,lebo som este aj nakup robila, takze malu mal uspavat muz. no aj ju dal do postielky, ale hned sa prebrala a vyvalila nanho okale. a potom si zacala hukat, tak bolo po spani. proste cakala na maminku, lebo ked som prisla, zobrala som ju na ruky, chvilu sme sa potulkali, dala som ju do postielky a hned zaspinkala. 😅

emode
13. nov 2009

jamaat ved ani ja uz tento mesiac nedostanem rodicovsky ... aspon pridu dva pred vianocami 😀

a to som tam prisla za 5 minut 12 v piatok 😀 ked su uz vsetci uradnici jednou nohou na fajronte 😅 tak som tomu mojmu skocila do usmevu ... a pytam sa na novy rodicovsky od noveho roka ... tak on ... nema zakon nic nevie ...

sssimi naposledy si mala skusku este so sarah v brusku, ze?? drzime palceky 😀

emode
13. nov 2009

co ste uz vsetky isli spat???

ladywitch26
13. nov 2009

erika, este som tu ja, ale tiez uz pojdem za chvilu, este muzovi zablahozelat,ked uz ma tie meniny 😉

emode
13. nov 2009

tak dobru 😔

jamaat
14. nov 2009

Čaute.
Rozbitá som na cárach. Zase od tretej buntoší. O tretej cumel, o štvrtej jedla a odvtedy už riadne nespala. Aj som ju k sebe do postele zobrala, ale to je o ničom, to už boli len také chvíľkové zdriemnutia. To je horšie, ako keby som normálne vstala. A ešte mi aj zima bola v noci, tak to je najlepšia kombinácia na chorobu. ☹

mimi21
14. nov 2009

ahojte,
nas dnes caka kopec roboty, mame pozicany tepovaci stroj a ideme tepovat matrace z postele a sedacku a o pol3 mame uvitanie
mamca robila super tortu, takze chudnutie sa zase odklada
a potom by som sa este v kauflaci chcela zastavit, maju tam celkom fajn vianocne dekoracie - ma sirinka minule namotala ked to tu spominala, uz by som aj ja povytahovala 😅

mimi21
14. nov 2009

tak som sa teraz dobre zasmiala, zbierala som ciste pradlo, mala sa hrala v postielke a rozpravala si tam, pridem do izby, ponozky skopane a tie male nohy vylozene na postielke a ona si tam veselo debatuje, no bohovska bola 😀

jamaat
14. nov 2009

Moja práve spí a ja mám dilemu, či sa tiež uložiť. Ale ak sa o 10 minút zobudí, tak budem z toho uloženia ešte horšia.

mimi, srandovné sú. Emka si včera stiahla zo stola časopisy a odušu čítala. 🙂

iinuska
14. nov 2009

krasne slnecne ranko prajem

dm, jej, uz mate horny zubok, ja malemu stale nakukam, ci tam nieco neuvidim, ale stale nist 😀

jamaat, no pekny budicek mas.

mimi, Adamko si stale stahoval ponozky a zuzal ich.Uz som mu zacala davat pancuchy, tie ma ponatahovaneeeee 😀

iinuska
14. nov 2009

jamaat, ja si k malemu uz ani neskusam lahnut, lebo vzdy sa preberie.

jamaat
14. nov 2009

iinuska, k nej lahnúť, to určite nie. Len na gauč v obývačke som myslela. Ale zákon schválnosti by určite fungoval. No idem si radšej guaranu prasknúť na prebratie, keďže káva mi nechutí.

jamaat
14. nov 2009

No a je hore. Spala 35 minút.

iinuska
14. nov 2009

jamaat, a na balokone by nespala dlhsie?

jamaat
14. nov 2009

inus, má také nervné obdobie, že sa budí aj na balkóne. Poobede pôjdeme na prechádzku alebo ju dám spať na balkón. Raz za deň ju zvyknem dávať. Ale keďže je víkend, bude von plno detí a budú kričať, tak mi ju zobudia.

Inak nechápačky. Na mieste starého detského ihriska medzi panelákmi robia teraz nové. A jedna krava z paneláka pri ihrisku začala obchádzať ľudí a spisovať petíciu proti ihrisku. No je toto normálne??? ....A ešte jej aj ustúpili a posúvajú to o pár metrov ďalej, aby to ona nemala rovno pod oknami. TAkže nové diery vykopať, do ktorých to idú osadiť. Je to také to drevené veľké preliezacie s hojdačkou a šmýkačkami a tak. No a už to niekto aj pooblieval nejakou gebuzinou. Môj chlap sa aj ironicky spytoval, či máme my žiadať urobiť obchvat cesty okolo dediny, lebo nám chodia autá rovno pod oknami a ruší nás to. 😠

iinuska
14. nov 2009

no tak to fakt nechapacky.Ano si spominala, manzel bol pomahat....
aj ja sa chystam poobede trosku von.Mozno ho vezme Petko.Teraz som s nim nebola, bol zachripnuty, ale uz je lepsie 🙂
ja mam taku dilemu, mame novu stolicku na krmenie.Kupili sme plastovu, mne sa to zda take vsetko labilne, no ved co by som cakala od umelej hmoty. Pri Petkovi sme mali klasicku drevenu,ta bola pevna, tak teraz neviem, ci ju mam vymenit za drevenu