Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
20. dec 2009

ahojte baby, ja som stale bez pc ☹
este nam zistili ze aj nejaky chip nam tam odisiel, aj bol problem zohnat harddisk na ten nas notebook, no tak sranda strasna 😒

jamaat ako mala s tymi vyrazkami, ci suchou kozou ci ake to tvoja mala ???
my sme boli v pondelok na koznom a dala nam nejaku masticku ale strasne pomaly jej to mizne, a ste oilatum o kupela

jamaat
20. dec 2009

mimi, vôbec sa jej to nezlepšilo, v utorok ideme na kožné. Mám pocit, že ako udreli mrazy, tak to má ešte horšie. Už má vyrážky aj na tváričke.

mimi21
20. dec 2009

baby nam zamrzli ostrekovace,este sme tam mali zvysok letnej vody, teraz tam mame do -20, ale stale je to zamrznute 😒

iinuska
20. dec 2009

mimi, aj my sme boli na koznom, maly ma ekzem, dal nam maste a super, uz ani neni nic vidiet.

mimi21
20. dec 2009

jamaat my stale najhorsi chrbatik a spava teraz na brusku, mna dr upozornovala na to aby sa nepotila, ale na to ja davam bacha, kozmetiku sme uplne vylucili, akurat mi vravela, ze teraz maju v lekarnach v akcii biodermu telove mlieko atoderm, ze k jednemu mas ruhe zadara, tak jej asi pojdem kupt to

iinus nam dala taku robenu mast, trochu taka do hneda...

jamaat
20. dec 2009

mimi, tiež som rozmýšľala, či to nie je spotením, keďže to má najhoršie v záhyboch, ale ja ju ozaj veľmi neobliekam, určite sa nepotí.

iinuska
20. dec 2009

mimi, aj my mame zarabanu, teda 2. Jednu taku zltsiu na premastenie a bielu na loziska. No a k tomu na hlavicku, lebo malemu sa tvoria supinky.Teraz pouzivam uz len tu na premastenie. A nema sa kazdy den kupat, lebo voda vysusuje. No a do kupela mame balneum

mimi21
20. dec 2009

no so mnou sa ta dr rozpravala ako z rychliku a v podstate mi len zopakovala co mi povedala v lete ked sme tam boli,
plavat mozme chodit len ked nam to zmizne a poriadne ju potom mam osprchovat a natriet

pisem tak ako debil, utrzkovite, co ma napadne to napisem 😅 uz mi z toho hrabka doma bez pc, ani neviem kedy ho budeme mat 😠

jamaat
20. dec 2009

To už som aj ja dumala, že ju nebudem každý deň kúpať. Lenže mám pocit, že ona už vie, že večer má byť kúpanie a teší sa na to.

mimi, vy stále chodíte po plávaní do sauny?

mimi21
20. dec 2009

jamaat teraz sme ani neboli plavat a v saune sme boli len 2krat, bol maly zaujem tak to zrusili, lebo by sme vela platili

jamaat
20. dec 2009

Neviete, či ten Excipial je na predpis lacnejší? Či aj tak zacvakám?

mimi, Ninku to aj nejako svrbí? .............Teraz budeme mať pauzu s plávaním, až 12.1. bude hodina a to už nám aj končí kurz. Tak uvidím, či budeme ešte chodiť.

ladywitch26
20. dec 2009

stanka ma tiez take zlte supiny vo vlaskoch a nicim to nejde dolu. ani vycesat sa to neda, jedine ked jej to nechtom tak opatrne zoskrabavam. a uz som skusala vselijake maste, aj v lekarni co mi poriadili biodermu specialne na to, a houby pomohlo. ale sa mi zda, ze to ma len v tej casti, kde ma este povodne vlasky,co mala od porodu. tam,kde jej uz povypadavali, tak tam jej to zmizlo.

ladywitch26
20. dec 2009

ludka, ja ked pridem z prace, tak mala sa tiez nejako extra nevytesuje,ze som prisla.
a tiez ked som bola v 2001 v anglicku, tak tam navalalo 10cm snehu vtedy v priebehu hodiny a uz kalamita, autobusy nejazdili a kamoska mi volala,ze zostala visiet v susednej dedine, tak som si zacala odhrabavat auto, ze teda idem po nu a domacej otec len krutil hlavou, ze kde idem, vsak pomaly koniec sveta 😀 to neviem,co by povedal, ked posledne roky u nas pravidelne zaveje cestu a musi nastupit tazka technika a ked to sprejazdnia, tak su okolo cesty 2metrove zaveje 😀

iinuska
20. dec 2009

lady, na tie supinky je dobra aj salycilova mast

mimi21
20. dec 2009

jamaat nemam pocit ze by to ninku svrbelo. a emku to svrbi???
o tom excipiale to neviem, ale normalne soji okolo 5 e, ja som ho kupovala

mne na zlte supinky pomohla nivea sos detska

ladywitch26
20. dec 2009

no niveu neviem,ci tu zozeniem, este som ju tu nevidela. a v tej salycilovej masti je co? ako sa odborne nazyva? lebo ja chodim do lekarne s vypisanym latinskym nazvom, prip. chemickym a oni mi najdu nieco podobne irske

monkap
autor
20. dec 2009

mne ked mali deti vyrazky, tak davala kozna dve robene maste - jednu tu hnedsiu a druhu bielu - ale ta obsahovala kortikoidy 😠 patkovi som nou natrela asi dva razy (viac som nechcela) a lenke som ju nedavala vobec a zmizlo to aj tak ....
vzdy ma nastvalo, ze hned dava kortikoidy bez toho aby sme vyskusali nieco ine ..... dakujem, neprosim 😠

jamaat
20. dec 2009

Dnes je tu riadne mŕtvo.

Boli sme si po stromček, tak už je aj postavený. Síce ešte neozodobený, ale aj tak sa vytešujem, aký pekný máme. Zadarmo som čakala horší 🙂 .....ale pekná pravidelná jedlička.
A Emka je zase riadne nervná. Kúpila som v DM tú sadu na zúbky, tak to úplne zúrivo obžúva.

jamaat
20. dec 2009

Jaaaj, a včera zistila, že sa v postieľke dá na bruško otočiť, tak už sa otáča a zaspávanie je o to ťažšie. Dnes zase aj kolotoč na seba zhodila, len nechápem ako, lebo už som ani nezavesila hračky, aby nedočiahla, len na púšťanie hudby to mala.

Tak toto sa prihodilo medzi nami dievčatami.

ladywitch26
20. dec 2009

jamaat, tak s tym otacanim na brusko v postielke je uz aj u nas problem. a najhorsie je, ked ju dam spat poobede a ak nezaspi hned. vtedy zacne vymyslat, pretoci sa na brusko a kedze je akurat cerstvo nakrmena, tak mozem rovno plachtu prezliekat. a niekedy aj ju, lebo sikovnica, strasne ju to zaujima, takze sa v tom zacne rypat prstami a potom sa utiera do overalu.

sirinka
20. dec 2009

caute...tak sme ozdobili stromcek, liker je hotovy a faaaaajny 😀

ja som deturence natierala lipikar baume kremom a vyrazky zmizli, na supinky vo vlasoch olivovy olej 😉

sssimi
20. dec 2009

Ahojte.

Lady u nás zabrala na šupinky na hlave modrá Nivea. 1x som natrela a od vtedy máme pokoj snáď nadobro.

ludmilabb
20. dec 2009

tak ja som strasne zvedava kedy zacne byt Sofii v zavinovace nekomfortne a bude sa chciet pretacat, zatial lezi na chrbte ako pecen chleba, otaca len hlavou

a my mame stromec uz ozdobeny davno, hodila som nan styri drevene ozdoby a je hotovo 😀 teda mozno este dalsie by sa hodili ale take malicke nemam, len velke gule a tie nan nemam ako upevnit
ale my nechceme umely, zivy len na jedno pouzitie tiez nie, tak sme si kupili mini vianocny stromcek v crepniku, ktory v lete vysadime a bude zit a rast stastne dalej 😉

sirinka
20. dec 2009

ludmila my ten nas po vianociach spalime...

ludmilabb
20. dec 2009

siri aaaaau

ludmilabb
20. dec 2009

ak v domceku kurite drevom tak ho pred kos nedate, to je jasne

sirinka
20. dec 2009

ludmila 😉 jasne, posluzi nam dva krat a ci nas potesi svojou krasou a vonou, alebo teplom....jedno lepsie ako druhe 😎

sirinka
20. dec 2009

inac ja sa momenatalne najviac tesim na zemiakovy salat, tak dufam, ze ho v tom velkom ocakavani nedokazim...a ako kazdy rok aj tento padlo rozhodnutie u nas, ze na veceru budu pstruhy, lebo kapor je taky velky, ze by sme nemali sancu ho zjest my sami...a kedze sme ho dostali uz mrazeneho, nemozem ho ani naporcovat na mensie kusy....

dm1
20. dec 2009

no je fajne zima dnes teda!!!! my sme boli s drobcom von na kulturne vyzitie poslenej advetnej nedele akoze na vianocne trhy - rozumej do 10 stankov handier pochybnej povesti a skoro som zmrzla. Maly si krasne spal ale zabudla som mu natriet tvaricku kremikom do mrazu a mal licka dlho cervene jak matrioska. este aj ked isiel spinkat boli cervene. u nas ukazovalo ked sme boli vonku -12°C hroooza

dm1
20. dec 2009

siri a na ten baileys treba ten puding taky husty uvarit alebo trochu redsi? asi urobim aj ja! nech mam aj ja co pit