Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
7. jan 2010

Lady dobre som pochopila, že Stanka bude mať súrodenca? Či? Som mimo obraz.

Sarah sa dnes naučila dávať papa 😀

jamaat
7. jan 2010

emode, no veru aj zabudneme, ako vyzeráte! 🙂

sssimi, dobre si pochopila.

dm1
7. jan 2010

nas sa zase dnes rozhodol preliezt prvykrat aj prah obyvacky a odvazil sa vydat plazenim vpred do celeho bytu. je to sranda som bola v kuchyni a mm s nim v obyvacke a zrazu sa pozriem a maly sa plazi pri mne 😀 . zlatko male chcel byt pri mne

dm1
7. jan 2010

do kelu zase mi usla aukcia 😠 chcela som topanocky na doma na prve krociky http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1670239

emode
7. jan 2010

ozaj lady som zabudla pogratulovat ... hmm ze este nemusim mat pravidelnu mrchu??? lebo inak mi meska 😕

jamaat
7. jan 2010

erika, keď kojíš, tak nemusíš mať pravidelne. Ja som ešte stále nemala.

No prádlo povešané, Emka sa už zase začala budiť, tak ja idem radšej do postele. Dobrú noc.

juska3
7. jan 2010

emode, tak to je super, ze vam je uz lepsie, mala je sikovna 🙂

emode
7. jan 2010

janka ok 😉 nerada by som tehu ked som aj ja na ATB a dobru noc 😔

juska dakujeme, no ja este kaslem ako stary tuberak, ale lepsie je, aspon ze uz teploty nemam

ladywitch26
7. jan 2010

erika, do 17. dna tehu mozes jest aj tetracykliny a nic sa nestane. az po 17.dni maju antibiotika, ale aj vitamin A mutagenny ucinok. takze neboj. 😉

ale ak to aj vam vyslo, tak kludne uz mozme tu novu temu zakladat 😀

simi, no vcera si tu nebola, tak ti usli najnovsie info 😀

zuzkaprofant
8. jan 2010

cafte co nove ja dako spat nemozem maly bol hore o 1 o 4 a tak o 6 a ja kym som zaspala uz asom aj vstavala take spanie neznasam tak radsej budem ore a dam si kavicku

ake to veci vsetky predavate co mate foto na fc to je od lady vsetko?

iinuska
8. jan 2010

dobre ranko, u nas je nadherne, plno snehu. Chceli sme ist do BA pozriet tu autosedacku, ale asi z toho nic nebude.

zuzka, to ja by som nespala vobec, Adamko sa budi pravidelne kazde 2 hodiny uz niekolko tyzdnov 😕

sssimi
8. jan 2010

Lady tak to obrovské gratulkooooo!!!

Zuzkaprofant ja tam mám všetko.

zuzkad
8. jan 2010

dobre raaaaanko herecky 🙂 🙂 🙂

u nas noc v poho vstavali sme az okolo stvrtej a potom o siedmej no a to uz sa maly rozhodol, ze mi bude skumat oci a usta, robil mi brm brm brm na pere 😀 😀 😀 tak sme dospali, ale uz mam kaficko za sebou,. psika vyvenceneho a teraz idem do sprchy kym sa hra v ohradke 😉 😉

ja by som druhe brala hned, ale to by som potrebovala este jednu izbu, kedze teraz sme v kamrliku jednom a este a aj so svokrou byvame...svoje este nemame ☹ ☹ ☹ proste druhe mimi by sme nemali kam dat 😖 😖 😖 jedine zeby sme svokru odstahovali 😀 😀 😀 😀 😀

v BA mame snehuuuu a snehuuu hmm len skoda, ze uz je po vianociach a ten sneh mi teraz skor vadi, lebo ked kocikujem tak to akoby som zala pole 😠 😠 😠 a zboznujem ked je jediny chodnik uhladeny a oproti iduci ma problem ma kusok nechat ma prejst...to ja sa musim do zaveja posunut, lebo paaan si potrebuje prejst po chodnicku 😠 😠 😠

juska3
8. jan 2010

caute baby 🙂

tak my noc v pohode, dokonca aj zaspavanie, ale zobudil sa so strasnym placom, neviem ci sa mu nieco snivalo alebo bol strasne hladny 😨

zuzkad, tak presne na toto som ja vcera hromzila, je problem teraz kocik tlacit po snehu, ale este sa musim uhybat ostatnym 😠 ako keby ten druhy nemohol na sekundu zastat

iinuska
8. jan 2010

juska, ja neuhnem 😉

jamaat
8. jan 2010

Ahojte.

Zuzkad, juska, však neuhnite a uvidí sa, kto vyhrá 🙂

zuzkaprofant, ja mám tiež veci od lady.

ludmilabb
8. jan 2010

ahojte, my máme náročné doobedie, síce sa Sofia vie doplaziť kde chce ale dlho jej to nevydrzi, zacne revat ked ju vezmem na ruky odtlaca odo mna a taha sa dole, ked ju tam polozim reve 😒
a zaspavanie bolo narocne az som sa spotila uf, pri prekladani sa mi prebrala a zacala jacat ani fitlopta nepomohla tak znova do satky zase sa pri ukladani prebrala, tak zase fitlopta a uz zo mna tieklo, blee

ja som si uz tiez povedala, ze nebudem hlavne tetkam uhynat lebo tie su najhorsie, si myslia uz neviem co a minule jedna mna vytlacila na cestu, no ako furia sa rutila odvtedy som si povedala, ze ani bohovi 😠
a oni uhnu vsak hadam nenaburaju do kocika len v tomto snehu nemam sancu kocikovat s tymi nasimi ubohymi kolieskami

zuzkad
8. jan 2010

ja by som sa neuhla, ale ked vidim ten otraveny ksicht osoby oproti mne, ktora pozera na mna ako na jednu z dalsich tisic mamiciek, ktore mu idu v ceste, tak radsej uhnem aby som si den nekazila...ved aspon mal posilku v rukach 🙂 🙂 ...ale niekedy si zanadavam...minule taky velky pes mi skocil na kocik prednymi labkami a nakukal do vnutra na maleho..akoze ja zvierata zboznujem a sama mam psika, ale vsetko ma hranice...a psickarke sa to zdalo fakt zabavne a smiesne a este mi aj veselo spievala ako ma jej pes rad deticky no mne to vesele neprislo ked nasypal na maleho aj sneh 😠 😠 😠 hroza !!!

nop nic idem dat maleho hajat a ja asi s nim..dnes som KO 😝 😝 😝

ludmilabb
8. jan 2010

zuzkad mna praveze rozculilo ze som musela uhnut lebo niektori ludia fakt oci nemaju aj v trolejbuse pomoct nastupit to je niekedy radost , tak som si povedala, ze co nech sa rozculuju a frflu oni 😀

emode
8. jan 2010

ahoj,
ludka musis mat nervy zo zeleza ... ja ich asi zo zeleza nemam, lebo mi zas praskli ... tak vcera pekne v postielke zaspala aj doobeda aj poobede, teraz hodinovy hysak som ju nakoniec supla do kocika aspon upokojit, ale ked zaspavala som ju aj tak preniesla do postielky, uz neustupim, ked sme sa na to dali, tak to dobojujem, ale fakt mi praskli nervy, ma po tej hodine revu uz vytocila ☹ ☹ ☹ ...

ale asi viem, kde robim chybu, vzdy ked ju kojim tesne pred spanim tak takto vyvadza, akoby potom chcela mat prsnik stale pri sebe, co si ho mam odseknut???

uz som s kocikom nebola von ani nepamatam 😖 a aj tak chcem vyhliadnut iny, tento asi predame ...

dupinka
8. jan 2010

Ahojte!

my máme vonku 2. zub!

čo sa týka zaspávania, tak Adamko v posledné týždne zaspáva sám v postieľke - po nakr´mení ho dám do postieľky, hladkám mu tváričku a keď už klipká očkami, tak som ho nechala v postieľke samého a zvyčajne do pár minút zaspal. Niekedy mi ťahá ruku k nošteku, to viem, že mu mám dať niečo moje - oblečko, aby ma cítil, zvyčajne postačí maňuška, čo má v postieľke.
Posledný týždeň sa pri večernom kŕmení otáčal za lampou a kade-tade kukal, tak som zvolila kŕmenie ležmo na posteli, sám sa odtiahne, keď má dosť. Chvíľku počkám a preložím ho. Stalo sa, že sa prebral, ale našťastie veľmi rýchlo som ho opäť uspala.

Vraj dieťa po zatvorení očí prechádza do fázy hlbšieho spánku po cca 20 minutách. To je čas, kedy sa ešte niektoré decká občas preberú, že im vypadol cumlík a pod.

O spánku dieťaťa bol dobrý článok v Mama a ja december09.

dm1
8. jan 2010

my uz sme naspat z prechadzky - teda bola som vonku hodinu a pol ale som narobena jak keby som tlacila kocik pol dna... mame sice velke kolecka a hrube ale ked proste nie je odhrnuty na niektorych chodnikoch vobec snech tak sa to neda na nicom prejst. inak este ma napadla taka volovina ze prejdem cez park. na zaciatku sa mi zdalo ze sa aj da a potom sa mi uz nechcelo vracat naspat tak som sa brodila snehom aj s kocarom. a maly mi stale spi na balkone. uz 2 hodiny 😕 😕 😕 tak dlho cez den nespal ani nepamatam. vcera tiez tak potiahol este z prechadzky dalsiu hodku na balkone a papal tak o hodinu neskor ako mal. aj teraz uz mal davno papat...

mna najviac vytaca ked mi ani nema kdo dvere do obchodu podrzat a najhorsie su tetky v rokoch!!!!

dm1
8. jan 2010

baby tie co maju vase deturence blbe placlive dni drzte sa!!! nas mal nastastie takych dni len zopar ale stali za to. U nas prave take obdobie pominule a teraz je dobre tak prajem aj vam nech mate doma zase usmievavych a poslusnych drobcov co krasne spinkaju!!!

nas bol v noci hore 4x co je v celku OK po tych nociach co bol hore aj 8-9x. Len u rano o 6,30 bol vyspaty a ja som isla spat po 1....

iinuska
8. jan 2010

emode, tak ten prsnik by som si aj ja mohla odseknut. Stacilo by na noc 😅

dm, ja som myslela, ze pojdem von poobede, ale asi nie, lebo ho stale sype a daleko by som sa nedostala. Co bol Petko doobeda odhrnut, uz je znova zasypane. Kocik mam aj tak dost tazky, nie to este v snehu sa brodit.

dupinka
8. jan 2010

baby: a sanky ste neskusali? my sme tak boli vcera na prechadzke a bolo super!

dm1
8. jan 2010

dupinka sanky nemame teda mame take este po mne ale tam treba tie plechy dole vymenit a stale som neprisla na to kde by mi to spravili. a tiez si neviem predstavit ze ked tak sype ako by tam maly bol ved by mu nasnezilo na tvaricku nie? A naviac som isla este do poistovne vybavovat vratenie preukazov tak tam by som sa asi s tymi sankami nedostala

iinuska
8. jan 2010

dupi, ja potrebujem, aby zaspinkal, a dost snezi, tak by bol mokry. 😉

zuzkaprofant
8. jan 2010

nezavidim vam tym co deticky maju zle obdobie mi sme mali tke cele vianoce ani tka ani tak nebolo dobre aj dnes sem tam plac lebo sa vopcha tam kde nema pod krb mi vosiel len co som sa napila kavy a uz bol tak zasprajcovany a vreskot lebo sa nemohol pohnut tak som ho vytahovala odtialcela hlavicka odtalecna a poobede pod pocitac mi viesiel bo chcel tahat kable 😠
teraz ho hojdam v autosedacke nech pospinka troska vonku sme uz dnes boli ale makacka cez ten sneh sa brodit

jamaat
8. jan 2010

Tak mne sa šiel chlop brodiť s kočíkom. Ale cesty sú odhrnuté, takže v pohode. A v hlbokom keď treba prejsť, zaaretujem predné koliesko a idem ako s fúrikom. No a my s Monikou ideme práve nejaké handrárne pozrieť. 🙂
Nechce sa mi machliť, tak dúfam, že to Monika prežije 😀

emode, tak s tvojim kočíkom si ozaj neviem predstaviť po snehu chodiť. Len sa rýchlo vylieč, tešíme sa už na stretnutie. A dúfam, že Emka sa čoskoro ukľudní alebo že zuby vyjdú, ďasienka má riadne spuchnuté.

dupinka
8. jan 2010

tak u nás do toho snehu začalo liať 😠