Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
20. feb 2010

mimi, a uz je dobre s mm? Treba to este vyuzit, lebo uz hlasia oteplenie, buduci tyzden ma byt +7 st.

ludmilabb
20. feb 2010

iinuska veru to je velka pomoc, vsak? 😉

mimi ale aka si dnes sikovna kucharka!!!

Jani Emka chce ist tiez zurovat s vami, nooo a

mimi21
20. feb 2010

veru ludka, dnes som sa priam utrhla z retaze 😀 😀 😀 ale kolacik je fajny, uz om ochutnala 😝 😝 😝
a aj Ninke smrdkaju nozky, smejem sa jej ze ma Nony smradlaviny 😀 😀 😀 a tiez ju kupem kazdy den 😕

mimi21
20. feb 2010

inac este ked aj dupinka spominala tie topanocky, my mame na doma tiez tie take klasicke prve na chodenie a na von uz take poriadne kozene, zo Sante, lady davala link ze ma odtial
mna tymto zasobuje svokra, ona ma vydajnu zdravotnickych pomocok
aj minule mi ukazovala jeden katalog a ja som si normalne nevedela vybrat, take krasne topanocky tam boli
dnes uz tie ortopedicke topanky aj nejako vyzeraju, niekedy to bola riadna katastrofa

ladywitch26
20. feb 2010

pripajam sa do klubu smradochov, tiez nam smrdia nohy, ale doteraz som malej vravela, ze to je preto, lebo je po ockovi a tomu tiez dobre razia... 😀

a dnes sa skoro nonstop stavala na nohy v cestovnej postielke, co mam v obyvacke. a stale zurila, lebo potom uz nevladala a padala, ale ona chcela stat.

iinuska
20. feb 2010

ludka, ja volam Adamkovi nozky smradosky 😀

Adamko a este ani zdaleka nestavia, ale stale cvici, robi akokeby striesku, roznozky a teda dnes sa uz zacal aj sam do sedu davat.

ludmilabb
20. feb 2010

ej tak som rada ze tema sa uchytila 😀 😀 😀

ladywitch26
20. feb 2010

mimi, ja mam doma na chodenie tie kozene, lebo my mame plavajucu podlahu v obyvacke a v kuchyni dlazbu, tak to je dost tvrde. ale tie topanocky su perfektne makkucke zvnutra a malej sa v nich dobre bezka. inak tu v irsku s hrubsou podrazkou take male topanocky ani nezozeniem. fakt neviem,v com behaju deti po vonku, ked tu je mokro skoro stale a v tych tenuckych latkovych podrazkach by mali nohy raz dva mokre. suseda polka ma tiez z polska dovezene, jej mala uz pekne beha, akurat v decembri mala rok a ta je kazdy den s nou vonku na prechadzke. len nech stanka zacne tiez chodit a vovnutri ju dlho neudrzim.

iinuska
20. feb 2010

mimi, taky dobry kolacik by som si dala 😝 Ja som dnes mala makovy zavin, mozno bude Adamko lepsie spinkat 😀

ladywitch26
20. feb 2010

inak ked spominate tie kolace, segra dnes robila strudlu, len 300g hladkej muky a jednu pochutkovu smotanu, z toho umiesila cesto a naplnila jablkami a ze bola vyborna, tak idem vyskusat. aspon cosi sa na tej hotelovke nauci, poriadne varit 😀

emode
20. feb 2010

ahojte 😀 ledva som vas za dva dni docitala

noci kadejake, to ani nebudem komentovat uz, ked ju v noci kojim, tak obidva prsniky vypije a pritom cez den zje toho dost si myslim 😝

dnes som bola u nasich v ZV, poobede som ale musela s malou vyjst von na dazd lebo inak by tam nespala, tak som s nou stepovala vonku 😖

sofia sa tiez taha hore ale zatial sa jej to uplne nepodarilo ... som spokojna ze lozi vsetky kuty prevrati hore nohami a postavi sa ked na to bude pripravena ...

nam nozky nesmrdia 😀

borocka
20. feb 2010

Ahojte,
no nam nozicky smrdia neskutocne...velmi, uz ako zima zacala a bol stale v ponozkach a teraz ked nosi este aj uzavrete papucky je to neskutocne. Velmi sa mu poti nozka a potom smrdi. aj si ju prestal cmulat.

no a vstavanie?? to robime uz dva mesiace, zacal patko este pred vianocami a teraz uz sa neda zastavit. cely den chce stat a chodit. zo zacaitku musel mat rucky riadne oprete, o pohovku,alebo stol...a teraz sa uz postaji aj locho o stenu alebo skrinu...natrenoval!! ked ho idem dat do pavuka tak spusti krik,on by len za ruky. ale za jednu nechce, asi sa boji.

a vy chodenie trenujete? neboja sa deti? chodi uz niektore?? nie je to zas tak skoro...9mesiacov je dost. ja dufam ze patrik sa do 10tih mesiacov pusti, lebo takto mi to dost vadi ked ma stale otravuje a reve ak s nim nechodim. a moj chrbat si to tiez odnasa.

no v noci uz mesiac nepapame, mam len pripraveny caj, ked sa preberie tak si trochu logne a spi sa dalej. takze toto je skvele.

borocka
20. feb 2010

a zabudla som nas pochvalit, dnes nam vysiel druhy zubok!!!! uz sme dvojzubci!!🙂. som sa toho nevedela dockat, aj som sa bala ze vobec nevydu ked to tak dlho trvalo

jamaat
20. feb 2010

Čaute, ak tu ešte niekto je. Ja som zaspala na gauči, Emku uložil chlap a ja som sa prebrala až potom, takže som ju ani nekojila a teraz mám plné prsníky. No ale ako pozerám na hodiny, tak prichádza čas, kedy sa prvý krát budí, takže ich možno o chvíľu aj vyprázdni.
Emke niekedy nôžky trošku cítiť, ale nesmrdia jej. Ona býva len v ponožkách, tak sa jej nemajú kedy spotiť.

ludka, na klub som aj zabudla.

jamaat
20. feb 2010

No ani som nestihla dopísať a už som ju počula. Tak jeden prsník je už vyprázdnený. Začína sa budiť čoraz častejšie a vyzerá to tak, že už aj vydiera revom.

jamaat
20. feb 2010

A čo sa státia týka, tak to je už frajerka. Vydrží dlho, aj posadí sa pekne. Zo začiatku sa švacla s vystretými nohami na zadok (skúšala aj na ruky, ale zistila, že zadok je lepší), teraz už pekne pokrčí nôžky a tak si sadne.

jamaat
21. feb 2010

Dobré ráno prajem si aj vám. 🙂

mimi21
21. feb 2010

dobre ranko 😎 😎 😎
u nas je krasne pocasie 🙂
mm siel lyzovt, ja som nesla, pojdem samlou vonku len tu u nas
poobede ma prist navsteva, ale akosi sa neviem kamoske dovolat, tak teraz neviem ci mam robit poriadok, alebo nemusim 😀

ludmilabb
21. feb 2010

ahojte, s tym statim je to otrava, vsak Sofia si ani sadnut nevie, iba sa plazi a zrazu sup na nohy, ale vobec nie je pevna, furt sa po mne zliepa a reve, no krasne obdobie mame zase

Jani Emka je sikovna, ucenliva...a to nase trdlo by sa kadejako motalo, hadzalo no a hlavne mrncalo, mrncalo
a teda ste nesli vecer nikde???

a ked jej poviem nono tak to az tak nezabera ako mm nono nechapacky...a Blazike chce stale stahovat gatky alebo jej chlpy trhat, len same nononoooo a to je tiez naprd.

vonku je krasne

mimi21
21. feb 2010

ludka aj u nas je nono obdobie
a tiez Nina ked sa zacala stavat, tak si nevedela sadnut, dlho sme ju to ucili, vzdy sme ju len my museli zlozit, ale teraz sa uz naucila, neboj aj tvoja Sofi sa nauci 😉

no kamoske som sa dovolala, tak pride, takze mozem upratovat 😀

emode
21. feb 2010

ahojte
mimi aspon budes mat upratane mna tiez motivuje len navsteva 😀

ludka v mama a ja zacal serial o narocnych detoch 😀 sofia je jednym z nich, si myslim, a nauci sa, neboj 😀

uz som pisala, my sa zatial nepostavime tak, aby sa nevedela posadit 😅

mimi21
21. feb 2010

boooze som ja matka, ja ze co je mala taka umrncana, ze ci nahodou nie je unavena a ona chudatko hladna, som ju zabudla nakojit 😅 😅 😅

ladywitch26
21. feb 2010

mimi, preto mam ja zavedenu od prveho mesiaca knizku, kde si zapisujem hodiny, kedy stanka papala. lebo parkrat, hlavne v noci sa mi stalo, ze som ju nenakrmila 😀 teraz len mrknem do knizky, a ked papala naposledy pred dvoma hodinami, viem, preco mrnci

inak toto pustam odvcera stanke, sa jej to strasne paci

https://www.youtube.com/watch?v=Y7ulc8zbPEA
jamaat
21. feb 2010

ludka, vydrž taký týždeň-dva a ono sa to zlepší. Aj Emka tak začínala, nemysli si. A umrčaná z toho bola a ja som nervy mala. 🙂 ..........No neboli sme v klube nakoniec, ja som na to úplne zabudla a aj tak bola Emka hore do deviatej či koľkej. Veď pôjdeme na niečo iné. ...............No a ako čítam, tak ste sa predsa aj na Blazikiných gaťkách dohodli 🙂

lady, vyskúšame link. 🙂

Chystáme sa poobede von, asi na Králiky pôjdeme a zoberiem si aj bežky. Aj keď asi tam bude fúúúra ľudí.

ladywitch26
21. feb 2010

ludka, co ma blazika za gatky?

inak aj stanku ked dam to postielky a skusa sa stavat a ked sa jej nedari, tak len mravci a mravci. no na nervy...

sssimi
21. feb 2010

Lady Ludka spomínala, že sa Blazika hára-tak preto gaťky. Ja dávam mojej normálne plienky-tie najlacnejšie 😀

Inak Sarke nohy nesmrdia 😉

borocka
21. feb 2010

lady, vy takto casto papate???? no,aspon vies ze jej chuti, lebo ten moj to je hrozne...prejdu aj 4 hodiny medzi jedenim a casto cez den dokopy papa len 4x vratane mlieka. takze strasne slabota. ale je aj celkom kludny, asi mu tolko netreba-...len som zvedava co o tyzden ukaze vaha, lebo sa mi zda ze aj trochu pochudol...len brusko mu trciii

ladywitch26
21. feb 2010

simi, dik za vysvetlenie, to vies, my so psom riesime opacny problem. on je zasa ako osprosteny, po nociach zavyja a ak sekundu nedavam pozor, tak zdrhne.

borocka, no tak my papame 7x denne, z toho 3x mlieko, potom kasu, obed klasicky zelenina s masom, potom jogurt a ovocie s piskotou.a pritom nie je tucna, ale nonstop je v pohybe, vsak som tu aj hodila raz video, kde vyvadza v choduliku a to ona cez den tak nonstop, nezastavi sa, len ked spi. aj to sa vrti v spanku dookola 😀

mimi21
21. feb 2010

borocka ani mne mala niekedy cez den aj 4 hodiny nepyta, jedava tak 6krat denne

no boli sme trochu von, modlila som sa nech mi nezaspi v kociku a zaspala mi asi 50m od domu a ko sme vosli do vchodu, tak sa samozrejme zobudila...
zaspala tak ze som pri nej lezala ale az o tristvrte na 2
a v noci sa stale mechri, ked ju dam k nam do postele, tak je klud, ani cicik nemusim dat...dnes som ju dokonca nakojenu isla prelozit do postielky a ona sa zobudila, tak som ju musela vziat naspat k nam...
mam pocit, ze si na to zvykla a nechce byt uz vo svojej postielke...stale si hovorim, ze uz pojdem na nu tvrdo a stale nic, aj si castokrat ked k nej idem alebo si ju beriem myslim, ze to nerobim dobre a napriek tomu ti spravim
joj, hnevam sa na seba 😠 😠 😠

ludmilabb
21. feb 2010

mimi je to tazke, ja s tym tiez bojujem hlavne ked vidim, ze skoro vsetky deti spia same v postielke len ta moja spava so mnou, ja som si uz na to zvykla ale bojim sa toho ucenia na postielku lebo raz to pride a to bude katastrofa ☹ ☹ ☹

Jani no dohodli na gatkach ako dohodli...Janko odisiel do roboty a pozeram na parketach cerstva krv tak som ju zatvorila do chodby lenze ked uspavam malu tak sa mi nesmie motat pod nohami a do obyvacky by som ju nemohla dat tak som pohladala stare gatky vystrihla dieru, nalepila vlozku a bolo. Ked prisiel domov tak cumakoval ze co to je, ale ked s nou ide von tak mi povie ze jej to mam dat dole, on to chytat nebude 😀 Blazika prvykrat po troch rokoch gatkuje 😀 😀 😀 no co aj ona sa musi ucit nove veci 😝

lady ja som si do augusta viedla presny rozpis jedenia teda kojenia aj ako dlho tahala, ako dlho spala a obcas to citam, sranda to je. a este ako casto kakala

my jedavame rozne hlavne niekedy mi zje 200ml a niekedy ledva stovku....