Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
11. júl 2009

no ved uvidime co na to mala, ona je spolocensky tip, tak by sa jej mohlo pacit 🙂

baby aha ake krasne capacky :

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

sssimi
11. júl 2009

Babulky tak manžel je z nového účesu nadšený 😀 😀 😀 Hneď si všimol 🙂

luba142
11. júl 2009

cauko baby poradte aku mate odsavacku na sopliky lebo s klasickym balonikom mam blbe skusenosti

iinuska
11. júl 2009

luba, ta, ktoru napojis na vysavac je vraj dobra. Je dostat v lekarni

iinuska
11. júl 2009

simi, ten uces je super. Aj ja sa chystam ku kadernicke, mala by som ist aj na kozmetiku. Naposledy som bola s marci este s bruskom 🙂

sssimi
11. júl 2009

Iinuska ja som bola na kozmetiku pre 2tt, teraz kaderníčka a budúci týždeň idem na depiláciu-nohy, ruky 😀 😀 😀 ... Bude zo mňa celkom vynovená mamina a manželka 😀 ...

Našťastie sa mi pekne zmenila farba vlasov, tak nemusím ísť dať farbiť... Ono sa to s tým kojením nedá moc skĺbiť keď na farbenie je treba sa objednať a ešte to aj dlhšie trvá. Takto mi umyla vlasy, ostrihala a upravila za pol hodinu a k tomu ešte aj moja mamina stála za mnou a pestovala malú na rukách... Keďže ma nefarbila nebolo smradu... A malej ani fén nevadil. Pekne prespinkala 🙂

A mm na mňa včera celý večer kukal, že akú sexicu to má v obývačke... 😀 😀 😀

emode
11. júl 2009

ahojky
tu je nejak ticho ... kazdy si uziva vikend 😉 ja len tak ze nakuknem ... pekny vecer 😀

atima
12. júl 2009

ahojky
ako vidim každy si uživa nedeľu..........tak pekny den 😵

bambi7
12. júl 2009

cafte babulky .....

ssimi super ze si vsimol manzel uces parada 😉

no my sme boli vcera vecer v kine na dobu ladovuuu no superr odporucam tak sme sa nasmiali mala bola u svokrovcov byvaju kusok od nas 😉 co je super dobre si rozumieme......tak sme mali kult.program 😀

no a dnes mame oddych 😉 pojdeme na prechadzku a tak na kavicku........

co sa tyka odsavacky este sme nemuseli pouzit ale co mam kamosky pouzivaju na vysavac ze je super tak treba skusit 😉

sssimi
12. júl 2009

Juuuj Bambi závidím to kino. My s mm sme kinoví maniaci... Naposledy sme boli v apríli-ukončili sme kinovú sezónu filmom "Rychlí a zbesilí"... Perfektné ukončenie-namakaný film to je!!! No a teraz pri kojení si to nemôžeme dovoliť. Maximálne DVD a aj to si pri našej princeznej budeme musieť pozrieť asi na 3x 😀

sirinka
12. júl 2009

my sme naposledy boli v kine tiez ked sa klarka narodila...postrazila ju mama a nechala som odsate mliecko...ale kino som si neuzila, furt som myslela, ako to doma zvladaju...a zvladali dobre...ale aj tak, uz som radsej planovala iba spolocne aktivity s miminkom...

my dnes mame oslavu, klarka mala vcera narodky a aj moje este...ideme rybky grilovat, uz sa tesim...

mystery7
12. júl 2009

Ahojte kocky
tak ja mam za sebou desny vikend a este neskoncil 🙄 🙄 ☹ ☹
vcera maly vobec nechcel spat, ked zaspal tak len na rukach na par minutiek a ked sme ho polozili, tak oci hned otvorene a nenormalny rev. Vcera preplakal asi 10 hodin v 15minutovych intervaloch. Neviem preco tolko plakal, dostal aj espumisan, ale brusko ho nebolelo-zdalo sa mi. pit chcel kazdu pol hodinu a vzdy tahal po 5 minut a zaspal. dnes od rana to iste, teraz o 17:00 sa trochu ukludnil.

ako to robite, ze vam deti vydrzia nakojene aj 2 hodiny?? u nas ked je to hodina tak som stastna. Mam mu davat UM, alebo vodu, alebo caj?? Ja uz neviem co robit. Mlieka mam dost, on pekne taha, ale viacej ako 10 minut nechce. Kedy sa to zlepsi aspon na 3 hodinove intervaly?? My sme uz so silamy v koncoch.

zuzkad
12. júl 2009

bambi kraaaasny vyletik ste mali 😉 😉 😉

u mna klasika s kocikom vonku na slniecku som sa opalovala a citala knizku a maly spinkal pekne v kociku...uz budem mat docitanu dalsiu...mala by som si doplnit zasobu...ved dnes vecer popozeram martinus.sk 😉 😉 😉 😉

mys je mi luto, ze sa takto trapite...nema maly koliku, alebo tazobku, ze zle vstrebe mliecko ?? Nepapala si ty nieco co by mu mohlo zle robit ?? Ja som takto mala problem s malym, ked som si dala troska raznici kde bola klobaska...to chuda moje sa natrapil a my s nim ☹ ☹ ...neskusala si maleho nechat sa vyhrat s hrazdickou, kolotocom atd ?? To mojho maleho dost vycerpa a potom aj dobre spinka...ja ked mi dlhsie nevie zaspinkat a uz je mrchavy dam mu cajik a popestujem ho a pekne spinka....a ako ho obliekas...nemoze mu byt teplo ? Lebo aj to sa nam stalo, ze ked niekedy dlhsie plakal a bpl nervozny...dala som ho len do bodynka a ostal spokojny a pekne zaspinkal 🙂 🙂 🙂 drzim paste aby sa to upravilo ...drobcek sa este cisti stale od porodu a moze byt este nekludny...moj maly sa ukludnil az koncom druheho mesiacika ...uvidis casom sa to same ukludni 😅 😅

mystery7
12. júl 2009

no snad mu nie je velmi teplo, je len v body a ma ponozticky, aby nemal nozicky studene. Ja som praveze nic take nejedla- jogurty, rezance s tvarohom, krupica. Jedla som aj cokoladu, ale to som jedla aj predtym a nic mu nebolo. CO sa tyka koliky, bolesti bruska davali sme mu espumisan a ani si nedaval nozky ku hrudniku.

kolotoc ho nebavi, ani hrkalka 😒

a aky caj mu davas? ty kojis a davas mu aj caj??

ja som len vydesena z toho vcerajsieho revu. to uz bol skrekot, doteraz take nerobil a ja som sa zlakla ze ci nie je chory,alebo ho nieco neboli. Inac v piatok mal zelenu stolicu.

mystery7
12. júl 2009

my ked aj ideme na prechadzku tak sa musime po pol hodine vratit lebo chce pit. tak neviem ci mu davat caj, alebo ostat pri samotnom kojeni.

emode
12. júl 2009

mys skus sa poradit s Annag o tom kojeni mozno je to len nejaka malichernost a zbytocne sa trapite ... aj mna to mrzi, ze mate taketo dni ... viem lahko sa to hovori ale treba len vydrzat ako pise zuzka ono sa to zlepsi ako bude starsi 😉 😉

my zas robime pokroky, uz druhu noc sme prespali vkuse 6-7 hodin a tuto noc potiahla az do pol desiatej rano a spi vpodstate cely den, uz vidim, ako budeme v noci kukuckovat ... 😖 normalne mam strach co mi to nase ditko pripravi lebo pre nas fakt nie je normalne tolko spat cez den ... asi vystupime z klubu nespavych 😀 😀 😀

ale fakt je ten ze to suvisi s tymto chladnejsim ale peknym pocasim ako to prichadzalo v piatok podvecer ona odvtedy spi uplne bez problemov 😅 😅

mimi21
12. júl 2009

ahojte
ako vidim nie kazdy si uziva pekny vikend
mys a mna tak napadlo ze ked on papa len 10 minutiek, tak si asi potiahne len predne mliecko a potom rychlo zasa pyta
co keby si pred kojenim skusila z toho predneho odsat, nech sa dostane rychlejsie aj k tomu zadnemu
lebo zelena stolica je z predneho mliecka a zlta zo zadneho - no man to s tym odsatim len tak napadlo, skus, mozno pomoze

inac mys ja davam pomedzi kojenie aj trochu cajiku, ale nikdy kojenie nenahradzam cajom, pouzivam ho len ked mala cikutka alebo pyta jest okolo pol7 - pred kupanim, tak jej vtedy davam trochu cajiku

nasa malicka bola na grilovacke uzasna, spinkala do pol6, potom som ju nakojila, o pol 8 som si ju rozbalila, unavila som ju, lebo sme sa blaznili a potom mi spinkala v noci az do pol5 a potom do 9 - takze prva noc spanku v cudzom prostredi bola v pohode

sssimi
12. júl 2009

Mys tak to máte pestre, ale ani my na tom nie sme úplne najlepšie. Papať mi pýta postupne. Ráno vydrží dlhšie a potom skracuje intervali. Teraz vydržala hodinu. Dala som jej z oboch prsnikov. A ako vieš že už je napapaný? Ak zaspí skús mu počas kojenia rozprávať alebo ho budiť a ak ti vyplúva bradavku nechaj ho minutu-dve zakecaj sa s ním a skús priložiť znova. Na moju to zaberá a potom ťahá aj 45 minút no je spokojná na 3 hodiny.
No a bolenie bruška môže mať z jogurtov-Sarah má vtedy až kŕče-ja nesmiem jogurty, pudingy a vôbec nie mlieko... A nezabudaj si každe ovocie ošúpať-aj broskyne!!!

A hlavne hlavu hore. Organizmus bábätka si musí zvyknúť. Po 3och mesiacoch by sa to malo upraviť samé-ja už odpočítavam dni 😉 ... Sarah má peknu žltú stolicu, ale bruško ju trápi docela často a to fakt jem dosť striedmo. No a ešte môže bolieť bruško aj zo vzuchu ktorý popreglga pri plakaní a tomu nezabrániš... Ja dávam Sab Simplex a moc nezaberá...

A ešte k plakaniu... Ak plače (možno až vrieska) a nemá slzičky, tak sa len jeduje a chce sa nosiť alebo bavkať, ale ak sa už kotúlaju slzičky, tak v tom isto niečo je... Moja malá púšťa strašné hrachy-tak mi je to vtedy ľúto...

sirinka
12. júl 2009

mys aj nasa cez den spi takmer vylucne na rukach, inac je hned hore, ked ju niekam polozime....na to su dobre tie rozne nosice. co sa tyka kojenia, skus ako ti mimi radi.
a moze mu vadit, ze jes vela mliecnych vyrobkov, z toho bolieva babatka brusko....

hlavne vydrz, neprikrmuj UM, toto je len kratke obdobie oproti tomu, aku devizu mu davas do zivota a voda ci cajik zbytocne oklamu brusko a to mliecko si tak ci tak vypyta....

niekedy iba babatka potrebuju byt pri mame, citit ju a mat istotu, ze nikam sa nestrati...niektore babatka su senzitivnejsie a zvlast, ak v noci musia spinkat same v postielke, cez den si vyzaduju chybajuci kontakt s maminkou.

sirinka
12. júl 2009

mys a este...kvoli dojceniu sa netreba vzdat prechadzky, najdi si kludnu lavicku a papajte vonku, mozno mu bude aj lepsi chutit 😉

mystery7
12. júl 2009

slzy sa mu uz kotulaju, ale je to skor tym, ze uz ma priechodne kanaliky.
pi kojeni ho stale budim, ale ked raz zavrie usta, koniec. jogurty jem uz dlhsie a nebol problem

dm1
12. júl 2009

mys - nas maly je tiez len tak 10 min. /niekedy aj viac alebo meniej ale najcastejsie 10/ a vydrzi pekne tie 3 hodinky niekedy aj viac ak spinka vonku... tak si myslim ze nie vzdy je to len kratkym papanim. Ide o to ze kazde babo je ine a kazde vytiahne rovnaky objem mliecka za inu dobu... Ak nema zelenu stolicu tak to urcite nie je tym ze by pilo len predne mliecko - teda aspon podla mna.

my sme boli cely vikend u nasich na dome a maly bol zlaty. Pekne spinkal a vlastne ani neplakal. V piatok sme este boli s mm v TN v MAXe autobusom a kojila som tam na lavicke oproti detskemu kutiku a pohoda.

bambi7
12. júl 2009

cafte babule inac na bolenie bruska je super baby-calm kvapky su super mali sme aj sab simplex aj espumisan a pomohlo len na par dni a potom nic .......

sirinka
12. júl 2009

jamaat prosim ta, ked davas latkove stvorce, ako ich malej skladas?

stija
12. júl 2009

ahojte. vcera tu bola rec o striekani mliecka detom do nosteka. aj my mame plny nostek, ale nejde nic odsat. to fakt pomaha? vdaka

stija
12. júl 2009

a este nieco. nestretli ste sa niektora s trpnutim ruk? mneod piatka trnu predlaktia a ruky. a brni mi v nich. vcera malu umyval muz, lebo som mala pocit, ze ju ani neudrzim. Nestretla ste sa s tym niektora? dik

mimi21
13. júl 2009

pekne ranko
dnes som tu prvá ja 😉
ja ked malej nejdu odsat sopliky a pocujem ze ich ma, nastriekam physiomer baby, a potom to ide lepsie, lebo dajako neviem nastriekat MM

stija s trpnutim ruk som sa nestretla, iba pri porode, ked mi dali oxytocin

mimi21
13. júl 2009

babyyyyyyyyyyyy, no kde ste vsetky?
kocikujete asi...

my mame dnes poradnu, tak som zvedava co nam dokina povie

mala ma sopliky, ale len v noci, cez den je to OK, tak neviem co mi na to povie - je to take divne ze len v noci ju to trapi

emode ja sa do klubu nespavych hlasim, lebo mala vcera nespala do polnoci, co u nas nebyva zvykom
strasne sa lakala ako zaspavala tak to trvalo strane dlho kym poriadne zaspinkala, ale potom potiahla do 5

kackabrcka
13. júl 2009

ahoj mimi ved na soplicky jej davaj tvoje mliecko po troske, oni sa pekne pustia a prejdu..

ja sem nestiham chodit ☹ este len sme zacali spinkavat konecne aj doma nielen v kociku za jazdy.. a len na brusku spime, aj ked tu to zakazuju..

mimi21
13. júl 2009

kackaaaaaaaaaa no vitaj, ty si tu uz ale dlho nebola 🙂
som na teba aj myslela ze ako sa mate

ale ja jej to moje mliecko neviem do nosteka vpravit 😒 porad ako na to