Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

stija
17. sep 2009

ani mne sa nezda, ze by jej chybalo, ja len ze tu padali take vahy... a ze komusi tu kazala lekarka prikrmovat, ked je na tom podobne ako my. ale nasej malej nic nechyba, ani nie je chuda, aj je pohybliva a usmievava. a tiez mam asi stastie, negrca. uz dlho. grcala snad len druhy mesiac. len aby som to nezakrikla 😒

dm1
17. sep 2009

stija je jedno kolko nam deticky vazia pokial su spokojne a usmievave urcite im nic nechyba!!!!

stija
17. sep 2009

dm tiez si myslim 🙂

monkap
autor
17. sep 2009

dm a ty prikrmujes uz?

dm1
17. sep 2009

monkap ano mne kazali. Asi 5 dni davam vecer ryzovu kasu ale spapa mi len tak 40ml. Vcera 70ml som ho prechvalila a dnes ledva 20-cku. Ale zarabam so svojim mlieckom.

monkap
autor
17. sep 2009

dm: ja tomu nerozumiem, preco musis prikrmovat ..... kolko ti pribral za posledny mesiac,?

dm1
17. sep 2009

monkap za 18 dni len 150g. preto kazal prikrmovat

monkap
autor
17. sep 2009

kamoske pribrala za mesiac 150g ... zajtra maju ist po tyzdni na prevazenie, dr. jej kazala malu budit v noci na papanie, bo jej v noci nepapavala ..... ak sa to nezlepsilo tak tiez bude musiet prikrmovat .... ved hlavne, aby boli drobci spokojni 🙂

stija
17. sep 2009

monka moja mala pribrala koncom tretieho mesiaca 320 g za tri tyzdne a tiez mi kazala dr. budit, tiez v noci nepapala, od siedmej vecer potom az po piatej rano. tak som zacala krmit aj v noci - ale v podstate bez budenia. a pomohlo to, potom uz sme pribrali 370 g za 16 dni.

stija
17. sep 2009

ale teraz uz mala pribrala o dost menej, ale nekazala prikrmovat. uz ale mame ukonceny 4ty mesiac a to uz tem prirastok nie je taky, tak asi preto

dm1
17. sep 2009

my to mame jak na hojdacke - raz pribral skoro pol kila za 2 tyzdne a potom 150g za 3... no ja ho uz asi 2t vecer este na jedno krmenie budim ked idem spat ale zeby to nejako pomahalo... sak uvidim zajtra kolko pribral za 10 dni.

stija
17. sep 2009

dm a davas kupenu kasu, co zarobis do tvojho mlieka, alebo varis nieco z ryze?

sssimi
17. sep 2009

Moja malá išla za necelých 6 týždňov 750g a doky v pohodičke... Ale je to predsa o čosi viac keď to tak rátam...

stija
17. sep 2009

hej simi, o dost 😉
a gratulujem k dalsiemu rocniku. ozaj, ako sa ucis pri malej?

dm1
17. sep 2009

stija davam kupenu ale mala by tam byt len ta ryza. Mala som jednu ale ta bola ochutena vanilkou tak ju uz nedavam - manzelovi to chutilo zevraj ako puding 😀 .

stija
17. sep 2009

a to pije z flase, alebo je lyzickou?

monkap
autor
18. sep 2009

dobre ranko,

dm - ked bol patko maly, nasla som jedinu kasu, kde bola len ryza - nemliecna ryzova kasa od Hami http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ... ... mozno teraz su uz aj ine .... ty aku davas?

ludmilabb
18. sep 2009

ahojte dobre rano, rozmyslam nemali by deticky postupne pomalicky priberat menej a menej? sa mi to zda dake tie prirastky akoby doktory chcely aby nase deti mali ako rocne aj 15 kg 😅

jamaat tak ti zavidim ten vcerajsi denny spanok Emkin aj mne by tak Sofia mohla zaspat nic by sa jej nestalo ale ona ma uz pripravuje na cas ked uz vsetky babatka budu cez den spinkat menej 😀

v noci sme boli len raz hore o jednej a potom o piatej, len ja som zase debilne spala lebo Blazika spala natlacena na dverach a zo sna behala nohami buchala som ju musela budit aby prestala 😒 zaspala som az o pol dvanactej

monkap
autor
18. sep 2009

ludmila: toto som narychlo nasla
1.štvrťrok 200g/ týždeň (25 - 30 g denne)
2.štvrťrok 150g/ týždeň
3.štvrťrok 100g/ týždeň
4.štvrťrok 75g/ týždeň,

martinaxyz
18. sep 2009

Ahojte...ako?
my sme boli včera na urologii v BB...strávili sme tam celý deň a v utorok musíme ísť znova, lebo nestihli spraviť sono 😠 😠 😠 tak stále nevieme na čom sme ☹ ☹ ☹

ludmilabb
18. sep 2009

no a ja som citala najnovsie vyskumy ze v prvom stvrtroku staci tyzdenne 130 az 150
ze 200 tyzdenne je uz zastaraly nazor, ked deti boli na UM

tak neviem

baby nasla som este domacu mrkvu, takze staci ocistit a dat do mrazaku?

luba142
18. sep 2009

ludka- ano ja som mrkvu ocistila a nakrajala do sackov a dala do mrazaku

luba142
18. sep 2009

Inak dnes o 4 ma cosi tak prehnalo a mam hnacku neviem snad to nebude nic vazne ale bojhim sa aj nieco jest a neviem co mam pit ked kojim

zuzkaprofant
18. sep 2009

cafte hlasim sa vyspata moj maly bol hore len o 1hodke a o 2 a potom spinkal skoro az do terza a ja tiez 😀 😀

luba142
18. sep 2009

zuzka ahoj nasa spala od 19 do 23:30 a potom do 4 a 6

emode
18. sep 2009

ahojte babule
ano lekari strasia s tou vahou mne jasne povedala ze pribera nadpriemerne
inak teraz rano sme mali 38 teplotu po tom ockovani v noci 37,5, neviete kolko dni to moze trvat? mame ist na oberacku ku starkej 😝

martinaxyz
18. sep 2009

emode- u nás to trvalo 1den a chodili sme na prechádzky...kým to nemá zapálené, tak to prejde za 1 deň...a kde idete na oberačku? my oberáme zajtra v Sebechleboch

luba142
18. sep 2009

emode nasa mala teplotu len jeden den

stija
18. sep 2009

dobre ranko
no my sme dnes mali pernu noc, uz vecer mala teplotu 38,2. neboli sme ani na ziadnom ockovani ani nic. trocha pokasliavala a stale sa budila. este sme neboli hore tolko krat, ako tuto noc. o stvrtej v noci som ju musela strcit aj pod vodu, ako bola zakakana. a dala dalsi cipok, lebo znova mala 38,3. rano uz ale bola bez teploty, tak nam to snad vydrzi. dufam, zajtra mame zapis.

stija
18. sep 2009

no vlastne uz ani nie je rano, ale ja som az teraz doranajkovala