Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
26. okt 2009

zdravim som vas dnes zanedbavala ale boli sme v tom TN cvicit a potom tu bola mama a teraz som uz maleho ulozila spat...

cvicenie celkom OK som si to ovela horsie predstavovala ked som pocula ze vojtovka. najskor sa pozerala co vsetko drobec vie, ako sa pretaca, co robi na brusku pytala sa ma na vselico a potom ukazala jeden cvik. budeme cvicit 3x denne na obe strany a je to v pohode. plakal sice ale nie tak moc ako ked som ho nakonci obliekala 😉 . vlastne ho len dam na chrbatik dam mu rovno hlavicku a potom ju len pootocim k sebe, oprem ho hlavickou o seba rukou hlavicku zafixujem aby sa nemohol hybat aj ruky pridram a potom palcom zatlacim pod bradavkou smerom k pliecku. a potom na druhej strane. vobec sa netlaci mi to skusala ta sestra na mojej ruke tak viem ze ho to neboli. ale plackaaaa ☹ ☹ ☹

lady skoda ze tie veci v akcii v nexte su bud moc male alebo moc velke pre nasich drobcov. ale ta tunicka pre dievcatka 3-6m za 2,5libry je perfektna - to by si mohla kupit si myslim...

jamaat
26. okt 2009

Aj Emka už takmer polhodiny spí. Dúfam, že táto noc bude lepšia. Už sa po asi 10 dňoch konečne aj vykakala.

lady, sirinka, podpňovky nám vyrašili na lúke pri panelákoch. Tak ich na kyslo nakladám. Klasika ako uhorky. Chcela som aj odfotiť, ale zabudla som. 🙂

jamaat
26. okt 2009

lady, čo sú to za veľkosti pri obuvi? Čo je dámska 10-ka??

ladywitch26
26. okt 2009

jamaat, fakt netusim, aj som kukala na mojich topankach, ale tu mame normalne ako na sr.

sirinka
26. okt 2009

jamaat hm, hm...tie zavara moja starka iba na slano pod maso alebo do polievky...ja milujem huby na vsetky sposoby 😝

mimi21
26. okt 2009

aha, kittynkomaniacky: 😀 😀 😀

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1456407

jamaat
26. okt 2009

siri, my ich zase na nič iné nepoužívame, len na nakladanie. Sú dosť tuhé na normálne varenie.

emode
26. okt 2009

ahojte 🙂)
dnes sme boli v ambulancii u rehabilitacnej doktorky, tak hlavicka ze uz ok, je ten sval este trochu tuhsi, ale ze to sa upravuje, ale co nam zistila .... tak aj my mame zvyseny svalovy tonus ... ☹

dm, sme v klube, napisem nejake otazky do RP ... som z toho trochu nestastna ale zatial nekazala vobec cvicit len nedavat sediet, vzdy nechat na rovnom a hracky uz nie nad nou ale okolo a nedavat rovno do ruky, musi si sama zobrat 😝
ja som sice nepochopila velmi suvis so zvysenym tonusom a tym, ze ju nemame davat sediet ... tiez nam povedala len tolko, ze keby teraz zacala chodit chodila by po spickach ... a ani nejaky normalny clanok k tomu neviem najst ... 😢

mystery7
26. okt 2009

ahojky,
tak som tu po dlhsom case ☹ u nas je to nic moc a este nam pomohla aj ta zmena casu 😠
maly mi chodil spavat o 18:30 a teraz je uz o 17:00 hotovy. Horko tazko som ho dnes urdzala do 18:00 v bdelom stave. Normalne hned zaspal, pol hodiny spal a potom do 20:00 asi 20x reval zo sna. som ho musela vybrat a supsnut na prsnik, raz potiahol a spal. Potom som pockala a o chvilu bol opat hore.
Dnes som opat na nervy. Ja uz ani neviem kedy bola pohoda a klud. Takto som si tu "dovolenku" nepredstavovala 🙄

ludmilabb
26. okt 2009

mys aj mne dnes mala ledva vydrzala zaspala o siedmej

Erika ako vam zistili ten zvyseny svalovy tonus? mam pocit kebyze tam idem s nasou tiez nieco najdu... 😝

mystery7
26. okt 2009

dievcata, ja som z tej jeho nespavosti uz zufala. Viete si predstavit, ze ma niekedy normalne kruhy pod ocami, sucha si oci, ziva na celu pusu, ale nezaspi a nezaspi. Ked ho chcem uspat tak taky rev spusti co koniec. ked ho dam do postielky, tak dvojnasobny rev. Ja som uz niekedy taka zufala. 🙄

ludmilabb
26. okt 2009

mys poznam ☹ ako ho uspavas?

ladywitch26
26. okt 2009

mys a ked ti place zo sna,tak ho hned beries na ruky? lebo ja ju vacsinou skusam najskor pohladkat po licku a niekedy zaspi a uz potom neplace do rana. ale co som zistila,tak vacsinou place zo sna,ked ma prdy. lebo ked pokope trosku nohami, hodi taky riadny prd, tak potom uz je kludna. mozno aj mirkovi to vadi.

mystery7
26. okt 2009

moj neprdi, pred dspanim som s nim pocvicila. ja tiez skusam pockat, pohladkat po licku, al enic nepomaha. Ked ho len vezmem na ruky, tak aj 5 minut mozem hojdat, zaspi a ked ho davam do postielky, zadok sa mu dotkne matraca a opat rev a cele kolo odznova 🙄 ked dam prsnik ok, ale potom sa zase budi pri presune do postielky

kosska3003
26. okt 2009

ssssim mas moj hlas

mystery7
26. okt 2009

uspavam ho vacsinou na prsniku, ale ked nezaspi tak ide do postielky, tam si trochu poreve a zaspi

dm1
26. okt 2009

ludmila mi mame presne to iste co emode.... to ho len vselijako chytaju, otacaju, davaju do vzduchu nakladaju a z toho ako reaguje to zistia. aspon u nas tak na neurologii

stija
26. okt 2009

simi mas moj hlas

dm to koli zvysenemu svalovemu tonusu cvicite vojtovku?

babule sedia vam deticky same? lebo nasa bambulka este nie. niekedy chvilku usedi, ale potom ju to klati dopredu.

monkap
autor
26. okt 2009

mne nesedi ... ved na sedenie maju este cas , nie?

jamaat
26. okt 2009

Mys, my sme mali presne to isté, keď bola Emka maličká. Vyriešili sme to tak, že som si mlieko odstriekala a dala jej to vypiť z fľašky v postieľke. Väčšinou hneď potom odkväcla alebo aspoň neplakala a pokojne zaspala. Ani som ju už nemusela nikam prekladať, takže sa nezobudila. .........Bol to s fľašou risk, ale nebol s tým problém, pekne papala aj z prsníka. ............Ty už si začala prikrmovať, či stále len kojíš?

emode
26. okt 2009

stija este nemaju sediet pokial sa same neposadia co este potrva ... i ked ta nasa sa uz v lehatku ked je sikmo normalne skoro posadila minule ... som kukala ...

dm nam povedala ze mala ked plakala zatate pasticky (ked bola v strese) a potom riadne plakala ked s nou robila tie kadejake vyvrtky ... ale podla ma stve ze som sa riadne nepopytla ... v tom zisteni mi vsetko virilo hlavou a nebola som schopna sformulovat otazky ... ale o 4 tyzdne ideme na kontrolu tak sa spytam ...

dm tebe nieco vysvetlili??

stija
26. okt 2009

monkap neviem, ja som v polroku sedela, tak neviem.

stija
26. okt 2009

emode vraj hej, sediet maju, az sa same posadia. segrina mala sa ale vedela skor postavit, nez sama posadit. ked ju posadil niekto, sedela krasne, aj sa sama naucila posadit, ale posadit az hodne neskor. tak keby cakali, az sa sama nauci posadit, neviem, kedy by sedela 😉

mystery7
26. okt 2009

ja kojim a na vecer davam kasu

ladywitch26
26. okt 2009

monka, moja sice sedi, ale nie sama, lebo sa stale vrti a v momente sa naciahne za palcami na nohach, tak ju musim drzat. nema este balans. podla mna este ale maju casu dost na sedenie.

stija
26. okt 2009

ok, ked maju cas, tak hej.

jamaat
26. okt 2009

Mys, kašu dávaš lyžičkou? A ak ano, čo keby si skúsila dať mu ju z fľaše? Sanie deti ukľudňuje a nemusíš ho prekladať.

dm1
26. okt 2009

inak som bola dnes v soku ked mi ta rehabilitacna sestra hovorila ze ano sice dviha hlavu na brusku ale ruky ma mat spravne inak, pesticky tak a podobne. som si vzdy len myslela ze je otaca sa, dviha hlavku tak je to OK ale ona ze to nie je take jednoduche ze to musi este aj spravne robit 😕

emode ona mi to vysvetlila a celkom ma upokojila. my ideme este za 2tt na sono mozgu - ono je dolezite ze ci to je len svalovy problem alebo aj neurologicky - to je horsie samozrejme. ak svalovy tak treba len rozhybat svaly a bude to ok

dm1
26. okt 2009

mne este maly ani nahodou nesedi ved maju este cas. to sa ma ta sestra ani nepytala.

jamaat
26. okt 2009

dm, a ako má mať správne ruky?