Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
15. jún 2009

dnes sme dostali latkove plienky, kto to pouzivate, ake s tym mate skusenosti?
a ako sa to vlastne ma pouzivat?

monkap
autor
15. jún 2009

sirinka: nad nosicom Ergo si neuvazovala?? stale sa zahravam s myslienkou, kupit nejaky nosic ... aj ked okolie vravi, ze si "usijem na seba bic" ... ale mne by to tak pomohlo ... mohla by som v pohode varit, zehlit, jest ... aj ked by bola mala hore ... takto ju mam na rukach a nic neurobim .... stale sa rozhodujem .... su aj dost drahe, ale ved potom by som ho zase predala .... a ktovie, ci sa tam malej bude pacit .... ja sa nakoniec rozhodnem ked bude mat lenka 2 roky 😀

jamaat
15. jún 2009

rybca, mne sa zväčšili len trochu. Aj podprdy, čo som si vopred objednala, sú mi veľké.

zuzkad
15. jún 2009

ahojte kocky, u nas na stastie spanok mame dobry klop klop klop...mala som problem prvy mesiac, maly cez den nechcel spavat, ale teraz sa naucil pekne spinkat v postielke tak som rada, lebo inak by som nic neporobila.

dnes sme boli na klbikoch tak mame to ok sa tesim len este neviem ako budeme a ci vobec este budeme balit, lebo zevraj moja pediatricka o tom rozhodne, ale podla sona je vsetko v poriadku 😉 😉 😉

juuj babulky toto ste citali http://www.cas.sk/clanok/120737/dvojcata-ktore-... je to hrozneeee 😢 😢 😢 a teraz v spravach hovorili, ze ten chlapcek neprezil 😢 😢 😢 ja by som sa asi zblaznila

sirinka
15. jún 2009

jamaat ja mam vsetko vedla v postielke, takze ju prebalujem rovno na posteli, vstavat kvoli tomu nemusim... 😉

monkap nad ergom ani nie, lebo je to v podstate skoro to iste ako manduca a manduca ma uz vsitu novorodenecku vlozku a aj dizajnovo sa mi pacila viac...
podla mna si neusijes na seba ziadny bic...dietatko je za 9 mesiacov uz tak ci tak zvyknute na nosenie a kolisanie, na tvoje dychanie a tie co maju uz vacsie deticky hovoria, ze nemaju vobec problem s nesamostatnostou dietatka, prave naopak... 😉

sirinka
15. jún 2009

mimi ja pouzivam aj latkove...
zalezi najme, ake mas...skus pozreit temu o latkovkach v casti vybava

sirinka
15. jún 2009

monkap inac uz som pocula chvalu aj na nosice liliputi http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

sirinka
15. jún 2009

a mei tai tam maju tak nadherne, ze normalne rozmyslam, ze neskor nejaky kupim 😝

jamaat
15. jún 2009

Siri, ale keď prebalím, tak idem špinavú plienku potom aj odniesť a hlavne si ruky umyť pred kojením a k tomu teda vstať musím. 🙂

sirinka
15. jún 2009

jamaat ok...

jamaat
15. jún 2009

Veď ja nič, len mi to bolo divné. 😉

sirinka
15. jún 2009

ja malu prebalujem ked ideme spat, co je okolo jedenastej, v noci je vacsinou iba popiskana, to sa budi medzi druhou a tretou a potom ju prebalujem az rano, ked vstavame, to kazde rano kaka...takze ja ju v noci v podstate prebalujem iba raz...ak nekaka...

sirinka
15. jún 2009

baby robite detickam knizky - denniky? ake su pekne, ja som este pre malu nestihla kupit 😅 dajte nejake tipy...

jamaat
15. jún 2009

To máš dobre, je to na nervy, keď v každej plienke praženica. Ale aj prvá dcéra to tak mala celý čas, kým bola kojená.

Ja som chodila ako dilino tie knižky obzerať hádam 5 mesiacov, nakoniec som kúpila po pôrode takú, ktorú som predtým vôbec nevidela. Volá sa Naše bábätko a je pôvodne maďarská. Čosi som do nej už aj popísala. http://www.martinus.sk/?uItem=33639

sirinka
15. jún 2009

jamaat no ta nasa opicka kaka iba ked je hore...aj klarka bola v kakani vzorna, preto aj od desiatich mesiacov kakala takmer vylucne na nocnik...inac by to neslo. su sikovne tie moje baby 😀

ta knizka vyzera dobre...chcem nieco jednoduche, lebo pri klarke mi doniesla kamoska z rakuska a tam su take bludy popisane...no co uz.

monkap
autor
15. jún 2009

mne tiez v noci nekaka ....

siri: tie mei tai su krasne ... aj cena fajn ...ktovie ci su dobre

sssimi
15. jún 2009

Siri ja mám tú knižku. Už je aj pekne popísaná-teda to čo už bolo aktuálne 😀 . Mám ju v albume.

Mne sa prsia o čosi po pôrode zväčšili, ale najviac sa zväčšili cez tehotenstvo z C na D. Teraz mi občas z Dčiek vybehnú von 😅 .

Ani mne malá v noci nekaká. Až ráno.

My cez deň latkujeme, lebo malá sa vyhadzuje z pampersiek a pampersku dávam iba na noc, lebo keby som malú často prebalovala, tak nenaspím ani to málo čo spíme, lebo sa hneď pri menšom pohybe preberie.

monkap
autor
15. jún 2009

siri, teraz pozeram, ze tie mei tai treba viazat .... to sa mi moc nepozdava 😝

monkap
autor
15. jún 2009

a zase tie ergo od liliputi su az od 3-4mesiacov ... ale vyzeraju fajn, aj mei tai aj ergo

sirinka
15. jún 2009

monkap prave mei tai sa odporuca az od vacsich deti...tie liliputi nosice neviem...
tak si yvber, ergo alebo manduca 😀
a mei tai si baby tiez chvalia...

sssimi a ake latkovky pouzivas?

sirinka
15. jún 2009

monkap a este existuje aj beco 😅

monkap
autor
15. jún 2009

kde najdem beco?

sirinka
15. jún 2009

http://www.becobabycarrier.com/ neviem, kto na sk ho ma v ponuke

sirinka
16. jún 2009

jeeej, tak to by ma nenapadlo, ze dnes tu budem prva 😨 😀

emode
16. jún 2009

Ahoj babulky
siri akosi nestihame 😀
to bola zase noc 😖 mam pocit akoby som ani nespala ☹ a malinka ma vydrz aj za rodicov no co uz su aj take noci inak uz celkom dobre spinkame 😒

jamaat este som zistila ze pomaha zapnuty vysavac 😀 uspal skor mna ale predtym aj malu 😀
vyzera to tak, ze mliecko sa trochu stabilizovalo 😀

monkap ta masticka nam neskutocne zabrala, uz mame na lickach len take pozostatky, normalne si to nikto nevsimne, trosku viac mame na krku ale aj preto ze sa tam tazko viem dostat mala sa mece ked jej to natieram 😅

sssimi
16. jún 2009

Siri ty máš tuším teraz najviac času aj keď máš 2 deťúrence-obdivujem ťa!!! Ja som len na skok kým ešte bambuľka spinká. A ja dávam obyčajné plienky bavlnené riadne vyžehlené. Najviac ma štve, že mám ešte plné 2 balíky pampersiek doma 😠 ... Asi spravím mojej tete tú tortu z nich-ona čaká v auguste.

sirinka
16. jún 2009

emode ja som mala minule malu v manduce a povysavala a umyla som cely dom...ona krasne spinkala.
vcera vecer aj nasa vystrajala, zrejme ju bolelo brusko, ale dala som si ju na klokanka, zobrala si jeden cicik d uy a tak konecne zaspala...a celu noc potom strielala do plienky...
tak som sa rozhodla, ze dnes pojdeme na vysetrenie klbikov, ked je tak nepekne...

emode
16. jún 2009

siri mala je v manduce vo zvyslej polohe? my sme investovali do specialnej klokanky, ktora sa da dat aj lezmo, ale mala asi nema ten dobry pocit ze je pri mne ...

emode
16. jún 2009

mne ta MD asi ubera z mozgu, zvislo je samozrejme s makkym i 😅

stija
16. jún 2009

ahojte maminy,
my uz druhy den podriemavame, ale poriadne nespime. vzdy tak na 5-10 min a je hore a tak stale dokola. no des 😠

nosite deticky zvyslo? hovori sa vselico, ze clovek ani nevie, co si ma mysliet. aj doktori povedia vselico, jeden, ze sa nema, koli chrbtici, iny, ze je to jedno, ze to neublizi. tak ako to vlastne je? 😖