Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
22. sep 2009

cafte ako vyspate aj zase nic moj maly je vkuse v noci hore bo sa mi pretaca apotom vresti bo sa neviem pretocit spet na nervu ani prebalit ho neivem bo len sa toci a toci uz je dnes cely vankusami oblozeny aba sa mi nikde nedostal a nebuchol pre istotu
normalne sa ako by mi plazil po podlozke 😀 😀 aby mu nic neuniklo taky zvedavy je
dievctaa vazne maju v tesku take zlavy mamina mi kupila dake na zimu veci pre maleho co myslite 3 topanocka mu bude dobra a bundicka tak na pol roka a 9m co poviete???
aku velkost mi ma kupit aby to vynosil celu zimu

stija
22. sep 2009

ahojte, nasa bambulka zaspala okolo pol osmej a papali sme o pol noci, potom o stvrtej a o siedmej. do deviatej hore a zase zalomila. kraasa.

stija
22. sep 2009

zuzi tazko povedat, zavisi od toho, aky je velky. je to individualne

zuzkaprofant
22. sep 2009

moj ma tak 7kg a dlzku do 65cm si myslim tak neviem bo na sk je inac cislovane ako ja tu v nemecku kupujem tak neviem

stija
22. sep 2009

u nas sa vacsinou na pol roka pocita tak okolo 72. ale niekto ma 68 a niekto 76

stija
22. sep 2009

ake cislovanie tam mate vy?

zuzkaprofant
22. sep 2009

take iste len napr moj do teraz obliekal 56cislo take vacsie je to cislovanie napr ja som da sk S cisla tricka nezmestin do nemeckeho ano 😀

stija
22. sep 2009

ono sa to pocita podla dlzky. takze ked ma 65 cm, mal by obliect asi 68, mozno aj nejaku 62. ale skutocnost je taka, ze to casto je celkom inak. casto zavisi od znacky. my teraz nosime zhruba 62, nejake 68. ale mam bodycko, co je 76 a je asi tak velke ako 68.

zuzkaprofant
22. sep 2009

no tak dako stija tak zavolam mamine nech kupi okolo74 a vacsiu velkost bo moj je dlhy a chudy 😀

stija
22. sep 2009

a este, co viem, tak napr. zimne overaly su casto vacsie. aspon, co som sa ja stretla. co v podstate aj dava zmysel, ked sa im to oblecie na nieco dalsie

stija
22. sep 2009

sestrina mala sa napr. narodila v novembri a nosila overal 56 celu zimu. a to vtedy bola zima dost dlho

ludmilabb
22. sep 2009

ake zlavy v Tescu, som nieco prepasla?
mna uz boli z malej hlave tak v noci stale hore a teraz tiez nespi a unavena je, len ju ani bohovi neviem uspat!
na rukach len schvilu, v kociku tiez len furt pri nej, teraz zaspala ale to od rana nespala a zase to vidim na polhodinu ale ako to mam spravit aby spala dlhsie ked sa nevyspi je zla ale preco nespi dlhsie, nechapem pricinu toho kratkeho spania. brala by som to ze jej staci polhodka a je hore v pohode. Ale ona sa praberie a vidim ze nie je oddychnuta ale spanie ziadne.
uz mi je do placu, dva dni je ok a potom zase katastrofalne dni, zuzka ty to ako zvladas? ja ked moju necham samu tak reve obcas v postielke pod kolotocom vydrzi dlhsie
dnes teda nemam svoj den, uf ked som na nu sama tak mi to bije na mozog 😢

ludmilabb
22. sep 2009

no kedy som to pisala ze spi? 10:52 a vstala 11:15 klasika a zobudila sa s placom tak som ju chcela este ukladat ale prd, tak som ju nakojila ale vela nepotiahla, odgrgla si a teraz je v postielke ale uz sa mrachce takze ju ocvhilku vyberam

tanulik21
22. sep 2009

ahojte,

ludmilabb - my sme mali tiez problem so spankom, to boli take 5-minutovky, nakoniec sme prisli na to, ze nas drobec potrebuje ticho (aj ked sme ho stale zvykali na hluk a ked bol mensi nemal s tym problem)... zaspat nie je problem, ale asi ho vyrusia zvuky, telka atd. a to je o chvilku hore a potom mrzutyyyy...takze teraz spava pekne v spalni v postielke, a celkom to funguje.

ladywitch26
22. sep 2009

caute baby,my v noci hore,mala dostala nadchu,ale taku,ze v kuse odsavame. 😖 a ako keby som to tusila,vcera sme boli v meste,tak som kupila odsavacku na vysavac,ze zide sa.som netusila,ze vyuzijeme tak skoro ☹

tanulik21
22. sep 2009

dievcence potrebujem este poradit, ak mate niektora skusenosti po spontannom porode... ako dlho trvalo kym sa vam vratila citlivost a uvolnili miesta sitia (ja mam totiz pocit, a aj mm, ze som zasita az prilis, teda ale hrozne uzka.. no ziadna slava ☹ )

zuzkaprofant
22. sep 2009

ludmila no ja to tak dako zvladam ze mi je furt na vracanie asi zaludocne nervy mam bo spim v noci tak 5 hod a to s prestafkami a som uz v takom stave ze za sobudim o 4 da malemu jest a nemozem zaspat moj sa budi stale v noci teraz mi spinka som isla pratat dom tak som ho zobrala do manduci a zaspal pri vysavani tak som ho prelozila do postielky obkolesila vankusom aby sa nepretacal a zatial spinka ja som sa aj okupala poskladala veci do skrine co som vcera zehlila a sedim konecne

ja ani na zachod uz nemozem ist asi zacnem aj maleho tam bravat lebo ked ma nevidi vreskot a uz sa ho bojim nechavat sameho pod hrazdickov lebo aj hrazdicku mi zvali tak sa na nu vesa nozkami ruckami ze raz na neho spadne aj zo zrkadlom ktore som tam pripevnila aby sa na seba pozeral
ja len na cole fungujem a kave normalne ked nieco zjem mi je tazko na zaludku dnes pojdem s malym na dlhu prechadzku lebo je super teplo aspon maly mi pospinka v kociariku
ale inac obdivujem slobodne mamicky a mamicky ktore maju dvojcata 😀

jamaat
22. sep 2009

ludka, poznám to veru a tiež nechápem to nespanie. Teraz máme síce zase lepšie dni. A neviem ti poradiť. Ja som skúšala aj hudbu, niekedy sa mi zdalo, že zaberá, niekedy nie. Jednoznačne zaberá kočíkovanie na lúke. Nie rovný asfalt, nie hrboľatá cesta, ale vyslovene lúka.
A teraz nám zaberá, keď už leží v postieľke, chce sa jej spať, ale nevie sa ukľudniť, že jej natriasam zadočkom. A do ruky jej dávam tenkú dečku.
Nesmiem byť blízko pri nej, lebo ona sa potom začne so mnou rozprávať, no a je po spaní. Takže len konča postieľky stojím.
Budí ju akýkoľvek šuchot v izbe. Zvonku zvuky jej tak nevadia, aj keď sú hlasnejšie. Nechávam dvere na spálni len privreté a púšťam rádio, aby mala zvukovú kulisu a nebudili ju náhle hlasnejšie zvuky.

Ludka, je to len o tom, že tie naše dievky sa nevedia upokojiť, uvoľniť a tým pádom ani zaspať. A keď, tak ten spánok je plytký. Po prvej hlbšej fáze, ktorá trvá tú polhodinku, príde plytšia a vtedy sa zobudí.

jamaat
22. sep 2009

Ja som ju dnes musela aj budiť, lebo sme šli k zubárke. Vrátili sme sa po vyše 2 hodinách, už bola nervná, zaspala v aute. Pri zaparkovaní sa samozrejme zobudila a už bol problém pokračovať v spaní. Takže sme zase zadkom natriasali, dudel do pusy dávali, vyhrávacieho macka púšťali...až nakoniec som ju nechala pár minút poplakať, potom dala zase dudel a zdá sa, že zaspala.
Polhodina býva istá, takže teraz fujazdím so psom na chvíľku von, ešte nebol od rána. A potom niečo zjesť, lebo vyríknem.

zuzkaprofant
22. sep 2009

jamat si bola ty u zubara ci smalou? Mne by trebalo ist len nemam mi kto byt smalym aj keby som isla tam snim tak mi tak nevydrzi hodku len tak lezat v kociariku 😀 😀 inac men sa dako pokazili dost zuby asi skojenia tak sa tesim koklo budem mat kazou
moj vobec nechce cumel len flasku rad cmula lebo ho bolia dasienka tak to mu naj pomaha

jamaat
22. sep 2009

zuzka, boli sme všetky tri. Staršia dcéra mala všetko v poriadku, mne robila malý kaz a zatiaľ Monika povarovala Emku. Za 15 minút bolo všetko vybavené.

zuzkaprofant
22. sep 2009

Jaj tak to si mala super ja neviem kedy ja sa dostanem niekam jedine s malym na rukach 😀 😀 joj moj zlatusik este spinka nech len spinka este mi treba vlasy vyfukat 😀

emode
22. sep 2009

😀 jamaat presne si to popisala 😀 my spime len v kociku vonku cez den postielke nehrozi 😖 i ked som skusala ale bol z toho hodinovy hysák ☹

ludmilabb
22. sep 2009

no pre zmenu som ju uspala v kociku v spalni (na rukach ani bohovi) zatiahnute zaluzie zaspala 13:20 a vstala hajte o kolkej? 13:53 lahla som si na postel aby som nevrzgala chodenim
najhorsie na tom je ze ona je naucena zaspavat a ukludnovat sa s cumlom v ustach ale teraz ma obdobie ze vsetko doruk a akonahle jej dam cumel ona ho hned chyta do ruk a potom len pocujem reeev a cumel v ruke, za minutu jej ho davam aj 5x do ust.

jaj kebyze mam viacej trpezlivosti

vonku spi len naceste popri potoku, ked s nou idem do mesta atd, ruch aut jej strasne vadi, chyta hysaky
a ja si potrebujem vybavit kadeco aj nakupit ale to mam v jednej ruke tovar a v druhej hodnrlam akonahle prestanem rev, pri pokladni furt spusti 😝

jamaat mne vydrzi v postielke sama len ked ma nevidi a nesmiem sa jej prihovarat cize ked sa zobudi a neprihovaram sa jej a hned ju tam dam tak tam vydrzi aj 15 minut ale ked sa s nou predtym debatim, hram a polozim nehrozi ze vydrzi aaa uz sa jej nepaci hneva sa v postielke idem po nu

a dakujem za vase reakcie 🙂

nikanika28
22. sep 2009

ahojte, tak sme sa vratili z noziciek....spadol mi kaaaamenisko zo srdca..mame to v poriadku..ufff 😵 . Prisli sme tam a tam asi 12babtiek, skoro ma prekotilo. Mala samozrejme oci ako trnky..ale nastastie bola kludnucka, kukala, kolko ludi okolo 🙂

ludmilabb
22. sep 2009

nika tak to je super sprava 😉
my ideme na kontrolu buduci tyzden tak dufam ze bude vsetko ok

nikanika28
22. sep 2009

Ludka, no odlahlo mi...hlavne ked som vedela, ze som ju nebalila nasiroko.. 😅 . Ty malinku balis? Ja som poctivo do prveho mesiaca a dost...potom ked ma obcas napadlo na noc, ale ako zacali tie horka, tak som prestala aj v noci...a bolo. 😀
Sofia sa Ti uz ukludnila? Spinka? Klara zase zaspala a uz len pozeram na hodinky, o chvilu musim zase do skolky utekat 🙄

jamaat
22. sep 2009

No vidíš, Nika, vravela som ti. Aj ja musím Emku objednať na kontrolu.

A nejdeš sa náhodou ešte hnevať, že ti Klárka spí?! Požičiame ti tie naše! :-P

zuzkaprofant
22. sep 2009

moj je uz hore zase dako kakame 😀
gratulujem k nozkam

ako casot chodite s babatkami na poradne a co tam robia