Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
20. jún 2009

ahoj
jamaat to ste dobre spali 😉
siri my sme hnedookí obidvaja a malej tiež zosvetleli očká 😉 tak asi bude mat po starkej 😀
nasa si uz tiez uziva kupanie, ale neplakala ani predtym lebo sme jej davali o stupen teplejsiu vodu, ked vyberame musime rychlo zabalit a potom je uz ok, my natierame tym Excipial Daylong ako kazala kozna a mala je ticho skor ju to mozno stekli tak sa tak divne tvari 😀
inak u nas to natieranie vyzera tak, ze natierame telicko tymto potom brusko takym specialnym levandulovym na uvolnenie a tvaricku tym proti vyrazkam a este zadocek sudocremom tak to je normalne fuska ju natriet 😀 😀 😀 a ona potom vie ze ide papat tak cela dychci 😀 😀

jamaat
20. jún 2009

Emode, dnes mi zase sama v postieľke zaspala, ale zase som ju dokŕmila z fľašky. Ona sa nedokáže z prsníka tak najesť, ako z fľašky. Asi polhodiny-trištvrte si tam sama ležala a kukala a potom bez problémov sama aj zaspala. Zajtra zase tak skúsim. Keby som sa nebála, že začne prsník odmietať, tak by som aj cez deň pred spaním fľaškou dokŕmila.

sirinka
20. jún 2009

jamaat ja som zase dufala, ze toto babo bude tmave...ako moj otec a sestra, ale asi nic z toho, este uvidime ake bude mat vlasky...ale aspon trosku je tmavsia ako klarka...

jamaat
20. jún 2009

siri, a ja že tmavé ako tvoj manžel 😉

emode
20. jún 2009

siri ved su sestricky 😀
jamaat to mate teda perne 😖 imas dobre bradavky? predpokladam ze nevies preco sa zlosti ... inak my tiez davame do postielky na vecerny spanok aby sama zaspala, obcas sa pozlosti ale riadne neplace, vzdy k nej ideme a upokojime ju tak nakoniec zaspi a v noci skonci aj tak u mna v posteli 😀

a dnes to bolo ukazkove dieta spala a spala ... 😀

sirinka
20. jún 2009

jamaat no ved on je tiez dost tmavy, tak som myslela, ze ked sa to zmiesa, bude ciernovlasa hnedoocka... 😝
inac moja najmladsia sestra ma kazde oko inej farby...jedno ma do hneda a druhe zase modre...

jamaat
20. jún 2009

No mne bez fľaše v postieľke zúrila. A ak som ju aj nechala vyzúriť, že nakoniec zaspí, tak zaspala na 15 minút maximálne a zase zúrila. Vždy som ju musela uspať na prsníku a potom ešte držať, kým nezaspala dlhšie. A to niekedy aj na trikrát. No na nervy. Keby som mala bradavky citlivejšie, tak sa už aj zbesniem. Našťastie mi celkom dobre držia, aj keď niekedy mám už pocit, že chytím koprivku z toho jej dudlania.

siri, veď práve preto som ho spomenula, že je tmavý, takže majú po kom byť aj z bližšieho kolena 🙂 Môj chlop je tiež tmavý...priam ako arab, keď sa nechá zarásť. Keď sme prechádzali hranice s Izraelom, tak ho dvojnásobne viac kontrolovali oproti ostatným 😀

zuzkad
20. jún 2009

tu sa tusim uz spinka... je tu tisko, asi by som mala ist aj ja, lebo nocna ma caka tiez 😉 😉

pozerala som fotky....jamaat ved ty si chuducka ...ti zavidim velmi 😅 😅

inak babulky mate krasne deticky...naaadherne 🙂 🙂 🙂

Maly mi dnes dva krat grckal ale tak, ze moc...najhorsie je, ze papa papa az sa pogrcka a potom o chvilku je zase hladny a zase papa a papa a zase sa pogrcka ☹ ☹ ale chvala bohu nie je to kazdy den a po kazdom krmeni...len obcas....ale teraz uz spinka spokojne.

Nemohol od unavy zaspinkat a bol mrzuty, tak som si k nemu lahla, dala didku a po mierno cuckani zaspinkal spokojne az mi bolo luto od neho odchadzat a prelozit ho do postielky.

No nic idem este popozerat vase albumy a idem aj ja ho hajan 😵 😵 😵

zuzkaprofant
21. jún 2009

dobre ranecko ja uz mam odkojene odflaskovane a idem si odsat mliecko , vcera sme cely den boli mimo bytika bolo super ja som bola na nakupoch a som z toho az mliecko dostala co vam poviem u kamosky som si odpumpovala 150ml a moj maly to naraz vypil 😀 rano som mala ledva 50ml ani jemu do flasky nebilo odost ☹ Kamoska urobila mi aj taky koktail co podla hebame jej podporuje tvorbu mlieka a asi aj pomohol uvidime kolko si teaz odpupmpujem

vcera som tolko toho nakupila malemu 3 tasky plne mm mi dal kreditku co bola zasadna chyba ale nevadi mam uz veci do pol roka 😀 😀 ja som si kupila pekne letne 2saty tak som aj sebe urobila radost a maly pekne v kocariku v obchodnom dome potom vonku sa bol prejst a poobede soim mu dala umele mliecko a ono mu tak chutilo neviem ako vase deticky ale moj sa dako rozjedol za posledne dni keby nedam umele mliecko tak je hladny vkuse a tak sme sa dohodli ze raz denne dostane umele a budem ho normalne aj kojit a vcera sa mi tak poobede po mliecku usmieval nie je vacsia radost matky ked sa dieta po jedle smeje 😉

ja na krst som malemu kupila biele nohavice na traky a ktomu tricko a dam mu biely svetrik co strikuje teta krsna 😀 doperinky ho uz nevtrepem nohy by mu trcali lebo nas je dlhy a chudy 😀

dualcore
21. jún 2009

dobre ranko 🙂
zuzka tak ty si mala vcera nakupnu horucku?to bolo asi vo vzduchu lebo aj ja som bola s muzom trosku po obchodoch a nakupili sme to ho dost malemu 🙂
ja tiez davam Korimu raz denne umele mliecko (vzdy ked sme vonku) ale velmi po nom prdka sa mi zda ☹ ale ako pises je potom spokojnejsi.

emode
21. jún 2009

ahojte
vsak sa priznam, aj my sme pre istotu kupili UM ale rada by som sa mu vyhla, mala sa vie najest dobre z prsnika len ten pocit co som zazila pred par dnami ze vecer uz nemam dost mliecka pre nu bol strasny, ale prijali sme opatrenia na tvorbu mliecka 😀 ... a ked papa iba z jedneho tak z druheho pre istotu odstriekam ...

tiez potrebujem malej nieco na krst ... vyrazim do obchodov cez tyzden, ale bohvieco tu u nas v BB nie je 😖

ladywitch26
21. jún 2009

zuzkad, mne moja tiez grckala, lebo strasne hltavo pije a vela. ale teraz ju po chvili krmenia zoberiem odgrgnut a potom znovu dokrmit. sice sa zo zaciatku mrvila a protestovala,ale teraz si uz zvykla, ze to ma s prestavkami.

zuzkaprofant, tak to muzik spravil zasadnu chybu, ze ti nechal kreditku 😀 😀 😀 inak my sme strasne vela veci podostavali od kolegov, od kamosiek, dokonca aj dve zakaznicky mi boli domov zablahozelat a doniesli veci. no lenze mame problem, ze sice oblecenie od 0 do 3 mesiacov, top este velky, ale gate uz neoblecieme 😖 nasa drobcula ma take gulate brusko, ze uz nohavice jedine od 3 do 6 mesiacov obliekame. ja neviem, tie mensie sme nemali ani raz oblecene niektore a uz mozem rovno spakovat a odlozit pre surodenca o par rokov.

inak som vazne uvazovala, ze to oblecenie detske a plienky budem vozit na slovensko. dohodnem sa s niekym, kto mi to bude predavat za nejaku proviziu a bude.

a musime sa pochvalit, po tyzdni utrap s nocnym vstavanim sme dnes zasa spali 8hodin v kuse... 😀

jamaat
21. jún 2009

Ahojte. Tak my máme za sebou viac-menej prebdetú noc, malej niečo bolo.

Zuzkad, nie som až taká štíhla ako to podľa nôh vyzerá. Ešte 5 kíl minimálne musí ísť dole. Dokonca aj tričká sú mi malé a nielen cez prsia.

emode, je jeden zastrčený detský obchodík aj v Arkadia pasáži, možno tam by mohli mať niečo na krst.

A aj ja mám pre istotu kúpené UM, cítim sa lepšie, keď viem, že keby dačo, Emča hladná nebude. Inak ja mám mlieko stále také žltkavé, ako smotana vyzerá.

mimi21
21. jún 2009

ahojte kočky
my klasika, noc v pohode, spinkala mala do 4, takže pohodaaaa

ale na tvaricke sa jej niekedy vyhodia take vyrazky ako male akne to vyzera, ale nie je to take hnisave...
neviete co by to mohlo byt?
ako vyzera to novorodenecke akne?
alebo by to mohlo byt zo stravy?

emode
21. jún 2009

mimi sme o tom pisali, ak sa jej to bude zhorsovat chod radsej na kozne ...

baby neviete co znamena ked baby vykopava hore nohy? plienkou to nie je 😉
jamaat my sme spali ok ak neratam kazde tri hodky papanie 😀

sssimi
21. jún 2009

Ahojte!
Tak som vás počítala. Teraz sa tu riadne veci už riešia 😀 Nie ako v tehotenstve len každú chvíľu papanica sa riešila 😀 😀 😀

My sme boli dnes u svokry. Zobrala ju kočarovať a ja sa cítim unavenejšia než keby som celú tú dobu bola s malou ja... Neviem si na to zvyknúť, že niekto mi malú vezme a najhoršie na tom je, že po polhodine prišla domov a bez kočiara 😠... Skoro ma trfilo-nechala malú vonku z nejakými šťandami... 😠 😠 😠

mimi21
21. jún 2009

emode no ved ja len prave neviem co to je
cez noc to pomizne a cez den zase vylezie... 😒

sssimi a hlavne piseme menej ako ked sme boli tehu
ktovie cim to bude 😀 😀 😀

veronika1982
21. jún 2009

mimi21... my sme mali akne... vyzeralo to ako potnicky ale bolo to take hnisave... nie celkom hnisave ale niektore vyrazky mali vnutri taku bielu vodicku.. potierali sme to s jarishom a preslo to...

sirinka
21. jún 2009

sssimi no to by ma svihlo...

ja mam dnes brutalnu migrenu...sa etsim na horucu sprchu a dufam, ze mi mm da masaz...inac nezabudnite, dnes je den otcov 😉

mimi21
21. jún 2009

no moj manzel je prechladnuty, tak si ani malu nemoze popestovat
akurat riesime ci bude dnes spat v obyvke alebo v spalni, aby mala neochorela
ale aj tak sme v jednom byte, takze kontaktu s bakteriami malu neubranim... 😖 😖 😖

emode
21. jún 2009

mimi na noc zmizne uplne? tak mozno naozaj len strava, my sme to mali ako krupicu vyhadzane po celych lickach a zlievalo sa to do cervenych flakov ... nastastie sme nasli riesenie ...

dnes uz druhy vecer sa mala pri vecernom kojeni totalne zlostila, prestalo jej tiect rychlo a potom len chytala a vypluvala bradavku, lenze ked som jej dala druhy prsnik, ze teda ak je unavena, tak nech jej rychlo tecie, tak sa zlostila tiez ... mozno nechcela uz papat, ja neviem ... potom nasledoval znamy vecerny ritual, chvilku mojkania a sup do postielky tak sa zlostila dalej este asi 10 minut a zalomila ... hovorim si, keby bola hladna, tak nezaspi ... ja sa v nej niekedy vobec nevyznam ... cez den ked papa tak to nerobi

siri tak nech ti to rychlo prejde
sssimi aj mna niektore veci vytacaju ale toto by ma nastvalo totalne ...

mimi21
21. jún 2009

joj aj mna dnes svokra dorazila
sme k nim isli, ja ze mala bude na vzduchu ked konecne prestalo prsat a u nich boli svagrove deti a mala co ma 2,5 roka totalne chora a v kuse mi chodila malu okukovat a viete ake su male deti,. vkuse by ju len hladkala
svokra mohla rano zavolat aby sme s malou nechodili
ani tu svagrovu malu neupozornila ani nic... 😖
ja som len odbehla na wecko a ona aj s malou hned bola pri mojej
tak som zbalila mm aj malu a isli sme... nech sa svokra ksichti ako chce

emode no ona to ma tak jednu, dve vyrazky, nie je toho vela...

jamaat
21. jún 2009

mimi, aj mojej to do rána vždy vybledlo, tak som sa už tešila, že to pekne zmizlo, ale ono to cez deň, keď bolo teplo alebo sa pučila, zase očervenelo. Ale už to má lepšie. Síce veľa vyrážok, ale nie zapálené. Používam SOS Nivea krém.

emode, tak to by som brala, aby mi 10 minút zaspávala. U nás to bývalo aj 2 hodiny kolísania na rukách. Teraz je to trochu lepšie.

rybca
21. jún 2009

Ahojte, ja napriek vsetkym babskym receptom - caje, homeopatika, vinea, nealko pivo, odsavanie kazde dve hodiny, prichadzam o mlieko, kazdym dnom je ho menej, neviete este o niecom, co by som mohla vyskusat?

monkap
autor
21. jún 2009

rybca - mozno sa ti len mliecko prisposobuje potrebam babatka - tvori sa ho tolko , kolko ono potrebuje a nie viac ... ci mas pocit, ze mu to uz nestaci??

jamaat
21. jún 2009

Ahoj rybca. A už ste sa naučili kojiť? či stále len odsávaš? .....Moja mala tiež problém prisať sa, je riadny zúrivec, tak keď chytí nervy, neprisaje sa. A tiež mliekom neovplývam. Niekedy dosť, niekedy menej. Je to na nervy.

monkap
autor
21. jún 2009

jamaat: ja tiez tak - niekedy dost mliecka, niekedy menej ... ale malej staci snad ked je spokojna 😔

jamaat
21. jún 2009

No moja keď jej ide pomalšie, tak nerváči a nevytiahne ani všetko. Dnes už to bolo na tesno, myslela som, že budem z mrazničky vyťahovať, ale nejako sme to nakoniec precickali.

rybca
21. jún 2009

monka - rozhodne mu nestaci to co odsajem, musim prikrmovat umelym, je to riadny jedak

jammat - tuto noc som spravila maly test, neodsala som si z jedneho prsnika od vcera od obeda, do rana sa mi nalial tak, ze to az bolelo, tak som ho hned rano pokusila kojit, trochu tahal, ale bolo to s placom a pritom to z toho prsnika uz muselo ist i same, ako bol naliaty, kvapkalo z neho jedna radost, takze ked sal, muselo to ist, napriek tomu plakal a aj tak sme sa museli dorazit cez flasku, vyskusam to tak aj na zajtra rano a uvidime, ci sa to polepsi, len aby mal co papat

jamaat
21. jún 2009

Rybca, mne sa malá prvý raz chytila tak, že som si trochu odstriekala, dala jej to z fľašky, aby nebola veľmi hladná a tým pádom zúrivá. A potom som si ju priložila. Vtedy sa priam zázračne prisala a pekne papala. Boli potom zase aj nerváky a nechcela sa prisať, ale v poslednom čase je to lepšie, aj keď sa pri papaní skoro stále myká a odťahuje.