Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
16. aug 2010

3h 5minut 😀 😀 nas rekord, ideme sa zabavat 😝

jamaat
16. aug 2010

@mystery7 No ak k vám ide táto lejavica, čo u nás bola a ďalšia prišla, tak na hrisko radšej nechoďte. 🙂

ladywitch26
16. aug 2010

zeny, tak vas tam teda dobre vytapa. ten kamarat je z bystrice. ma ist o 4 dni na sr a teraz mu volal nejaky znamy, ze nech ani nechodi, ze ho skoro zmietla voda s autom z cesty. nasi nemaju pc zapnuty, tak je asi tiez riadna hrmavica u nas. a pozeram spravy, tak vedlajsia dedina ze tiez pod vodou, a to nie ze turiec sa vylieva, ale potoky. nasi byvaju par metrov od potoku, tak im idem volat, ci ich nevytapa. 😖

jamaat
16. aug 2010

No veď to katastrofa, čo sa u nás deje a leje. Spodkom dediny som ani prejsť nemohla autom, lebo cesta zaliata. Po všetkých cestách sa potoky lejú, z kanalizácií to niekde prúdom strieka.

ladywitch26
16. aug 2010

@jamaat nasi zatial nic, aj ked maju potok za domom, ale vraj starostu vytopilo. a to ma taky mini jarcek pri dome,ze kura by sa neutopilo v nom. a martin by si clovek tipol, ze sa turiec vyleje, ale nie potocik, kde tak po kolena vody a fakt cele sidlisko a hlavny tah na vrutky pod vodou

sirinka
16. aug 2010

aj nasi prave okolo BB dnes isli, ked tak lialo a krupy velike padali...ale nastastie stastne dosli aj s neskusenou soferkou...

zuzkad
16. aug 2010

ahojteee, som tu zas 😅 😅
bola som na to dedicskom konani ohladne maminy, nebolo mi to najprijemnejsie preberat majetok za maminu...co mala, co nemala, co splacala...no doslo mi to, ze ju uz nemame ☹ ☹ tak som normalne 45min. mlcala, smoklila a len sotva som nieco hovorila...sestra moja nechapala, co mi je...a ani ja sama som nechapala zo seba, ze som to tam nezvladla, ked uz som ako tak statocna voci tomu 😖 😖 prislo mi to proste strasne luto.

Nicolas je u babky, teda vedla v izbe, papa mliecko a snad zaspinka pri nej 😅 😅

U nas bola aj burka, aj prsalo, ale neskor vyslo este slniecko a bolo este krasne, teraz sa na vecer ochladilo dost 😝 😝

jamaat
16. aug 2010

No dnes nám už konečne stanovili čas odletu aj príletu, obe cesty budeme cestovať v noci. Odtiaľ odchádzame o piatej ráno, takže pobyt bude vlastne o deň kratší. Teraz ešte vybaviť, u koho necháme v BA auto.

zuzkad
16. aug 2010

@jamaat mozes aj u nas, ak by si chcela 😉 😉 byvam v BA v petrzalke a mala by som ho rovno pod oknom 🙂 🙂

mystery7
16. aug 2010

vyrazili sme vonku a jasne ze nas aj lejak chytil, ale stihli sme dobehnut domov 🙂

zuzkad
16. aug 2010

@mystery7 aj u nas sa rozprsalo, potom to preslo, tak bol maly este 3 hodiny vonku 😅 😅

jamaat
16. aug 2010

@zuzkad Práve som dohodla kamoša, čo tiež v Petržalke býva. Ono to totiž znamená aj to, že nás treba odviezť na letisko a potom zase po nás prísť. Tak to by sme tvojho chlopa nechceli otravovať, keď sa ani nepoznáme 🙂 ....Ale ďakujem za ponuku.

mystery7
16. aug 2010

@zuzkad ono to bude uz navzdy strasne, len to budes citit menej intenzivne

mystery7
16. aug 2010

u nas burka este stale trva :-/

zuzkad
16. aug 2010

@jamaat skodaaa som sa normalne potesila, ze si Emku pomojkam troska na rukach a spozname sa life no skodaaa, rada by som vas videla...ved jasne, ked si sa uz dohodla, ved vlastne idete v noci, to asi nase deticky budu spinkat asi, nechame to na stretko majoviek 😅 😅 v kazdom pripade vam prajem kraaasnu dovolenku, slniecko, dobre more a nezabudnutelne zazitky 😎 😎 😎 juuj uz sa balite ? ja by som uz bola pobalena asi aj dva tt vopred 😅 😅 😅

@mystery7 ved to mi dnes doslo, ze maminka mi bude proste chybat stale a uz sa to nezmeni, ze nam zomrela 😢 😢 to mi tak nejak dnes doslo vsetko. ☹ ☹ ☹

emode
16. aug 2010

@jamaat do Egypta a naspat zasadne v noci 😝 denne lety kvoli letovym draham su dost drahe 😖 nebolo to jednoduche, ale vzdy si mozes povedat, ze aj ten den raz skonci ...

emode
16. aug 2010

Inak mne stacilo ked som isla v tom najlepsom lejaku zo Sasovej, useky ciest neprejazdne, ked som nevedela na jednom, vyhodila som smerovky a cakala, ten za mnou to riskol a voda mu zobrala znacku z auta ... niekolkokrat som musela otacat a hladat inu cestu 😖 normalny adrenalin ...

baby, dnes sme mali to ockovanie proti Osypkam a mala zostala vecer neskutocne placliva, bolo jasne, ze place, lebo ju nieco boli len sme doteraz nepochopili, co ... mozno sa jej znovu zubky rozbehli, ja neviem 😢 ako ste to zvladli vy??

ludmilabb
16. aug 2010

zienky davate krpcom lievance, palacinky, sezamove tycinky atd?
@emode ta fajny sofersky zazitok si mala 😕 ockovanie proti osypkam sme este neabsolvovali

zuzkad
16. aug 2010

@ludmilabb ja som malemu dala uz palacinky s lekvarom, sezamove tycinky este nie 😅 ja som aj zabudla napisat, ze sme boli na tom povinnom ockovani do ruky, maly zaplakal, ale dalo sa 😉 😉 doki ma upozornila, ze reakcia na toto ockovanie sa ukaze po 10 dnoch..moze zcervenat, opuchnut, mat teploty..vtedy treba prist ukazat sa..tak uvidime, zatial nic nebolo ale ockovali nas v piatok 🙂 🙂 a meriame 78cm a 10500 g troska by mohol viac pribrat 😅 😅

mystery7
16. aug 2010

to ockovanie mame za sebou a bolo to ok
Z palaciniek len kostuje a tycinky kupujem detske z tesca

zuzkad
16. aug 2010

@mystery7 ktore to su tycinky ? ja som zatial ziadne neobjavila, co by som malemu dala papat. Maly zboznuje sladke farebne gulicky pre deti, to mu dam do misky a najskor vybera podla farieb cervene, ostatne mam vsade po koberci, potom si da inu farbu a takto si prebera 😀 😀

mystery7
16. aug 2010

nas ockovali 2.8. 4 nic dr. nevravela, nastastie sme bez nasledkov

mystery7
16. aug 2010

idem ja spat, som unavenaaaa

Koli tomu, ze poobede dlho spal, dala som ho na noc spat o hodku neskor.....chybaaa. Ten bol unaveny a nervozny az des. Nabuduce budem vediet.

rybca
16. aug 2010

@ludmilabb ja som malemu uz dala z palaciniek ked som papala a aj tycinky slane, ale malinko, zo 2, ked chce viac, tak najprv ozujem sol, a inac sa riadim tym, ze uz mozu secko, takze aj ja ked nieco papam, dam mu ochutnat, ale tak malilinko, len aby mal pocit, ze ma to co ja a niekedy varim mu samemu obed a niekedy mu dam co iste co mame my, zaleyi na tom, co pre nas varim, pravaze potom s menej solou a korenim, cak my si dochutime na taniery, aj ked ja to aj tak potom jem take ako som uvarila..🙂))

eliska07
16. aug 2010

@zuzkad Ahojky, chcela som sa Ta opytat, ake je to prosim Ta to povinne ockovanie do rucky? Ja som bola dnes s malym na kontrolu u doktorky, a ockovali ho proti osypkam, ... , ale do nozky. To s tym pribratim Tvojho maleho si myslela vazne? Nas maly ma 85,5 cm a vazi 9350 g.
Babenky poradte mi prosim, aky mate celodenny jedalny listok pre vase deturence. Ja do nasho drobca mam problem nieco dostat. Ked mi ranajkuje, potom odmieta obed. Ked neranajkuje, tak do neho na obed dostanem maximalne polievku alebo druhe. Obidvoje nikdy. Ak mozte, napiste mi, co davate detom v priebehu celeho dna. Nas maly by jedol len ovocie a zeleninu, maximalne vypije mlieko.
Dakujem za odpovede.

rybca
16. aug 2010

@eliska07 ahoj, a co davas na ranajky? ja ked dam chlieb s maslom a niecim, tak v pohode mi spraska celu mysku polievky a aj druheho (za normalneho stavu, cize nejdu zuby), ale ked som mu dala kasu, tak na obed len par lyziciek a koniec

jamaat
16. aug 2010

@zuzkad Naspäť priletíme ráno, tak teoreticky by sme sa mohli dohodnúť. Len ešte uvidíme, či nebudeme vyfľusnutí veľmi a tak 🙂

@eliska07 Ja ani neskúšam na obed dávať dva chody, som rada, keď zje jeden. Na raňajky sa napráska pečivom, ovocie a jogurty by jedla vkuse, ale normálne jedlo slabšie. A najnovšie jej ani kaša veľmi neberie.

zuzkad
16. aug 2010

@eliska07 ockovanie do ruky mal maly - 15. mesiac: osýpky, mums, rubeola do nozicky mal v jednom roku na záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok tusim toto vsetko - opakovane ockovanie ....neviem mozno aj do nozky sa moze ockovat, ale toto naozaj neviem istotne napisat. No s tou vahou som to myslela vazne 😅 😅 ked mal 12 mesiacov vazil 10 kg a teraz pribral za 3 mesiace len 500g 😝 😝 to sa mi zda malinko 😖 😖 ale je to tym, ze mi teraz malo papa a bol aj chory, cize mal uplnu nechut do jedla dokonca ani mliecko nechcel, len na cajiku sme boli 3 dni 😝 😝 teraz dost spekuluje s jedenim podobne ako maly, ale to je asi obdobie ...maly rano pije mliecko, potom sem tam spapal jogurt maly, k obedu si da maximalne polievku, alebo ryzu s maskom, oboje urcite nie, to by som bola sama v soku, potom ide spinkat a da si mliecko, ked sa zobudi, dostane ovocie ( melon, nektarinku, banan ) samozrejme len troska si da, viac nie....potom len zobka sem tam chrumku, piskot...atd a vecer par lyziciek z obeda a konieeec, len mlieko zahustene s kasou si da cca 250ml a caj a spinka do rana...maly teraz papa malo, ked pisem o jedeni...nie je to vsetko vo velkom, skor len zobka ☹ ☹ ale ja verim, ze sa mu chut do jedla vrati 😝 😝

zuzkad
16. aug 2010

@jamaat jasneee, ked sa bude dat a priletite v nejakom realnom case tak by som vas isla nakuknut troska aspon pri aute by sme mohli pokecat, ved byvam aj ja v petrzalke, cize by som prisla tam kde budete mat auto, pockam vas tam a troska pokecame 😅 😅 ved uvidite, je mozne, ze nebudete vladat z cesty a budete sa snazit utekat co najskor domov...napisem ti IP 😉 😉

rybca
16. aug 2010

@zuzkad
@jamaat boze a to som si myslela, ze maly malo papa...🙂 kedze posledne mesiace moc nepriberal, ale teraz ked ho zdvihnem tak citim ze ma urcite nejaky ten gram navrch..🙂)))