Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
23. aug 2010

@mimi21 nezabera 😝 😝

rybca
23. aug 2010

@emode tak to mate riadne premakanu sedacku, musim povedat chlapovi..🙂)))) lebo on stale chce ist na dlhsie na bike, ale ja si neviem predstavit ako tam Matko tolko obsedi..🙂)))))
@ladywitch26 len som si predstavila ako teraz rychlo vybehnes po schodoch a hodis sa do postele..🙂))))))))

ladywitch26
23. aug 2010

@rybca tak taka predstava konkretne obnasa, asi 2 minutovy vystup nahor, znacne fuciac a ochkajuc, vydatne sa pridrziavajuc zabradlia. a to hodenie sa do postele vypada asi tak, ze najskor vylozim jednu nohu na postel, podopreta rukami, potom druhu nohy a pomaly sa poskladam na jeden bok. po par sekundach zistim,ze to nie je ten spravny bok, tak sa fuciac so zatatymi zubami prevalim ako velryba najskor na chrbat, predycham to a potom dokoncim pohyb

sirinka
23. aug 2010

@ladywitch26 pocuvaj lady...prestan sa uz stresovat tym, kedy bude porod...radsej teraz uz rob iba najnutnejsie nutnosti a hlavne spi kolko sa ti da...ver mi, dobra rada nad zlato 😉 proste si daj oddychovu fazu...pred narocnym obdobim...

ladywitch26
23. aug 2010

@sirinka vsak to,ze keby som aspon spat mohla, ale ked on kope ako divy. a zasadne najviac vtedy, ked si lahnem. vcera sme boli nakupovat, pochodila som pol hodku po obchode a doma som ledva drzala oci otvorene, tak ze si lahnem, no a myslis, ze som mohla spat? z brucha sa siel vykopat. v noci to iste. pravidelne od desiatej do jednej. teraz je uz aj muz doma tento tyzden, tak je s malou, cize teoreticky uz len oddychujem, ale aj tak sa neda. ☹

sirinka
23. aug 2010

@ladywitch26 ja viem, tiez som to zazila...ale aspon si polez, citaj alebo len tak medituj...proste co sa da....iste si najdes nejaky sposob...

rybca
23. aug 2010

@ladywitch26 a vie kady ma krpec vyliezt?..🙂)) alebo si lahni do hupacej siete a nech ta muz hupe..🙂))))) tak si maly bude mysliet ze si v pohybe a nebude kopat..🙂))

ladywitch26
23. aug 2010

@rybca vidis, to ma nenapadlo. mozno ani nevie, lebo prvy termin mame 26teho uz a druhy az 7.septembra. tak je mozno z toho dezorientovany. alebo sa nechce narodit ako lev. tak caka do polnoci. po polnoci to uz bude panna 😀

zuzkad
23. aug 2010

ahojte,

tak prosim pekne moj maly este od rana nespi....proste sa rozhodol, ze on dnes spat poobede asi nepojde 😝 😝 skoro ma slak trafil...skusala som ho uspavat, ale on je rozblazneny, rehotal sa potom spekuloval a na koniec sa rozhodol plakat, on sa proste chcel hrat...nemozem ho na silu nutit spat, ale mne ma prist navsteva o piatej a takto pri nom by som rozhodne nic nespravila...tak svokra ho zobrala von s kocikom, ze snad vonku zaspinka a ja som si zatial poupratovala a teraz idem robit puding a este pripravim aspon nieco na zobkanie.

@ladywitch26 verim ti, ze uz mas toho dost, ja som bola zufala, ked som mala tesne pred porodom a nic...chodit som nevladala, kazdy pohyb ma bolel, brucho ako svet velke, ked som sa kooonecne ulozila do postele na spanie zacalo mi trebat cikat strasne, tak hop na zachod a zase sa pol hodinu stelovat na spanie 😅 😅 no a ked ta este kope ako slak, urcite mas toho uz dost...ale neboj coskoro to bude...trpezlivost ruze prinasa 😅 😅 uz coskorooooo 😉 😉 😉

rybca
23. aug 2010

@ladywitch26 a mozno caka na nedelu...🙂)) deti narodene v nedelu su zevraj stastne deti..🙂)))

ladywitch26
23. aug 2010

@rybca no stanka sa narodila v sobotu, a tiez je dost stastna 😉 ja uz neviem,nech sa narodi kedy chce, len nech ma necha spat, ked chcem.

rybca
23. aug 2010

@ladywitch26 tak vyskusajte tu siet, alebo hojdacie kreslo....🙂

mimi21
23. aug 2010

caveste
myslite ze spl na vplyv aj na deti??? asi urcite...
bola som v meste s kamoskou a jej 2 detmi a moja mala a aj jej maly boli dost zli
hlavne jej maly, obdivujem jej trpezlivost, lebo po tom co ten maly stvaral by mna asi odviezli na psychiatriu 😒

mimi21
23. aug 2010

tak od dnes robim pokusy so samostatnym zaspavanim, lezala som na svojej posteli, Nina vo svojej, ale stale vstavala, tak som teraz odisla, trochu mrnci, ale nie je to zatial taky strasny plac
jaaaj ake to bolo jednoduche ked som ju uspavala na posteli, za chvili spala
neviem ci mam teraz sil, aby som sa s nou trapila, ale zas na druhej strane, mozno motyka vystreli a do par dni by sa to mohlo dat do poriadku...ci myslite, ze som naivna ???

zuzkaprofant
23. aug 2010

@mimi21 si myslim ze spln ma vplyv nielen na deticky ale aj na vsetko ostatne 😀
dievcence moj maly akoby utal dnes celkom papka beha od rana akoby bol na praskach az je spoteny bordel v byte a to som dnes uz 3 krat pratala ale jemu to nevadi ved nech mamina sa hybe 😀 😀 uvidime co bude v noci ked je ten spln to ja nebudem moct spat 😖

ladywitch26
23. aug 2010

nam dnes spala stanka len hodku, tak sme sli na nakupy do mesta. potrebujem skrinu do detskej izby, aj sme vybrali jednu, ale neviem,kedy mi ju dovezu, ci az buduci tyzden nahodou nie.
inak stanka ma stale sople, oci ma nonstop zaliate slzami, od tej nadchy. a mrnci kazdu chvilu, asi nam zasa tie ocne idu, lebo dnes si aj prsty hryzla. 😖

kosska3003
23. aug 2010

ahojte ja to tu akosi zanedbavam poslednom case akurat si davam s mm jahodove sanpano mnam mnam zajtra ide do prace tak sa venujem jemu trosku zase ho 3 tyzdne neuvidim tak pekny vecer vam prajem

@ladywitch26 a mozu to byt ocaky mam konecne vysiel jeden dolny ale sme sa vytrapili kym vysiel

kosska3003
23. aug 2010

@mimi21 jasne ze sa to upravy ja som si takto presne naucila malu uz davno a ake je to super ked ju dam do postielky a idem prec a ona mi zaspi sama hned mam polhodinku navyse pre seba 😀 😀

sssimi
23. aug 2010

@ladywitch26 ešte furt nič? Chuďatonko.... Odkáž Fabienovi,že lev je krásne znamenie. Viem o čom hovorím. Aj ja som moju mamču potrápila o 2tt dlhšie len aby som sa narodila v levovi 😀

@mimi21 hlavne buď trpezlivá. Neviem ako je to už teraz učiť samé zaspávať, keď majú už svoj rozum. Ale určite sa to dá. Sarah mi zaspáva sama asi od 10tich mesiacov a je to to najlepšie čo môže byť. Moja suseda má 19 mesačného a doteraz s ním chodí uspávať ho aj poobede a aj večer. Veľa krát si sťažuje, že už sa jej ani potom nechce z postele a aj taká dopotená pri ňom zaspí.

ladywitch26
23. aug 2010

@kosska3003 ja som jej nasla take zacervenane dasno vlavo dolu, takze uz som si ista,ze sa to tisne ocak

@sssimi no maly sa zrejme nechce narodit v levovi. uz to ani nestiha, nakolko o tri hodky uz zacina panna.

sssimi
23. aug 2010

@ladywitch26 A šak ešte by stihal 😀 Ešte je aj spln, tak šup šup!!!

ladywitch26
23. aug 2010

@sssimi no ale ja mam hodinu cesty do nemocnice, a aj ked ten mesiac svieti, ale nemam chut rodit niekde na pol ceste v aute... 😅

zuzkad
23. aug 2010

ahojte...
asi je nieco vo vzduchu, lebo dnes moj maly zaspal az o stvrtej, co uz je davno hore po obednajsiom spanku a teraz nie a nie spat, len mrncal, jedoval sa a az ked ho svokra zobrala von, tak zaspal v kociku...a teraz vecer bol ako besny, hral sa so sesternickami a tak sa rozblaznil, ze este ked odisli tu behal a krical a nahanat sa chcel no divocina to bola 😀 😀 a az teraz mi zaspal 😕 😕 😕 som nechapala, co tak dlho je hore, lebo uz chodil pekne spavat okolo osmej pol deviatej 😝 😝 no dnes si to riadne posunul vsetko 🙂 🙂 ale hlavne, ze uz spi...dufam, ze celu noc 😉 😉
Tak ja to mam potvrdene, nastupujem od septembra do prace, len este musim ist do banky za sefkou a ideme sa "dojednat" co a ako...az ma stres popadol, ze zrazu bez maleho, zrazu hodena do roboty...ale tak snad sa zabehnem rychlo 😝 😝

ladywitch26
23. aug 2010

@zuzkad zuzka, mne tiez stanka este pred chvilou pobehovala po izbe cula ako rybicka. az som nechapala, lebo nespala bohvieco cez obed.
a budes robit na plny uvazok? kolko hodin denne?

zuzkad
23. aug 2010

@ladywitch26 no ja som nechapala dnes z maleho, vobec nesiel spat ako chodieva, uplne divny rezim mal dnes, dufam, ze uz zajtra to bude v poriadku 😖 😖
Ja idem do roboty na povodne miesto, robila som v banke analyticku hypotekarnych uverov, ta robota ma aj fakt bavila. Teraz idem do prace na plny uvazok, u nas v banke je pohybliva prac. doba...bud pridem na osmu rano a som do stvrtej poobede, alebo na deviatu do piatej, ale ked je kampan a je vela prace vzdy som trcala v praci aj do siestej, ale to som nemala dieta...teraz to nebude urcite take, jednoducho sa budem snazit radsej prist skoro rano aj na siedmu a pojdem domov najneskor o pol piatej, len aby som este bola s malym...varit budem aspon na dva dni,aby som nebola potom otrokom ...hlavne chcem, aby som kazdu chvilku vyuzila s malym 🙂

ladywitch26
23. aug 2010

@zuzkad tak to aj dost hodin mas. budes to mat tazke tak naraz zostat bez maleho. ja som sla sice ked mala stanka pol roka, ale to som bola uz o druhej doma a stredy som mala tiez volno. no ale da sa zvladnut. budete si s malym vzacnejsi. ja som napr. kaslala uplne na varenie a upratovanie, ked som prisla domov. radsej som sa venovala malej naplno a az ked sla spat, tak som zacala riesit take cosi, ako upratovanie. ale zda sa mi, ze je taka samostatnejsia stanka kvoli tomu, nie ako niektore decka, co nevidia mamu minutu a uz vrestia. aj ked dnes stanka spustila na plne pluca v obchode. 😀 boli sme v comsi podobnom ako je baumax na slovensku, no a ja som sla na poschodie mrknut nabytok. muz s kocikom nemohol po schodoch, tak ze si zatial ide mrknut do tej zahradnej casti cosi. a stanka ako spustila na cely obchod mamaaaa. no ale bola cely den taka umrncana kvoli zubom, tak asi preto. lebo potom sme boli v dalsom obchode, tam uz behala a sa mi s muzom kdesi stratili, som ich medzi regalmi dobrych 5 minut hladala, len som pocula stanku, ako vola mama. no zlata bola 😅

zuzkad
23. aug 2010

@ladywitch26 tak maly je uz nauceny bezo mna, aj ked nie tak na dlho. Svokra ho niekedy strazila maximalne 2 hodiny, cize je nauceny...len este sme neboli bez seba tak dlho, tak sa troska bojim...ale nie o Nicolaska, ale o mna 😅 😅 ja budem viac smutit ako maly 😖 😖 😖 😖 ale zas ja ked v praci makam, tak mi to rychlo ubieha, cize ani sa nenazdam budem doma...tiez mam v plane byt co najviac s nim a az ked zaspinka, pojdem varit, urcite nebudem upratovat, ani varit, ked bude hore, to budem dohanat vsetko za ten den co som s nim nebola 🙂 🙂 🙂

zuzkad
23. aug 2010

no idem ja spat, lebo netusim, aky rezim si maly nadstavil a ci ma neprekvapi budickom skoro rano 🙄 🙄 🙄 tak radsej kym spi, budem spat aj ja 😵 😵 😵

martinaxyz
24. aug 2010

Dobré ránko...

všetkým Jankám všetko naj oneskorene 😉 😉 😉

čítam, že detičky sú v poriadku...lady tebe sa to kráti, tak sa držkaj...náš malý sa začal všade štverať, tak ho nemôžme nechávať samého 😀 😀 😀 😀

mimi21
24. aug 2010

ahojte
tak malu som uspala po 50 minutach tak ze lezala ona vo svojej postielke a ja som bola vo svojej - toto bude prva faza, len neviem ako to bude fungovat cez den, ked nie je tma
a ja sopm bola potom taka unavena, ze ma uplne zlozilo o pol9 pred telkou a spala som do 7

@zuzkad a s kym bude Nicolasko kym ty budes v praci? nejako som to nepostrehla...