Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
19. aug 2009

ahojte,
mna kojenie priserne boli ... ale kazdym dnom cakam, ze to prejde 😖

jamaat
19. aug 2009

ludka, keď ide spať, tak jej dám dva štvorce, keď je hore a budem ju častejšie prebaľovať, tak len jeden. Ortopedické nohavičky nepoužívam a ani som nikdy nepoužívala. Kĺby mala v poriadku. Navrch dávam plienkové nohavičky zn. Kikko, majú ich v Babysvete v OCA za cca 4eur. http://www.plienky.sk/plienkove-nohavicky/-/-/p...

lady, ja chcem s vozíkom chodiť na lesné cesty alebo asfaltky v dolinách. Neznášam, keď popri mne autá chodia a smradia pod nos.

Emka mi stále spí od šiestej. Vyzerá to, že má noc. 😕

jamaat
19. aug 2009

monka, to ťa len teraz začalo? Či od začiatku? Máš popraskané bradavky?

lasenka
19. aug 2009

monka - akoze ta kojenie boli? 😕

monkap
autor
19. aug 2009

jamaat, las: mna to stale boli - od zaciatku ... bradavky ... snazim sa uprednostnovat iba jednu - ta uz nebolela, ale ako ju uprednostnujem boli trosku aj ona ..... ale mna to aj pri patkovi bolelo - jedna az pol roka a potom uz prestala nastastie 😝

lasenka
19. aug 2009

monka - toho som sa velmi bala 😖 mala som to pri Matkovi, preto som skoro prestala kojit... nedavas nejaku masticku? mne velmi pomohol Bepanthen

monkap
autor
19. aug 2009

las: davam tu z DM ... ta mi najviac pomaha ... tento tyzden mi dosla a v ziline ich nemali (su tu dve DM) ... tak mm mi siel az do povazskej kupit, bo bez nej by som to nezvladla 😝

ludmilabb
19. aug 2009

chcem sa vas spytat ako nosite svoje deticky? nosite ich uz v zvislej polohe na rukach? lebo moja tak nechce byt ale citala som ze to nie je ani vhodne kvoli chrbtici. V polohe koliska vydrzi len ked ju mam v niecom (zavinovacka) bez nej hned reve, mozno ju len ja dako zle drzim 😒

lasenka
19. aug 2009

monka - ale nerozumiem, preco ta to stale boli 😒 ved by to uz malo byt ok... mne sa tento-krat podarilo kojit az doteraz bez bolesti, dokonca kojim velmi rada... a Jakub je uplne kludny pri kojeni - klop klop

ludka - ja nosim maleho uz davno vo zvislej polohe, no nie na prilis dlho... tiez nerad sa nosi vo zvislej polohe (zavinovacku som uz davno odlozila)... najradsej sedi v lehatku a kuka 😉

monkap
autor
19. aug 2009

las: ja teda o sebe nemozem povedat , ze kojim rada 😝 ale ja to zvladnem, aj pri patkovi som zvladla a nakoniec som kojila 1,5 roka .. takze pohoda 😉

ludmilabb
19. aug 2009

lasenka my nemame lehatko malu mam na posteli a skoro stale lezi 😖

lasenka
19. aug 2009

monka - a bolelo ta to pri Patkovi celych 1,5 roka?

emode
19. aug 2009

ludmila
ahoj teba som tu este nevidela 😉 malu nosim na pleci a velmi sa jej tam paci, zpoza sa skeri potom na kazdeho nosim ju aj v koliske alebo hocijako a nikdy mi neplakala na rukach jedine ked som ju nosila a ona chcela spinkat 😖
mam uz tiez riadne vytahane bradavky hlavne ked Sofia zvrtne hlavu na nejaky podnet skor ako stihne pustit prsnik to je zazitok 😝

jamaat hlasia pekne pocko aj buduci tyzden urcite by som isla ked pojdeme dvomi autami nalozime aj mimi a jej kocik 😀

my uz pravidelne zaspavame okolo tej osmej budime sa okolo druhej (predtym potiahla aj do stvrtej piatej) a potom okolo siestej to sa uz na hodiny ani pozerat nemusim potom ma rannu hodinku so vsetkymi hrackami v postielke a potom este zvykne zaspat na hodinku-dve cez den toho vela nenaspime maximalne 2-3 hodky dokopy ale nie je uplakana ani mrzuta ked zacne viem ze si chce zdriemnut jednoducho nechce a asi nepotrebuje tolko spinkat ...

monkap
autor
19. aug 2009

las: nie, "iba" pol roka 😖

lasenka
19. aug 2009

emode - my v noci tak ako vy, no spinkame pekne aj cez den... stihnem upratat, uvarit, oddychnut si.... niekedy mam pocit, ze ho doma ani nemame 😉

jamaat
19. aug 2009

monka, to ti stále praskajú bradavky? Ak ano, to sa musí zle prisávať, nie?

ludka, ja nosím vo zvislej už dosť často. Emka sa už zlostí, keď je na chrbte. Stále sa ťahá do sedu. A dokáže si už pekne držať hlávku aj chrbátik.
Podľa mňa ju nedržíš zle, len potrebuje cítiť okolo seba niečo. Ešte si nenavykla na priestor okolo seba. Aj ja som dosť dlho používala zavinovačku, hlavne na spanie, aby Emka nemala okolo seba voľný priestor. Vtedy sa ľakala a strhávala aj zo spánku. Postupne sa to zlepšovalo. Potom sme to nahradili kojacím vankúšom okolo hlávky v postieľke.

monkap
autor
19. aug 2009

emode: my podobne -... zaspavame o osmej a potom okolo 2-3 papame a potom okolo 5-6 ... a spinkame tak do osmej rano ... resp. kym nas patrik nezobudi

lasenka
19. aug 2009

monka - ach, to mi je naozaj luto... myslela som, ze to boli prvy mesiac...

monkap
autor
19. aug 2009

jamaat: nepraskaju .... ale bolia potvory

ludmilabb
19. aug 2009

emode tak mame obidve Sofie 😀 😀 😀

idem spat som utahana

dobru noc a nech vam aj deticky dobre spinkaju 😉

jamaat
19. aug 2009

Emka sa mi zobudila po 4 a pol hodinách, tak som ju len do pyžamka prehodila, nachovala a zase spí.

monkap, nemôžeš mať infekciu na bradavkách? Annag to dosť často spomína. Skús sa s ňou poradiť. A vyskúšať buď Candibene krém alebo nejaké iné...dosť to tam spomínajú.

zuzkad
19. aug 2009

Ahojte,

prisla som kuk sem, ale uz asi nikoho tu niet....ja len boli sme dnes v poradni...bola som pripravena na ockovanie maleho, ale bohuzial ockovanie sa zrusilo, lebo ma na ramienku po TBC zapalene, cize sa nesmie ockovat. Musime ist do podunajskych biskupic na cistenie ☹ ☹ dufam, ze to maleho nebude boliet 😔 😔

Inak vazime 6350g a meriame 60cm 🙂 🙂 🙂 a straaasne nas doki chvalila, ze maly ma velmi cistucku pokozku, ze krasne sa taha do sedu, drzi hlavku rovno atd atd..som sa tesila...maly sa ukazoval co uz vsetko vie...dokonca sa mu velmi pacila jedna hracka co tam doki ma a tak ju chmatol a nechcel pustit 😀 😀 😀

Zajtra ideme na chatu do Ruzomberku tak sa tesim, ze niekam troska pojdem mimo domu 😉 😉 sice len na 4 dni, ale aj to je super 😉 😉

pozdravujem vas tu aj vase deticky 😉 😉 😉 😉

sssimi
19. aug 2009

Ahojte kočky.
Mne malá teraz zalomila. Snáď sa už nezobudí-až ráno... Zuzkad my už máme po očkovaní. Chodíme k doktorke, ktorá ešte mňa aj muža "odchovala" a sestrička jej je ešte staršia... No kukali jej na to ramienko obe a, že TUŠÍM to má dobre a zaočkovali ju... Druhý deň po očkovaní sa mi zdalo, že jej to zahnisalo, ale keďže sa nič iné nedeje, tak som s tým k doky nešla.

dm1
19. aug 2009

ssimi ja som to mala min.tyzden to iste co ty... maly nie a nie cez den papat. Dala som mu prsnik a spustil rev jak keby som mu blizila ☹ . Nakoniec som zistila ze on je taky unaveny ze nechce jest ale spat. Stacilo aby si postal co i len 10 min. a potom sa dobre napapal.

jamaat
19. aug 2009

No idem aj ja spať, kým je ešte dnes. Stiahla som si demo softu, v ktorom zuzkad robila video, tak sa zabávam.
Dobrú noc.

dm1
19. aug 2009

dobru noc jamaat. Budem teda ponocovat sama!

ladywitch26
19. aug 2009

dm, moja mi od nedele robi presne to iste. najskor jaci, ze chce jest, dam jej flasku,taha dve minuty, az tak zurivo a potom vreeeesk, ako keby ju z koze drali.tak na ruky a behame po dome aj pol hodinu. pospi si tak 20minut a potom ju dokrmim a je v pohode.

sirinka
20. aug 2009

cafte baby... ako? my sme vcera boli v rozpravkovom svete v Domici...ale mne sa to moc nepacilo...ale klarka sa celkom zahrala.

monkap a nemas nahodou mykozu? niekedy sa prejavuje iba bolenim pocas celeho kojenia.

inac nasa klarka uz niekolko noci sa nepopiskala a dnes v noci sa zobudila na piskanie...hm, ze by sa nam uz podarilo zbavit aj nocnej plienky

jamaat
20. aug 2009

Dobré ráno. Prosím vás, keď sa tu objavím po 22,30 hod, pošlite ma kadeľahšie. Keďže Emka sa mi budí medzi piatou a šiestou a potom už nespí, túto noc sa dokonca zobudila aj v noci, tak som doooosť nevyspatá.

siri, klarke aj tebe držím palce. 🙂 ...Monke som už aj ja infekciu spomínala, ale nereagovala.
Aký rozprávkový svet je v Domici? Idem vygúgliť.

martinaxyz
20. aug 2009

Ahojte 😎
aj náš malý spí posledné 2 noci zle ☹ ...budí sa a mrví...nevie zase zaspať ☹ ...