Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

lasenka
29. aug 2009

ahojte 🙂

sirinka - jeeeej 😉 my budeme mat zubky urcite neskoro... Matko mal prvy zubok AZ v 9. mesiaci 😕 😉

ladywitch26
29. aug 2009

siri, gratulujem, tak uz mate selmu zubatu 😀 😀

ja cakam, kedy nam vylezie nieco, lebo tento tyzden bol des. aj teraz som sa vratila z prechadzky po 10 minutach, taky vreskot mi spustila v kociku.sliny sa jej tahaju pomaly az po kolienka, dasienka opuchnute,vsetko by len hryzla... ale kolegyna mi vravela, ze jej syn mal take priznaky od 12teho tyzdna a az nedavno mu prvy zub vykukol. a to ma 10mesiacov

sssimi
29. aug 2009

Siri a ako to skúšaš? Moja malá si nerobí už len bublinky ale jej idú slinky také naťahovacie... Dnes až na zem kvaplo 😀 ... A keď jej dám prs v klbe do ústočiek tak totálne hryzie...

sirinka
29. aug 2009

nasa klarka mala prvy presne na sest mesiacov...ale moj muzicek mal tiez ako trojmesacny uz prve zuby...takze je asi po nom...

sssimi normalne prstom, sa mi zdalo uz dlhsie, ze jej idu zuby, ale sa mi nechcelo verit a dnes uz tam ma viditelne prerezane dasienko a uplne jemnucko citit zubok...

lasenka
29. aug 2009

sssimi - skus to prstom 😉

siri - ja som si uz myslela, ze moj Matko bude bez zubkov 😅

luba142
29. aug 2009

ahojte

siri- no gratulujem, aj nasa je nervozna a slinta ako vodovod a tiez sa mi zda ze tam cosi ide ale necitit to este na prt, Kristinka mala prvy v 5,5 mesiacoch a ked mala 4,5 tak jej vypadol 🙂

kamoskyna mala bude mat 7 mesiacov a slinta od 3 ako blazon normalne prudom tiekli sliny na zem a este nema ani jeden

ludmilabb
29. aug 2009

ahojte, nasa tiez slinta a smiesne to je ked ju dam na brusko tak sa dviha a slinky jej tecu na plienku 😝
tiez ked jej davam prsty nech sa ma drzi tak si pcha do ust hlavne moje hanky a tlaci na ne dasnami nenormalne, uz by aj uhryzla keby mala zuby a s prsnikom to tiez obcas robi, len ten je makky tak zabori hlavu a nic 😀

kosska3003
29. aug 2009

ahojte tak co tu nove ja uz som dneska dosla z dovolenky bolo super ale mala mi akosi nechce spinkat cez den a uz sa mi aj v noci budila tak som zvadava aka bude tato noc ked uz sme doma

siri super aj moja slinta a kuse si jazyk tak tiez skusam ale zatial zubok nema

luba142
29. aug 2009

ludmila- nasa zase prsnik teda bradavku kmasne ked sa otoci za nejakym zvukom a zabudne ju pustit volame ju Rexo lebo aj hracky alebo plienku tak kmase 😀

luba142
29. aug 2009

koska - aj nasa zle spava v noci a cez den ako kedy poslednou dobou pekne ale tie noci su 😒

dualcore
29. aug 2009

ahojte- tak to my sa mozeme tesit lebo v noci spi maly dobre.raz alebo dva krat ho v polospanku nakojim edze spi pri mne a pokracujeme v spanku.maly pri tom ako zacne hladat papanie ani ocka neotvory 🙂

kosska3003
29. aug 2009

no moja cez den spi 3 krat po pol hodinke a v noci sa mi raz zobudi a to mi spinkavala celu noc no uvidim ako to bude teraz ked sme doma

luba142
29. aug 2009

moja spi cez den asi tak 3 krat po hodine alebo po obede potiahne aj 2 a potom 3-ti krat nespi a v noci sa zobudi bud raz alebo 2krat teraz posledne 2 tyzdne mozno ma rastovy sprint

dualcore
29. aug 2009

no my sme si oblubili rezim po 2h vzdy ist spat..a aj sa to zatial dari 🙂
Prave som dala malemu nove fotecky ak chcete kuk.. 🙂

ladywitch26
29. aug 2009

dual, no fesacisko 😀 a uz randi ostosest... nasa ma tiez frajera, minule ju chytal za kolienko, tak dostal pastickou 😀

dualcore
29. aug 2009

no veru nezahala chlapcek 😀 tak tvoja je spravna baba..len tak sa neda 🙂

luba142
29. aug 2009

dual- mileny naozaj 😉

luba142
29. aug 2009

aj my mame nahodeny 2hodinovy rezim 🙂

dualcore
29. aug 2009

dakujem lubi. 🙂 myslim ze taky rezim je idealny aj ked vydrzi spat max hodinku 😒

ludmilabb
29. aug 2009

dual pekne fotocky 😉

luba142
29. aug 2009

aj ja so pridala nejake fotky 🙂

dual- aj ja si myslim lebo nie je taka mrzuta ako skorej byvala a aj som citala ze zhruba do 6 mesiacov takto maju deti spavat

zuzkad
29. aug 2009

pekny vecer kocky 🙂 🙂

ked tak pozeram fotky mame naozaj krasne deticky 😅 😅 😅 pekne sme zamiesali 😀 😀 😀

Moj Nicolasko je tiez zlatunke dietatko...pekne mi v noci spinka...stane sa, ze sa mi zobudi na hlad v noci okolo stvrtej a potom tahame do siedme - osmej rano...a cez den mi chodi spinkat presne ako hodinky...bez nejakeho planovania...rano o 9,30 do 10,30 ...dam mliecko spinka dalej do 12,00 potom je hore a ide spinkat o 13,00 na hodku potom o 15,00 a potom okolo 18,00 na hodku...samozrejme minutky hore dolu...niekedy sa pozabudnem a hram sa s nim ale v case ked chodieva spinkat zacne mrncat a nervacit a to mi pripomenie, ze je jeho cas...sam si spravil harmonogram 😀 😀

ja som inak strasne posadnuta malym...mna to materstvo strasne zobralo...stale ho pozorujem, hladkam, mojkam, cmukam...uvedomujem si aky je to krasny zazrak mat dietatko...kazdy den prinesie nieco nove...a na vsetko zle zabudnem v tej sekunde ako sa maly na mna usmeje...v tom momente je svet pre mna gombicka 😅 😅

juu ako som sa rozpisala 😀 😀 😀 😀 😀

sssimi
30. aug 2009

Dual Kornelko je zlatulinky.

Zuzkad veru tie naše detičky sú pokladíky... ja si vždy tak uvedomím, keď je malá uplačkaná a nervozna, že ako je dobre, že je zdravučka... Čo by niektoré maminy dali za to, aby počuli plač svojho dieťatka!

mimi21
30. aug 2009

ahojte maminy 😉
my a nejak nemame moc dobre, s mlieckom je to v poslednej dobe tak kaejako, uz som aj annag pisala a skoncili sme tak ze vcera vecer mm o siedmej bezal do mesta po nutrilon, a vecer mala papala ten
sice som ju asi 5 min.kojila ale potom aj jeden aj druhy cicik prezdny ako ucet pred vyplatou 😀
no a potom mi teda stiahla 80 nutrilonu, driemkala mi na flasi a pomedzi to na mna kukala ze mama to co mi davas
a potom mi to vecer tak luto prislo, ze ona tak lubi papat mliecko z ciciku, ako sa ku mne prituli a dzime sa za rucicky a teraz ju ani za rucicku nemozem chytit, lebo drzim flasu 😠 😠 😠 😠

no ale potom v noci ciciky ako bomby plne 😅
spala mi do 4 nakojila som ju, zaspala pri kojeni, tak som ju bez odgrgnutia dala do postielky a vseeeetko mi vygrckala, uplne brutalny prud 😖 😖 😖
potom do 6 zaspala, napapala sa a spinkala do 10 - to sa napapala a o 11 mi zase vsetko vygrckala
o pol 12 si pytala mliecko a o 12 bolo zase vseeetko von ☹
teraz mo konecne zaspinkala, uplne natvrdo...
neviem ci jej ten nutrilon mohol tak podrazdit brusko, alebo co... lebo ja som nic nzvycajne nejedla...

sirinka
30. aug 2009

mimi mohol...UM je ovela tazsie stravitelne ako MM a ak nie je zvyknute brusko a dostalo naraz velku davku, mohlo jej to trosku podrazdit zaludok.
ale neboj sa, hlavne musis byt pokojna a verit svojmu telu. aj ked mas pocit, ze mas prazdne prsia, mliecko sa tvori pocas sania a teda to co sa vytvori rovno natecie babatku do pusinky, takze ty mozes mat pocit, ze mas prazdne prsia.

ladywitch26
30. aug 2009

mimi,v tomto suhlasim so siri. ja som na zaciatku pocas kojenia mala vzdy vedla pollitrovy pohar so slamkou a popijala som. a tieklo stale. aj teraz ked odstriekam do poslednej kvapky, ale napijem sa, hned sa mi prsia plnia

mimi21
30. aug 2009

siri a myslis ze 80 je vela?
ale ona sa mi uz na prsniku zlostila, ze netecie, plac strasny...

teraz spinka uz asi 2 hodky, ale ked tak na to pomyslim, tak dnes toho vela nenapapala ☹

sirinka
30. aug 2009

mimi niektore deti to zvladnu v pohode, ale ak ma napr. predispoziciu na intoleranciu kravskej bielkoviny, tak taka supa naraz moze sposobit problemy.

kackabrcka
30. aug 2009

ahojte kocky, zijeme.. boli sme mesiac v sr lietadlom vcera sme dosli do nemecka.. lenze v sr mi nechytal v dedine nett.. pravdu povediac nestiham.. sophie papa kazde 3hodky UM a spinka max. 3x 40min. medzi papanim.. vecer chodi spavat o 19stej uz.. to frcim vzdy pracka, zehlenie a ine.. nett minumum..
musim vas trosku docitat lebo pozeram ze kecate o zubkoch.. no moja dcerka zacala plakavat co ja teda vobec nepoznam - usudzujem ze mozno ju bolia dasienka lebo vsetko strka do ust a hryzie .. dasienka su tvrde, slinta a vsetko hryzie, tak neviem..

MIMI ja davam inak do UM trosku fenikl. cajiku granuloveho max. 2x denne a brusenko neboli.. inak skusali sme bebu a vobec nam nesedela mali sme krce..

SSSIMI mi mame take iste zubkove priznaky..

zuzkaprofant
30. aug 2009

cafte mi sme doma boli sem prec 3 dni, inac pijem tu salviu ale na man ma asi opacny ucinok mne mliecko strieka s cecika nechapem co sa deje 😠 tak ja asi budem do roka len odsavat mliecko 😀