Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dualcore
28. máj 2009

kosska tiez ti velmi gratulujem 🙂

dualcore
28. máj 2009

ahoj simi.mne tiez maly vygrckal ked mu dali v nemicke este nutrilon.asi im to je tazke na bruska ☹

sssimi
28. máj 2009

Babuľky dnes som volala s pediatričkou a vraj detičky nemusia grgať. Vraj grgajú len keď sa pahltne najedia, takže pohodáááá.

A pridala som nové foto. Tak ak máte čas a chuť pokukajte 🙂

dupinka
28. máj 2009

Henka: skus, uvidis...

Mne dnes maly place, hoci je napapany a prebaleny. Tak neviem, ci je to tym, ze sa mu podrazdila rana na pupceku alebo len chcel byt pri mne na rukacah (takto zaspal), alebo ho nebodaj boli brusko... 😖

sirinka
28. máj 2009

ahojte...my mame za sebou horsiu noc...klarka vstavala kazdu hodinu a chcela ma k sebe ale zase magdalenka sa zobudila, ked som nebola pri nej...tak som do druhej lietala z jednej postele do druhej...a potom som sa nasrala, supla som ku klarke manzela, sice riadne protestovala, ale nakoniec zaspinkala...

lasenka vitaj...ja si rano davam slabu kavu s presovaru... 😉

my mame malu tiez v posteli, mali sme tak aj klarku prvy mesiac, je to pohodlnejsie na kojenie a miminka si lahsie zvyknu na prechod do noveho sveta...a klarku sme potom bez problemov presunuli do jej postielky, ked uz na to bola pripravena...

emode
28. máj 2009

Ahojte babulky,
henka ja som si vcera dala zo desat oliv a asi v pohode 😉 tiez si dam pred obedom lebo vtedy ranajkujem slabsiu kavu, aspon sa postavim na nohy 😀
ja mam malu tiez pri sebe, lebo mm je v detskej 😀 potrebuje sa do prace vyspat a pri malej ma sluzbu do polnoci ja chodim spinkat tak aj o pol desiatej 😀 🙂
ale pomalicky ju davame castejsie do postielky ...

vcera sme mali otrasny den, kazdu hodinu chcela papat, nevydrzala ani 5 minut a zaspala, potom zas spala ledva hodinu a rev a takto dookola ... mozu mat aj babetka zle dni??

mozem ceresne???
siri, porad, co take jedavas? dajte vsetky nejake tipy, please 😅 😅
lasenka vitaj 😀 😀

inak aj nasa zacala tak predvcerom viac grckat, odgrgneme si skoro vzdy, v noci horsie, lebo kojime po leziacky a to tak nehlce lebo jej tecie pomenej ... tiez som prisla na to, ze ju musim drzat vo zvislej polohe dlhsie, ale dnes sa teda riadne pogrckala, som musela prezliekat tesne predtym ako sme mali ist na nakup 😖

henka76
28. máj 2009

emode-ja varím väčšinou masko,zemiaky,cestoviny s omáčkou,kuracinku na všetky spôsoby,palacinky,buchty..ale i mne už dochádza fantázia,stále sa to opakuje ☹ na večeru som urobila pečené zemiaky v šupke 😵

henka76
28. máj 2009

maminy môžu sa bábätkám strihať nechty?

kackabrcka
28. máj 2009

heni - v nemecku neodporucaju hned nasa mala dlhe a same sa jej odstiepili.. opytam sa zajtra porodnej kedy sa strihaju..
baby ako kojite kazdy cecik 10min ci jednej a dalsie kojenie druhy ? lebo ja mam asi doma hladoska ☹

mimi21
28. máj 2009

mne dr povedala, ze ostrihat, lebo sme strasne doskriabany ☹
ale len dorovna a nie velmi nakratko a noznicky vydezinfikovat liehom
kazdy vravi daco ine...

kacka ja zatial kojim kazde kojenie z obidvoch - vraj sa tak ma apon prve 2tt, kym sa ustali tvorba mliecka, potom treba striedat

baby inac ja mavam take depky ako fras, si aj poplacem doma, ked som sama, ci to vsetko zvladnem a ci uz naozaj dozrel cas na mimi,
a potom sa na mna vyskeri ta moja potvorka mala a uz je dobre 🙂
som si myslela, ze hormony uz daju pokoj, ale asi nie 😖

ladywitch26
28. máj 2009

my musime nasej strihat, uz sme jej dvakrat, odkedy sa narodila a tie prve sa jej odstiepili. a dnes jej musime zas ostrihat, lebo sa poskrabala po lickach. ma ich sice este makkucke, ale vie si s nimi ublizit. a rukavicky by som jej musela prisit, inak si ich zvlecie v momente.

mimi21
28. máj 2009

sssimi inac aj my ked sme minule grckali, tak vyslo aj nostekom, som mala riadny stres aj ja
ale vraj sa to stava a je to normalne

sirinka
28. máj 2009

ked malu kojim poleziacky, niekedy jej popri tom tecie von nosom a nevadi jej to...

emode ja papam vsetko zatial... 😉

monkap
autor
28. máj 2009

siri: tecie mliecko nosom ?? 😨

lenka papala o 15,30 a pred 17,00 zaspinkala ... a stale spinka ... z coho to dieta zije??? uz som aj velke svetlo zasvietila, nech sa preberie a napapa ale ona spi ako medved 😨 😀

zuzkaprofant
28. máj 2009

sikmi mojmu tak ide ked vela zje aöebo ked je tak ustockami taha a nosom to ide vonku
pocuvajte moj mi zaspi pri kojeni dam ho na postel a zacne plakat tak uz 2 den cvici so mnou 😀
som vyskusala kojit ako vy 10min mleko mi az tece a moj hlados je haldny jemu to nestaci tak ja neviem uz ma ceccky bolia stoho kojenia 😀

ladywitch26
28. máj 2009

monkap, bud rada. mne mala este v porodnici spavala kludne aj 7 hodin, ale potom uz chodili sestricky a budili ju, ze to nemoze, ze musi papat. no lenze ju nemohli zobudit nicim. najskor mi ju vyzliekli, ze ked jej bude zima, tak nebude spat, potom jej steklili chodidla, potom ju potierali vatou namocenou v studenej vode...to zabralo tak na par sekund a mala spala dalej. proste ked chcela spat, tak spala. a ked chcela jest, tak spustila taky jakot, ze ju bolo pocut o tri izby dalej 😀 a to muselo byt fofrem, mamka nestihala vyberat prso z nocnej kosele, ked zacala ziapat. 😀 podla mna, kasli na hodinky, ked spi, nech spi. ked bude hladna, neboj, ona ti to da na vedomie 😀

sirinka
28. máj 2009

monkap hej, nostekom jej vyteka, co nestiha prehltnut...

zuzka to mi dnes robila mala...v kuse len na ciciku chcela byt, cely den, ale ju brusko bolelo, vcera som jedla mlady hrasok... 🤐 uz sa riadne vykakala a kludne spi...

lady nuz to znie dost drasticky s tou studenou vatou...esteze sa tvoja mala nenechala vyrusit 😉

zuzkad
28. máj 2009

ahojte kocky,

vobec nestiham konika a zanedbavam to tu ☹ ☹ ale ked mi maly zaspinka mam co robit aby som porobila vsetko co nemozem ked je hore, pretoze mi nechce nikde byt len na rukach.
Vidim, ze problem tu mame viacere rovnaky, plac, kakanie, grckanie..ked vas citam som kludnejsia, ze je to asi normalne...moj maly ma najviac problem s kakanim..cely den ho nepocujem prdkat, tak ma to dost trapi, ale zacala som pit feniklovy cajik tak dufam, ze mu to pomoze cez moje mliecko. Teraz mame kazdy vecer plac a nemozeme nic..nechce sa nocit, lezat, papat..nic len place, potom sa troska ukludni a az po dobrej hodinke az dvoch zaspinka na rukach a je klud...neviem teda do kedy...uvidime...cize mame veselo doma vecer 😉 😉 ale nejak to zvladame...
inak ako sa pise, ze mamina by mala spat ked dieta, tak v mojom pripade toho moc nenaspim, lebo ked maly zaspinka ja rychlo makam to co nemozem ked je hore a ked si konecne chcem lahnut k nemu zobudi sa a spanie skoncilo...cize som dooost nevyspata...ale nevadi...ja verim, ze sa to polepsi po nejakom mesiaci 😖 😖

sirinka
28. máj 2009

zuzkad skus si pozicat babysatku, daju sa veci porobit a babatko je kludne pri maminke a potom budes mat mozno viac casu aj na spinkanie 😉
a ak sa ti to neosvedci, satku jednoducho vratis spat...
http://www.nosime.sk/sk/poziciavanie/

dannynka
28. máj 2009

zuzzkad-tak to sme dve co to tu zanedbavame 😅 .a to som dnes este aj single mama kedze Gabika je u nasich a ja som toho stihla menej ako keby bola doma 😅 😅 😅 😅 😅

inak dnes sme boli na nozickaxch a ze postolky mam davat iba na noc a kontrola v auguste 😉

a este pre zuzkad-ja mam babyvak a je to super vec,ked mi deti spia na preskacku aspon daco stihnem spravit ked Domi spi na mne 😅 😀 😀 😀

ozaj dnes mame presne mesiačik 😵 😵 😵 😵

sssimi
28. máj 2009

Ahojte! My sme hore 😖 ... Dnes mám nočnú ja. Malá totálne kukučkuje a nemôžem ju dať z rúk, lebo hneď spustí... Najhoršie je ze si perinkou šúcham po bradavkách a teče mi z nich mlieko no odsávanie teraz nehrozí 🙄 ...

Mne kázali strihať nechty až po mesiaci. Suseda mi dnes povedala, že jej ich mám povylamovať, alebo odhrýzť 😕 Nehrozí ani jedno... Radšej capnem rukavice.

Kočky ako máte deti v babyvakoch? Bez zavinovačky? My máme v dome strašne chladno, tak ju tam nechcem len tak vložiť...

My sa teraz učíme na 3oj hod. režim v papkaní... Zatiaľ nám to ide. Krasne sa mi rozbehlo mlieko. Už tretí deň len kojím bez príkrmu a vždy mám aj nejakú zásobu v chladničke, tak som vysmiata.

veronika1982
29. máj 2009

ahojte... tak my sme mali hroznu noc.. maly ma sopliky a nejde mu to odsat tak sa neustale budil a budil.. takze som nespala nic..

trosku sa nam to akne stiahlo tak som rada... ja nechtiky striham s detskymi noznickami alebo nejalepsie mi to ide s detskym pilnikom... uz aj na nohach som mu strihala.. a vcera tatik s nim cvicil a dokonca sa mu podarilo posadit a uz aj nozky vystieral ako keby sa chcel postavit.. pozri si foto je v albume.. 😀

lenand
29. máj 2009

aahoj neskušala si odsavačku čo sa dava na vysavač nam pekne vytiahne sopliky

sirinka
29. máj 2009

sssimi kojit je najlepsie bez zavinovacky a aj do babyvaku bez zavinovacky...ja ju vlastne nepouzivam vobec 😉 treba babo trosku viac obliect a pohoda.
a preco chces babo naucit na ten 3 hod rezim v papani? miminka maju papat na poziadanie, rezim staci zaviest neskor.

nam sa tiez osvedcila najviac ta vysavacova odsavacka.

lasenka
29. máj 2009

my sme sopliky este chvalabohu nemali, no pri Matuskovi som ich natacala na vaticku obtocenu na sparatku 😉 a nemali sme problem...
prave spinkame 🙂 a zajtra mame krstiny 😉

zuzkad
29. máj 2009

ahojte 🙂

tak noc bola v pohode pekne sme spali az o siedmej sa maly prebral a spal len po castiach, aj teraz ho mam pri sebe a krmim ho. Rano mal aj problem prdkat, tak sme si poprdeli cez trubicku, zda sa, ze je uz lepsie, len ja teraz nevidim od hladu ...snazim sa jest ale nie je cas ☹ ☹

sirinka vcera mi kamoska pozicala baby vak...a dnes som ho uz aj skusala, ale zatial sa mu moc v tom nepaci ☹ ☹ tak dufam, ze sa mu zapaci, lebo je to dobra vec 😉 😉

ked pisete o odsavacke, moj maly ked mu zapnem vysavac a odsavam aj plac utichne...normalne drzi a je spokojny, ma to rad 😉 😉 😉

lasenka
29. máj 2009

zuzkad - musis papkat, aby si mala mliecko 🙂 my s prdkanim problem nemame - klop klop, my skor naopak 😅

ja sa normalne bojim pouzit tu odsavacku cez vysavac 😕

lenand
29. máj 2009

ja som to skusila sebe a ono to nema až taky tlak ako ked vysavaš je to dobre aspon ja som spokojna

sirinka
29. máj 2009

zuzkadmozno treba skusat v tom vaku trosku polohovat a mozno by mu lepsie bola satka, ked bude trosku vacsi vo zvislej polohe...to treba len skusat.
skus si nachystat nieco pod zub ku ruke a jest popri dojceni...a kludne nechaj maleho aj chvilku plakat, ked sa potrebujes najest, nic sa mu nestane

lasenka ta odsavacka je jemna, len musis aj vysavac nastavit na mensi vykon u novorodenca...

lasenka
29. máj 2009

lenka - skusala si to na sebe? 😅 si zlataaaa 😵 viem, ze to nemoze uskodit, no aj tak sa akosi bojim 😉 no ked pride na najhorsie, budem musiet ju pouzit...
dnes pri kojeni mi maly poriadne zatiahol bradavku, ked sa natahoval... videla som vstkych svätych a doteraz ma boli 😒