Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
11. jún 2009

dupi moja ma body s kratkym rukavom, polodupky, tenky kabatik s dlhym rukavom, tenku ciapocku a prikryta tenkou dekou 😝 ved este su to novorodenci...

sirinka
11. jún 2009

mys a vies co este...ja davam okolo mojej do postielky ten vankus na dojcenie...to jej robi pocit ako v brusku a vonia po mne...tak sa jej tam paci a pekne spinka...

ladywitch26
11. jún 2009

tak a mam normalne dost.mala jacala akoby ju z koze drali,kym som jej vymenila plienku,a akonahle som ju zabalila do deky a sadla si s nou do kresla,tak 2sekundy,zavrela oci a ako zarezana.vcera mi spravila to iste.najskor nie a nie spat v lehatku a potom toto.ono mi to az tak nevadi, ale takto pri nej nic nespravim a uz ma skoro 5kil,tak si ruku necitim. no a potrebujem surne na zachod, ale akonahle sa pohnem,tak mrnci. fakt neviem,ako to vyriesim... ☹

dupinka
11. jún 2009

baby, nemate niekto tabulku, kolko ma babatko vazit v danom tyzdni zivota? Resp. kolko by malo pribrat za tyzden.

jamaat
11. jún 2009

Mys, tiež som čítala, že neexistujú bábätká, ktorým stačí málo spať. Proste niektoré zaspávajú horšie a majú ľahký spánok a keď nespia poriadne, tak sú čoraz unavenejšie a mrzutejšie a o to horšie zaspávajú a tak dookola. Že keď sa cez deň dobre vyspia, tak to dobrý spánok naštartuje aj na večer. Takže ja moju cez deň nebudím ani sa nesnažím udržať ju hore. Niekedy má zlý deň aj noc - napríklad dnes - a niekedy v pohode. Dnes mi nespala poriadne ani vonku v kočíku.

A tiež rada zaspáva uložená vo vankúši na kojenie. Keď mi zaspí cez deň pri kojení, tak ju zoberiem aj s tým vankúšom, druhý koniec zasuniem tiež pod ňu a tak ju položím a spokojne spinká. Teda väčšinou. Dnes aj na vankúši zaspala už asi 5-krát, ale po 10-15 minútach sa zobudila.

jamaat
11. jún 2009

Moja pribrala od prepustenia z pôrodnice t.j. za za 17 dní 660g. A scvrkla sa. Odmerali jej o 1 cm menej ako pri narodení 😀

sirinka
11. jún 2009

jamaat 😀 no to je dobre...

mimi21
11. jún 2009

pekny vecer vsetkym,
ja som dnes malej dala trochu cajika, aj ked sa vela pise, ze kojene deti nepotrebuju nic ine, mam pocit, ze je strasne smädna, ma sucho v puske a je nekludna, castejsie sa aj budi
a veeelmi jej chutil 😝 😝 😝

zajtra ideme ne klbiky a do poradne, tak dufam, ze bude vsetko OK

mys, moja mala mala otoceny den este v porodnici, potom doma sa jej to otocilo same, tiez sme zo zaciatku uspavali na rukach, ale posledne dni uz sa snazim nech zaspi sama v postielke, pekne ju pohladkam, ma velmi rada ked jej drzim moju dlan na tvaricke, je potom uplne pokojna 😔

niekde som citala, ze deticky sa maju ukladat do postielky, ked uz nevladzu protestovat 😵

ladywitch26
11. jún 2009

mimi,mne tiez vravela doktorka,ze ked je horuco a mala je smadna, mam jej dat ochladenu prevarenu vodu.

jamaat
12. jún 2009

Dobré ráno.

mimi, Tak tá moja dcérenka vládze protestovať vždy! 🙂

Doktorka mi odporučila Infacol. Zaujímavé, že odkedy som jej ho začala dávať, je oveľa horšia. Po prebdetom a premrnčanom dni sa aj v noci často budila a teraz sa nosíme v babyvaku, tak zaspala. Ale keď som ju položila, o 5 minút bola hore. Ledva som si stihla na vecku záležitosti vybaviť. 🙂

zuzkad
12. jún 2009

Pekne dobre ranko 😉 😉 😉 ako sa mate a aka bola noc ?? U nas sme kraaasne spinkali 😅 😅 😅 klop klop klop ..lebo maly isiel spinkat neskor ako chodi a hned na to som isla aj ja spat a spolocne sme potiahli do stvrtej rano od jedenastej 😉 😉 nakojila som ho a spinkali sme do pol osmej 😉 😉 😉 tak mam hned viac energie 😉 😉 teraz sa zabaval, smial sa krasne ked sme sa hrali, pekne sa napapal a sup sup do postielky, teraz mi spinka zlatusik moj tak sa tesim, ze nemusime sa trapit zase v kociku 😉 😉 😉 klop klop klop

Uz dlhsie som tu nevidela bambi halooooo ako sa mate ?? Nicolasko pozdravuje Dominiku 😅 😅 😅

lady aj mne doki povedala, ze mam nosit so sebou vodu pre maleho a hlavne teraz v lete tak nosim 😉 😉 Lucku vodu...aj ked stikuta tak mu to zaberie vzdy 😉 😉

K obliekaniu...ked som bola v poradni bolo 30 stupnov vonku a maly mal dupky s kratkym rukavom, kabatik, ciapocku, ponozky, rukavicky...a doki mi povedala, ze ked je takto teplo a nefuka vobec ho nemam trapit s ciapockou, rukavickami ani s kabatikom...a ze len staci ho prekryt s osuskou..plienkou...tak to tak aj robim a naozaj sa aspon nepoti tak strasne a spinka aj dlhsie a spokojne...lebo on sa vie tiez dobre spotit 😉 😉 😉

zuzkaprofant
12. jún 2009

dievcata vase deti ako v noci spia maju otvorene alebo zatvorene okno v izbe ja osm tuto noc zabudla zatvorit okno a mam vycitky ci mi neprechladol alebo ci mu nebola zima ☹ ci na neho velmi nefukalo

stija
12. jún 2009

ahujte. tak my sme dnes vstavali po 3,5 hodke. doteraz prespala vzdy jeden aspon 5-6 hodinovy usek, aj viac. dnse nie, tak uvidime, co bude zajtra,

stija
12. jún 2009

zuzkaprofant, my sme vyvetrali vzdy vecer a potom spali pri zavretom okne, ale bolo desne teplo v noci. tak uz psvame pri otvorenom a zatvaram ho nad ranom. a zda sa, ze nic. mala sice kycha, ale to kychala uz aj pred tym, kycha stale. nie cely den, len obcas, doktor povedal, ze je to OK, ked nema nic ine - sopliky a tak.

stija
12. jún 2009

v stredu sme mali ist na klbiky. este som bola na poste a vraj sa tam strasne dlho caka, tak som sa ponahlala. v dazdi cez cele mesto, v jednej ruke dazdnik a v druhej kocik. no des. vysla som z posty a zacalo prsat, prisla som na polikliniku a prestalo. mala som "radost" 😠 a pridem tam a ze dovolenka. no nie je to na porazenie? 😠 tak zase buducu stredu 😒

zuzkad
12. jún 2009

Zuzka ja mavam celu noc otvorene okno a maly je ok, je leto a pokial je teplo, nevidim dovod, aby maly bol v pozatvaranej izbe...skor je lepsie, ze sa uci byt troska otuzili, samozrejme, ze ho nenecham mrznut, ale urcite je lepsie ak ma babo spanok v izbe kde je cerstvy vzduch ako nevyvetrana izba 😖 😖 😖 nespinka priamo pod oknom prave naopak a tak s kludom vetram celu noc..

ladywitch26
12. jún 2009

jamaat, ja som minule tiez tak malu musela nosit v klokanke, lebo inak strasne jacala a uz som aj rozmyslala, ze ci by sa s tym nedalo sadnut aj na to vecko 😀 nastastie dosiel muz na obed,tak tu chvilu nosil on, inak neviem 😀

zuzkaprofant, ja vetram v izbe nonstop cely den, zavriem okno az o desiatej vecer,cize vtedy,ked malu davam do postielky a v izbe mam 18stupnov. neboj nic, vsak vonku nemrzne, maly ti neprechladne. my tu teraz mame ochladenie, prsi a vonku 16 stupnov a kludne s malou vybehnem vonku len v tenkych bodikoch bez rukavov a na to mam tenke bodiky s rukavmi a len tenka deka. keby som jej este cosi dala,tak uz sa mi poti. a to ked vidim v takom pocasi irky, ako vylezu s deckami v kratkych trickach, bez ponozticiek, len hole nozicky a bez deky, tak je niekedy az mne zima z toho. ale vidis, decka treba otuzovat, lebo potom ti pri najblizsej prilezitosti prechladne, len co ho trosku ofukne.

mimi21
12. jún 2009

ahojte
tak sme doma z klbikov a z poradne
jeden klbik uplne OK 🙂 druhy este trochu menej dozrety, mame balit na siroko do 3mes.
ale nas pani doktorka pochvalila, ze pekne na siroko balime, tak sme pysne 😀 😀 😀
a v poradni - mame 4200 gramov, tak tiez pohoda 😵
ani ja malu inac nejako velmi nebabusim, a este teraz ked ma byt buduci tyzden 34 stuonov ...
ona sa mi aj pri papani spoti, chudatko moje male, tak sa pri tom namaka

mimi21
12. jún 2009

malinka konecne zaspinkala, ja si dovarim polievku a pojdem hadam aj ja lebo sme mali zlu noc
od pol tretej do pol piatej hore, aj to ju nakoniec uspal mm, vzali sme si ju do postielky, lebo bola nejaka nervozna

ladywitch26
12. jún 2009

mimi, nasa bola v noci tiez nejaka nervozna, ked som ju nakrmila,tak som ju este hodinu musela mat na rukach,kym zaspala. ale zato sme to dohnali rano, pospali sme si do desiatej. ty uz obed dovareny a ja len teraz aspon jogurt na ranajky dlabem do seba....

emode
12. jún 2009

Ahojte, my sa od rana nedokazeme uspat, zdriemla tak na 30 minut, ja to nechapem, ci je to sposobene tym, ze uz ovela viac vnimaju a jednoducho ich vsetko rozptyluje, som v koncoch ... som sa od nej nepohla len co som zjedla o 11tej ranajky tot vsjo ...
uz aj tu plienku prehodenu cez hlavicku som vyskusala ... teraz si tam hika na gauci akoby spala 3 hodiny ...

ladywitch26
12. jún 2009

emode,ani mne uz nechce tolko spat. najviac ju fascinuju fotky na krbe,to dokaze sledovat aj pol hodinu v kuse. ale aspon je pri tom tisko,inak nemam sancu obed navarit. a ked uz nezabera to, tak sup do klokanky. to navarime aj spolu. 😀

dualcore
12. jún 2009

Ahojte maminky 🙂
Davno som sa nehlasila lebo pri tom mojom malom tarzanovy to ani nejde.Stale je uplakany az mi to pride divne ale doktorka povedala ze to niektore deticky su a ze po 3mesiacoch sa to zvykne zmenit tak sa uz neviem dockat 🙂
ja este len na klbiky musim maleho objednat len sa tam nejak nemozem vysismat 🙂 pri tom jeho jacani mame problem ist aj do obchodu a nie to este na sono 😠

sssimi
12. jún 2009

Ahojte kočky. my sme boli na nožičky v pondelok a že všetko Ok, že stačí baliť len do mesiaca 😕 . Nezdá sa vám to málo? Na kontrolu máme ísť až po 4roch mesiacoch.

Nám kázala doky feniklový čajik teraz. Bolieva malú bruško, ale chutí jej 🙂 .

Štikúta snáď po každom papaní a strašne dlho-aj 1/2 hodiny a čaj jej nezaberá. Čo mám s ňou robiť. Po 15tich minutach jej to už ide na nervy a plače až kým jej neprestane ☹

zuzkaprofant
12. jún 2009

simi ja maleho na siroko ani nebalim ani som nebalila ze netreba vobec co dnes porabate ja ze pojdem vonku ale dako sa pomracilo tak sa nejde nikam moj maly pocuva hracie hracky tak sa mu to paci ze je ticho a kuka na to ako puk tak mam pokoj na chvilu lebo sa aj sam zabavy 😉

sirinka
12. jún 2009

sssimi nie, ak su klby ok, tak staci...my ideme buduci tyzden.

co sa tyka ciapocky, ja davam malej na von vzdy, ved aj klarke davam proti slniecku, takze aj amlej budem davat taku tenku...

sssimi
12. jún 2009

Zuzka pri chlapčekoch nie je to balenie také podstatné, ale vraj dievčatká by mohli mať potom problémy pri pôrode. A to mám aj overené v rodine. Krstná nosila do roka tie popruhy kvôli klbom a tak sa to pekne spravilo, že rodila normálne, ale za to pri tete to nejak zanedbali a teraz má invalidný kvôli klbom. Rodila cisarakmi a jeden klb ma už vymenený. Teraz čaká na ďalšiu operáciu. ☹

zuzkaprofant
12. jún 2009

jaj no to zalezi asi ako sa klby vyvijaju tu nam robili sono a ze je vsetko oki snad o mesiac ideme na ockovanie ze po nem deti su velmi nepokojne dost dlho ta som zvedava lebo 11.jula ideme na sk pokrstiti maleho a ukazat rodine 😀
ja som kojila teraz asi tak 2 hodky a a maly zase spinka sa tak namakal popritom si podriemal tak ja mam pokoj troska tak si varim cestoviny
ínac vcera som si dala male pivo a moj maly mi prespal pol dna 😀

kosska3003
12. jún 2009

ahojte maminky tak co tu nove ja nemam vobec cas sem ani mrknut stale som s malou a ked mam chvilu cas tak upratujem a vecer laham aj s malou my mame tiez klby v poriadku boli sme vcera a kontrola az na konci septembra tak super a aj poradnu mame za sebou tak mala ma uz 4 kila pribera ved aj rada papa ale zatial nedokrmujem tak super
papapapa