Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
11. nov 2009

Ahojte, no tak mame zase za sebou hodinovy rev...kokso, mam dost...asi ju brusko boli ☹ . Teraz neviem, ci z toho jablko-mrkva, co som jej vcera dala, alebo z toho, ze som vcera zozrala papriku a trochu zelenej cibulky 😒 ... Dala som jej Espumisan a teraz uz konecne zaspala...a este mam aj Lukaska doma, pretoze ma zase sopel 🙄 . Tak mi okupuje PC, esteze mi mm nechal jeden notebook doma 😅

jamaat
11. nov 2009

Emka spala necelú polhodinu. Zato včera, keď sme mali ísť na plávanie, som ju musela budiť po vyše hodine. Asi mi to robí naschvál.

ludka, stále papá po 3 hodinách. Len keď nemám dosť mlieka a viem, že menej papala, tak jej dám aj skôr. Po 3 hodinách je ozaj hladná a väčšinou nevymýšľa, ťahá cca 15 minút.
Dnes ma pri kojení tak zaškrabla pri bradavke, že som od bolesti zjajkla a ona sa tak zľakla, až sa rozplakala. Musím jej pazúriky zase ostrihať.

Mimi, Ninka má ešte sople? Aký sirup teraz dávate?

mimi21
11. nov 2009

mne je mala od pol7 hore 🙄

emode s tym hrochom by som v posteli nechcela byt, aj my ho mame, takze viem, ze je velky 😅

zuzkad
11. nov 2009

ahojte kockyyyy... 🙂 🙂 🙂 🙂
a den zase pokracuje s dazdom...ja uz som nervajs, lebo som s malym chcela ist konecne von, ved ani vcera sme neboli 😠 😠 bola som vencit psa rychlo a to bol des...strasneee fuka, prsi a zima je, neviem si predstavit akoby som kocikovala...ja chcem jaaar a letoooooooo 😢 😢 😢 😢

Ludka chuda nase, musis mat asi riadne pevne nervy ☹ ☹ drzim paste, aby bolo vsetko ok...ozaj ked pises, ze mala je vyhadzana, nemoze mat tu sietu chorobu ?? Niekedy deti maju aj teplotu, ale nemusia mat a na konci sa vyhadzu ...sestrina mala ju teraz mala a prve dni jej vela plakala a bola velmi mrzuta, nespava a nechcela jest...no a potom sa jej aj vyhadzala a doki jej zistila, ze mala tu siestu chorobu 😖 😖

mimi21
11. nov 2009

no my sme tu siestu chorobu mali
najprv sa mi mala vyhadzala vo vlaskoch a potom jej to zliezlo na cele telo
su to take cervene pupaciky, moc nevystupuju nad povrch koze, nie je to ani nijako suche ani nic, len je proste cele telicko bodkovane 😅

iinuska
11. nov 2009

ahojte, maly ma sopliky a je zachripnuty 😒
Teraz spinkal hodinku a pol, asi dohana noc 😵

mimi21
11. nov 2009

joooj iinus, tak nech vam to rychlo prejde 😉
pocuj vy ste koho mali este na tom uvitani do zivota? myslim starych rodicov, alebo tak podobne...

iinuska
11. nov 2009

mimi, dik, na tom uvitani sme boli len my.Vacsina tam boli len rodicia.Starych rodicov tam mali mozno 2 rodinky.

iinuska
11. nov 2009

simi, dik za tip, ale to je uz vyssia cenova kategoria. 😅

ludmilabb
11. nov 2009

nazov siesta choroba mi nic nevravi, ale take bodocky po celom tele ma, na rucke je to cervene a niekde to posobi ako sucha koza 😕

zuzkad
11. nov 2009

iinuska ☹ ☹ skore uzdravenie prajeme ☹ ☹
mimi ja som to pocula prvy krat u kamosky, ze siesta choroba a ako trdlo som sa pytala, ze ake su tie prve ?? 😀 😀 😀 ako misuge som bola 😀 😀 😀

maly mi spinka teraz tak som zvedava do kedy, papal len mliecko ale tvaril sa, ze ma dost...tak uvidime 😉 😉

zuzkad
11. nov 2009

ludka tu je nejake info o tej chorobe, ale ako pisem nie kazde dieta musi mat priznaky...u mojej sestry mala len bola uplakana, nespava, mrzuta a malo jej papala a potom sa aj vyhadzala a bolo to ono http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

iinuska
11. nov 2009

zuzka, dik, snad sa to uz nezhorsi.Zaciname s Fenistilom.Mozno sa aj vyspinkame 😔

zuzkad
11. nov 2009

iinuska fenistil je super, maly ho bral ked bol poprechladany a kaslal a krasne ho upokojil a zabral a hlavne mi krasne spinkaaaal 🙂 🙂 🙂

emode
11. nov 2009

zuzkad my spime stale len vonku ale nastastie na terase ... ci prsi ci fuka len riadne vymrznem kym ju uspim 😖
mimi ten hroch je tam kvoli tomu ze mala sa k nemu tuli a mm vie, ze vedla hrocha je sofia tak sa nerozvali ... no a tava je tam aby sa sofinka rano mala s cim hrat a rodicov nechala spat 😀

hnus co sa tyka pocasia ... doma sa uz nudime
😒

ludmilabb
11. nov 2009

Erika my sa nudime tiez ☹

ja neviem v tom clanku som citala, ze to ma postupne ustupovat ale my to uz mame dlhsiu dobu 😒 a teraz sa to zhorsilo, kedze mi doktorka povedala ze ma iby suchu kozu a mam ju kremovat tak som si s tym starosti nerobila ale uz mi to nie je jedno, ked Sofia vstane tak hned startujem kocik 😝

zuzkad
11. nov 2009

no ja som zufala tiez s pocasia, pretoze my nemame ani terasu a ani balkon ☹ ☹ cize ak chcem aby bol maly vonku musim vystarovat priamo von a kedze chcem aby bol na cerstvom vzduchu aspon hodinu tak v tomto pocasi je to o hubu ☹ ☹
U nas maly ked sa zobudi rozprava sa so psikom co ma na hniezde...a samozrejme ma plienku s ktorou sa zabava 🙂 🙂

ludmilabb
11. nov 2009

u nas funguje snurka na zavinovacke ale najradsej sa debatuje s lampou...aj ked na 80 percent po prebudeni hned mrnci a nic ju nezaujima len to aby som ku nej rychlo naklusala

zuzkad si viem predstavit tu radost z kocikovania 😝

iinuska
11. nov 2009

zuzka, aj u nas je oblubena plienka. 🙂 S nou aj zaspava.Adamko totizto nechce vobec dudel

jamaat
11. nov 2009

Tak my sme sa vrátili z vonku, polhodinku sme sa prechádzali so psom, Emka bola v nosiči. Rovno z príchodu som ju šupla na balkón, chvíľočku revčala, potom hneď zaspala. Tak dúfam, že nie zase na polhodinu.

ludka, emode, my sa síce nenudíme, ale niekam by som už vybehla. Ako je to s materskými centrami v BB, poznáte nejaké, kde by sme sa mohli stretnúť v takomto počasí? Alebo nejaký iný nápad?

Emode, s tým fotením vo vode ma napadlo, že by sme sa raz mohli dohodnúť ísť sa očvachtať na Kaskády a pofotili by sme sa navzájom. Či? ..........len sa Emka musí naučiť riadne ponárať.

jarabicka
11. nov 2009

Ahojte baby, chcela by som vás poprosiť či by ste mi nenapísali ako vyzerá jedálniček vašich drobcov počas celého dňa, ale už tie čo aj prikrmujete..
....koľko vám toho deturence spapajú /mliečko aj koľko ml/ a ako často im dávate papať+tekutiny...chcela som to aspon približne porovnať so svojim drobcom...my sme predvčerom boli na poradni, máme 8670g a 72 cm 🙂 ...prvykrát sme boli očkovaný do nožičiek 🙂

dm1
11. nov 2009

jarabicka tak vahu mate krasnu. a preco ste boli ockovany prvykrat az teraz 😲

nas bol v noci akysi nesvoj dost sa budil. prave som sa vratila z vonku aj tu prsi ale zobrala som dazdnik a sup ho von. vydrzala som to len hodinu lebo v tom necase sa ani neda.... este potiahol dalsiu pol hodku na balkone a potom som dala trochu papat a spi dalej v postielke 😨

dm1
11. nov 2009

jarabicka nas jedalnicek:

4-5hod - kojenie
6-7hod - kojenie
9-10hod - kojenie
12-13hod - zelenina zatial bez masa tak 100-150gr ako kedy ma chut vacsinou uz nechce mlieko ak tak len trosku
14-15hod - kojenie
16-17hod - kojenie
cca.o 19hod - nemliecna kasa s MM tak 100-150ml niekedy menej - potom este kojim ale vlastne len ako uspavaci prostriedok
niekedy chce este v noci okolo polnoci

iinuska
11. nov 2009

dm, tak maly bude vyspinkany do ruzova 😉

jarabicka
11. nov 2009

DM, my sme mali problem po bcg očkovaní, chodili sme do Podunajských Biskupic s uzlinkou, tak kvôli tomu sa nám posunulo dalšie očkovanie...ved sme si vytrpeli s tou uzlinkou, stále nám to vytláčali, na sono sme chodili, antibiotiká sme brali, hotová galiba ☹ ...dúfam, že už to bude OK...

..ej-ha, tak vy sa prakticky v kuse kojite... 😉

dm1
11. nov 2009

jarabicka ani nie tak kazde 2-3 hodinky ale skor 3 ako kedy

inuska maly uz je hore ale aj tak spal pekne skoro 2 hodiny

iinuska
11. nov 2009

jarabicka, aj my sme chodili do Pod. Biskupic, malemu sa to dlho hojilo.Ale teraz sme absolvovali 2 ockovanie do noziciek

naty132
11. nov 2009

jarabicka a kde ste mali tu uzlinku, lebo moja este tiez nie je ockovana a ma taku hrcku na cicinke, ale ja beriem a aj som brala lieky na stitnu zlazu, doky povedala, ze su to hormony

jarabicka
11. nov 2009

IInuska, my sme chodili za Mudr. Kadlicovou, veľmi prijemná doktorka...a možno sme sa tam aj stretli 😀 😀 😉 ...my máme za sebou zatiaľ iba jedno očkovanie do nožičiek...nikdy by som nepovedala, že to bcg, môže spôsobiť takú šarapatu 😒 ...len dúfam, že tým očkovaním do nožičiek sa nejako neobnoví tá uzlinka čo mal pri bcg...dosť sme si pri tom vytrpeli, hoc ho to nebolelo, ale mala som strach o drobca 😝

ludmilabb
11. nov 2009

tak sme spat od doktorky a Sofia je hore od jednej a nechce spat, uz som skoro vybuchla od hnevu, co so mnou zapasila na rukach ☹

doktorka povedala, ze jeto dermatitida, nic extra ze to by mi aj na koznom povedali, cize dalej kremovat a ak sa to zhorsi potom prist (odveci) a k tomu nocnemu budeniu mi povedala len tolko ze mozem byt rada ze kojim a tym ju lahko uspim, lebo jej idu zuby a ostatne mamicky, co nekoja musia vstavat a robit mlieko, tak som si len v duchu spomenula na mamicky, co nemusia k detickam vstavat vobec...ale tym asi nejdu zuby 😝

a ked som sa jej spytala ci Sofii mozem dat do mrkvicky moje mlieko tak povedala, ze nie, ze jej to mam dat s vyvarom, v ktorom som tu mrkvu spravila...na a ked citam, ze kojene deti maju zacat s prikrmami od ukonceneho siesteho mesiaca tak som z toho uz debil 😅