Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

bambi7
18. máj 2009

cafte babulky ako sa dnes mate?

zuzkaprof ja by som aj cvicila ale nesmiem ze po cisarskom po 3 mesiacoch mi povedal lekar.....tak pockam co ine zostava ale hlavne ze mame dominiku 😉
dnes sme boli vonku a pekne si buvala ....lebo doma v postielke cez den nechce byt aspon ze vecer tam je a o 4hod rano je uz vyspata a kuka na mna 😀 no chce byt vsade kde ja 😀 😀

cipka
18. máj 2009

Henka,

tak to je fajn, ze je maly dobry, my sme na tom podobne.
A, papanie? Fakt je, ze skoro nic sa nemoze papat, aby nasich drobcov nebolelo brusko, ale ked sa da iba trosku niecoho, nemalo by uskodit. Nemoze sa to s tou zeleninou, v podstate aj ovocim, prehanat.

klomi
18. máj 2009

ahojte,az teraz som zbadala ze mame novu temu 😉
nebola som dlhsie na nete, lebo sme boli s malickou zase v nemocnici kvoli zltacke a malo papkala.Dnes nas pustili domov a dufame,ze to bude lepsie 😵

dupinka
18. máj 2009

Opisem teda moj porod, ak dovolite:

v sobotu mi zacali bolesti od krizov, postupne v 5 min. intervaloch, tak sme sa zobrali do nemocnice na prijem. Doky ma vysetrila, ze som otvorena na 2 prsty, ale kontrakcie su slabe, daju klystir, uvidime, ako sa to rozbehne. Lenze potom tie bolesti ustupili. Nechali si ma tam na porodnych salach, celu nedelu som bola v pravidelnych intervaloch na CTG - pasoch, ale len slabe kontrakcie, ja som ani nic necitila, len som sa pomalicky otvarala. Cely den som prelezala na postely a lustila krizovky. Doktor povedal, ze uvidime, co bude do rana, ze je velka vizita, tak mozno primar povoli vyvolavacku, hoci v Nitre su za prirodzene porody bez pomoci liekov a techniky. Vecer ma presunuli na sestonedelie. V pondelok o 2hod rano som sa zobudila na prudke menstruacne bolesti, v pravidelnych intervaloch. Isla som za sestrickou, ta mi povedala, ze ma vezmu na pasy, ale celu noc nikto nic(!!!), len sa mi tie bolesti ozyvali v pravidelnych cca 5-7 min. intervaloch. Rano o 8hod. bola velka vizita, primarovi som povedala, co a ako, tak ma vzali na vysetrovnu. Bola som otvorena na 5 cm, tak ze si mam ist zobrat nutne veci a ideme rodit. Volala som manzelovi, o pol hodku sme uz predychavali na porodnej sale. Maly Adam sa narodil o 11:10, na druhe zatlacenie.
Doktor dobehol fakt na poslednu chvilu, uz som mala tlaky.
Henka: povodne bol ako porodnik na sale pritomny Kozar ale odbehol niekam, tak dosiel Meszaros. 😉
Museli ma nastrihnut, kedze som mala este jeden tlak vydrzat, aj ma trochu zasivali vo vnutri, ale nevadi.
Mala som velmi milu porodnu asistentku a hlavne moj manzel bol uuuuzasny. 😵 😵 😵

Ja nemam pocit, ze mame vsednu stravu, stale sa da nieco kombinovat. Ja mam strasne rada cestoviny a smotanove omacky, tak kombinu

dupinka
18. máj 2009

jem taketo, potom zemiakove cesto a mucne...

Prajem pokojnu nocku, kludne babatka!! 🙂

henka76
19. máj 2009

ahojte-maminy 🙂
dupinka-tak sme mali toho istého doktora 🙂 ja sa nesťažujem,aj sestričky boli milé 🙂
a prítomnosť mm aj mne veľmi pomohla 😉 hlavne,ked som ešte dve hodinky ležala na sále,rozprávali sme si nové zážitky a vytešovali zo synčeka.
dnes robím aj ja cestoviny 😉

dupinka
19. máj 2009

henka: uprav si profil. Daj zrusit" cakame babatko" 😉

monkap
autor
19. máj 2009

obidve deti mi spia 😅 musim este odstriekat mliecko a idem spat aj ja ... konecneeee ..

dannynka
19. máj 2009

ahojte 🙂
aj mne akurat obe deti spia 😅 teda Dominik na mojich rukach 😅 😅

klomi mne sa zdalo ze som ta tu nejako dlho nevidela,tak prajeme aby ste uz boli cim skvor zdravucke 😉

inak dnes sme boli na poradni,a malinky krasne pribera...dnes ma presne 3-tyzdne a ma 4140g a 55cm 😵 ,a dr povedaql ze krasne prospieva 😵 😵 😉
Len tie noci keby sa este troska zlepsili,ozaj VAm ako deticky spavaju?

zuzkaprofant
19. máj 2009

dupinka ty si mala ale rychli porod to ako na 2 zatlacenie vysiel maly vonku ja som tlacila asi 4 hodky a maly nie a nie ist vonku 😀 😀
dievcata ko dlho kojite moj maly v noci hodku na ciciku a vkuse bol hladny bo on medzi tym aj zadrieme si tam 😀

dannynka
19. máj 2009

zuzi-moj malinky ako kedy ale vacsinou ani neviem lebo spi so mno v posteli,a zaspim skvor ako on 😅 a potom sa rano budim s vyvalenim cicikom 😀 😀 😀 😀

dupi-fakt rychly porod 😉

veronika1982
19. máj 2009

my sme sa dnes doma vazili a mame 4200 g jupi jupi

dannynka
19. máj 2009

veronika-super 😵

zuzkaprofant
19. máj 2009

danyka ja som sem tak tiez tak zaspala ze kukam mokru nocnu koselu som mala a neviem ci som maleho v noci kojila alebo nie ale on nie chce stale papat po leziacky vies on si aj polohu sam musi vybrat a anjnovsie chce tak na ruckam pit a kedze ja davam si tie umele ciciky nastavce tak to je makacka kym to on si chyti tak ako chce sam bo aj na to ma svoju uz polohu tak stelujeme sa stale skoro

veronika super vaha mi taku asi az o 2 mesiace budeme mat jooooooj sa smejeme sme sa bali ze nas maly bude valibuk a on je chuducky ze aj 50 mu je niekedy velka nemam mu co ani davat obliect vsetko je ako na vesaku na nom ale co uz asi daco zhenem nakupit v piatok bo ideme ho ukazat do muzovej robotky tak zbehneme niekde do centa nakupit nech nechodi ako potapkar 😀 😀
pocuvajte dievcata mozem pit fenilkovy cajik co poviete ja si aj kavu uz davam boi rano sa neviem prebrat 🙄

dupinka
19. máj 2009

zuzkaprof: feniklovy cajik je dobry... Alebo skus caj pre dojciace matky (aj teekene ma, je dobry), pripadne mozete caje Rooibos alebo medovku.

Cudujem sa, ze mate taketo krmenie. Ak ti maly papka minimalne 8 minut aktivneho tahania z prsnika, tak potom je syta. Ale ak je to uz cuckanie, tak ho radsej od prsnika odtiahni, znici ti bradavky. Ak nemas vpadnute bradavky, tak nepouzivaj nijake umele nastavce a somariny, vsad na prirodu a tvoje prednosti dane ti prirodou.
K tomu stelovaniu - skus priecnu polohu (na pravy prsnik) prava ruka pod hlavicku a rameno, cele telo babtka popred tvoje prsniky, prejdi bradavkou po hornej pere a ked otvori maly usta, vsun mu prsnik do pusy. Ak sa prisal dobre, tak vidis, ako potiahne a pri prehltani klesne brada.
😉

dannynka
19. máj 2009

zuzka-ja sem tam davam aj malemu feniklovy cajik,a ja si robim cajik pre kojacie maminky a ten obsahuje fenikel takze myslim ze urcite mozes 😉

a co sa tyka velkosti mimi aj ja som myslela ze Domi bude vacsi a tak som aj nakupovala 😅 a teraz mu je tiez aj 56-tka velka..teda teraz uz ani moc nie ale zo zaciatku bola 😅

dannynka
19. máj 2009

dupi-ja mam teraz leros a tiez je super 😉 myslim znacku cajiku 😀

dannynka
19. máj 2009

este som zabudla ze odkedy pijem ten cajik tak aj malinky sa mi zda kludnejsi 😉 klop-klop 😅

zuzkaprofant
19. máj 2009

dupinka ale mam vpadnute alebo male ci co ja viem ako spendlikovu hlavicku maly mi nevie chytiti ja tak teraz robim na zaciatok si tam ten nastavec a ku koncu ked je ta bradfka troska vacsie tak skusime bez sem tam taha a sem tam nevie chytit bo ja nemam velke cecky co je nevyhoda bo neda sa to dako chytiti pri kojeni a pod ale aspon ze mam mliecko
dievcata a co jedavate ja neviem co mam jest aj som si knihu kupila ale nemci jedia vsetko ked koja takze nepouzitelne su tam recepty 😠
ja malemu nedavam cajik ale stale cecik mu dam ked mrci inac viete co sa mi stalo rano kukam na pravy prsnik a fialovy pas tam ma pri bradafke neviem ci mi maly vecer nezakusol do cicika bo nepamatam 😀

dupinka
19. máj 2009

zuzka, ak mas taky fialovy pasik, tak to je od zakusnutia alebo nespravneho prisatia. Natri si prsnik lanolinom.

Ja zatial nemam problem z povolenych potravin nakombinovat menu: napr. zemiakova polievka (aj dam trochu soli, majoranky a papriky), rascova, zeleninova, vyvar.
Palacinky a rozne mucne - ryzovy nakyp, tvarohove gulky, aj zemlovka sa moze - osupane jablka, ...
rezance s tvarohom, spagety so syrom, cestoviny so smotanovou - syrovou omackou
zapekane zemiaky so syrom, zemiakove placky (bez cesnaku), bryndzove halusky s kyslou smotanou,... 😉
cuketovy privarok, zemiaky na kyslo,...

poradila som?
😉

zuzkaprofant
19. máj 2009

jooooooooj dupinka si zlata tak bucdeme varit zemaky na kyslo a volske oko ktomu to dufam ze malemu nesukodi ked dobre prepeciem vajicko, inac ja so msi aj zmrzku v nedelu dala a zatim v pohodke si myslim aj salat jem ale asi od toho ho brusko boli 😖
ale cokoladu som este nejedla co poviete uskodi 😉

dannynka
19. máj 2009

zuzi-aj ja zatial jem skoro vsetko vyhybam sa strukovinam a kapuste 😅 ,a sladke hlavne ckoladu jem na kila a maly zatial nic 😅

sirinka
19. máj 2009

ahojte...tak som pred casom nakukla do tejto temy esteako tehula a babo sa nam hned aj na svet vypytalo 😀

zuzka ja cokoladu tiez jem a zmrzlinu mi prave svokrovci vezu... 😅
ale malu bolelo brusko z neosupaneho jablka...

zuzkad
19. máj 2009

uz by sme mali mat jednu temu, lebo ked mam chvilku...tak nestiham pisat aj sem aj tam 😒 😒 😒 uuuuf dava mi to zabrat 😀 😀 😀 😀

ja som dnes jedla tiez cokoladu, tak uvidim co to bude robit s malym bubacikom...dnes idem pit feniklovy caj, tak dufam, ze to malemu pomoze ☹ ☹ len nech nema chuda moje zase krce 😒 😒

chantall33
19. máj 2009

Ahojte ak môžem pridám sa k Vám. 🙂

henka76
19. máj 2009

dupinka-dakujem za rady 🙂

mystery7
19. máj 2009

kocky ja k vam chodim pravidelne nakukovat a este nic 😀

sirinka
19. máj 2009

svokor mi priniesol okrem zmrzliny aj sest cokolad a jedno kinderko 😅 takto veru nezhodim...
dnes sme boli s malou na prvej poradni a trosku v meste a ja som sa uz vliekla ako starena, strasne ma bolel chrbat 😒

mystery7
19. máj 2009

boli ste kocikom, alebo si mala satku? chrbat asi boli, lebo nie je zvyknuty byt bez zataze 😉

sirinka
19. máj 2009

mys s dvojitym kocikom...teraz by som este babyvak neuniesla...ranu este musim trosku sanovat.
ja netusim, z coho to tak boli, mozno aj po epiduralke a prve dni som sa nevedela ani vystriet, tak asi jedno z druhym...