Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
20. apr 2010

cafte,

bola som u maminy, potom sme este boli vonku so psikom...to pocasie fakt nechapem, bolo teplucko, potom zrazu zacal fukat vietor..prsat, potom zase teplooo potom sa zatiahlo...a teraz prsi a fuka...april 😝 😝

dnes sme boli aj na zmrzline, tak som po dlhej dobe zamaskrtila 😅 😅

dobre vediet, ze lucku nedavate, lebo ja som do dnesneho dna pouzivala len lucku a kedze bude mat rok rozmyslala som, zeby som presla na normalnu vodu, len som nevedela, ci sa moze, ale ako vidim nie je problem 😅 😅 😅

maly mi zjedol kuraci perkelt a halusky, normalne spraskal kopec toho a teraz este tlaci hrozno do seba 😀 😀 je to papkac riadny 😅 😅

mimi21
20. apr 2010

no ja idem este rychlo karfiol povyprazat, zajtra sa ideme s kamoskou tulat po obchodoch, tak nech mame nieco doma, potom vecer dojdu kolegyne a frajer jednej z nich ...
a este si potrebujem ist zafarbit vlasy nech na tej svadbe nie som ako strasidlo 😝

kackabrcka
20. apr 2010

my spime od 19,00 a konecne aj celu noc v kuse 😀

iinuska
20. apr 2010

kacka, tak to by som chcela aj ja zazit:. Mozno raz... 😅

ludmilabb
20. apr 2010

mimi ty toho nejako vela stihas 😉
kozna nam nasadila kortikoidy lebo Sofia ma atopicky ekzem ☹ a ze moze jest z ovocia len jablko a banan, rozmyslam ze dokedy 😕 a kopec veci a opatreni okolo toho, mame doma stvoro kremov a mastit a mastit, dala nam aj Fenistil Sofia si uz brutalne skriabe brucho len take krvave pasiky zostavaju vecer odkvecla na prsniku sice si na nom aj poplakala co som dost dobre nechapala
ja som od zajtra sama doma mm odchadza na 14 dni mimo Slovenska, ale pride mi mama pomoct, zatial aj psa nechavam doma uvidim ako to budem stihat

ludmilabb
20. apr 2010

iinuska ja tieeez

iinuska
20. apr 2010

ludka, aj Adamko ma atopicky ekzem. Teraz to ma pekne, ale premastovat musime stale. Co sa tyka stravy, doktor mu nezakazal nic

kackabrcka
20. apr 2010

ludmilka - vyhodi si do goo**le atopicky ekzem.. precitaj si par clankov co treba dorziavat strava a ine da sa s tym zit.. drzim moc palceky 😉

iinka a vy ako hajavate ?

mimi21
20. apr 2010

ludka mne strasne pomohol bioderma atoderm, tiez sme to amli, ale nie az v takom stadiu ako vy, nezaberali maste od koznej, proste nic, kupali sme sa v oilatum, a potom som kupila tu biodermu a za 2 dni to zmizlo
mne to tiez kozna odporucila

iinuska
20. apr 2010

kacka, velmi zle, Adamko sa budi cca kazde 2 hodiny, niekedy aj skor, a zakazdym kojenie. Dudel uplne odmieta, z flasky nepije, tak mi ine nic neostava, len mu to prso dat

Adamko ma do kupela Balneum hermal plus

mimi21
20. apr 2010

ludka a uz som nieco musela ukuchtit, lebo uz sa na mna mm mrzko kukol, ked dnes dosiel domov a doma nic navarene

sssimi
20. apr 2010

Ahojte!
My sme boli včera na očkovaní... Sarah mala horúčky a dnes nechcela nič papať. Dúfam, že v noci už nebude horúčkovať. Zajtra ideme plávať.

monkap
autor
20. apr 2010

to uz davate drobcom take jedla ako perkelt?

mimi: ked mal patko atop. ekzem, tiez mi kamoska poradila tu biodermu ... a patko sa z nej vyhadzal .... tak som ju nedavala, neskor som opat skusila a opat vyhadzany .... no kazdemu ine pomaha ...

ludmilabb
20. apr 2010

vsak ako citam o AE tak same zakazy, potravinove alergie na milion veci.....akoze dovidenia 🤐

monkap
autor
20. apr 2010

ludmila: nas patko mal AE ked mal 5 mesiacov - bol plne kojeny .... taka som bola z toho vyplasena, smutna, nestastna .... tiez same zakazy a co ja viem co ... a vyzeralo to hrozne .... a po dvoch mesiacoch bolo po AE .... klop, klop ....

mimi21
20. apr 2010

monka to je pravda, ze kazdemu ine zabera

ludka neboj nic, vcsinou to ale detom po dvoch rokoch zmizne, mne tak dokina povedala
a detska pokozka je velmi citliva ako bude rast tak uz nebude na tak vela podnetov reagovat alergicky
mne hlavne kazala vylucit avivaz a pouzivat cisto bavlnene pancusky

mimi21
20. apr 2010

aj nam to zmizlo, dufam, ze uz nadobro, klop, klop 🙂
zmizne aj vam, neboj nic 😉

nikanika28
20. apr 2010

cafte, Ludka, svagrina, co ma syna, on ma tiez AE, jemu som to zhorsuje hlavne sladkostami a citrusove ovocie.
No ja perkelt a jedla podobne este nedavam. Neradim sa medzi extra tabulkove mamicky, ale snazim sa ako tak dodrziavat...ale hlavne aj koli tomu, ze mm je alergik, tak naco to drazdit 😀

ludmilabb
20. apr 2010

baby dakujem 🙂
ja avivaz nepouzivam, ani ziadne prisady do kupela a puncosky vraj ma nosit len biele my sme mali bordove tak ze take e-e
len ma sere ta hormonalna mast a to ze jej to sice moze zabrat ale neodstrani pricinu len nasledok a o mesiac to tu moze byt zase

monkap
autor
20. apr 2010

ludka: som to patkovi natrela tou hormon. mastou asi dva dni ... potom som sa na nu vykaslala a zmizlo to aj tak ... mozno to sice trvalo dlhsie ...

jamaat
20. apr 2010

ludka, použi tú masť len na najhoršie miesta. Mne kožná vravela, že tých kortikoidov je tam minimum, že nepreniknú až do tela. Ja som ju použila raz, potom krém olivový z Kréty som len tak skúsila a na druhý deň to ako zázrakom zmizlo. A to kúpanie som obmedzila a vodu ozaj len 36-37 stupňov, ako kážu, hoci mne sa zdá byť na ruku studená.

mimi21
20. apr 2010

a nekup kazdy den, nam aj to pomohlo, kupala som kazdy druhy, nemocit zbytocne dlho vo vode
a mas aj nejaku prisadu do kupela?

zuzkad
20. apr 2010

no to som tu mala zas co napisat...ze som dala malemu perkelt... nevidim na tom nic strasne...je to kuracie maso udusene, stipka soli, troska ...TROSKA mletej papriky a zaliate mliekom ...ako je na tom nieco strasne ?? Moja doktorka mi nic na to strasne nepovedala...opytala sa ma akurat, ci nemal nejaku reakciu na to ...co nemal, tak mi povedala, ze v pohode...neviem mozno som divna, ale ja naozaj nevidim v tom nieco zle...a v mojom okoli viac mamiciek 😖 😖 😖 😖 😖 😖

jamaat
20. apr 2010

zuzkad, veď klídek 😉

zuzkad
20. apr 2010

jamaat 😵 😵 😵 😵 😵

sssimi
20. apr 2010

zuzkad ja už dávam malej od kuracinky všetko-pokiaľ to nie je extre štiplavé (čo robím pre mm)... Takže pohoda. Nech si len dá keď mu chutí. Zatiaľ sa vyhýam len hovädzine, bravčovine, rybám a hríbikom inak už dávam tuším všetko možné. Včera s nami aj jahody praskala a nič jej nie je.

zuzkad
20. apr 2010

simi 😅 😅 prave som sa uistila, ze nie som strateny pripad a skodliva mama 😉 😉 😉 inak ma aj napadlo, ze kazdy robi perkelt inak...mozno stiplavy s korenim a smotanou...ale to nieeeeeeee 😅 😅 😅
nembojteeee pivo malemu este nebudem davat 😀 😀 😀

jamaat
20. apr 2010

Niečo musím aj ja povymýšľať na spestrenie, lebo jej furt robím dookola to isté. Dnes ma napadlo, že jej urobím halušky s kalerábom. To som kedysi u susedov jedla a celkom to bolo chutné.

jamaat
20. apr 2010

A nedávno sme kúpili krevety. To by Emka nemohla?

dm1
20. apr 2010

jamaat tiez uz rozmyslam nad spestrenim jedla pre maleho lebo stale papa len take miminkovske papky neochutene len zelenina, priloha, maso vo vode varene ale nestazuje si tak hadam chuti. ked mi papame tak mu dam ochutnat ak samozrejme nemame nieco co vyslovene nemoze. ale on vzdy chce co jeme my ale ked mu to dam tak ho az strase akoby som mu citron davala. ma rad len cestoviny ked jeme alebo ryzu z naseho. dnes som mu dala jahodu co som mala este v mrazaku zo zahradky a to keby natocim ako sa pri tom zatvaril to bolo aj na oskary normalne 😀 . hrozne ksichty hadzal a vobec mu nechutila iba ju oblizol