Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
3. jún 2010

iinuska pol flasky kojeneckej takze deci a pol ona mi malo pije akosi neviem ale v noci zase by len pila stale do nej lejem caj ale si len cucne ale uz sa rozpijava ked je teplejsie

kackabrcka
3. jún 2010

@luba142 ja davam bebivitu (ta ale nieje v SR) iba nocne mlieko.. ked nam ale idu zuby ma dni ze sa zobudi po pol 6tej tak dam mliecko aj vtedy.. ale ak spi celu noc tak ma rano jogurt a vecer este mliecnu kasu + mlieko, ja by som chcela oducit od vecernej flase do 2rokov...

kackabrcka
3. jún 2010

koska odstav ju aspon on denneho mlieka a daj jej len vecer, cez den jej skus dat aj cistu vodu nielen caj...
sophie pije viacej z pohara klasickeho ako z avent hrnceka..

zuzkad
3. jún 2010

tak uz som uspala mojho certika, cela som dokopana, doskriabana, nos ma vytahany 😀 😀 velka sranda to bola..rehnil sa a zrazu zalomil. Spinkal, len ked sme sa vratili z nemocnice asi do druhej potom bol celu dobu hore.
Ozaj aj som vam zabudla napisat, ze uz mame autosedacku doma maly je v nej maximaaaalne spokojny, este cez vikend sme ju testovali, boli sme s nou na vylete a maly hned v nej zachrnel a normalne chrapal 😅 😅 celkovo si v nej kludne sedi, obzera svet, konecne je otoceny v smere jazdy a vidi na cestu 🙂 🙂

kosska3003
3. jún 2010

kacka dneska som jej dala vodu zo sirupom no ved ja sa snazim ju nekojit cez den aspon ale niekedy si to kojenie proste vyziada a chce ho a ruci dokym ju nenakojim ale dneska som jej dala jogurt ked rucala a pomohlo

iinuska
3. jún 2010

kosska, ja som zase dnes skusala davat UM, ale bez sance, zacne plakat a chyta mi tricko. Tak potom nedaj 😀 Ja davam malemu len cistu vodu

kosska3003
3. jún 2010

ja som malej este nedavala cistu vodu musim skusit a aku davate prevarenu ci kupovanu alebo normalne z vodovodu j adavam len caj alebo vodu zo sirupom a ja som skusala davat malej UM pred poobednym spankom zacala cucat ale po 20 sekundach flasku odtiahla a fajront

iinuska
3. jún 2010

ja davam neprevarenu Lucku

kosska3003
3. jún 2010

ja som si nachystala teraz lucku a dala som jej tam trosicka sirupu no uvidime zatial spinka

ludmilabb
3. jún 2010

zuzkad taketo zazitky teda nechce nikto zazit ☹ , citala som uz o tych afektivnych stavoch, Sofia mala nieco podobne v podstate ako lady pisala pri kolike, obordovala dychu nikde len po chvilke skreeeek ale neodpadavala, mala velke bolesti tak sa isla zajst, dufam ze sa vam to tak skoro nezopakuje!!!

iinuska ja davam na pitie len vodu, ani caj ani dzus (ten som skusala ale nechcela) tiez Lucku vypije tak max 160 ml za den

mystery7
3. jún 2010

ja chcem kojit do dovolenky a potom to uz stopnem. Zatial sa snazim, aby sa naucil vypit mlieko aj z flase-neuspesne.
Ja by som mu na ranjky chcela davat chlieb s roznymi pomazankami, ale chleba mi zje malinko. Ked davam kasu, tak zje celu davku a vydrzi v pohode do obeda. Klko chlebika vam zjedia deti?
Robili ste uz detom paradajkovu polievku? Omacku? Uvazujem o tom, ale nemoze ho z toho boliet brusko?

mystery7
3. jún 2010

ja davam prevarenu vodu 0,5 l a do toho lyzicku granulovaneho caju. Vypije tak 0,7-0,8 l za den + kojenie.

ladywitch26
3. jún 2010

mys, moja bez problemov sprace kazdy den dva krajce chleba a rozok k tomu.strasne ho ma rada. a dnes sa mi sama krmila zeleninou varenou.dala som jej ju na tanierik a sama pekne papala. ale potvora, najskor vyjedla vsetku mrkvu, co ma rada, potom jedla karfiol, ale to uz aj mne nukala a brokolicu uz jedla tak, ze jednu do pusy, druhu na zem psovi. 😀
inak paradajky papa stanka od 5.mesiaca a nerobi jej to ziaden problem. teraz dokonca aj surove chodi pytat odo mna,ked ja jem. dnes som jedla jahody, tak prisla pytat. asi cakala,ze to bude sladucke, lebo ju az zarazilo, hubu vykrutila, zmrstila sa, ako keby do citronu zahryzla, ale potom mi chodila sama z misky vyberat,co jej tak chutili 😀

kosska3003
3. jún 2010

mys ze 0,8l to mozem snivat aby mi tolko vypila to nema ani s kojenim hadam

mystery7
3. jún 2010

ja chcem pockat na domace jahody, tieto sa mi zdaju dost umele, take velke......mozno len moj pocit. Buduci tyzden skusim paradajkovu polievku. Je pravda, ze minule som mu davala surovu paradajku, tak ju zjedol. Ale Mirko je poriadne lenivy, ked mu davam nieco co treba kusat (chlieb, paradajka, uhorka, redkvicka), zje malo, ale kasua gris......led davaj 😅

mystery7
3. jún 2010

kosska a to neratam kojenie. Pred kazdym spankom oba prsniky. Ja pijem tolko vody ako slon, by ma celkom zaujimalo kolko si dokaze vytiahnut

sssimi
3. jún 2010

Ahojte.
Zuzkad bože až mi ťažko zostalo... Aj ti dali nejakú radu čo s malým keď sa mu toto ešte stane? Ja by som asi nevedela čo s ňou. Voda by ma asi nenapadla... ☹

ladywitch26
3. jún 2010

kosska, moja tiez vypije ledva pol litra aj s mliekom dokopy. a to som rada, boli casy, ked som do nej dostala tri deci a dost. a pritom lieta ako sarkan, vypoti, tak ja fakt neviem, ci jej to staci. nukam jej nonstop, ale nechce.
mys, u nas v dedine je nastastie jeden chlapik, co ma skleniky a ten pestuje aj jahody a tie su fakt super sladucke. a je to rozdiel, co su dovazane jahody a tieto "domace". a viem, ze su bio, lebo pred dvoma rokmi unho brigadoval moj kamarat, takze on to ani nehnoji, ani nestrieka.

ladywitch26
3. jún 2010

simi, nerobit nic, to je rada lekarov. vraj to prejde same, no lenze nerob, v tej panike

ladywitch26
3. jún 2010

ale zaujimave, ze v tom clanku o tychto afektovych placoch sa pise, ze to mavaju skor citovo labilne deti, co su strasne naviazane na rodicov, co maju dlhsie cumlik atd. no a teda stanka na nas vacsinu dna vyslovene dlabe, ona je samostatna jednotka a cumel od tretieho tyzdna vobec nechce.

zuzkaprofant
3. jún 2010

@zuzkad maja drzim palceky len ho sleduj ja mam stale baby car pusteny asi budem mat pokial bude spat v postielek ☹

ladywitch26
3. jún 2010

@zuzkaprofant s tymto nema zastava dychu v spanku nic spolocne, toto sa stane jedine pri placi. takze bud kludna, pokial ti to doteraz christianko nespravil, mozno ho to ani nenapadne. robia to len niektore deti.

zuzkad
3. jún 2010

tak som si vychutnala vanuuuu naplnila som si plnu vanu, aj penu a odpocivala som si tam a davala som do poriadku, lebo teraz ked beham hore dole za maminou do nemocky a domacnost, nejak som na seba zabudla a zistila som, ze zarastam uz 😀 😀 hrozneee a aj nejake masky som si nagebrila na seba, aby som bola krajsia 😀 😀 sice nepomohlo, ale citim sa hned lepsie 😉 😉

ja malemu davam lucku, ale ochutenu pit, malinovu a sem tam s prichutou citronu, ale radsej ma malinovu...a cajik ten ma rad tiez malinovy 😀 😀 😀
kupila som mu kraasny kusok tuniaka, tak mu zajtra spravim peceneho v trube na masle a zemiaky, len dufam, ze to bude papat, lebo je drahy ako slak kg stoji 29€ 😕 😕 😕 jeden platok ma vysiel na 6€ no ale co by som neurobila pre maleho 😉 😉
sssimi radu mi dali...ked sa to stane znova len v klude preckat kym sa preberie a nadychne 🤐 🤐 🤐 ...sa im to lahko povie v klude preckat, nevedela by som len tak ho drzat na rukach a cakat kym sa preberie ved on vyzeral hrozne..modry v krci a nedychal...inak ked som tak o tom citala, ze sa to stava bezne detickam...mali by to povinne kazda pediatricka maminkam vysvetlit, ze toto sa moze stat a ze sa netreba bat a co robit...ja som o tom pocula len zbezne minimalne a ked sa nam to dnes stalo, bala som sa najhorsieho, plakala som a prosila vsetko mozne na svete, aby sa prebral a dychal...mozno keby som o tom bola viac informovana, nebala by som sa tak aj ked kludna by som nebola urcite pokial by sa neprebral, ale v panike by som nevolala zachranku a nerevala, ze prichadzam o dieta.

zuzkad
3. jún 2010

lady inak aj mna zarazilo, ze pisali o tom, ze to mavaju deti emocionalne naviazane na rodicov a citovo labilne, u nas je to podobne ako u vas....Nicolas je samostatny dost a nema problem sa hrat sam a behat kade tade skor mu vadi ked sa staram do jeho hier...a cumlik taktiez uz nechce dobry mesiac...ani neviem kde ich mame 😀 😀 je pravda, ze sa mojkame kazdy den, ale to s tym nic nema podla mna...Nicolasko je velmi citlivy na bolest a aj pri ockovani jaci velmi...a teraz ma v poslednej dobe take zvlastne spravanie...je lakavy dost co nechapem, lebo nikto nanho nekrici a nema dovod byt vystraseny, neviem, mozno prechadza nejakou etapou vyvoja 😖 😖

sssimi
3. jún 2010

@zuzkad aj Sarah má dni kedy je precitlivelá. Napríklad dnes spadla asi 3x a ani nemrnkla a včera vrieskala aj keď spadla v postieľke cestovnej do mäkkého. No a začala mi plakať pri vysávači čo pred tým nerobila.

@zuzkaprofant aj ja stále púšťam v postieľke monitor dychu aj keď už netreba 😀 Normálne aj cez deň aj v noci jej to zapínam 😀

ladywitch26
3. jún 2010

zuzka, stanka zasa ani nie je nejako citliva na bolest, sice si pojaci, ale niekedy len minutu a ked ju niecim zabavim, tak na to po chvilke aj zabudne.a ockovanie je tiez pohoda, povresti, ale akonahle ju zoberiem na ruky, tak sa uz smeje na sestricku. a lakat sa nelaka, ona sa fakt neboji nicoho. vcera sme boli v materskom centre a bola tam jedna profesionalna opatrovatelka, co sa stara o deti s jednym dievcatkom. tak sa ma pytala na stanku, ze kolko ma a ze vraj na jeden rok je strasne nezavisla, tak fakt neviem, odkial zobrali, ze to maju citovo naviazane deti

bambi7
4. jún 2010

cafte babulkyyyyy

ako sa mate?

ssimi aj domka nemusi vysavac .....koli odsavaniu ked bola chora 😒
a monitor zapinam aj ja 😀 no co ked ho mam tak nech ide 😀

zuzka d ahoooooj neboj nezabudla som na teba len moj stale maka do vecera ... a ked pride vecer tak uz nie je kedy ale uz cez vikend to poslemmmm 😉
a ako sa mate?

lady ako sa mas?

a zasa prsi 😠 jaj ....aspon ze je piatok

zuzkad
4. jún 2010

dobre ranko,

tak mame odber krvi za sebou, brali mu krv na celkovu kontrolu pecen. testov, leukocity a tiez na mononukleozu pre istotu dala na vsetko doki, aspon budeme kludnejsie, ze ta uzlinka nebude nic vazne, teda dufam 😖 😖 a aj vyter z hrdielka mu robili 😝

bambi ahooj 😅 😅 super, tesim sa, ze si nezabudla, ja by som sa pripomenula 🙂 🙂 🙂 mame sa nooo vselijak pisala som tu vcera co sa nam neprijemne stalo, nechcem pisat znova, lebo je to dlha a neprijemna story 😝 😝 ale hlavne, ze je uz ok uz len ta uzlinka ma znepokojuje, dufam, ze aj ta sa schova coskoro

to pocasie ma znervoznuje a mam z toho depky uz 😠 😠 ja dufam, ze naozaj uz zajtra bude krajsie, lebo podla mojej meteo ma byt slniecko a 24C tak dufam, ze to tak aj bude...den je hned krajsi, ked svieti slniecko 😅 😅

mimi21
4. jún 2010

ahojte
ja som v poslednej dobe nejaka nevyspata, zobudim sa medzi 5-6 a uz neviem zaspat, cakam len kedy sa Nina zobudi, dnes je hore od pol7 takze o 10 pojde spinkat...
a este sa mi dnes aj haluziny snivali, uplne sprostosti z druhej svetovej vojny
asi za to mozu tie vcerajsie chipsy a pivo 😀 ja som normalne vypila cele pivo, to sa asi este ani nestalo...v poslednej dobe mam nan strasnu chut 😝

zuzka, vela na teba myslim, nech uz je vsetko rychlo za tebou 😉

jamaat
4. jún 2010

Mimi, aj ja som mala také nespacie obdobie na začiatku tehotenstva. Ale skôr večer som ponocovala. Ráno som sa ešte v posteli napchávala piškótami a orechami, aby mi nebolo tak zle. 🙂

A dobré ráno. Nemalo byť dnes už krajšie?