Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

rybca
24. nov 2010

Tak my mame prve cielene slovo - NIE..🙂 ked kruti hlavou, ze nechce, tak aj povie..🙂)))

@zuzkaprofant - borocka ma pravdu, pokial chcete dieta vychovavat bilingvalne, tak musite hovorit jednou recou, teda ty po slovensky a manzel po nemecky, ked ste vonku, tak s cudzimi hovoris po nemecky, ale ked hovoris s malym tak po slovensky, a prip. prekladat medzi malym a nemcami, lebo ked ty budes na neho hovorit raz po nemecky, raz po slovensky, tak tak bude hovorit aj on a nebude poriadne hovorit po slovensky. Vidim to na kamaratke tu v NL, s malym hovori aj po SK aj po NL a on to tiez miesa a to nie je dobre, Sice maly mne po slovensky rozumie, ale odpoveda mi po NL. Ja sa s malym rozpravam len po SK, mm len po madarsky, a vonku na neho rozpravaju po NL, sice este nerozprava, ale radsej si pockam, len nech to ma dobry vysledok.

saskarisko
24. nov 2010

@borocka - ono, to s tym zahlcovanim sa nevztahuje len na hracky, ale aj na ostatne veci (co su pre neho ako hracka, aj ked je to dospelacka vec). fakt, ak je dieta v tom momente zahltene kopcom veci, tak nevie, kam sa ma skor pozriet, a co skor si brat do ruk.

co sa tyka bilingvalnosti, tak urcite suhlasim s nazorom, ze jeden rodic jeden jazyk. dieta z toho potom nema chaos. a hlavne male dieta, ktore zije s tym zahranicnym jazykom, aj ked nevie rozpravat, tak rozumie 😉 a s tym 3,5 rocnym chlapcom by mali rodicia zajst k logopedovi, tam sa moze jednat o komunikacnu poruchu

zuzkaprofant
24. nov 2010

@rybca co ja poznam tak vsetci okolo nas tak rozpravaju a deticky aj tak miesaju nam to je jedno mi to nerozoberame doma , lebo maly aj tak pojde do skolky a tak uz zacen sam rozpravat len po nemecky bo to je lahsie a aj tu do skoly pojde, mne je jedno ako zacne rozpravat len nech dak rozprava 😀 aj tak mu ide lepsie nemcina

borocka
24. nov 2010

@zuzkaprofant zuzi, tak ked ste obaja slovaci je to zas ine. maly zrejme doma v sukromi bude pouzivat slovencinu a vonku nemcinu, resp pred cudzimi sa mu to prepne. dolezite je, aby ked hovoris len s nim si pouzivala vzdy ten isty jazyk. inak on bude prepinat medzi dvomi jazykmi v jednej vete. a gramaticky mu to moze dlhsie trvat spravne usporiadat.

nikanika28
24. nov 2010

Ten kalendar bude pekny darcek, ja som dala spravit tri, jeden pre nas a dalsie pre nasich a svokrovcov. Je to ten velky format A3, za 10€, super cena, do dnes plati akcia.
A co sa tycka bilingvalnosti, tak ja som robila aupairku v nemecku, kde bola slovenka vydata za albanca...takze tri reci sa ucili deti od malicka. Mali tri deti vo veku 1, 3 a 5 rokov. Ten najstarsi hovoril vsetkymi troma recami uplne perfektne, nemcinu ovladal stopercentne, pretoze chodil do skolky, takisto po slovensky a aj albansky, nebol tam ziadny problem. Ta stredna rozumela tiez v kazdej reci, len este trosku motala jedno cez druhe..napriklad - wo ist meine gumicka ... 😀 a pod. ...no a to rocne dieta rozumelo takisto v kazdej reci, slovicka pouzivalo este malo, ale casom zacalo hovorit viac slovensky, pretoze som s nou travila vela casu...

monkap
autor
24. nov 2010

my davame kazdy rok nasim aj svokrovcom kalendare 🙂 a vzdy ich velmi potesia ..... vnucatka ....

mystery7
24. nov 2010

no hodin vela, ja uz nestiham porobit dalsie kalendare

objednala som 5 ale este 2 by som potrebovala

kosska3003
24. nov 2010

no ja som robila a nakoniec mi tam cosi vyhodilo a je po nich akosi mam smolu na to uvidim mozno bude este v akcii zajtra uvidim

ladywitch26
24. nov 2010

huraa, stanka sa konecne vycikala do nocnika. uz dobre dva tyzdne sa nan pyta, aj zo pol hodinu posedi, ale nic. az dnes. tak som jej za odmenu dala malu bielu cokoladku. a ked som ju ulozila do postele, tak jej len tak hovorim, ze je moje velke dievcatko, ze uz cika do nocnika a ze ci aj zajtra bude cikat. a ona na to,ze "ano....a mnam". tak sme sa dohodli, ze sa vycika a zasa jej dam mnam, cokoladku 😀

kosska3003
24. nov 2010

@ladywitch26 no ja som jej odmenu nedala a odvtedy nic 😀 no ale aby ti nechcela zakazdym cokoladu ake su tie deti prespekulovane 😀

nikanika28
24. nov 2010

@ladywitch26 jej, tak to je super 🤐 ...skusim aj ja taku fintu na tu moju neplesku 😀

ladywitch26
24. nov 2010

@kosska3003 to takuto jej dam aj zakazdym,to su akoze gombiky z bielej cokolady.take malicke to je, tak ked ich aj 5 denne zje, nebude vadit 🙂

kosska3003
24. nov 2010

@ladywitch26 jaj tak potom hej musim taku zohnet hihihi ja skor tycinky tie ma rada

mystery7
24. nov 2010

tak som objednala este dalsie 2 kalendare pre krstnych a budeme mat pokoj s darcekmi 😝
Idem spat, mam dost.

ladywitch26
24. nov 2010

@kosska3003 tycinky tu zasa ja nezozeniem tak lahko. a mala ich ma rada

nikanika28
24. nov 2010

@ladywitch26 a ja som dala blbeho smajlika...miesto 🤐 som chcela dat 😵 ...................... 😅 😀 😀 . U nas nocnik stale stagnuje... 😝

ladywitch26
24. nov 2010

@nikanika28 u nas to nikdy nevystihneme. aj si ho vytiahne,povie kaka, to ale plati na cikanie, no ale kym rozbalime plienku, tak uz je pocikana. ale aj tak ju tam posadim, ona pol hodinu posedi a nic. teraz robila somariny s aupairkou, rehotali sa,tak si robime srandu, ze sa pocikala od smiechu. 😀

saskarisko
24. nov 2010

@ladywitch26 - tak daj dole plienku na cely den, a daj ju Stanke len vonku a na spanok. skoda, ze nie je teplo, ja by som uz ani vonku nedavala. 😉 u nas su za odmenu nalepky

ladywitch26
24. nov 2010

@saskarisko no vsak to by bez nej dlho nebola, lebo ona od desiatej do obeda musi ist vonku, potom hned ide spat a ked sa zobudi, tak zasa ide vonku. len vecer pred spanim je nejake dve hodky este dnu, teda pokial nie je u susedov.

kosska3003
25. nov 2010

dobre ranko

ludmila akcia v happy fote na kalendare pokracuje do 9 decembra tak som rada dnes spravim hadam mi to uz aj vynde vcera sa tam cosi pokazilo

rybca
25. nov 2010

@zuzkaprofant - no ked ti to takto staci, tak potom dobre, ale mna by mrzelo, keby Matko nerozpraval pekne po slovensky, a aj keby neslo o narodnostne citenie, tak do buducnosti mu to moze len pomoct, ze bude vediet dalsiu rec

Baby dnes sa mi snivalo, ze som ocikala test a hned na mna vyskocili // ako svet. Uz by som aj testla, ale do mrchy mam este daleko..:( A pocula som aj to, ze ked sa dobre sniva, tak sa stane opak. Co vy na to?

ladywitch26
25. nov 2010

@rybca
@zuzkaprofant mna by mama zabila,keby sa nevedela dohovorit s vnucatami.

rybca
25. nov 2010

@ladywitch26 no aj to, obzvlast ked moja mama ma ako novinarka k slovencine velmi blizko

mimi21
25. nov 2010

ahojte
tak dnes som bola na poradni a malinka sa umudrila a otocila sa hlaickou dolu, ufff, ale mi odlahlo, hned mam lepsiu naladu, podla dr je vsetko OK, potvrdil mi dievcatko 😵

vejkasmejka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosska3003
25. nov 2010

@vejkasmejka8 mam objednane cakam na tovar lebo my vymenili ćosi v objednavke tak cakam dlhsie

vejkasmejka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borocka
25. nov 2010

odmeny za vycikanie sa??? no neviem neviem,........ my sme zacali len pred tromi tyzdnami a som velmi hrda, ale to tak ze sa vycika aj 5x denne, ale len po troske. fakt len tak nasilu cvrkne a o pol hodinu mozme zas. a za odmenu ma splachovanie zachoda, vylievanie nocnika, umyvanie ruk. pochvalim ho, zatlieskame, ideme cikat na zachod aj to je lepsie ako nocnik hoci nevidi kolko sa vycikal:( ale odmeny by som mu nedavala. to moze pomoct na malu chvilku, ale bude to velmi dvojsecna zbran.

mystery7
25. nov 2010

@kosska3003 mohli to tam vycapit uz vcera, bola by som krstnym urobila ine kalendare. Skodaaaa ☹
Musel byt riadny zaujem.

Tak dnes u nas uz normalne zubate slnko svieti. Totalna zima. Vonku sme paradne vymrzli.
Inac je u nas rev od rana. Mirko sa zobudil s velkym placom a cely den je nervozny a placlivy.
Vcera som si od kamosky pozicala taku detsku motorku, aby sa na nej Mirko naucil poriadne jazdit. Zatial mu to ide hlavne dozadu 😉 vcera sa ju snazil vtrepat do postele a nechcel ju pustit ani ked isiel na nocnik. Takze vcera rev, dneska rev ..... 😅

ladywitch26
25. nov 2010

@borocka ja budem svoje dieta chvalit a odmenovat za cokolvek, co uznam za vhodne.