Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
6. feb 2011

@sssimi aj my mame chladene dvierka ze to nepali,len je to viacej teple,ale ako to raz chytila ked v choditku behala,asi ju to na jemnu kozicku palilo tak odvtedy ked svieti ide oprobuje len tak pri skle a ked citi teplob tak nejde blizsie a povie páli, ona skorej natiahne ruku na gombiky 😀

sssimi
6. feb 2011

@luba142 Moja sa vtedy ani rúri nechytá. Skôr šteluje programi na pračke keď perie. Vďaka bohu za detskú poistku 😀

luba142
6. feb 2011

@sssimi nasa ma dudel v puse stale, hocikedy ho najde uz mi to zacina vadit,lebo sa bojim ze uz sa neonauci,ale co mam robit ked ho pyta, nervaci sa tak jej ho radsej dam....a zuby? vzdy je pri nich na ATB takze ziadna slava, som zvedava ako bude ked jej vydu vsetky ci bude tak casto chora 😒

luba142
6. feb 2011

@sssimi pracku mame nastastie v kupelke takze ked sa tam vtedy nikto nepohybuje sama tam nechodi, inak aj ona kruti termopstatom, minule som prala vdaka nej na 30...esteze to nedala na 90 😀...poistku na nej nemame

jamaat
6. feb 2011

@soffi Ale veď puk je milé oslovenie! 😉

sirinka
6. feb 2011

@jamaat keby si ma tak oslovila na ulici....neviem neviem.... 😝

sssimi
6. feb 2011

@luba142 dúfam, že nie. Ešteže jej vyšli tak rýchlo. Sárke keď nejdú zuby, tak si dudel ani nevšimne-len na spánok, ale akonáhle pýta cez deň dudu, tak viem, že za deň, dva niečo vylezie.

sssimi
6. feb 2011

@luba142 tak Sarah kúpelnu miluje 😀 tam by bola celý deň 😀

jamaat
6. feb 2011

@sirinka Veď pre malých nezbedných chlapcov, nie veľké poslušné dievčatá 🙂

mystery7
7. feb 2011

ja som rada, ze vie so mnou ako tak komunikovat. Na farby, cisla, lavu a pravu je skoro.
Ked mam byt uprimna, chcem obycajne priemerne dieta a ziadneho genia. Ked su deti prilis sikovne, tak ich aj v skole sikanuju, smeju sa im, tazko sa zaclenuju do kolektivu a v skole sa nudia.

mystery7
7. feb 2011

ahojky
U nas sa este spi 😅 zabudla som nam vecer nastavit budik.

mystery7
7. feb 2011

@soffi @borocka kazdy dava rady podla svojho dietata. Kto ma doma pohodaka, nevie si ani predstavit co je to nervak. My sme sa boli minule hrat a u kamaratky a jej mm sokovane kukal na Mirka. Hned nam radil, co by on ako robil-riesil. Ale oni maju chlapceka, ze kde ho posadia, tam sedi 2hodiny a to neprehanam . Mirko zase neposedi vobec, max ked ide v tv vlacik tomas aj to tak 5min a ked vidi titulky tak reve na cele kolo, ze koniec.
@borocka podla mna z toho vyrastie, deti sa vyvyjaju a menia. Teraz to mas tazke a jedine co ti pomoze su pevne zatate zuby a paste. Hovorim podla seba. Mna niekedy az sanka boli, co zatinam zuby, na Mirka krik nezabera a ja sa na nom nechcem ventilovat.

jamaat
7. feb 2011

Dobré ráno.

@mystery7 Múdro hovoríš.

zuzkaprofant
7. feb 2011

@borocka ty mas velmi velke naroky na maleho ved to je dieta ani 2 rocky nema, on nechape ze preco nemoze chodit po blate a pod, ja by som napr stakym malym do kostola nesla niekedy povol
ja uz sa nerozculujem ked ideme na navtevu atam vysypeme vsetky chrumky pospinime nieco co budem ty co nas volaju vedia co aa ko s detickami a hotovo jasne niekedy treba dat poradnu po zadku a nakricat aby deticky vedeli co mozu a co nie aj ked nas to niekedy ma na haku 😀 ja uz sa nestresujem

soffi
7. feb 2011

@mystery7 aj ninka je neposedna a riadne sidlo, ja viem ze to nema borocka lahke a maly je riadny sibal, ved nasa ninny je snad najvacsi sarkan zo vsetkych deti ktore poznam, vzdy ked pridemem niekam k detom tak ona je to co najviac vycina, co s abije, soti to deti, hadze sa o zem-prsote na zblaznenie.Chcela osm borocke len poradit, ze bitka asi nieje ta spravna vec , ktroa na maleho zabera, a ani to ze na neho krici,to bolo vsetko, ak som sa niekoho dotkla tak sa ospravedlnujem ☹

ladywitch26
7. feb 2011

@borocka ja ked nieco nechcem, aby stanka robila, tak jej to musim vysvetlit,ze preco. nic ine u nas neplati. ked som chcela,aby nechytala horucu ruru, tak som prisla s nou k nej, vysvetlila jej, ze ked sa tam svieti, tak je to has. chytila som jej ruku a priblizila som jej ju ku dvierkam, aby citila,ze to je horuce, ale neopalila sa. no samozrejme,ze sa sama musi presvedcit, tak sa jej aj chytila. pojacala si, tak som jej este pri tej prilezitosti vysvetlila, ze si musi davat pozor a nema to co chytat, ked jej maminka povedala,ze to je has a bude ju to boliet. teraz ked vidi, ze sa cosi pecie, sama pre seba si povie has a odtisne pred ruru stolicku ako zabranu 😀 ked som chcela,aby mi nekrmila maleho, tak som ju nechala pozriet mu do pusy, ze nema zubky a preto moze papat iba mliecko.pochopila,tak mu uz nic nepcha.niektorym detom proste nestaci cosi zakazat, ked nerozumeju preco. to uz je potom na tebe,vysvetlit mu to nejakym sposobom,aby to pochopil, aj ked niektore veci sa ozaj daju tazko vysvetlit ani nie 2 rocnemu dietatu.
inak napadlo ma, nemas tam v okoli nejaku mamicku, co by si tiez rada oddychla od dietata? mozno by ste sa mohli dohodnut, ze si obcas budete prenechavat deti. proste napr. na dve hodky by si jej ty doniesla maleho, on by sa pohral s jej dietatom a ty by si si aspon na chvilu oddychla. na druhy den zasa ona moze tebe doniest svoje dieta. a bude to ovela jednoduchsie, lebo dve deti sa zahraju same, nemusis sa im tak venovat, staci len sediet a davat pozor, aby si neublizili, prip. aby sa nebili o hracku 😀 muz uz ked si nevedel dat rady, tak zobral stanku k susedom. stanka s majou sa hrali spolu a muz so susedom hrali karty 😀

kosska3003
7. feb 2011

ahojte konecne som vas docitala uff ste toho popisali my sme uz same tak teraz tu budem castejsie mala uz hodinu lezi v postielke a spanok akosi nikde ma urve asi

@sssimi mne ma mala uz vsetky zuby tak som stastna lebo sme si odsrali vsetky bud sople hnacky horucky vzdy cosi

barocka nemozes zas pisat ze pato je len zly isto neni zly 24 hodin denne ako moja Marika tiez neposlucha ked nieco robi zle je poviem nonono a ona sa mi zasmeje do tvare ze co chcem ja viem ze to nemozem ale aj tak to spravim prste ona sa chce hrat a tiez vymysla a mas na neho vysoke naroky si myslim my sme tiez veriaca rodina a do kostola z malou nechodim ved to by tam bol iny chaos ako naco ju tam budem trepat ked aj tak tomu nerozumie ked bude mat 4 roky uz si da vysvetlit potom nech ide nie to moj nazor
a k veciem co nemoze ako my ich proste nemame v dosahu a hotovo a ked aj nieco najde tak jej to zoberiem a hotovo nemoze a koniec

borocka
7. feb 2011

@soffi no lebo je puk, mne sa to zda zlate. samozrejme ze je aj milacik, maznacik, zlatko, pokladik,.... ale aj puk, trdlo, saso,......

dupinka
7. feb 2011

Ahojte!

dakujem za odpovede, tiez sa nesnazim Adamka ucelovo ucit farby ci pismena, proste v ramci hry mu poviem, ze toto je cervena jahodkova farba a on to potom vie zopakovat, na vyzvanie ukaze. A pocitat vie do 3 pekne sam, aj ukazat casti tela a napodobnit zvieratka. Teraz sa uci "zazracne slovicka" - diky, prosim, paci sa. Ide mu to pekne

@borocka aj Adamko je v kostole neposedny. My chodime do malickeho kostolika, kde je aj s fararkom sotva 30-40 ludi, tak je pocut kazde suchnutie. A nevadi mi to. Ak mu budem zakazovat a prikazovat, aby bol ticho, tak tam nebude chciet chodit, lebo si skoro uvedomi, ze tam je to o zakazoch. Vezmeme mu hracky, tak sa hra, obcas pobehne dopredu, a ked je veeelmi zle, ak idem s nim von. Preto som bez manzela do kostolika ani nechodila, lebo celu omsu sme behali kade-tade po vonku a nemala som z toho nic. A v zime sa tiez nie vzdy da vonku vybehnut.

Tiez, ked od neho nieco chcem, tak mu musim vysvetlit, preco, podobne ako @ladywitch26
Aj on niekedy vyvadza ako zmyslov zbaveny, hadze sa, ked nie je podla neho, obcas tiez stratim nervy a nakricim, no snazim sa to riesit hlavne s chladnou hlavou a nevsimat si pohlady ostatnych. Kto ma dieta, pochopi a kto nechce pochopit, toho do mna nic.

kosska3003
7. feb 2011

@borocka ja volam moju niekedy rit sa na tom netere smeju 😀 inac marika

sirinka
7. feb 2011

no ako baby??? vcera aka bola debata o neposlusnychd detoch tak klarka sa dnes dostala do svungu....uz dostala aj jednu po ustach, lebo vkuse na mna vrci a sestru "zo srandy" uhryzla do hlavy....tak sa prave vyrevala....no uvidime ako bude pokracovat...

kosska3003
7. feb 2011

@sirinka no krasne asi je nieco vo vzduchu moja zaspavala hodinu a pol za hodku mam ist do skolky pre neter tak dufam ze sa jej bude racit aj vstat

borocka
7. feb 2011

@sirinka
@kosska3003 pato je zatial dobry. vcera sa vyvencil tak zatial poslucha. boli sme dve hodky von a teraz z hodinu spinka. slaava. az na ranne cistenie zubov a nnasledne obliekanie ani nemrnkol pre dnesok...

iinuska
7. feb 2011

no zienky, ako to tu tak citam, tak uz si prestavam mysliet, ze Adamko je zive dieta 😀 😀 😀

kosska3003
7. feb 2011

@borocka no si ho vcera ohovarala tak asi sa umudril 😀

sirinka
7. feb 2011
sirinka
7. feb 2011

@iinuska no ale tak ja sa este stale utesujem, lebo poznam dve deticky...chalanov...co su este tazsie zvladatelni ako moja klarka....takze v podstate som spokojna 😝

mystery7
7. feb 2011

no tak my sme dnes boli v tescu-peso. Cesta tam 45min, v tescu sme boli hodku a spat 45min 🙂 inac cesta trva 10min-pre porovnanie.
Cestou spat postupal po psom hovienku ☹ tak sme este cestou museli cistit cizmu.
@borocka u nas je kazdy den nenormalny rev pre umyvanie zubov ☹

borocka
7. feb 2011

@kosska3003 minul vcera privela nergie.

ja mam dnes svoj prvy opar. hruza. nikdy v zivote som nemala a dnes od rana ma to pali. poamly opuchuje a boli na dotyk. no hruza. co s tym mam robit???????????????????

sirinka
7. feb 2011

@borocka mne sa rano zacal robit a potom zmizol 😀