Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
6. apr 2011

dobre ranko 😉
Noc ok-konecneeeee. Celkom som sa aj vyspala bez cumenia do stropu.
Dnes idem kupit Mirkovi lego duplo, ma byt v akcii v tescu. Hraju sa vase deti s tym?? No ja som zvedava co on na to.

@borocka ja budem musiet pouzivat satku, lebo teraz ked poviem Mirkovi, ze v kociku sa bude vozit babatko, tak rev. My budeme mat asi riadny boj. Vsetko je ochotny pozicat, okrem motorky a kocika. Tak som zvedava na realitu 😝
@sirinka no ja som zvedava co povie porodnicka, zatial nevravela nic. Budem jej volat buduci tyzden. Ty si teraz v kolkolm tyzdni rodila?? Mne sa zda, ze mam brucho uz dole 😅

emode
6. apr 2011

@mystery7 my mame Duplo farmu a Sofia to ma stale vytiahnute, zatial sice staviame len spolu 🙂
@jamaat aj Sofia v tom tiez dlho vydrzi ... 😅

borocka
6. apr 2011

@mystery7 vobec netrenujete bez kocika?? chapem ze si v meste, ale istotne chodite aj len tak okolo bytovky po parku,alebo ihrisku.mal by maly treenovat, aj sa ti tak lepsie unavi....proste kocik vobec nevezmi,nebude ho pokusat. ved mirko je sikovny pohyblivy chlapec.
duplo mame, dostal pato na prve narodky, je velmi oblubene a uz z neho hadam aj tretina kociek chyba...tolko ho furt natahoval, navlacoval....

sirinka
6. apr 2011

@mystery7 ja zase v 38tt...
a duplo sa mala zvykne hrat, proste si spaja kocky a rozpaja, ale nejako extra dlho este nevydrzi...ale urcite je to dobra vec...
a satka sa ti urcite zide, aj po dome, alebo ked sa ochladi, nebudes musiet riesit, ako maleho naobliekat, budes ho mat na sebe v satke a mozes ho v nej aj vonku kojit... 🙂

sirinka
6. apr 2011

magda sa dvakrat po sebe oliala acidkom 🙄 kaslem na to...
dnes mame prvu poradnu, som zvedava, kolko mala zabka nabrala... 🙂

emode
6. apr 2011

@mystery7 my tiez uz kocik takmer nepouzivame, ale je pravda, ze ju potom obcas musim zobrat aj na ruky, co v tvojom stave sa uz neda ... nad surodeneckym kocikom si neuvazovala? I ked naco, ved Mirko je uz fakt velky ... ale ak ides po meste, je lepsie ich mat obidvoch pekne priputanych 😀

iinuska
6. apr 2011

dobre ranko
ja by so tak spala, je pod mrakom, dufam, ze nezacne prsat, nech vybeheme trosku von
Aj my uz pouzivame kocik len na dlhsiu trat. Adamko sa vonku na ruky nepyta vobec

zuzkaprofant
6. apr 2011

@mystery7 nas chrisko sa len stym hra my mu ani ine hracky nekupujeme len lego ma zoo, poziarnicke teraz je in a auticka rozne
chodite vonku bez kociara a na ake vzdialenosti ja stale nosim kociat lebo aj ked ide pesi popri mne aj tak kde by som dalavsetky veci na ihriko jedlo gummi nohavice a pod 😀

zuzkaprofant
6. apr 2011

@mystery7 nepozerala ze si kupis taky skaitik na kociar aby maly keby nevladal sa postavi na to a idete🙂)

jamaat
6. apr 2011

@mystery7 Aj ja som ti práve chcela navrhnúť skate ku kočíku, zuzka ma predbehla. To by sa Mirkovi mohlo páčiť.

zuzkaprofant
6. apr 2011

@jamaat xiiixii... ja by som to tak riesila pocujte chcu vese deticky papat moj nie odmieta skoro vsetko je taky chudy ako spagetka len mliecko a par veci co mi ako tak spapa 4 cestovinky a tak 😀

jamaat
6. apr 2011

U nás sa pomerne vyčasilo, tak utekáme von aj s nosičom aspoň za dedinou na kopec vybehnúť, kým nám sem zo západu nepošlete mraky.

sirinka
6. apr 2011

s tymi skatikmi...co mam skusenost okolo, tak vacsinou zbytocna kupa...deticky na tom moc nechcu byt...

sssimi
6. apr 2011

@mystery7 no budeš to mať ťažké s tým kočíkom. My chodíme všade pešo, ale akonáhle vidí kočík, tiež sa chce voziť-našťastie len vo svojom 😀 Takže kočík vyťahujem iba ak ideme do obchodu čo mám veľký kus popri hlavnej ceste a nechcem riskovať, že sa mi Sarah vyšmykne. Ako ti borocka radí-ideál by si mala začať Mirka trénovať, popri dome-davajte si koliečka okolo baráku 😀 -proste aby veľa chodil, lebo na preliezkach sa toľko nenachodí. No a ak začne trucovať, aby si nebola ďaleko od domu.

zuzkaprofant
6. apr 2011

@sssimi neviem ved mystery musi vediet ona byva v ke a vam poviem ked ide do tesca ma to dost daleko ja by som aj ten dovj kocik riesila lebo je to ine ako na dedine ist s detmi hore dole ako v meste ja bez kociara ani z domu nejdem raz som bola a pol cesty som ho niesla ze som odpadavala maleho auticko lebo uz bol k.o a nevladal takze ja bez kociarika nikam tam nalozim co potrebujem a maly mi nevbehuje pod auta mam pokoj dam mu keksik do rucky a on papa a pozera a hotovo vybeha sa mi tak kde ho pustim ja ho ani hocikde nemozem pustat lebo tu je vela aut alebo potok takze musim davat velky pozor aby sa nieco zle nestalo a ked ideme po meste mam na maleho popruhy ide ako maly pes ludia pozeraju ale co uz raz mi vbehol pod auto inac sa neda ja ho nedobehnem niekedy taku ma rychlost kym sa otocim uz ho niet 😀

zuzkaprofant
6. apr 2011

inac uz rozmyslate co kupite detickam na 2 rocky a aku tortu peciete

sirinka
6. apr 2011

ja som tiez dost vyuzila dvojkocik, klarka proste bola typ, ze ked videla magdu v kociku, chcela aj ona...a tak do mesta som ho vzdy brala...
teraz to funguje naopak, ked magda vidi klarku, behat, byciklovat a pod. tak aj ona chce a kocik vobec uz nepouzivame...

sirinka
6. apr 2011

@zuzkaprofant ja chcem dat urobit nejaku ovocnu potahovanu a ako darcek uz som mala nejaky napad ale zase som ho zabudla 😝

sirinka
6. apr 2011

asi doplnime duplo, nejaku rozpravkovu knizku...uvidime

iinuska
6. apr 2011

@zuzkaprofant ja uz mam objednanu potahovanu torticku. Ja niesom taka sikula, zeby som urobila doma, budeme mat vela ludi na oslave, tak nech to aj nejako vyzera 😀 . No a Adamko uz dostal ako darcek trampolinu, a teraz rozmyslam nad tym odrazadlom bez pedalov

sirinka
6. apr 2011

tak nasa janulka pribrala rovne kilecko 😀

luba142
6. apr 2011

ahojtee 😉

@soffi drzim palce aby to nebolo nic vazne 😉

@mystery ked som citala prispevky aj mna napadol ten skate,kamoska ho mala a to uz mal starsi 3 roky a ked sli do mesta a tak, tak ho dost vyuzila lebo maleho uz cestou naspat boleli nozky,ale neni od veci ano ten dvojkocik,len pri podmienkach v panelakoch neviem,neviem, napr.ja mam kocik doma a byvame na 6 poschodi,dolu by som ho nenechala nevioem ci by tam vydrzal a dvojkocik do vytahu nevojde,teda aspon u nas mame maly vytah takze tam ledva vleziem s kocikom aj ja, skate sklopis pod kocik a mas to.

@sirinka tak gratulko k dalsiemu kilecku 😀

Inak aj my chodievame kocikom len do mesta, inak okolo sidliska a na ihrisko peso, a tiez ked vidi kocik niekomu tak aj ona sa chce vozit tak preto nas neberem,lebo by mi nechcela behat potom
Co sa tyka torty tak chcem zase skusit nejaku spravit ja aj ked to nebude take umelecke dielo ako robia Nika a Danka,ale aspon snaha bude 😀 😀 😀

luba142
6. apr 2011

@mystery ma pravdu @sssimi, my chodievame okolo sidliska tak prejde v pohode kludne aj hodinu pekne,teda lieta hoci kde hlavne ked sme s viacewrymi detmi to ju neudrzim,ale ked sme sami tak mi pekne ide za ruku,ale vydrzi behat a chodit hodinu v kuse, mam to uz odsledovane 🙂

mystery7
6. apr 2011

no, lego kupene, len neviem ci sa s nim nebudeme hrat my rodicia vacej ako Mirko

Mirko je uz poriadne vytrenovany na behanie bez kocika. Od decembra ho postupne trenujem. on vydrzi ist do mesta na 3h prechadzku v pohode. kocik pouzivam len ked ideme na cvicenie elektrickou, alebo na nakup. Mne ide o to, ze ked uvidi, ze berieme kocik a tam bude niekto iny, nie on, tak budu ine revy ☹

dm1
6. apr 2011

my chodime tak pol na pol aj s kocikom aj bez. Vacsinou aj tak potom z kocara vyberam a beha. Len ked potrebujem ist aj do obchodu tak tam aspon nakup odvezeim. len este nechodi veru pekne pri mne ze by mi dal ruku a sli sme vzdy ho nieco zaujme a strasne dlho nam trva cesta ale to je isto normalne v ich veku

ja este neviem aku tortu malemu mala som v plane nieco ale zase vidim ze on najradsej zvieratka a tak aj na meniny to cele rozobral mal z toho radost tak este uvidime co spravim. Kupili sme taku garaz na parkovanie a auticka v kaufiku v akcii velkej pred mesiacom tak ma a este nasi alebo svokrovci kupia tabulu lebo velmi rad si kresli ale to este nemam premyslene.

iinuska
6. apr 2011

@mystery7 mozno budes prekvapena, ze sa nebude hnevat. Mozno mu bude teba len pekne vysvetlit, a on pochopi, ze tam spi male babenko a Mirko je uz velky chalan, a bude Ti pomahat kocikovat 🙂

mystery7
6. apr 2011

@iinuska no, ved dusevne ho stale pripravujeme, rozpravame o babatku a tak. som zvedava na realitu 😝

mystery7
6. apr 2011

@soffi drzim palce, aby si bola ok
v kauflande bude teraz akcia na detske plastove stolicky a stolceky 😉

jamaat
6. apr 2011

@sirinka S tými zabudnutými nápadmi to poznám 😀 .........A ako to vlastne zvládate s tromi? Teda hlavne ty. Či máš doma nejakú pomoc? Janka v pohode spinká, papá?

@mystery7 Mne sa aj zdalo, že Mirko je chodec dosť veľký, ale nebola som si istá. Tak rád si dostala požehnane 😀

Do prkna, Emka nezaspala. Hlavne že už odkväcávala v nosiči, v noci buntošila a hodín je veľa. Idem k nej.