Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
2. okt 2011

@sssimi nasa Kika ked bola asi 3 rocna, vlastne zacala chodit do skolky tak mavala zapaly ucha cca 2x do mesiaca, kazdy raz jej prepichovali na usnom tie vacky hnisu, ale to sme celu noc ked jej to zacalo nespali, lebo strasne plakavala a aj mala teplotu

mystery7
2. okt 2011

@luba142 no tak to muselo byt pre nu strasne☹

mystery7
2. okt 2011

najlepsie je byt zdravy a bohaty 😅

jarabicka
2. okt 2011

..ahojte baby, kedysi som sem čo-to napísala,ale akosi nemám čas prispievať, sem-tam si vás prečítam lebo mám synátora vo veku vašich detičiek, je májový 😉 píšete o chorobách, tak by som vám chcela poradiť BIO-COLOSTRUM, veľmi, ale veľmi dobrá vecička to je, máme to odskúšané a musím povedať klop-klop-klop, že nám to veľmi pomohlo na imunitu 😉

emode
2. okt 2011

Ahojte,
chorobky mate z kolektivu ☹ ... jednoducho je to zmena prostredia a vela deti v tesnom kontakte ... sofia casto mavala zlte sople, az sa jej tvoria take zaschnute zelene susne okolo nosnych dierok, ale ... velku vedu uz z toho nerobim, striekame a kvapkame, pripadne na kasel nieco a ideme dalej, pokial nema teplotu ... vacsinou po nejakom tyzdni prejdu same bez ATB ...
inak aj SOfia zacina teraz po troch mesiacoch pokasliavat, tak sme celkom dobre uz vydrzali 😉

sssimi drzim palce, nech to nie je zapal, my sme mali obidve uska, nastastie neprepichovali, preliecili sme riadne kvapkami a ATB

sssimi
2. okt 2011

@sirinka super infošky, úplne to sedí. Po dvoch hodinách nariekania zostalo zrazu tichučko a do večera úplná pohoda. Dúfam, že to bude v poriadku. A ako tak rozmýšlam, tak to takto musela mať aj prvý krát. Doktorka jej pozerala vtedy uško, zápal nevidela, ale mala v ňom viac sekretu, tak jej pre istotu švihla ATB. Ale ja jej uška čistím len takou vodičkou. Nevytieram jej ich, tak tam toho mohla mať vtedy viac aj preto. fakt si ma potešila 😉Ďakujem.

sssimi
2. okt 2011

@luba142 veď to, že som ju celý deň kontrolovala či sa jej teplota nezvyšuje a našťastie nie. tak či tak ideme zajtra k doktorke nech jej dá niečo na nádchu a začínam uvažovať aj o niečom na imunitu.

sirinka
3. okt 2011

@sssimi ani ja babam uska necistim, iba to co vidno, ze je uz vytecene...

jamaat
3. okt 2011

Emka, keď bola maličká, tak jej riadne veľa mazu vytekalo z ušiek. Ale postupne prestalo.
Držím palce všetkým chorobzdelom, nech sú rýchlo fit. A čo to ešte len bude, keď teraz začnú dažde!

iinuska
3. okt 2011

ahojte
Dnes som nahodne zistila, ze znova chodi damsky magazin. Teda teraz je to damsky klub
Adamkovi presiel soplik rychlo, behom troch dni. Ale musim ho pochvalit, krasne sa uz vie vysmrkat, tak sme ani odsavat nemuseli

luba142
3. okt 2011

@iinuska na ten Damsky klub som nahodne prisla aj ja 🙂

mystery7
3. okt 2011

ahojte,
Tak noc bola otrasna, Mirko bol hore kazdu chvilu a stale teplota. Ja som bola rano rozbita, musela som si osprchovat hlavu, aby som sa prebrala 🙄 🙄
Nasa dr nevidela zapal v krku, tak bez atb, ale poslala nas na krv. Ked sme tam cakali, tak mi zrazu Mirko hovori, ze ho boli usko. Tak sme isli aj na orl. A ma zapalene prave usko. Dostali sme atb, kvapky do uska.
Ale mam super nervy na zdravotnictvo. Chore dieta vresti v cakarni, kde su dokopy 3 ludia, ale nechaju nas cakat pol hodiny. Mirkovi zacinala stupat teplota a bol unaveny, nevyspaty. A presne chapem napad zdravotneho strediska, vsetci lekari pod jednou strechou. Clovek behal po jednej budove a nie kade tade po ambulanciach a laboratoriach.

sirinka
3. okt 2011

@jamaat bude lepsie, ked sa ochladi, virusy a bakterie sa nebudu mat kde tolko mnoziit a vzduch sa precisti.... 😉

sirinka
3. okt 2011

@mystery7 no to som teda rada, ze usny u nas nedava hned atb na zapalene usko, iba ak by bolelo dlhsie a teda by tam bola nejaka sekundarna infekcia....

sssimi
3. okt 2011

@iinuska ja som ešte neodsávala nikdy 😅 Bojím sa toho ako čert kríža. Sarah siaka od roka.

Dnes sme boli na sone, tak malá dostala aj fotku mimina 😀 Ukazovala ju všade-aj v obchode 😀 Potom sme boli aj u pediatričky, tak aj tam sa chválila. No a doktorka zahlásila, že Sarah je v škôlke aj tak určite najzdravšie dieťa podľa toho ča sa šíri na okolo. No tak či tak si ju nechám týždeň doma.

mystery7
3. okt 2011

@sirinka ja bohuzial neviem posudit, ci boli potrebne, alebo nie ☹ ale tento dr bol aj primarom na detskom orl v nemocke, tak snad vie co robi.
Inac kvapky dat do uska je riadny problem ☹ a opat ma teplotu ☹

luba142
3. okt 2011

@sirinka
@mystery7 ja si myslim,ze ak ma teplotu tak asi v tom usku nejaky zapal ma, teda neviem posudit ani ja, ale btak si myslim, inak by asi teplotu nemal ak by bolo len nejaky zapal vonkajsieho ucha teda zvukovodu, nie? Ja ked som mala zapal zvukovodu tak som nemala teplotu, sice mi v tom sklbalo ale dr mi to kazala len mastit octankou 😅

sirinka
3. okt 2011

@luba142 ano, ale z virozy...hromadi sa tam hlien a tlaci na usko, z toho moze vzniknut zapal, rovnako ako zapal dutin, hrdla a pod a kludne moze byt pri tom aj vysoka teplota...ale nemusi byt pritomna bakterialna infekcia a pokial teda nie je, tak atb su zbytocne....
mne to orl doktor tak vysvetlil, ze pokial to usko neboli stale a velmi, tak v podstate telo to zvladne samo. a to iste som si precitala v knihe dr. mendelsohna o zapaloch ucha....

zuzkaprofant
3. okt 2011

@luba142 moze byt teplotka nas mal aj teplotu a mal zapal uska stredneho

fuhhhhhhhhhhhh to su asi skoro vsetky deticky teraz chore

luba142
3. okt 2011

@sirinka jj ja som to len tak ako lajk napisala, nas dr ked si nie je isty preco ma mala teplotu, teda pokial sa nestazuje na nejaku bolest a ani on nenajde adekvatnu pricinu radsej mera CRP, keby sa to spravilo pred tym zapalom obliciek nemuseli sme dojst tak daleko 😠 ....vzdy sa nieco zacne diat az sa nieco stane

luba142
3. okt 2011

@zuzkaprofant ja som povedala,ze moze a pri zapale stredneho ucha predpokladam teplotu na 100%

jamaat
3. okt 2011

@sirinka Ak bude 10 stupňov a vlhko, tak tých bacilov menej nebude.

sirinka
3. okt 2011

@jamaat no vsak uvidime, my sme boli vzdy chori az ked po studenom a vlhkom pocasi nastali horucavy...to bol raj pre tieto mikroorganizmy u nas.... 😠 a kym bolo chladno, tak aj decka boli ok....

mystery7
3. okt 2011

neviem ako je to so zapalmi ucha, ale crp nam robili a az na zklade vysledku nam dal dr atb.
Od obeda mal teplotu 38,25 tak sme dali cipok a pekne stiahol, zatial by mal byt ok. Ale ten plac koli cipku...... 🙄
A zo skolky si doniesol vetu- chod prec! Tak to teraz u nas fici.
Posledne dni co mal teplotu, tak sa v noci stale budil, ze chce ist na wc-ko a plienka bola sucha. Ale to asi preto, ze nespal tak tuho. No som zvedava ako dnes.
Vcerajsia otazka dna:
-Mama, mas pipika?
-Nemam.
-Ukaz. 😝

luba142
3. okt 2011

@mystery7 tak asi mal crp vysoke inak by nedaval lieky, nehovorili ti kolko ma?

mystery7
3. okt 2011

nehovorili, ale papier mam u seba. Musim ho odniest nasej detskej dr, tak zajtra kuk a napisem. Idem spat, som riadne vystavena z tej choroby 😅 a hlavne nevyspata.
Viete si predstavit, ze za cely den spal len 1h doma a 15min v kociku v lekarni, kym sme vyberali lieky???
A dnes sme po dlhooooom case boli kocikom 😝 ved on uz z neho trci. Ale je velmi bledy a po 2 dnoch horucky, som ho nechcela este viac trapit.

luba142
3. okt 2011

@mystery7 to aj nasa ked sme boli na jarmoku tak som ju dala lahnut v kociku, ze nech sa prespi a trcala, teda aj ked sedi tak ma nohy uz riadne zvesene 🙂
Tak snad uz sa vyspite a zajtra mu bude lepsie 🙂

mystery7
4. okt 2011

a uz poznam pricinu hysakov z minuleho tyzdna- dnes som nasla prerezanu stolicku dole vpravo a vlavo to ma spuchnute a cervene

hoogy
4. okt 2011

@mystery7 to moze byt z casti aj dovod choroby.

jamaat
4. okt 2011

@mystery7 U nás taky tak. Ale už posledná, tak hádam bude chvíľu pokoj.
Inak Emka začína vymýšľať posledné dni, keď ju dovediem do škôlky. Kým jej doma hovorím, že ideme do škôlky, tak nič. Ale akonáhle prídeme pred škôlku, tak len zahlási "preč!" a nechce ísť dnu. Tak je možné, že keď už to všetci máte za sebou, u nás škôlkové hysáky len začnú.