Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
16. okt 2011

@hoogy ja kupujem take drahe ale v zlavach🙂 kvalita je kvalita ale za rozumnu cenu vsetko raz zlacnie len treba pockat lebo jedny topanocky su podla mna na zimu malo a dev za taku palku tak no neviem

kosska3003
16. okt 2011

ahojte ako davkujete to cecko z dm ja som dala malej jednu odmerku ale ked je dieta chore tak kolko davate my sme ok zdravy klop klop dufam ze nam to aj vydrzi
ale chorim detom prajeme skore uzdravenie

hoogy
16. okt 2011

@borocka no zvlhcovac tie lacnejsie(co ti uplne staci)stoja od 20 do 50e. my sme kupili za 30 ale vidim ze uz aj lacnejsie maju. a aj vodu vincetku kupis v lekarni. skus nam to pomaha velmi.

hoogy
16. okt 2011

@zuzkaprofant ja vzdy tieze kupujem aspon dvoje topanky. no minuly rok sme mali jedny take drahe a druhe tak normalne. teraz som kupila jedny zimne lacnejsie,ale este take prechodne som chcela a este pozriem nejake snehule.

mimi21
16. okt 2011

baby ozaj nechcete niekto dvd Spievankovo 2? my sme jedno dostali a den predtym aj mm kupil, tak mame 2 😅

mimi21
16. okt 2011

@jamaat no ved my presne huste solpe mame 😒
@hoogy do sauny nie, ja viem, ze je to super, aj ked som chodila s ninkou tak bol o to maly zaujem a vychadzalo to potom strasne draho, skoda, uvidime teraz
a s tou anglinou si aj ja myslim, ze uz okolo4 rokov to dieta skor pochopi, ninka je teraz velmi hrava, ju vsetko bavi tak 10minut

a svokra ma odhovara, ze nemam ist s emkou k dr, vraj mi este viac ochorie, ked tam pojdem do cakarne, ale ja by som aspon chcela aby mi urobila kontrolny vyter, ci uz je to OK

hoogy
16. okt 2011

@mimi21 ani som si nevsimla ze sem pises ze mate jedno navyse ja by som ho aj zobrala.poslem ti adresu na ip.ok?

jaj no my sme tam chodili vsetci do sauny.

borocka
16. okt 2011

@mimi21
@hoogy ja som mala tiez ten nazor okolo cudzich jazykov,ze ak sa s tym nezacne hned,dvojjazycne prostredie atd,tak zacat az ked ma dieta ten jeden jazyk hovorovo gramaticky zmaknuty. samozrejme pato este take gramaticke zvraty dokaze vymysliet,ze by mi az brucho prasklo.
al anj sa zacal ucit,sam! ja mam teenagerskych surodencov,takze non stop nejaka hudba,samozrejme anglicka bezi a maly na moje pocudovanie dost vela slov zopakuje. a teta mi zije v canade a najmladsia jej dcera ma 5rokov. oni su tam posadnuti zvukovymi hrackami a ked jej dcery z niecoho vyrastu,tak to posunie nam. a maly si to rad pusta. samozrejme,vobec sa nerozpravame v anj,len sa naucil par fraz a slovicok: dobre rano, dobru chut, dobru noc, opica, auto, postel, jest, pit, spat, utekat, ...... vzdy je tam obrazok a k tomu anglicka nahravka. alebo jednoduche obrazkove "rozpravky" na jednu stranku.

inak dnes rano si mlady vymyslal ze je chory, ze jeho boli. tak sme premerali teplotku (samozrejme nemal) a dovolil mi pozriet mu zubky a vravim mu: nie nie, patko,nic tam nemas, este dva zubky ti narastu ale teraz tam nemas nic. a teraz podvecer ku mne dojde, prst v puse, a len daco hundral...... tak pochvili som sa dochapala,ze on uz zubky ma a viac sa mu uz do pusy nevmesti 😀 😀

jamaat
16. okt 2011

@hoogy Dokelu, ja som zase na tú vincentku zabudla!!! Dobre, že si pripomenula.

hoogy
16. okt 2011

@borocka ja som maleho "ucila "od malicka. spievala som mu rozpravala. on proste vie ze ked uz po anglicky poviem tak prepiskol.ale teraz uz len sem tam pesnicky pustame kedze chcem aby dobre nasaval nemcinu tak ho nechavam tak. deti sa perfektne ucia z pocuvania. ved my sa doma s nim neropravame po nemecky a len od deti co nachytal no a uz mu to veru idem.ale zase on ma hudobny sluch po mm. ten sa uci jazyky len tak za pochodu

mimi21
16. okt 2011

@jamaat to do nosa striekate tu vincentku?
ja ma sterimar s pridavkom medi, to mi na orl poradila dr, ze vraj ta najlepsie rozpusta huste hlienove sople

sirinka
16. okt 2011

@jamaat
@zuzkaprofant uz aj ja verim...
ja by som to jani na tvojom mieste vyskusala, ale pod podmienkou, ze si presvedcena, ze ti to pomoze...
inac urcite by som odporucila aj klasicku homeopatiu... u mna sa zacal pomalinky zlepsovat moj hormonalny problem...

zuzkaprofant
16. okt 2011

@sirinka a neives co je dobre s homeo bo nemam mi kto porodit ked pojdem do lekarni tak mi toho tolko da ze neivem si vybrat a tie kamosky co su tu takym homeo neveria tka ja neivem doky mi nekazala nic davat malemu , inac meram mu teplotku v usku a mam37.7fasa tak zajtra sa nekona nic budeme doma 😠

sirinka
16. okt 2011

@zuzkaprofant no pri teplote sa tu zvykne davat beladonna, ale az ked vystupi nad 39,5°C ja dovtedy nedavam nic...iba vela pit a koooopec vitaminu C...
ale, co sa tyka homeopatie, chrisko by asi potreboval dlhodobejsie upravit imunitu...
ja sa v homeo nevyznam, tiez sa riadim odporucaniami...ale domovom tejto liecby je prave nemecko, urcite je tam dost skolenych homeopatov, len sa treba na niekoho nakontaktovat a mate tam aj najlepsie homeopaticke lieky, co sa daju zohnat....
http://www.welt-der-homoeopathie.de/
najdi si niekoho pri vas blizko a treba zajst na sedenie...

jamaat
16. okt 2011

@sirinka Už som rozhodnutá, že to skúsim. Zháňam teraz niekoho osvedčeného, čo by ma jednak diagnostikoval a potom aj liečil. Takže ak by si o niekom vedela... @zuzkaprofant mi poradila, že je tu na koňovi taká téma, tak idem študovať.

sirinka
16. okt 2011

@jamaat myslis to reiki? to neviem, ohladne homeo musis pozistovat tiez tam u vas, najlepsie vzdy osobne stretnutie, do ba zrejme kvoli tomu nebudes cestovat...ale ak by si chcela, tak miriam partlova, mam s nou skusenost, je zlata...

iinuska
16. okt 2011

@borocka ta Vincentka v spreji je 25 ml, a stala 3.50 e. Existuje Junior a pre dospelych

@mimi21 hm, skoda, prave v piatok som objednavala.

jamaat
16. okt 2011

@sirinka Homeopatku v BB máme, suseda k nej chodí, chystám sa so susedou trochen o tom porozprávať.

sirinka
16. okt 2011

@jamaat tak drzim palce...mne to pomaha, ale zmenili sme aj jedalnicek...

jamaat
16. okt 2011

@sirinka Ďakujem. Dúfam, že niečo z toho pomôže.

jamaat
16. okt 2011

Dnes sa udiali dve veci, čo som vám chcela napísať. Najskôr sa mužovi podarilo prevážiť celú tácku s večerou, takže oblial čajom seba, gauč aj dlážku a zahrešil "doprčíc". Emka sa samozrejme hneď chytila a začala opakovať a dôležito komentovať "petíť! No! Petíť, no?! Hanba! Dosť veľký zážitok z toho mala 😀

No a potom sme mali iný veľký zážitok. Keď som ju volala, že ideme upratať hračky, lebo je veľa hodín a pôjde búvať, tak samozrejme odmietla a keď som ich začala odkladať ja, tak sa rozzúrila a ako pri mne na zemi sedela, 2x ma kopla. Povedala som jej, nech ide odo mňa preč, keď ma kope, ale samozrejme nešla a snažila sa vytiahnuť naspäť, čo som ja odložila. Tak som použila vami odskúšanú metódu, že ak nebude odkladať hračky, tak ich spakujem a dám preč. Kdeže! Nezabralo. Zobrala som teda veľkú tašku a začala tam tie vyťahané hračky hádzať. To chytila amok, začala ručať, úplne hystericky. Hádam 5x som sa jej spýtala, či teda bude tie hračky odkladať, ale zakaždým povedala, že NIE! a revala ako tur. Vyniesla som tašku von pred vchodové dvere, no hysáky strašné, ale stále nebola ochotná tie hračky odkladať. To už som bola aj ja vytočená, reku nie je normálna. Nakoniec ju z toho revu začalo nadrapovať, až hodila v chodbe aj kuchyni dvakrát tyčku. Nie veľa, ale to, čo práve zjedla, z nej po kúskoch vyšlo. Z toho zostala taká prekvapená a zľaknutá, že aj revať prestala. Kým som utierala dlážku a aj ju, tak sa skľudnila, zabudla na ten svoj amok a už sa s ňou dalo normálne rozprávať a dohodnúť. Už bola ochotná hračky odkladať, tak som doniesla späť aj tú tašku. Som ohromne zvedavá, čo bude zajtra, či odmietne a čo urobí, ak začnem zase hračky do vreca hádzať. No a kým sme sa v vchodových otvorených dverách naťahovali o tie hračky a ona celý čas jačala ako pavián, tak aj suseda vybehla von, čo sa deje. Som jej to potom vysvetľovala, nech si nemyslí, že ju vraždím. 😠

jamaat
16. okt 2011

@mimi21 Vincentku do odparovača.

hoogy
17. okt 2011

@mimi21 vincetnka existuje v dvoch formach ako voda vo flasi tu davas do odparovaca a potom ako sprej.ale ten som este neskusala.

borocka
17. okt 2011

@jamaat tak super 🙂 ako,skoda ze to nechala az tak daleko zajst,ze sa pogrcala, ale mozno pri jej extremnych hysakoch potrebuje extremne "prefackanie". a potom uz kvoli prezliekaniu a spaniu nevystrajala?

jamaat
17. okt 2011

@borocka Veď to je tá tragédia, že ona keď chytí takýto amok, tak je hluchá, slepá, rozum vypnutý. A to isté jej apa. No ozaj toto nemusela po ňom zdediť. ☹ ....Potom už do postele v pohode, už bola vyzúrená.

sssimi
17. okt 2011

Ahojte.
Ja som nachystaná do poradne len toho mangela nikde. Išiel objednať nové autíčko, tak som zvedavá ako pochodil, keďže je ešte na dobu určitú. No uvidím, lebo jedno auto už sme od tiaľ kúpili.
Teraz je doma na 2 dni. je to super. Normálne väčšinu výkendu som počula tatino, tatino 😀 Papali spolu, cikali spolu, čaj jej robil on. No normálne relax. A aj dnes v noci išiel k nej spať, tak som sa vybuvala do ružova 😀 Škoda, že ide ráno zase preč.
My sme mali ísť k švagrine na pár dní a malej neprechádza kašel a ona ide čochvíľa rodiť, tak sa bojím aby niečo nechytila.

zuzkaprofant
17. okt 2011

@sirinka dik musim sa opytat tu je vela homeopatov mas pravdu ja som niekedy proti tomu ale asi u kika budeme musiet nieco take dat lebo neviem jemu idu aj stolicky zadne 2 mu aj vysli a sa mi zda ci u nejdu dalsie lebo vkuse chce len mliecko na flasi pit on ani nema sopel ze by sa lial a pod ale je taky nervny teplotku nema len mna chce alebo muza a vlasy nase tak sa uspokoji ked si lahnem ku nemu a on sa moze hrat s vlasmi ja to uz neznasam hruza on aj celu noc sa mi tak hraje kym spinka jeho to ukludnuje asi alebo bude kadernik 😀 😀

ja mam zvlhcovac ako som ho kupila a vybrala som si ze naj tak mi tak stoji a prach uteram ale asi ho zapnem len moj maly mi ho stale vypina prepina

jamaat
17. okt 2011

@zuzkaprofant Asi to bude tými zubmi. A Emku tiež ukľudňuje, keď sa vo vlasoch hrabe. Asi to bude nejaké praveký pud 🙂

zuzkaprofant
17. okt 2011

@jamaat no snad chcela som dnes ist na cvicenie tak sedime doma ja este v pyzame dako napuchnuta lebo som asi alergiu na oko dostala od spirali lebo sa svrbi uz asi tt a mam take supinky len si harmancek davam na to maly uz je ticho kuka rozpravku a cumle to mliecko som zvedava ako sa u stoho zubky pokazia:( Ale keby chcel povedat co mu je nervny je dako od rana a to uz som pisala ze jaky zlatucky je poobede ma prist kamoska tak som zvedava co stoho bude a ja rozmyslam ci upiest vanilkove pecivo dake alebo vylozit nohy a kuakt telku tiez a chudneme 😀

jamaat
17. okt 2011

Jeden amok dnes vonku na lúke, myslela som, že už máme teda odbúchané do večera. Ale kdeže! Hneď po príchode domov druhý amok na záchode, lebo ona zásadne chce čítať tam. Jéééžišmááária! Uložila som ju spať, lebo je evidentne unavená, tak som ohromne zvedavá, či aj zaspí. A ešte aj mlieka má málo vo fľaške, lebo sme už nemali a auto je nepojazdné, lebo odišla baterka.