Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dannynka
10. máj 2009

ahojte 🙂
moni no ako tak zvladam z odretímy usami,ja som mala tento tyzden mm doma ale od zajtra nastupuje do prace tak som zvedava ako to budem zvladat 😅 😅

kvetinkaaa
11. máj 2009

ahojte

baby aj ja mam problemy s kojenim ☹ mala malo papa,nevydrzi sat, vzdy mi zaspinka.
tak odsavam.

a čo je to za vyrobok z medely? nemate niekto link? dakujem

kackabrcka
11. máj 2009

monik - no lebo dnes mam toho dost lekar-mesto-posledne nakupy a zajtra rano frcim od 5tej upratovat, pedikura, maska, vanicka a cas pre sebe .. mozno aj rodit pojdem 😀 konecne
kverinkaaa - medela je kozmetika /tak sa mi zda/ co potrebujes ?

bambi7
11. máj 2009

kvetinka aj my sa trapime nasa mala zasa je stale hladna .....aj odsavam niekedy uz nemam co ☹

ako sa inac mate

zuzkaprofant
11. máj 2009

cafte ako bolo vnoci vyspinkali ste sa ja tak 4hodky ale dalo sa maly ol troska nervy s cicika bo sa nevedel prisat alebo mu malo islo tak sme flaskovali ako kazdu noc a hned zapsinkal a spinka aj teraz mi tu vobyvacke v kociariku

inac co davate na ritku, umyvate babtka aj v harmanceku troska a davate cumlik´?

bambi7
11. máj 2009

zuzka ja davam na zadocek sudocrem lekarka nam poradila ze je to lepsie ako rybilka....a som spokjna

cumlik davam sem tam a harmancek vobec nepouzivam

dannynka
11. máj 2009

ahojte 🙂
aj my sme mali celkom kludnu noc,malinky vecer zaspal okolo 21-30 potom sa zobudil na papanie o 00-00,potom uz len o 4-tej a vdtavali sme pred hodkou 😉 dnes som prvy raz na deti sama manzel uz isiel po tyzdni do prace 😅 tak uvidime ako zvladneme 😅 😅 😅

zuzka-dudku davam aj ked Domi moc dudkavy nieje skoro zakazdím mi ju vypluje 😅 a co sa tyka kremu na ritku tiez davam sudocrem,osvedcil sa mi aj pri Gabike tak mame aj teraz 😉 😵

zuzkaprofant
11. máj 2009

to ti gabika dobre pospinka moj isiel spinkat tak okolo pol noci o 3 sme boli hore a tak o 5hod a tak okolo 7hod teraz som mu tiez dala cicikat a spinka a pradie si ako macicka

ja na zadocek mam taku mast ale mamina ze mam davat pudrik tak neviem ci sa to dava alebo nie a cumlik ja mojmu nedavam zatial neviem ci aj budeme uvidime, a cim iach natierate akym olejcekom a ako casto

kvetinkaaa
11. máj 2009

ahojte

ja som myslela toto z tej medely

soso • 1d • Včera o 11:09 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
este poradim, ak nahodou teda prikrmujete, urcite nie flasou, ale ja som to robila suplementorom, je to od firmy Medela a da sa objednat v lekarni. Pripoji sa to na prsniky a babo spolu s UM cucka aj MM.

znie to zaujimavo... no a bambi, nasa tiez je hladna. ak niektore neviete-ja som nevedela - ked ma babo par krat po sebe zelenu stolicu znamena to ze je hladne. to je nas pripad : ((teraz bolo par dni ok a zase sa mi dnes zadala zelena...

juj idem asi krmit tak zatial.

kvetinkaaa
11. máj 2009

no tak moc sme tomu nedali, ze 10min a potom este asi 2 vydrzala aj to je vela, niekedy 3min mame. Ale aj tak nemam pocit ze je napapana. chcem sa ist osprchovat a neviem či mi nebude plačkat : ((

ja cumlik davam sem tam-ale prvy mi nechcela, taky zrezany. vezme si len ten klasicky-gulička a dokonca je žlty. vyzera strasne ale mala dudka 🙂 a davam tekute kamilky, poradil mi lekar ale iba na cikulku a ritku, lebo vraj vysušuju,tak nedavat na cele telo. to som sa dozvedela az ked som ju v tom dva krat okupkala 😠

na ritku davam striedavo, rybaciu, sudocream mam v taske v kočiku, alebo od hipp mast na zapareninky. a davam aj pudrik do tych zahybov pri cikulke, pod pazušky,na krk a za uška. davala som aj na pupček ked sa hojil ale uz netreba.

a olejček vzdy po kupani davam, mam aviril a niveu -najskor som aviril davala teraz skor niveu skusam lebo sa mi zdala malička sucha, ale to preto ze sa cela ošupuje z tej plodovej vody. vraj to je v poriadku.

ppaa

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaprofant
11. máj 2009

monkap aj mneporadili olivovy olej ale mne smrdi 😀 😀 moj sa pokakal 2krat za kojenie ale uz je spokojny a spinka ja idem kuknut markizu a zalahnem tiez 😉

monkap
autor
11. máj 2009

mne tiez konecne obidvaja spinkaju ... sa najem a tiez zalahnem 😅

dannynka
11. máj 2009

moni neboj dostanes sa do toho......
ja som sa toho tiez bala a od rana zatial fungujeme v celku oki,aj von sme boli na nakupe a aj chvilku na ihrisku,dokonca som stihla aj Gabiku nekrmit zatial co sa malinky chvilku hral v skrupinke.....akurat ze sa mi ich nepodarilo obidvoch naraz uspat...gabika spinka asi od 13-15 a malinky mi teraz zaspal na rukach som ho akurat prelozila ale zacina sa akosi hmyrit sakris takze dnes asi cez obed nic nespravima to nemam nic uvarene ako druhe 😝 🙄

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emode
11. máj 2009

ahojte maminy,
no my sa krmime tak kazde 2-3 hodky, mlieka mam myslim dost aj mala sa dokaze riadne napapat, ale nechce si odgrgnut, malokedy si odgrgne a potom mame taku krizu medzi piatou a siedmou rano, je hore a tlaci ju ten vzduch v brusku asi ... ☹

rozmyslala som, ze si odstriekam do zasoby, keby nahodou do mraznicky,
danny, monkap vas obdivujem s dvomi detickami, mam co robit s malou, som taka rozhadzana a stale by som len plakala ☹ ale nie tak zo smutku ale len tak, ze mi pride dako vsetko doplacu ...

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika1982
11. máj 2009

aha takze uz mame novu temu?super
baby co papate ked kojite? ja uz neviem co mam jest..
monkap... ja mam tie pocity teraz.. este stale so mnou hormony pracuju... tiez sa trapim ci ma maly dost mliecka, ked ideme von ci je dost obleceny atd...

zuzkad
11. máj 2009

Tak sa hlasim tiez ako maminka majoveho babatka 😉 😉

citam, ze nie som jedina, co riesi asi denne kojenie...v nemocnici som mala aj depky a poplakala som si, lebo druhy den sa sice maly pekne prisal vzdy, ale bol hladny stale a ja som este nemala mliecko a tak som musela chodit pytat od sestriciek na dokrmenie...potom som sa nadajala cajikom pre dojcacie maminy a mliecko sa mi pekne rozbehlo aj ked slabsie ale mala som ho....nebolo treba ani dokrmovat klop klop klop ,....dufam teda, ze je dobre ako ma byt...maly sa napapa a spinka mi niekedy aj cez 3 hodinky, niekedy menej...ale zalezi na tom kolko spapal...snazim sa mliecko si udrzat, aby sme ho mali dost...odsavat som este nezacala, ale asi zacnem aj dnes mi pediatricka povedala, ze treba mat doma odsate aspon troska, lebo moze sa stat, ze budem mat teplotu a vtedy sa neodporuca kojit az ked teplota klesne. Takze idem na to 😉 😉 😉

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
11. máj 2009

jeeej...tak uz aj mamickujete... 🙂 tak drzim prsty, nech vsetko ide dobre...
hodim vam sem taky maly tip...varit sa da celkom v pohode ak mate babo v babyvaku alebo satke... 🙂

bambi zrele mliecko vyzera na prvy pohlad ako riedke mlieko...niekedy ma skoro az modrastu farbu...tak je to spravne

dannynka
11. máj 2009

siri-akurat dnes som objavila na nete babyvak za dobru cenu uz sa na neho mooc tesim a neviem sa ho dockat 😵 😵 😵 😵 len aby sa tam Dominikovi pacilo 😅 😅 😅 😅 😅

monkap-ja asi ani vecer,bo liham zbita do postele 😅 😅 😅 😅

veronika1982
12. máj 2009

zuzkad ja som mala po prespusteny z porodnice zapal a mala som teplotu a povedali mi ze do 39 sa da kojit potom uz nie.. a na teplotu mi kazali brat paralen.. potom to preslo a kojime dalej.

bambi7
12. máj 2009

cafteee babulky ako sa dnes mate?

a zuzkad este raz gratulujem superrr ze ste doma 🙂

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaprofant
12. máj 2009

dobre ranecko ako maminyk vyspinkane ja celkom hej 2hokdy poto kojenie a dookola celu noc ale aspon som sa vyspinkala konecne
zuzka gratulujem

inac ja som mala teplotu 38,4 a som odsavala a malenu som davala take mliecko ze sa to moze pokial nie je teplota okolo40stupp,inac stihate papat ja dako nie akurat ranajkujem a obedovat asi ani neviem kedy budem vcera som jedla len jogurtik a banan nemam dako cas ani ist cikat maly ked spinka tak ja snim podriemkavam alebo tu mame dakoho bo kazdy chce prist na navstevu tak nestihame nic

inac moj maly sa tak povrackal dnes dala som mu 80ml mlieka a on hladosko to spapal a sme sa namasirovali vyobliekali a o 5 min sme prezliekali znova tak ako ja v noci 3 pyzamka som prepotila 😀 😀

idem sa okupkat a ked bude cas kuknem co ste popisali

inac aky caj je dobry na kojenie a mozem pit co poviete vodu od rajec salvia

dualcore
12. máj 2009

ahojte mamicky 🙂
tak moj drobcek opat spinka a ja som si stihla dat aspon ranajky.
zuzka ja pijem Hipp caj na kojenie a mam aj te Babylove z Dm drogerie.chuti rovnako ale nieje sladeny.Som spokojna s oboma.mliecka mam dost aj ked mam sem tam pocit ze maly by ma najradsej zjedol celu 🙂

dualcore
12. máj 2009

zuzka ja tiez davam sudocrem malemu a je velmi dobry.a cumlik este nedavam.