Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
29. máj 2009

caute baby, tak to dnes vyzera na super den. rano mi volal prenajimatel, ze mi znizuje najom o stovku a aj ucet za elektrinu prisiel o polovicu nizsi, ako som cakala, tak som vysmiata ako leco 😀

k tym babyvakom, nasa mala v nom cusi ako pena, teda pokial nenalozi plienku, to uz spusti jakoty 😀 inak ja zavinovacku nepouzivam vobec, tu ich ani nedostat. mam ju len v bodikoch a dupackach a este ju niekedy zaviniem do prikryvky, ale to len ked spi v postielke.

na sopliky mam taku malu odsavacku gumenu, taku istu mala aj moja mama pri najmladsej segre. zatial sme ju nepouzili, co mala sopliky, sme vybrali rozkom papierovej vreckovky.

inak tu sa irky fakt nestvu s detmi. vcera bol muz v obchode, ze jedna irka dieta len tak pod pazuchou, pokryvene jak paragraf, ani autosedacka, ani vak, proste len tak. a on sa jej pyta, ze kolko ma to dieta. a ona s usmevom, ze 4 dni 😲

lasenka
29. máj 2009

siri - ahoooj 😵
no jasne, raz to urcite skusim 😉 stihas obidvoch v pohode? citala som, aku si mala noc 😒

ladywitch26
29. máj 2009

zuzkad, jest musis, lebo dopadnes ako ja. tiez som to nejako nestihala a potom som skoro odpadla pri malej. esteze bol muz doma. tak mi klesol tlak, ze az. teraz este aj pri posteli mam pripravene cosi pod zub, aby som mala v noci, ked ju kojim. inak som zistila, ze ked ja nejem, tak aj mala sa vcassie zobudi na dalsie kojenie. asi menej vyzivne mlieko, tak je hladnejsia. ked nic ine, aspon banan si daj. ten ma vela cukru, aspon cosi ti hlad zazenie.

sirinka
29. máj 2009

lady take sa aj na sk najdu...vacsinou su kvalitne opalene a intenzivne vonaju 😝

ja som tu vysavacovu tiez najprv nechcela pouzivat, ale je najlepsia, vzdy sme nou zachranili klarku, prechladnutie trvalo 3-4 dni a bolo fuc...raz som ju nepouzila, skusali sme len fukat nostek a preslo jej to do anginy...teraz uz si klarka odsava sama ak je nutne 😉

lasenka zatial mam pomoc, takze stiham, dnes spali obidve ako v bavlnke...a ty ako, uz latkujes?

lasenka
29. máj 2009

siri - nie, este len sa spamätavam z toho vsetkeho a snazim si najst nejaky system... hlavne co sa tyka Matuska, aby sa mu nekrivdilo, ze vsetko len jakub 😉 ide viacmenej o vecer, kedy mame doma este chaos - zacnem varit veceru, Jakub sa prebudza, chysta sa kupanie, Matus je hladny, potom jeho kupanie... no niekedy o drzku! keby aspon slniecko vyslo 🙂

sirinka
29. máj 2009

no ved aj ja som zvedava, ako budem stihat, ked uz budeme same... 😝 ked bude najhorsie capnem ich asi obe na ceciky a bude zo mna zufala manzelka 😎

sirinka
29. máj 2009

vies co je sranda, ze ked sa klarka narodila, mala som pocit, ze nic nestiham, ze mam hrozne vela povinnosti a tak...teraz mam pocit, ze magdalenke staci tak malicko aby bola spokojna a nechapem, ze som vtedy bola taka vystresovana... 😎
ale to je asi udel prvorodiciek...a navyse som zo zaciatku mala problemy s kojenim a vela som odsavala...

lasenka
29. máj 2009

siri - no tvoje slova su aj moje 😅 pamätam sa, ako som maminu vzdy volala k sebe domov, ze ja nic nestiham, ani navarit, ani ozehlit, nic! dokonca aj na krstinach som panikarila, lebo Matusko nechcel sat mliecko... bola som totalne vystresovana... ked sa pozriem na fotky, ja som vyzerala strasne! ako keby som porodila pätorcata 😵
...a teraz? uplna pohoda... no ten vecer je este taky narychlo, no system sa vytvori a bude vsetko ok... a pritom Matusko bol take zlate dieta ako teraz Jakubko 🙂 nechapem, co som tak stresovala....

sirinka
29. máj 2009

lasenka a kedy das nejake fotecky... 😵

lasenka
29. máj 2009

siri - nebyvame vo svojom dome, kedze sme uz zacali s jeho opravou... a tak posledne stahovanie ostalo na muzikovi a ten niekde v tom bordeli zapotrosil kabel 😖 😖 😖 fotky su vo fotaku...

lasenka
29. máj 2009

my sa pomalicky prebudzame, tak sa ideme prebalit a nakojit 🙂
pekny den 😉

zuzkad
29. máj 2009

babulky jest sa snazim, ale oneskorene...dufam, ze sa to da do poriadku

sirinka, las ja by som chcela mat taky pocit, ze stiham...ale to by musel maly cez den spinkat aby som si porobila co treba, ale aj dnes maly je od siedmej rano hore a nie a nie spat ☹ ☹ dam ho do postielky a place o dusu, cize na rukach ☹ ☹

brrrr v BA mame strasnu zimuuu cize ma to ani von netaha 😒 😒

lenand
29. máj 2009

ja som tiež pri prvom tak stresovala a nič nestihala a teraz pohoda a so kludnejšia asi to je udel prvorodičiek ako pisala sirinka

ladywitch26
29. máj 2009

ako vravim, dnes je dobry den...postar mi doniesol potvrdenie, ze uz od utorku mi zacnu nabiehat pridavky na ucet. tu je to vsetko super, ze ziadost vyplni a zasle rovno nemocnica, takze nemusime behat po uradoch a stresovat. aj rodny list sme vybavili v nemocnici, jedna uradnicka z registra tam ma priamo kancelariu. ja si neviem predstavit, ze by som musela malu supnut do auta a behat po uradoch. muz len od utorku ma robotu, tak je rad, ze robi a nie aby si este musel brat volno na urady.

inak ja vas obdivujem, jak zvladate tie dve deti, baby. ja sa uz hodinu chystam zacat varit obed, ale stanka nie a nie spat, podchvilou mi place, tak ju mam v sedacke a uz vyse hodiny hojdam.

sirinka
29. máj 2009

lasenka a cez kartu sa ti neda? ja kabel vobec nepouzivam...

sirinka
29. máj 2009

zuzkad neboj, aj to prejde, najdes si system 😉 a maly sa ukludni...

lady ja zatial nie...ja tu este mam mamu, uvidim, ako budem zvladat, ked tu budem sama 😝
nam rodny list tiez vybavila nemocnica, muz ho bol uz iba vyzdvihnut...

ladywitch26
29. máj 2009

siri, mne tu bola mama tiez tri tyzdne, ale kedze som jej objednavala letenku este vo februari, tak som jej ju zarezervovala na 29.aprila. termin som mala 8.maja, ale brucho tak nizko, ze mi vsetci vraveli, ze budem rodit tak v polke aprila.no a nakoniec som este prenasala. a to mi planovali vyvolavacku na 18teho, a mama mala spiatocnu letenku na 17teho. na porazenie. nastastie sa mala nakoniec umudrila. a mame som este prebookovala let na 20teho. ta uz bola chora,ze ani vnucku nebude vidiet. kym som bola v nemocnici, tak sa nudila, ze komplet cely dom vydrhla, navarila na tyzden dopredu, napiekla zakuskov, tak ten prvy tyzden po jej odchode sme prezili, inak by sme nestihali ani jest. ale teraz uz mame nejaky system, stanka nastastie vela spinka, tak sa da.

sirinka
29. máj 2009

lady no veru...tie maminy su na nezaplatenie 🙂

ladywitch26
29. máj 2009

no este kym su blizko....ale co, ked ta moja je uz teraz 2500km daleko 😖 uz si musime vystacit same so stankou.

a nejako sa mrvime uz, tak ideme pozriet plienku a papat zasa 😀 si mozem podla nej hodinky nastavovat. presne po troch hodinach cez den. v noci nastastie viac vydrzi

sirinka
29. máj 2009

lady ta moja je "iba" 300km...takze tiez sa spoliehat na nu nemozem...ale ved nejako uz bude...vybojujeme to...

zuzkaprofant
29. máj 2009

cafte ako sa dnes mate ja som bola uz nakupit maly zaspal hned ako som ho dala do kocara a este psinka ale uz sa pomalicky prebudza tak budeme cecikovat, ale vam poviem ze ja som stoho nakupu a cesty vacej unavena hned by som spala moj maly nevie dlhsie spat ako 4hodky ja by som si uz tak pospala aspon 6 hod v kuse 😀 😀 pocuvajte vcera som jedla cokoladu a moj maly ma dnes daku ritku okolo dierky cervenu moze to byt s tej cokolady co poviete lebo ja mu stale poradne ritku utrem nakremikujem tak nechapem preco ma tkau cervenu ritku

ladywitch26
29. máj 2009

zuzka, podla mna to z cokolady nie je. moja mava tiez cervenu ritku, aj ked jej ju stale kremikujem, a vcera som dlabala do seba ferrero rocher, tam je aj kopu cokolady aj orechy a malej dnes vynimocne nic nie je. skus maleho nechavat chvilu len tak naholo pokopat. u nasej malej je to tazsie, lebo ked ju prebalujem pred krmenim, to jaci ako diva, takze to prebalujeme co najrychlejsie a po krmeni zasa odkvacne a uz ju zas nechcem velmi budit

mimi21
29. máj 2009

ahojte maminky
my mame za sebou super noc, mala spinkala od 8 do 2 - aj to mi ju uz potom mm kazal zobudit a potom do 7 a az do pol 11 - tak som si pospala aj ja 😵 😵 😵
inac mame strasne suchucku kozu, vcera som v lekarni kupila excipial, trochu to uz pomohlo ale napriklad na chodidlach sa jej normalne koza supe, chudatko moje male 😒
no a stale sa trapime s tym grganim a grckanim, v noci napriklad dobre, aj ked negrgne - asi pomaha aj to ze ma podlozeny matrac

zuzkaprofant
29. máj 2009

jooooooooooooj to ako robite ze vam babatka tak dlho spi 😉

bambi7
29. máj 2009

mimi to s tou kozou sme mali aj my lekarka nam poradila excipitial u lipolotio je to na suchu citlivu kozu a treba to natierat aj 3X denne ale uz mame krasnu kozu 😉 a to ze sa supe je ok lebo boli vo vodicke v brusku a tak 😉 ked to budes natierat spravi sa to 😉

no my sme boli hore o 4h klasika,trapilo nas tentokrat brusko .......inac vsetko ok teraz papame a pojdeme hajat snad 😀

bambi7
29. máj 2009

zuzka ani nasa tak nespi

ladywitch26
29. máj 2009

mimi, a to preco ti ju muz kazal zobudit? nasa spi niekedy cez noc aj 6 hodin a necham ju spat. vsak ona ten deficit potom doje dvojnasobne 😀

inak nasej sa tiez dost supe koza, dokonca aj na vieckach a tam sa jej to bojim natierat. ale ideme o dve hodky k doktorke, tak sa jej na to spytam.

bambi7
29. máj 2009

ja som sa pytala a mala ma aj citlivu kozu tak doporucili ten krem co som pisala aj na to supanie inac sa nemusi pouzivat nic ak sa nesupu babetka 😉 staci davat do vody trochu oliv.oleja z lekarne 😉 sem tam 😉

ale teraz mame krasnu kozu ten krem pomohol 😉

bambi7
29. máj 2009

a k tomu budeniu netreba budit 😉 nasa spi menej takze je este zobudit to by bolo 😀 ale uz sa polepsila uz spi aj doobeda a aj teraz trosku 😉 snad jej to vydrzi 😀 ale od 4H rano je hore to mame budicek

mimi21
29. máj 2009

lady no on sa bal ze bude hladna, ale si myslim, ze keby bola tak sa ohlasi 😉

inac k tym zavinovackam este, ja som bola tento tt na ockovani proti tbc, stretli sme sa tam vsetky baby z porodnice a my sme jediny boli bez zavinovacky, a vsetci na nas tak divne kukali ...
ale doma ju pouzivam, mala sa tak citi bezpecnejsie - to bol aj problem ked sme prisli z porodnice - 4hodky plac, mm na infarkt, lebo v porodnici bola dobrucka a potom sme prisli na to ze ju treba dat do zavinovacky a bol pokoj