Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
29. máj 2009

bambi no ved ten krem som kupila, uz aj vidno ze sa to lepsi 🙂

bambi7
29. máj 2009

zuzkad nasa tiez vobec nespala cez den max po 30 minutach ale od vcera je to lepsie ......ale aj tak nic pri nej nerobim zatial lebo ta sleduje ci som v pri nej ak nie placccc 😀 este je malicka ale rozumu ma 😀 😀 😀 ale je strasne krasna jajjjj a ked sa usmieva jajjjj 🙂 je to nas poklad moj ked pride domov nevie z nej oci spustit 😀

takze podla mna sa ten spanok upravi 😉

bambi7
29. máj 2009

no super tak vydrzkaj to hned nejde 😉

sirinka
29. máj 2009

aj nasa sa supe, ja natieram prirodnym olivovym olejom dr. hoj...

bambi7
29. máj 2009

siri nam olej nezabral ked sa viac supala iba ten krem teraz davam olej aj ja ale do kupela aby nebola mastna a vsetko na nej 😀 a koza je uz ok

bambi7
29. máj 2009

a ako sa inac mate?

dupinka
29. máj 2009

ahojte!

nam doktorka predpisala pre maleho do kupela Oilatum - pol vrchnacika, je to taka zmes do kupela na suchu pokozku. A po kupeli Excipial lotion, ale len jemne vtierat..
Nepouzivam nic ine, hoci mam nakupenu kozmetiku Babylove. Malemu to vyhovuje, pekne sa mu zvlhcila sucha pokozka, co mal po narodeni. A nie je to ani alergicke.

Inak, my mame od vcera reflux. Niekedy je maly nevrly a len place a prisaty na prsniku. 😖 Aj ho davam odgrgnut, aj vyvysena poloha a predsa.. Tak dufam, ze sa to polepsi. Vraj existuje Nutriton na reflux, pouzivate niekto??

bambi7
29. máj 2009

dupi ahoj aj nasa mala vracala a nutrilon jej nerobil dobre tak sme presli na bebu anti refluxnu a to je uz ok kedze musim dokrmovat

bambi7
29. máj 2009

tie mlieka treba skusat kazdemu babu vyhovuje ine 😉

zuzkaprofant
29. máj 2009

😀 joj zase sa mi moj pokakal a ma taku cervenu ritku neviem s coho umyla som mu to poriadne a natrela tak som zvedava ci to pomoze lebo neviem s coho to take moze mat cervene stale mal taku peknu ritku
inac moj stale kaka asi kazda plienka je pokakana teraz mi pekne lezka na gauciku a kuka som zvedava co zaspinka alebo nie
inac davate babatka iba lezkat ci aj tak do vysieho lezma na perinke alebo vankusi? Moj rad tak sedi lebo ma dobry vyhlad 😀

sirinka
29. máj 2009

dupi ja som mala doma nutriton pri klarke, dala som ho trosky vody pred kojenim, ale nezabral...nakoniec sme zistili, ze klarka nema reflux, ale prilis vela pije a to jednoducho von musi ist...
akurat pred nedavnom som tu krabicu...plnu vyhodila...

sirinka
29. máj 2009

zuzka mozno si pouzila vcera trosku viac korenia, ale nic si z toho nerob, dnes daj trosku dietnejsie, dobre maz ritku a do zajtra bude zase peknucky... 😉
ja zatial malu nechavam iba lezat, pripadne na brusko...obcas do lehatka, kde je mierne v polosede....ale na sedenie kym nema sama pevny chrbatik je skoro.

bambi7
29. máj 2009

zuzka ja ju mavam v lehatku sem tam tam sa jej paci je od 0-13kg ma dve podlozky od 0-6mes a potom od 6m ....na vankus ju nedavam a co mate nove babulky?

zuzkaprofant
29. máj 2009

sirinka som myslela ten taky polosed ze babo lezka len ma hlavicku vysie
ake mate lehadka bo kukam na nete len neviem ake mam kupit a poradte mi aj baby vak bo ja satku nechcem a tiez su vela znacky neviem ktory je dobry

bambi7
29. máj 2009

zuzi ja mam pofotene v albume

sirinka
29. máj 2009
zuzkaprofant
29. máj 2009

😀 😀 ja som maleho dala do kojeneckeho vankusa tak som ho skrutila do podkovy a uz tam spi 😀
sirinka mas pravdu vcera som jedla taky nieco ako kuraci perkel a dala som tam vegetu tak ci nie stoho ma maly ritku cervenu

sirinka
29. máj 2009

ja som si teraz objednala na nosenie manducu... http://nosime.sk/kategoria300-manduca
klasicky babyvak je tu http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=124360...
my mame doma presne tento vzor 🙂

zuzkaprofant
29. máj 2009

o ten manduce pocula , sirinka ako si uviazes sama tu satku bo ja by osm si netrufla ja skor nieco ako vak snad tu manducu ale neviem tolko toho je na trhu ze si uz tazko vybrat 😀
take lehadlo som aj ja chcela som zavahala svagrina mi to chcela kupit a ja zenetreba 😠 mohla mi to kupit maly by sa mal kde hompalat 😀 😀
pocuvajte vase babatka spia aj cez den a ked nie co robite snimi ked su hore moj len kuka by na rukach chcel byt a kuakt von oknom alebo po kvietkoch a pod neviem co vidi ale jeho zauvima dako vsetko alebo kuka na mna ake okulare to mam 😀

bambi7
29. máj 2009

zuzka nasa konecne dnes spala 2h inac j tiez stale hore....no rozpravam jej ,cvicime nozickami na brusko aby nebolelo.....a tak sa s nou motam po byte 😀 ale dnes a uz aj vcera aspon trochu spala 😉 a ked je vonku dobre pocasie sme vonkuuuuuu

jamaat
29. máj 2009

Ahojte dievčatá.

Sirinka, ty máš asi najviac skúseností s babyšatkami. Pozri prosím tento link, čo na to hovoríš. http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

sirinka
29. máj 2009

zuzka ja som sa dala na manducu prave kvoli tomu, ze si netrufam viazat satku, ale kamoska si ju zase velmi chvalila...
inac cerpam informacie tu z temy o noseni 😉 a manducu si vsetci velmi chvalia

jamaat ja sa v satkach nevyznam, ze ktore konkretne su dobre...skus nakuknut do temy o noseni, tusim ich tam uz rozoberali...

veronika1982
29. máj 2009

praveze my mame odsavacku na vysavac a maly je spokojny lenze on uz sopliky nema. jemu ako keby to niekde drzalo v hrdielku... tak ho davam na brusko aby to vygrcol.. a ku suchej kozi.. nam pomohol olivovy olej na nozky..

jamaat
29. máj 2009

OK, kuknem tam.

zuzkad
29. máj 2009

tak my sme spinkali troska obaja teraz asi hodinku, ale aj to dobre padlo 🙂 🙂 teraz prisla navsteva tak po kojeni sa ideme venovat 🙂 🙂 🙂

Nicolasko dostal prave prve auto, tak je macher 😉 😉

Bambi ja som zacala s malym cvicit nove cviky do kriza a to prdka jedna radost, ale musi mat trubicku 😖 😖 ale aspon tak prdka, inak nie...ale snad sa to polepsi, ked uz tolko caju pijem 😉 😉 😉

ozaj ten vak co mi kamoska pozicala je presne tento http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5416404 budem skusat maleho v tom nosit ...uvidime ako bude spokojny 😅 😅 😅

sirinka
29. máj 2009

zuzkad mas IP...toto nie je vak ale klokanka... 😉

sssimi
29. máj 2009

Kočky mne sa málá v babyvaku úplne stratí a mám pocit, že je strašne skrčená. Hneď ako ju tam dám strašne sa rozplače ☹ ...

A ako to robíte, že vám detičky v noci tak pekne spia? My sme boli dnes hore od 22hod do 4tej... Stihla som aj 2x kojiť... O 3tej som už nevládala, tak si ju musel mm zobrať... A keď tak strašne plače potom som nervózna ☹ Je mi to tak ľúto... A cez deň mi tiež veľa nenaspí... Max. po hodinke... Ja pokiaľ zaspím, tak malá je už hore.

Babuľky na ktorom mieste sa najčastejšie zjaví alergia? A v akej podobe?

mimi21
29. máj 2009

zuzkaprofant ja som objavila jednu stolicku co sa da pouzivat aj ako lehatko od 0 mesiacov, cenovo je to tiez vyhodne, lebo ked porovnamceny lahatok, potom stoliciek od 6 mes. tak je to uplne v pohode
skus mrknut : http://www.chiccopollymagic.com/0m1ING/tabid/70...

ma to vela variacii, malo by sa to dat vyuzit az do 3rokov

sssimi, tak vidím, že ja mám doma hotový poklad - s tým spinkaním 🙂
len keby to ešte tak bolo aj s grckaním, ale zas asi nemozem chciet vsetko naraz...

sirinka
29. máj 2009

mimi ta stolicka vyzera byt super... 🙂

mimi21
29. máj 2009

sirinka len mala v nej zatial vela nevyrzi, tak uvidime casom...

baby mozu sa pri kojeni jahody?

a co zavinovacky, pouzivate?