Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
1. jún 2009

cafte no mi sme mali noc kazde 2 hodky som bola hore maly ma sople a nevedel dychat a ja nemam odsavacku tak som mu len mliecko striakla do nostecka ale dako to neslo bo mne tak dako nestrieka ioba kvapka 😀 😀 potom sme zase vrackali a vrackali az sme pesticky pucili a rano sme sa 2 krat za sebou super vykakali ze az hovienko na celom chrbatiku bolo 😀 😀

inac ake odsavacky mate na sopliky mozte mi poslat link budem rada a co je to happy baby co tu pisete

mimi21
1. jún 2009

atima skus cicaderma - to je homeopaticka, ja ju mam a som celkom spokojna, ani umyvat ju z bradaviek pred kojenim neptreba, ani draha neni, stoji nejake 3eura

tanulik21
1. jún 2009

ahojte, jee tak ten rezim, ja sa asi fakt nemozem stazovat, moj krasavec sa budi v noci iba raz, ked sa vecer napapka vstane az po siestich hodinkach, a potom klasika cca kazde 3 hodky, tak sme celkom vyspati, to materske mliecko musi byt riadne plnotucne 😀

siri - no ja som na teba taaak velmi myslela, som sa tesila ze sa stretneme, lebo v nemocke som bola uz od stvrtku (14.5), len malemu sa dajako nechcelo ist von. Este stale si nevieme najst dobru polohu na kojenie (kvoli sitiu)....☹

zuzkad
1. jún 2009

ahojte kocky,

ja som mala super noc, maly sice zaspal az o 1,30 rano, ale spinkal mi do 5,30 a po krmeni spinkal zase do 9,30 tak sme si konecne pospali. Horsie je to so mnou ☹ ☹ od rana mam strasne krce v zaludku, bolesti a je mi strasne zle...vracala som uz asi 4x prave som si dala smectu a uvidim co bude so mnou ☹ ☹ teraz mi maly spinka ale ked sa zobudi, neviem ako budem mat silu sa mu venovat, ked sama som dost mimo...teraz sedim skrutena a jem piskoty, aby som aspon nieco mala na zaludku kv. mliecku.

Dufam, ze mu nemozem nieco preniest cez mlieko, ked mi je zle...alebo mu mam davat radsej nahradne mliecko ?

atima
1. jún 2009

posielam link na nevhodne potraviny pre dojčiace matky http://www.mcbublinka.sk/index.php?s=poradmesi08

mimi21
1. jún 2009

baby myslíte že tá žaba na jazyku aj bolí?

sirinka
1. jún 2009

tanulik a bola si na cakacke? ved ja som 14. od rana tam rodila, nakoniec na obed bol cisarsky...lezala tam na cakacke aj taka baba, Jarka sa volala, porodila az v sobotu...stretla si sa s nou?

sirinka
1. jún 2009

sssimi a nepozerala si, ci nemaju cez internet na tie kresielka niekde akciu? my sme tak nase kupili z ciech skoro o tisicku lacnejsie vtedy...

dupinka
1. jún 2009

Ahojte!

dnes sme boli na poradni po 3tt od narodenia. Vazime 3780g a meriame 51cm. Povodne sme mali o 0,9 kg a 2 cm menej, tak som spokojna, ze maly Adam prospieva. 😵 😵
Dokonca doktorka povedala, ze grcka preto, lebo vela papka.

Mimi: zaba neboli. A treba skusit vyplachnut prevarenou dojcenskou vodou pusinku, ci to nie su iba stopy mliecka.

Nas maly az na par vynimiek spinka pekne, 3 hodky niekedy aj viac, sam sa budi na krmenie, trochu pokuka a spi dalej. Cez den je viac hore, som rada, ze rozlisuje den a noc. Teda duuufam 😅

sssimi
1. jún 2009

Mimi žaba vraj bolí a riadne-niekedy detičky aj odmietajú papať, takže to rieš čo najskôr... Moja malá od kedy to nemá tak lepšie papa a aj cumlikuje v pohode... Pred tým vždy keď si zívla, tak sa rozplakala, lebo si pritlačila jazyk o podnebie a bolelo ju to.

Siri objednala som za 59€-v cene je aj kuriér, tak zajtra dostane maličká darček na MDD 😀 ... Snáď sa jej v tom bude páčiť.

Atima na tie bradavky si zvykneš... Ja už kojím asi 5 dní celkom v pohode bezbolestne. Len vydrž. A jediné čo ti môžem odporučiť, keď si spravíš čaj hoď si to vyvarené vrecúško do mrazničky a po kojení si ich prilož na bradavky-ulaví sa ti... A ak nečajíkuješ poslúži ťi aj ľad v utierke.

Zuzkad umelé nedávaj. Koj ďalej, aby si nestratila mliečko... Ale ak by sa si to nezdalo, tak si radšej odsávaj a daj umelé. Najlepšie by bolo zavolať pediatričke, ale na to je už veľa hodín 😒

jamaat
1. jún 2009

Zuzkad, drž sa, nech ti to rýchlo prejde. Poradiť ti neviem, či to môže prejsť cez mlieko.

sirinka
1. jún 2009

sssimi a ake si objednala? daj link nech pokukame...

dupinka
1. jún 2009

Zuzkad: kukni, ci Smectu mozu dojciace matky. Ale myslim, ze to bude v pohode. Hlavne pi vela tekutin, aby si nebola dehydrovana a mala mliecko. rozhodne nedavaj umele, ak plne dojcis. Drz sa!

sirinka
1. jún 2009

http://primar.sme.sk/c/4117248/kandidoza-monili...
tu je nieco o zabe...moze mat inac aj bezsymptomovy priebeh, teda boliet nemusi, ale vacsinou ano...aj na prsniky ked sa prenesie, pri dojceni cely cas bradavky bolia...ale ani to nie vzdy...

smectu mozu aj male deticky, takze aj dojciaca matka moze...

zuzkad ja si tiez myslim, ze mozes nadalej v pohode kojit, ak vladzes samozrejme. je to aj dolezite na udrzanie mliecka

lasenka
1. jún 2009

ahojteee 😉

my spinkame cez den uplne ale uplne super, vstavame na kojenie az po 4-5 hodinach, no v noci je to opacne... a to je hrza des 😒 mame otoceny den-noc ☹ neviete mi s tym poradit?
inac papkame pekne 😉

sirinka
1. jún 2009

lasenka skus ho cez den zobudit na kojenie a pripadne ho skus udrzat dlhsie hore. v noci ked sa aj zobudi, nezapinaj ziadne velke svetlo, najlepsie su take tie do zastrcky iba aby si na neho videla, snaz sa prebalovat co najmenej v noci, rozpravat na babo iba posepky a najlepsie je pritulit si ho k sebe v posteli a hladkat ho a take ukludnujuce ritualy si najst...

lasenka
1. jún 2009

siri - skusila som to, cez den ho budim ako casto sa da... ked si ho prilozim aj castejsie, zaspi... ked ho rozbalim, taktiez zaspi - vobec ma nevnima 😒 no skusim ho dnes vecer nekupat, ale az zajtra rano, mozno sa mu ten rezim otoci... co ty na to?

sirinka
1. jún 2009

lasenka hej, aj to je sposob...a potom uz iba vydrzat, raz pochopi, kedy je noc a kedy den 😅

lasenka
1. jún 2009

siri - s Matuskom som ten problem nemala... no nemozem mat vsetko super, nie? 🙂

lasenka
1. jún 2009

sirinka - pozeram, ze ty 2 dievcatka - ja 2 chlapci... nevymenime si do tretice muzikov? 😀

mimi21
1. jún 2009

no malu ta zaba asi aj boli, doobeda len plackala a plackala, nic nepomahalo, ani mm ju nevedel utisit - a to uz je co povedat, lebo on je v tom profik 😀
na prsia sa mi to zatial neprenieslo, chvalabohu
ale grckala take ako keby cistu vodu, tak som sa vystrasila, pritom pit sme jej nedavali nic...
nemoze byt ze ju aj ta fialova vodicka drazdi? ale ta by snad mala byt OK

zuzkad drz sa nech ti to rychlo prejde, zapoj manzela nech pomaha ako sa da 😉

sirinka
1. jún 2009

lasenka skusim navrhnut manzelovi... 😝 aj ked teraz som na tom tak nejako, ze kludne by som aj do tretice babu prijala...ako sa magdalenka narodila, som sa utrhla v nakupovani satociek a sandalok... 🙂 tak nech ma kto dedit...

lasenka
1. jún 2009

sirinka - s vecickami nebude problem, nabalime muzikom aj oblecko 😵
Kubko je hore, idem mu predlzit cas... dufam, ze hned nezaspinka 😉

sirinka
1. jún 2009

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/877/mat...
nasla som u junoviek...dobry clanok 😉

jamaat
1. jún 2009

Mne na mlieko super zaberajú homeopatiká. Až cítim mravčenie v prsiach, keď ich začnem poctivo brať. Sestrička v pôrodnici dokonca upozornila, že ich netreba brať stále, lebo sa už potom robí toľko mlieka, že hrozia zápaly. Treba dať pauzu a ak sa zdá, že je mliečka málo, tak zase nasadiť.

rybca
1. jún 2009

jamaat - lebo som pocula, ze sa personal sprava uplne inac ked tam zena ma doprovod ako ked je sama, ja som tam partnera mala a spravali sa uplne super, ale nemusi to byt pravidlo...🙂

rybca
1. jún 2009

Atima - tak vidim, ze som obisla este celkom dobre, 4 dni by boli na mna uz privela..🙂 na tie bradavky skus kupit od Bioclin - Compresse, ci tak nejak sa to vola, v lekarnach si to skus pytat

sssimi
1. jún 2009

Lasenka vraj deti si neuvedomujú či je deň alebo noc do 6 týždňov-potom by sa tom malo samé upraviť-ja sa na to spolieham 😀

Siri objednala som to od FischerPrice-to modré-určite vieš... Je od 3och do 18kg-neskôr sa dá použiť ako húpacie kreslo no a hlavne sú tam tie vybrácie-snáď sa to bude malej páčiť.

iinuska
1. jún 2009

Ahojte babulky, vidim, ze sa vam dari a aj babenkam 🙂