Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
6. okt 2009

ja mam uz odskusanu mrkvicku dnes som mu dala co som vcera urobila zbytok a bolo mu malo!!! No mal to dobrych 15-20 lyziciek uz a viac nebolo len na mna kukal ze kde mam.... tak som dokojila ale az tak za hodku. pekne vydrzal ani si nepytal. zajtra uz dam aj zemiak a potom postupne.

ja kasu davam vecer uz dlhsie, dnes tiez spapal vsetko co bolo odstriekane - teda 80 ml MM + kasa. dufam ze zajtra bude tiez tak pekne papat!

dm1
6. okt 2009

monkap - ja som bola tiez na zaciatku strasne nestastna ze musim uz prikrmovat tiez som chcela do 6m len kojit a vtedy som mala aj menej mlieka asi tyzden kvoli tym nervom z toho... ale uz som sa s tym zmierila a ber to tak ze ved stale kojis a mozes kojit este dlhoooo. Len proste zacne papat skor zeleninku co ale nevylucuje vsetky vyhody kojenia. Neboj, aspon uz rychlejsie bude papat obedik a moze obcas aj mm nakrmit a ty mozes mat volno a vyrazit si niekde s kamoskami 😉

monkap
autor
6. okt 2009

dm: 15-20 lyziciek? tak to je super 😉
ved jasne, nechcem aby hladovala ...

dm1
6. okt 2009

ale to takych malych ale aj tak uspech som rada

dm1
6. okt 2009
dm1
6. okt 2009

tu je ta zavinovacka do autosedacky v aukcii ak by niekto chcel... http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1388741

dm1
6. okt 2009
ladywitch26
6. okt 2009

no,tak som dnes na obed dala malej sladku kasicku, tak sa mi vecer na obycajny zemiak uz vyprdla... 😠 potvora,normalne mi ho vyplula a zacala vrestat.a vcera ho este v pohode jedla. asi jej zajtra uvarim mrkvu, uvidim,ako to bude zuvat.alebo nakupim uz hotovu vo flastickach, maju cele obedove menu, napr.zemiak,zeleninka a maso v jednom. dostala som postou poukazky na dve presnidavkove flasticky zadarmo, tak vyuzijem.

ludmilabb
7. okt 2009

ahojte, mne vcera usli dve aukcie natesnoooo normalne ma to mrzelo, ech

noc bola konecne z tych lepsich tak som rada a mala sa usmieva od ucha k uchu 😉

iinuska
7. okt 2009

dobre ranko 🙂

maly mi zaspainkal pri papni, myslela som ze chvilku potiahne, ale uz ho pocujem de de de...

zuzkaprofant
7. okt 2009

dobre ranecko
dnes idem kupit cerstve jablcka a bananik rpe maleho ze mu dam bo dako je hladosko 😀 aka zeleninka sa dava malemu nebude ho skarfioliku nafukovat velmi co poviete?

Dnes u nas hlasia 25stup tak ideme na obed vonku tak na 2 hodky 😀

iinuska
7. okt 2009

zuzi, zemiacik, mrkvicka, brokolica, tekvica, patizon, kalerab.Z ovocia broskyna, hruska. Neviem s bananom by som este pockala
aj u nas vyzera byt pekne, tiez sa chystam okolo obeda von. 😎

zuzkaprofant
7. okt 2009

inuska no keby som vedela ako vyzera patizon.....xiixi...kalebar ako treba pripravit tak ako zemacik=

borocka
7. okt 2009

Ahojte, tak toto je moj prvy prispevok...citam ze sa trapite s prikrmami,dat nedat??no ja davam. sice doktor o tom nechce ani pocut, moja mama a starka tlacia ze po troch mesiacoch uz moze vsetko...ale oboje sa mi zda prehnane. najprv sme davali stavy z jablka a broskyne, potom prisla aj zemiakova kasicka, zeleninove polievky a najnovsie si pomaham kasami...najviac sa mi pacia Hami.
Sice Pata stale kojim, ale je mu to malo a nie som krava dojnica a tiez nie som na baterky. a ak kojit nechcem prestat, tak si musim nejako pomoct. navyse mu vsetko chuti, brusko nas neboli, a aspon pekne pribera.
Teraz mame 4 mesiace aj 2 tyzdne a k tomu 6 kil a 63 cm. pomaly ho dvihnut nevladzem.

A inak, ako su na tom vase babatka?drzia si hlavicku, plazia sa?chytaju hracky? trapia ich zubky?? ten moj sa velmi hrabe ssdiet. najprv som mu chytila rucky a potiahla hore, pekne sam si dvihal hlavicku a pacilo sa u to. potom si zacal hlavku dvihat bez pomoci v lehatku a posledne tyzdne to robi aj na rovnej podlozke. chce sa kukat, lezat ho nebavi. aj na brusku je mu lepsie, skusa as posuvat za hrackami, ale stale sa odsuva len dozadu. sice rychlostou 15cm za hodinu, ale hlavne ze sa hybe:D
Hracky ho nebavia, najviac mu chutia prsty. vsetkych 10 si ich narve do pusy. zrejme nam ide prvy zubok, velmi pluje a ma tam taky hrbolcek.

mimi21
7. okt 2009

ahoj borocka, vitaj medzi nami 😉

moja mala sa uz tiez plazi, podobne ako tvoj maly, aj sediet by strasne chcela, neviem dokedy ju udzim v hlbokej vanicke, uz coskoro pojdeme do sportiaka
hracky ju celkom bavia, ale len na jedno, na davanie do pusy, potom je vsetko ozuzlane a mokre
ja len kojim, este ziadne prikrmy ale my mame 4 mesiace a 3 tyzdne a tipujem tak okolo 7,5 kila
mala dobre aj v noci spinka, takze zatial nevidim dovod na prikrmovanie

zuzkaprofant
7. okt 2009

dievcata babatka vam prespia uz celu noc moj maly je vkuse kazde 3 hodky hore niekedy aj skor 😀 rano sa mi o 5 zobudil a vyspaty tak som ho len do mojej postele zobrala tak sme sa hrali asi hodky kym zase nezaspinkal ale mal velku srandu lebo som komara nahanala a tlapkala naprazdno a on sa tak smial ze jaka sranda ale rano sme boli taky dostipany obaja ze az

moj ma rad taku kockku kde su rozne obrazky s macka pohn je to ako spongia na kupanie a on to kotula prevraca sa mu paci 😀 ale vam poviem ze nektore hracky ho nezaujimaju napr somarika mal velmi rad to 4 mesaica potom uz koniec uz ho nechce

iinuska
7. okt 2009

Zuzi, ano vsetko uvarit a postruhat alebo popucit vidlickou, prip. prepasirovat cez sitko. Niekto mixuje.Potom zmiesat s vodou v ktorej sa zeleninka varila, prip. s mlieckom
S tym spanim ame na tom podobne. Moj maly je niekedy hore aj po hodine a pol. Teraz sa mu tiez nedari zaspinkat. Od 7 je hore a ani druhy pokus o zaspanie nevysiel. 😕 Teraz sa hra v kresielku

borocka
7. okt 2009

tak my uz v sportiaku sme. sice stale len v leziacej polohe, ale aj tak vidi viac ako v hlbokom. hzracky pochytame, prezerame a to je tak cele. najlepsie do pusy su prsty. potom ma ale non stop studene ruky.

mimi: tak to je mala dobra baculka.kolko mala prodnu hmotnost??

zuzka: no, ten moj ma kazdu noc inu a kazdy den iny. vzdy inak spi a inak je. ale ze by o piatej ostal po jedeni hore?? neexistuje. v noci mi pri jedeni zaspi, tak ho len odlozim do postielky a kedze je este tma mam dalsie 2-3 hodky pokoj. boli aj skvele noci ked sa zobidul az rano medzi 5-6 prvykrat, a po jedne este spinkal.....ale to sa nam nestalo uz velmi davno.

sssimi
7. okt 2009

Ahojtééééééééééééééé!
Jaj riešite príkrmy... Ja už mám z toho miernu dilemu 😀 Už sa 3 dni nalievam čajom, lebo sa mi zdá, že mám menej mliečka... Malá je hladná po 2,5 hodine... Predtým vydržala 3-3,5aj 4 hodky... Ale stále je to dobre.... Veď už len kúsok nám chýba do polročka, tak chcem vydržať...

Jaj malá sa mi prave pokadila.... Nejak v poslednej dobe šplechne trošku asi 3x za deň do plienky.... Nechápem... Zubky jej ešte nejdú.

A už máme kŕmiacu stoličku 🙂 Foto ja na FB....

monkap
autor
7. okt 2009

ahojte,
lenka mi konecne zaspala ... nevedela sa ulozit, uz bola z toho nervozna ... tak som ju nakonie uspala na prsniku 😔

monkap
autor
7. okt 2009

borocka vitaj,
tak 6kg babatka mam akurat ja a dm 😝 ... ostatne uz su ine vahy 😅 ..... kosskina marika ma napr. 8300g a to je podstatne mladsia .... ale kazde babatko si ide svojim tempom, niekomu staci menej inemu viac ... hlavne, ze su usmievave a vesele 😵

monkap
autor
7. okt 2009

nikoho tu niet?

luba142
7. okt 2009

monka, borocka - nasa ma len 6,66 kila takze tiez nic moc ale staci to a mam pockat s prikrmami az do 6 mesiaca a to kojim kazde 2 hodiny lenze taha len 5 minut asi jej to staci

inak kazala mi davat vitamin C- Cebion, kvapky ze ked ide chladne pocasie tak to moze uzivat

luba142
7. okt 2009

monka ja som tuuuuuuuu

monkap
autor
7. okt 2009

lubi lenka ma len 6150g 😝 a vcera som uz dala prvy-krat zemiacik .... kojim ako-kedy - niekedy po 3 hod niekedy po 1,5 a taha max 3min, potom sa zacne rehotat a koniec

lenka toho moc nenaspala 25min a koniec 😝

monkap
autor
7. okt 2009

vidis, cebion .. musim zacat davat patkovi, bo on vobec nepapa ovocie .... tak nech ma na zimu aspon dake vitaminy

mimi21
7. okt 2009

no uz aj ja som tu
mala nie a nie zaspat, tak som ju poriadne vyjasila, rehotala sa riadne a potom mi odpadla ako makovy kvietok 😵

kolko su vam babatka hore medzi dennymi spankami?

borocka mala pri narodeni vazila 3780, ale ako tu uz baby poznamenali, je nas tu takych tazsich viac 😅 😅 😅 a potom sa mi mm cuduje ze co ma krize bolia

som si uvarila kvicku, zobrala keksiky a dzusik, tak nech len mala pekne pospinka

inac dnes sa zobudila len raz v noci o pol4, ale o pol7 uz ako rybicka a ja totalka mrtva 😒

luba142
7. okt 2009

monka tak to je ako u nas skoro ze pije 5 minut maximalne a potom sa obzera a nedaj boze niekto nieco povedat alebo prist tak to ani 5 minut neni 😀

luba142
7. okt 2009

mimi nasa vydrzi tak 2 hodiny medzi spankami ale od takej 16 ide spat az o 19 niekedy o 19.30- 20

mimi21
7. okt 2009

lubi no aj ym tak nejako, cca tie 2 hodky a vecer podobne ako pises, ale niekedy mi este zaspi aj okolo 5 poobede, este potrebuje tie 3 spanky denne