Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
17. okt 2009

vy ste dake unavene boli po porode ja ani nei popravde ja som chcela hned ist domov ale sa nedalo lebo som musela cakat na vysetrenie maleho tak som 3 dni tam musela byt mne hend kazali odsavat , kazde 3 hodky som vyfasovala modernu meledu odsavacku dala som flasticku s 3kvapkami mlieka sestrickam a oni maleho nakrmili ja som ho len prebalila, prezliekla ked trebalo skusali sme aj prikladat ale aj tak mi kazali odsavat az doma na 3 den som chytila taky zapal ze som myslela ze umrem dobre ze bola mamina u nas lebo inac asi mi sibne a umrem cecky jak skaly a vysoke teploty tak moja mamina sa az potila kym mi to vymasirovala obkaldy ja som netusila ze to take moze byt s tymi ceckami problemy ale za 4 mesiace co som kojila reps odsavala tak som mala az 7 zapalov co som postrehla a ostatne to boli take mini

nabuduce budem vediet co a ako robit ale poviem jedno ze zapal cecky sa neda porovnat s porodom radsej rodit ako mat vkuse zapal

inac som skusala malemu dat prsnik myslite ze chce sa zasichy akoby citron oblizol a zasmeje sa betar nebude to tahat 😀

ludmilabb
17. okt 2009

akurat som zistila ze spevak z Komajoty a jeho zena (maju asi 6 mesacne babo) nahrali uspavanky pre deticky kedze potrebovali nejako uspat synceka a celkom to bolo pocuvatelne tak som zvedava co to bude ked to vyjde

dm1
17. okt 2009

ludmila nie je jeho zena katky koscovej sestra? lebo Katka hovorila ze to so setrou nahrali a jej muzom...

jamaat
17. okt 2009

Katka Koščová to naspievala, chcem si to stiahnuť.

dm1
17. okt 2009

toto je mile pre dievcatko http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4153259

zajtra ideme sestre a tam mam vsetky tie veci co som poobejednavala z ceskej MMA tak sa tesim. aj ten santovsky komplet pre maleho som zvedava aky v tom bude

jamaat
17. okt 2009

dm, nerozumiem, ako môžeš byť spokojná s personálom, keď sama píšeš, že sa na teba vyprdli a nebyť ukrajinky, tak ani nekojíš.

dm1
17. okt 2009

jamaat ked budes vediet kde tak hod link. ja som si stiahla z netu canakyho 2 CD a uspavanky tak to pustavam obcas aj v aute to mame

ladywitch26
17. okt 2009

to ja som prikladala malu kazdu chvilu.nam dali dokonca papier,kde sme si mali pisat cas,kedy papala, kolko minut a z ktoreho prsa. a tiez som chcela ist uz v nedelu domov. mala sa narodila v sobotu tu staci,ked po 24h. prehliadnu dieta dvaja pediatri. ale cosi sa im nezdalo,ze mala ma selest.mohla som ist domov,ale ze na druhy den na sono s nou pre istotu.no a to mam hodinu cesty, tak som tam este jednu noc potiahla.inak tam zena moze zostat kolko chce,kym si nie je ista,ze sa o male postara sama.vedla mna lezala jedna polka, ale to take tela nejake, lebo male jej chytilo nejaku infekciu,ale o dva dni uz bolo ok, len jej doniesli odsavacku. no lenze ona ho nedokazala ani z flasky nakrmit,nieto este kojit. vzdy volala sestricku,nech jej ho nakrmi. po 5 dnoch sa uz chystala domov, aj zbalena,ale potom volala muzovi, ze nech nechodi,lebo ju nepustia.ze oni si musia byt isti,ze sa o dieta dokaze postarat sama. nakoniec tam bola este ked som ja odchadzala,a to tam uz osmy den tahala...

jamaat
17. okt 2009

Aj ja som si od neho niečo stiahla. OK, pošlem potom link.

ludmilabb
17. okt 2009

ale aj on tam spieva som to dnes pocuvala na markize na nete 😉

ludmilabb
17. okt 2009

my sme mali tiez taky papiercok s kolonkami, kojenie, dokrmovanie, moc, stolica
aj ty Janka vsak a mali sme tam znacit kolko ml stiahli z flasky bohovske! ja som tam mala strasne vela paliciek kojenie ale ich zaujimalo hlavne kolko tam mam ml a ked som tam mala iba 5ml atd tak ma sprdli ze mala hladuje a ze jej mam rychlo dat zo striekacky

ladywitch26
17. okt 2009

ludka,to si este aj dokrmovala,ci ako ? ked ml

dm1
17. okt 2009

jamaat problem bol ten ze ja som si maleho uz vypytala k sebe chcela som ho aj ked oni vraveli nech si este oddychnem nechceli mi ho tam nechavat ked som este moc a ked som si ho vypytala tak som nemohla chciet aby boli stale pri mne a pomahali mi ho dvihat. nevedel sa proste prisat a aj ked tam niekolkokrat sestricky boli a pomahali mi ho prilozit, niekedy sa chytil ale len na chvilu. skusali to velakrat na izbe ale samozrejme nemohli byt so mnou pri kazdom kojeni. tak preto mi pomahala spoluleziaca inak si to neviem predstavit. ja som si cele kojenie predstavovala jednoducho mala som vsetko nastudovane z netu a myslela som ze ma nemoze nic prekvapit ved to je prirodzeny reflex ale realita bola ina. maly cez den stale spal a v noci bol hore kazdu hodinu a kedze odzaciatku pil len z jedneho prsnika druhy priserne bolel a trebalo odsavat... vlastne som ani nespala tie posledne dni v nemocnici. v noci som len kojila a odsavala dokola a dokola a spala som denne mozno 2 hodiny. cez den maly jedol mozno 1-2x asi mal prehodeny den z nocou.... cez den ho skusali prilozit aj sestricky ale proste nechcel uz som to chcela vzdat cele kojenie ale ona ma stale povzbudzovala ze doma to bude lepsie ze sa to naucime.

nikuska19
17. okt 2009

Ahojte.Dnes SEbastianko papal masko od hippu.....ale mu chutilo
Ozaj viete o tom,ze nemusite vyhadzovat,alebo dojedat tie vyzivy co nespapaju? Mne to poradila bratrancova zena.Otvorila som vyzivu co som mu davala a trochu som mu dala zohriat.ostatok som dala do tej formy na kocky ladu.A sup do mraziaka.Vydrzi to tam podstatne dlhsie ako len v chladnicke.A ked potrebujem.Vytlacim kociek kolko potrebujem,ohrejem a papame.Dnes spapal dokonca 4 tie kocky.Zvycajne spapal len jednu ale dnes mu chutilo.....

ladywitch26
17. okt 2009

dm, mne tam sestricky museli nabehnut kazde jedno kojenie. ale nevyzerali,zeby im to robilo problem. a tiez som nespala, mne sa proste spat nedalo, stale som mala stanku pri sebe a bala som sa zaspat. ale az sa divim,ze som neodkvacla, no ale asi este tie hormony z porodu v krvi zauradovali.

ladywitch26
17. okt 2009

nikus, super napad.. 😉 ale mne mala spapa uz celu flasticku, tak nic neodkladam. 😀

dm1
17. okt 2009

nikuska ja tak mrazim co sama navarim a potom len vylupnem. hotove nepotrebujem lebo tam je ze v chladnicke do 48 hodin a ja vzdy zohrejem menej a zbytok druhy den. ale uz mi to zachvilu spapa aj cele. ja maso este zatial nedavam len zeleninku.

nikuska19
17. okt 2009

mozno to pomoze aspon niektorej co este len zacinaju prikrmovat.....
dm1- tak to je super ze mas takeho papkacika
lady-ty tiez

jamaat
17. okt 2009

dm, tak potom OK.

Ludka, ano, aj my sme mali tie papieriky. A mňa tiež sprdli.

zuzkaprofant
17. okt 2009

Dievcata kolko vazia vase babatka moj ma 7kg za mesaic pribral len 300g to nie je dako malo?

jamaat
17. okt 2009
nikuska19
17. okt 2009

dm - presne to som si myslela aj ja,ze kojenie je jednoduche.ale nebolo.som kojila len asi 2mesiace 😢

ladywitch26
17. okt 2009

jaaaj, muzik mi doniesol misku s jahodami...mnaaam. asi volaco chce... 😀

dm1
17. okt 2009

tu su ukazky tych uspavaniek od Koscovej http://uspavanky.sk/

nikuska19
17. okt 2009

zuzi - Sebastianko priberie mesacne cca o kg,ale tak aj vyzera,taky malicky tucko 😒
pokial normalne papa,tak myslim,ze by to nemal byt problem.nemusi len priberat,ale aj rastie.

ladywitch26
17. okt 2009

jamaat, a zasa sa o nu biju ako sialene.... skoda,ze som uz dnes poslala balik segre, by som pokupila zopar tych ciapok a hadam aj po 15€ by som popredala... 😀

jamaat
17. okt 2009

lady, čo bola tá hystéria s čiapočkou, teraz som si všimla, že ona to posiela priamo z UK. Má veľa aukcií a všetko predáva NEXT.....a ľudia dražia.

dm1
17. okt 2009

co zase drazia tu ciapku? to nemyslia vazne...

zuzkaprofant
17. okt 2009

chcem dat kupit do cd krasne je maly je ticho a pocuva sa u paci lebo nase sa mu uz asi prepocuvalao
nikus no hej nasartol ale je daky chuducky mozem hrat na jeho rebrach 😀 ale on nevie obsediet a nic nerobit vkucse nieco musi robit 😀

zuzkaprofant
17. okt 2009

lady kolko stoji ta ciapka v nexte