Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
14. jún 2009

zuzka kym neskusim, nebudem vediet...pri klarke som mohla jest...

chantall33
14. jún 2009

Ahojte májovky ako sa máte?My nič nové mala rastie veľa spinká,papá.Žiaľ nekojím nemám mliečko papá nutrilon 1 veľmi jej chutí 🙂 Stále je taká drobnulinká 🙂 ale zlatá.Teraz práve spinká vonku pod oknami ja ju číham z okna sme prepojené baby vysielačkami 😀 Ja upratujem,dováram a tak no veď to poznáte 🙂

jamaat
14. jún 2009

siri, tá nočná prechádzka už bolo posledné štádium zúfalstva. Raz sa budem na tom smiať. Hlboká noc, všade ticho, len ja, kočík a v pravidelných intervaloch vresk z kočíka. No a občas nás ešte psy z dvorov obrechali.

gavslavka
14. jún 2009

sirinka od akej firmi je ta balnea čo davaš do vody mala ma tiež suchu kožičku.skušam všeličo.aj ja ked som mala problemy s ekzemom .tak som mala niečo podobne len som zabudla meno

sirinka
14. jún 2009

gavslavka http://www.lekarennawebe.sk/lieky/balneum-herma...
vyraba to nejaka nemecka farm. spolocnost a je to dostat iba v lekarnach bez predpisu.

sssimi
14. jún 2009

Babuľky máte niektorá problémy so zlatou žilou? Ja zažívam denne pôrody na záchode a až dnes keď som to spomínala mame, tak mi povedala, že existuje aj vnútorná zlatá žila. Sakra. Na vecku sa cítim ako by som žiletky tlačila ☹ . Čo s tým? Zajtra asi nabehnem lekáreň vykúpiť.

Mne malá včera jedla od 22-do 23 hod z ceckov a pravdepodobne sa prejedla. Babenky celúúú postel mi ogrcaláááá! Musela som ju zvliecť a na to ogrcané nepremokavú plachtu položiť. O hodinu bola zase hladná.

sirinka
14. jún 2009

my ideme zajtra do ruzinova na ockovanie proti tbc a na vysetrenie sluchu...tak dufam, ze bude malicka kludna..
sssimi nasa teraz vecer tiez tak ogrckala svoju postielku

mimi21
15. jún 2009

dobré ránko
tak mne sa dnes zopakoval scenár zo včera, maláa sa o 5 zobudila, prebalili sme sa, napapali, odgrgli, a zase naložili do plienky
a teraz sa prebrala už aj ona aj ja ...
už som aj obývačku upratala 😀 😀 😀

zuzkaprofant
15. jún 2009

dobre ranecko
mimi tak ako aj ja ja som od 5 hore maly sa napapal odsala som s jedneho cicika mliecko a uz som oblecena nachystana do mesta okupkana len cakam kym sa vonku otepli a maly sa zobudi a otvoria obchodiky 😀
inac neviete preco moj maly ma stale ogrca ked mam nieco ciste na sebe 😀 😀

mystery7
15. jún 2009

ahojte kocky,
tak my mame za sebou otrasnu noc ☹ maly od 23:30 do 02:30 plakal a krical ako keby ho na noze drali. spal mi na prsniku a ked ho vyplul a chcela som ho prelozit doi postielky tak taky rev spustil ze koniec. a to som s nim vecer cvicila, aby sa vyprdel a v noci bol pokoj. aj tak som mu v noci este dala kvapky proti naduvaniu, ale nejako nepomohlo. a spal potom len do 5:00 (1,5 hodiny!!!) a opat to iste.
myslite ze mam laktacnu krizu? malo mlieka??sa bojim ze reval od hladu. zvazujem, ze mu dam UM na noc. AKe davate vy? Kde kupujete vy??

zuzkaprofant
15. jún 2009

mys neskusala si si odsat a tak mu dat mliecko moj niekedy akoby nevedel vycucat a dam mu flasku lebo to by tak plakal od hladu, ja umele nedavam aj ked som uz mala na male ze dam ale este pocakam zatial dako stale nekvapkalo mliecko ja mam doma mliecko keby nahodou trebalo od HIPP

mystery7
15. jún 2009

ja mam uplne makke prsia, ako keby bez mlieka, lebo ked mam plne mlieka su tvrdsie. a ked pije z takych tvrdsich, pocujem ako maly prehlta, ale vcera a dnes som vobec nepocula, prehltanie len som videla ako tahal. a ked tahal 3 hodiny (!!!!!) z oboch prsnikov, tak to je mi velmi divne.
snad je to len laktacna kriza a zlepsi sa to. planujem kupit pre istotu nejake UM, snad sa mi mlieko este rozbehne

zuzkaprofant
15. jún 2009

jaj no to ja som tak mala naposeldy maly 2 hodky na cicike a hladny dala som mu flasku a vypil este 80ml mliecka ja si kazde rano pre istotu este odsavam aby som mala cez den keby bolo nieco
ja som kupila pre istotu mam doma keby nieco skus si odsat ci sa to nespusti napr ja mam mekke prsia a maly assa v pohode napil dnes rano a aj som odsala asi 80ml ked mam tvrde mam pocit akoby sa mi ani mliecko nechcelo spustit
inac kde ste asi s babatkami moj spinka lebo spal malo od 1 do 5hod a tak bol hore a tak spinka ale mne sa uz nechce ja som zase 4 hodky pospala ked tak pojde dalej tak odkvacnem niekde 😀

mystery7
15. jún 2009

ja som dnes spala 2 hodiny a ani cez vikend som si nejako neoddychla. teraz by som spala ale nemozem idem do mesta zariadit krst
snad poobede. poobede skusim aj poodsavat, uvidim, ci mi to pomoze ☹

zuzkaprofant
15. jún 2009

mys kde krstite a u koho nam treba tiez vybavit zhanam farara mama sa opyta este naseho v dedine bo to tak narychlo nam preba a presne na ten tt co budeme na sk
no ja som si neodychla asi od porodu uz sa tesim ked podjeme na sk nahodim umele mliecko na pol dna a ja spim vkuse a starky nech pobavia a moj brasko ako krstny pojde kocikovat a mna dufam nezobudi zadny telefon alebo navsteva lebo to je tak ako naschval idem si lahnut a telefon huci alebo mame navstevu 😠

monkap
autor
15. jún 2009

mys: kedy mate krstiny?? my v nedelu ... uz sa tesim 😉

mystery7
15. jún 2009

my krstime v dome sv alzbety-patrime tam. chceme o 2tt krstit

ja ked si lahnem tak maly vystraja a ked nespim tak spi aj 3,5 hodiny v kuse

zuzkaprofant
15. jún 2009

no presne ako moj mys a moj maritn co si nepospim poobede snim ale to sa neda 😀 😀
dievcata co sa palti za krst daco davate fararovy

mystery7
15. jún 2009

este neviem, co sa plati, dnes zistim

dannynka
15. jún 2009

ahojte,konecnce sa uz konik rozbehol...ked som mala aj chvilku cas tak zase konik nesiel vrrr 😠

monkap-aj my mame krstiny v sobotu tiez sa uz tesime,len som zvedava ako to budeme stihat s dvomi detmi byt tam na 8-30 ked mi mavame bezne budicek po 9-tej 😅 😅

inak Dominik je posledne dni nejaky nekludni nesvoj,predpokladam ze to bude asi brusko lebo plienka cista napapany a aj tak sa natahuje...fnuk a ani v kocari sa mu nepaci zaspi na 15-20 min a je hore ta akurat stihnem rychlo nakupit vyjst s nim von kde mi placeeeeeee ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,tajne dufam ze sa to zmeni.... 😒 .Ale zato v klokanke a v babyvaku by sa len nosil a nosil a tam spinka veselo 😅

sirinka
15. jún 2009

mystery ahoj...
podla mna tvoje babo nepotrebuje dokrm UM, skor by som povedala, ze ho bolelo brusko a hlavne asi chce byt pri tebe. ja nevidim dovod, preco nechavat take malinke babatka same spinkat v postielke, pokial sa im to nepaci.
co sa tyka prsnikov, je uplne normalne aby boli makke a priehmatne. funguje to tak, ze mliecko caka na odberatela v mliecnej zlaze. vtedy maminka subjektivne nepocituje naliate prsniky...
ak vsak je mliecka prilis vela alebo dlho sa neodsaje, vyluci sa mliecko zo zlazy aj do mliekovodov a vtedy citi zena naliate a tvrde prsia...ale to je aj pricina castych zapalov a v podstate aj znizeniu tvorby mliecka. pretoze ked to mliecko stoji v mliekovode, dostava nas mozog impulz, ze je ho privela, ze ho nema kto pit a nasledne dochadza k znizenej tvorbe hormonov na tvorbu mliecka...
tesne po porode ma 99% zien velmi velku tvorbu mliecka...celkom prirodzene a casom sa to upravi podla spotreby na tolko mliecka, kolko babo naozaj spotrebuje.

takze ak nie si velmi vycerpana, ja ba som zobrala maleho na noc k sebe do postele a dojcila ho na poziadanie cez den aj v noci...ani nepostrehnes nejaku krizu.
ak nechces, aby v noci dudloval tvoju bradavku, skus mu ju nahradit cumlikom.

sirinka
15. jún 2009

ak mu das UM, naplni sa mu brusko, bude omameny a monzo sam prespi v postielke aj niekolko hodin...ale miminko - novorodenec v prvom rade potrebuje citit svoju maminku a mat ju blizsko aby sa citil v bezpeci a ten pocit, ktory mu spolocvnym spanim a dojcenim das, sa ti mnohonasobne vrati 😉

emode
15. jún 2009

mys aj my mame taku mensiu krizu malinka je stale hladna tak sa stale dojcime, asi potrebuje viac ako doteraz dufam, ze to prekoname 😒 tiez som mala viac a neodsavala som ☹
nasa zaspava v postielke a aj po prvom nocnom kojeni ale potom ju mam uz pri sebe 😀 nechce sa mi kazdu hodinu vstavatale aj preto, co pisala sirinka

rybca
15. jún 2009

ahojte, my sme boli dnes na poradni, sme zdravy, odkedy sme doma, sme pribrali 900 g a narastli 5 cm...🙂

jamaat
15. jún 2009

To, co píše sirinka, znie síce logicky a pekne, ale nie vždy to platí. Mám podobný problém ako mys, lenže to nie je tým, že by malej chýbala moja prítomnosť. Proste má taký ľahký spánok, že dlho trvá, kým zaspí poriadne a ak ju dovtedy niečo zobudí a nebodaj aj viac krát, tak je problém. A zobudí ju aj niečo, čo sa jej sníva alebo tak. A darmo ju mám pri sebe v posteli, darmo ju mám na sebe položenú, často ani prsník nechce, len mrnčí nespokojná a potom už začne revať poriadne.

Mys, u nás niekedy pomôže, ak ju kojím poležiačky a keď zaspí, tak ju neprenášam hneď, ale keď ja odídem, nechám ju spať na našej veľkej posteli a prenesiem ju do postieľky až o nejakú hodinu, keď už je ten spánok hlbší. A buď je v zavinovačke, alebo ju aspoň niečím ľahkým prikryjem, lebo je ľakavá a takto sa cíti bezpečnejšie.

Inak dnes spala od pol siedmej rána 2x po 15 minút a to je všetko. Nepomohol ani babyvak. Takže som si zase užila.

Rybca, my sme sa scvrkli o 1cm 🙂 ......tie meranie sú úžasne presné.

jamaat
15. jún 2009

A tie mäkké prsia - no píše sa, že je to OK. Ale už som ich také mala, priam ako handričky a darmo som to brala tak, že je to OK. Malá sa ani prisať nevedela na také mäkké poriadne a ani skoro nič nevytiahla. A ani ja neodstriekala. Až keď som nasadila homeopatiká, tak sa mi zase naliali a je oveľa menší problém s papaním.

jamaat
15. jún 2009

A ešte som sa chcela spýtať, keď vravíte, že sa vám nechce vstávať v noci k postieľke - to v noci ani neprebaľujete? Moja má v každej plienke nakakané a keby som ju v tom nechala celú noc, vyštípalo by jej to ritku.

rybca
15. jún 2009

dievcata a zvacsili sa vam prsia ako ste porodili? Lebo mne vobec.

mimi21
15. jún 2009

ahojte vsetci
no s tym dnesnym spanim sme na to trochu lepsie ako jamaat, my sme spali doobeda hodinu a poobede hodinu a pol
neviem ci je to tym teplom alebo co, ale tu je strasne dusno...
co davate teraz malym obliect ked je tak teplo, a este maju prist vacsie horucavy...

rybca mne sa tiez vobec nezvacsili prsia, len trosicku, ale za to sa mi popraskali 😠 😠 😠 , pekne dookola bradaviek, tak teraz vyzeraju ako take slniecka 😀 😀 😀