Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

rybca
4. jan 2010

Ahojte, tak ja som sa zase po case vyspala, napriek nabehnutemu hornemu dasienku, maly prespal az do siestej rano, priatel sa az zacudoval, ked ma rano uvidel vedla seba v posteli...🙂 Hned isiel maleho kontrolovat a on sa len vrtel, uz sa asi zobudzal, lebo o chvilu uz pipal monitor..🙂

mystery7
4. jan 2010

dakujeme. ↲Ja ani neviem, ci som ostatnym priala, ale inspirovala si ma. Aj ja prajem vsetkym stastny, vesely, zdravy a bohaty rok 2010.↲My sme boli na Silvestra u mamy v bj a tam bol brutalny ohnostroj, trval asi 10-15 minut. Prichod noveho roka som stravila s malym pod paplonom. Aj tak sa zobudil a plakal. Ale nejako sme to ustali. Ja som ho isla kojit o 23 a zaspala som pri nom 😀

mystery7
4. jan 2010

zuzka, ja uz neviem co je spanok. Ale dnes sa nieco deje. Doobeda spal 1h30m a teraz spi uz 1h25m tak sa "tesim" co bude v noci

dm1
4. jan 2010

tak my sme boli v noci hore asi 8x uz som to aj prestala pocitat 😖

u dokiho som moc nepochodila vobec nie som mudrejsia. to ze mu nechuti papat zatial vobec neriesil aj ked ani 7kg nemame ze sa to obcas stava ze az ked to bude dlhsie trvat. poslal nas na chirurgiu s tym pruhom a tam to potvrdili ale vraveli ze este netreba operovat ze sa caka do roka. tak si vyber a druha doki ze hned na operaciu tak ja neviem... este musime ist s tym na urologiu ale maroduje doktorka tak musime cakat

rybca
4. jan 2010

dm - s tym pruhom je to tazke, sama som to zazila, tu nerozhodnost a roznorodost v nazoroch, a pri malom to je urcite este horsie, nakoniec bude rozhodnutie, ci operovat alebo nie na vas, rodicoch, strasny tlak

ladywitch26
4. jan 2010

caute zeny, tak ja sa dnes musim pochvalit, nase zlate dieta vcera neplanovane zaspalo uz pred siestou (vacsinou tak o osmej-deviatej chodi) a spala az do siedmej rana. 🙂
a zistila som, ze aj v tejto minidedinke je materske centrum, otvorene kazdu stredu, tak sa tam chystame. plati sa 3€ a je v tom zaratany uz aj caj a susienky pre mamicky 😀 len neviem, ako to budeme stihat, lebo je to od pol jedenastej do dvanastej a stanka vacsinou ide spat o deviatej a potiahne aj do jedenastej a to uz je hladna. ale asi jej zoberiem nejaku piskotu so sebou, aspon na tu hodinku a potom o dvanastej jej dam doma uz obed. a mame to len dve minuty cesty peso, tak sa normalne tesim. lebo stanusa je strasne spolocenska, len co v telke vidi deti, tak ani nedycha pomaly a kuka s otvorenymi ustami. a zo susedovho syna je hotova. on pred nou uteka po dome a ona ho nahana v choditku a rehoce sa pri tom. 😀

dm1
4. jan 2010

rybca sak som zvedava ako dopadneme. Len ma stve ze stale nechce moc papat a aky to bol papkac! sak vychudneme na 6kg 😖

lady aj nas ma strasne rad ine deti vzdy sa vytesuje. my sa tiez s kamoskou chystame do centra ale asi az tak na jar ked bude vacsi

rybca
4. jan 2010

lady - tak ja na materske centrum mozem este zabudnut, holandstina nula bodov a anglina strasna, ale chceme zacat chodit plavat, len cakame, kedy malemu prestanu sople, moje plavky su uz na ceste z anglicka a drahemu kupime nejake aj tu, to bude jednoduche..🙂

ladywitch26
4. jan 2010

rybca, vsak tam pojde hlavne o maleho, a on sa dohovori s ostatnymi 😉

dm, a matko tak slabo pribera, alebo schudol, ked ma len 7kg?

danda25
4. jan 2010

dm aj my mame slabinivy pruh asi od 3 tyzdnov, nie je to nic prijemne, doteraz sa dalo, ale za posledny mesiac sa to nejak zhorsilo

ludmilabb
4. jan 2010

uz som natocila Sofiu ako "obtazuje" Blaziku tak to nahravam akurat na FB 😀
inak vydrzi byt hore aj 4 hodiny, sice niekedy aj musi napr. poobede ked vstane o tretej tak ju uz ukladam len na noc

dm1
4. jan 2010

lady tak slabo pribera ved on mal v 7m len 6580g! a pritom papal vsetko krasne takze to ma asi po mne a mnazelovi. teraz neviem kolko ma ale urcite 7 nema nevazil nas ze az za tyzden mame prist normalne na poradnu

danda a co vam povedali k tomu? budu ho operovat alebo ako? nam sa to tiez zhorsilo az teraz cez sviatky. Dnes mu robili aj sono semenikov a chirurg povedal ze to musi vidiet este ten urolog tak cakame. inak aj mm to mal ale neskor toho operovali az ked mal 10 rokov

rybca
4. jan 2010

lady ja viem, ale ked si neviem ani pravidla centra precitat a vysvetlovanie by bolo zbytocne...🙂

dm1
4. jan 2010

mna priserne boli hlava lebo som moc nenaspala a este drobec je cely den nevrly ani nachvilu nemozem spustit z neho oci stale sa nosime ☹ . mm ho zobral teraz nachvilu von tak mam aspon chvilu ticho

ladywitch26
4. jan 2010

ludka, ze vydrzi aj 4hodky...no to stanka si pospi cez noc, od pol siedmej vacsinou uz hore, ale o deviatej zasa spi, az do jedenastej. a potom niekedy este hodku o druhej, ale niekedy nie a vydrzi aj do pol deviatej. cize ak vstane o jedenastej a potom uz nespi a zalomi o pol deviatej, tak to je 9 a pol hodiny, co vydrzi byt aktivna. a nas ide porazit, lebo energie ma za dvoch. 😀

ladywitch26
4. jan 2010

dm, to je typicke pre chlapcov, oni su nachylni na ten pruh. ale musi to byt strasne tazke rozhodnutie. take male babo v nemocnici. muzov synovec bol operovany na pazerak v 5.tyzdni po porode a to mu tie hadicky trcali zovsadial, chudatko. ono je asi lepsie, ked sa pocka co najdlhsie, ale zasa mozno kvoli tomu ti nepribera.

ladywitch26
4. jan 2010

rybca a ty tam nikoho nepoznas? nie su tam nejaki slovaci alebo cesi v okoli?

danda25
4. jan 2010

najprv ze mame cakat aspon kym nebude mat 6 mesiacov, dovtedy s tym boli problemy len pokial mal koliky, potom bol klud, ale pred mesiacom sme skoro utekali na pohotovost lebo sme to nemohli zatlacit. a ked sme to hovorili doky tak povedala ze aby sme pockali na operaciu aspon do jary. no neviem ako bude

rybca
4. jan 2010

lady - o cechoch neviem a jedna slovenka je na par mesiacov vo vedlajsom meste, ale momentalne je na SK, inac sme tu sami

ludmilabb
4. jan 2010

joj baby tak ma to mrzi ze musite riesit tieto zdravotne problemy ☹ u deticiek

ladywitch26
4. jan 2010

rybca, vsak kasli na to,ze nevies rec, neboj nevyzenu ta odtial. doma sa rec nikdy nenaucis. ja som sa naucila anglictinu medzi ludmi. mala som super domacu, co ma kazdy den vytiahla vonku. nic som jej nerozumela prve tyzdne, ale potom to slo same. neviem sice rozpravat plynule, lebo to je tazsie, ale rozumiem 95% tomu,co hovoria. a tych zvysnych 5% si domyslim 😉 najhorsie je zostat zavreta doma. po case ti to zacne liezt na nervy a budes riesit dilemu s drahym, ze chce ist radsej na sr, lebo ti tam bude na nevydrzanie. vsak v najhorsom pripade sa zastav v tom centre a popros niekoho, ci by ti nenapisal tie pravidla v anglictine, ze si to doma prelozis.

ladywitch26
4. jan 2010

inak ak ste si vsimli, tak sme presvihli uz jubilejny 20 000. prispevok 😀 😎

sssimi
4. jan 2010

Ludka to video je super na FB 😀 ... Inak nechápem prečo tie deti, tak idú po očiach... Moja malá dočakuje oči ako ľúďom, tak psom a plyšovým hračkám. To je prvé na čo útočí...

rybca
4. jan 2010

lady - no cak doma nechcem ostat, uz vieme kde su kurzy holandstiny pre cudzincov, tak uz len kuknut kedy su tie kurzy, aby sme to mohli sklbit z priatelovou pracou, doma by ma slak trafil a musim sa ucit rec, lebo to tak vyzera, ze tu ostaneme dlho, ze aj do prace by som tu mala ist a ak nechcem ist upratovat, alebo umyvat riad, tak sa musim naucit rec.

zuzkaprofant
4. jan 2010

uz som dozehlila a maly mi spinka #

ma otazku tie co mate chlapcov nieco robite s pipikom neviem ako sa to spravne vola ale mama mi kazala maleho ked ho kupem tak pipik vytahovat aby mu nezarastol aby potom nemudel ist na obriezku

mi mame teaz ist na kontrolu kvoli vajickam ci co doky minule vravela som nepochopila preco snad je vsetko oki lebo nieco sa jej nezdalo

ladywitch26
4. jan 2010

idem ja zbehnut do obchodu, mame v akcii pampersky dvojbalenie za 9€ a akurat mi aj dnes dosli kupony z pampers klubu, tak mam zlavu 4€. len neviem, nejako pozadu mi chodia, lebo na 6 mesiacov mi poslali vzorku plienky velkost 3 a teraz za 4-6mesiacov, a vzorku active, ale tiez velkost 3, co je do 9kg. no a ja uz rozmyslam, ze namiesto 4ky zacnem 4 plus kupovat, lebo stanka ma nejake vacsie brusko 😀
ozi

rybca, ozi, vsak mrkni na www.pampers.com, ci aj v holandsku nemaju ten pampers village klub. sa zaregistruj, zadaj svoju adresu a budu ti posielat vzorky a kupony na zlavu na plienky. ja uz som dostala dokopy hadam aj na nejakych 30€

ladywitch26
4. jan 2010

http://www.pampers.nl/nl_NL/home

rybca, ak ti to ma kto prelozit, tak sa zaregistruj, alebo mrkni cesku stranku a podla nej si to preloz do holandstiny

rybca
4. jan 2010

lady - ale my pouzivame huggies...🙂 tie sa nam najlepsie osvedcili..🙂

rybca
4. jan 2010

aj oni maju klub, len som sa este nezaregistrovala..🙂

zuzkaprofant
4. jan 2010

lady 9 eu dvojbalenie ja tak kupujem jedno balenie 😀