Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

galanta
19. feb 2010

moni,no dnes zabehnem po tie kvapky.... 🙂 noa naozaj som zvedavanatie miery. 😎

ludka...ved prave preto som to tak napisala.ono sa vela navravi,ale aj tak si to akzda prezijeme po svojom.no a este by som dodala,ze veticka...nech je to cokolvek hlavne nech je zdrave,fakt nie je fraza. 🙂

kats
19. feb 2010

gal tato veticka fakt nie je fraza 😀 ale clovka potesi ked je to to chceli ak nie tak sa aj tak tesi ako blazon 😀

neviem my sme espumisan tiez dlho brali a este aj obcas teraz na prdiky ked necheli ist von, ale matusovi to kakanie skor zastavi 😅 prdi potom ako das, ale kako nikde dlho v dohlade ...

moni cas leti a najma tebe ked vidim ze uz tam mas tu 37 😵 😉 vy uz mozte byt 4ria cobidup 🙂

krasne miery deticiek hadzete, mam pocit ze teraz to druhe babo ma kazda o tyzden ci viac vacsie 😅

moni1412
19. feb 2010

kats asi to zabera na kazde dietatko inak. 😅 ked sme Deniskovi dali do mliecka, zachvilu bol taky pokakany ze sme museli vsetko vymenit - body, postolky, plienky, proste kompletka 😀
gal ved skuste a uvidite 😉

kats ani nehovor. poslovia uz zacinaju byt riadni, dnes v noci som myslela ze uz ideme na to. potom sa mala ukludnila 😀 ale uz by som aj brala, no este by som rada nech sa prelieci ten streptokok a vsetko, potommozme ist na to 😀

facovka
19. feb 2010

no,nam napr.espumi,akokeby nic,ale tak my sme mali echt koliky,do 5mes ☹ este teraz mavame problemy s bruskom,ale niekomu super zabera 😉

strasska
19. feb 2010

Facovka, ty si naozaj agilna tabulkarka 😀
Tak ja by som jedla rozky so syrokremom hocikedy, skoda, ze u nas cukrova voda 🙄
Inak s tym pohlavim, my budeme mat nadej az do porodu... ale vzdy ked Misko ochorie, tak si vravim, toto ta trpai, ze ci to bude baba? Hlavne nech je zdrave. Odkedy mam Miska, tak som si uvedomila, ze taky strach ako mam o neho som nikdy nezazila 😖
Drzte sa!

mirica23
19. feb 2010

Ahojte,
my už tiež plánujeme súrodenca pre naše májovča, ale neviem sa dopátrať ako je to s prachmi na materskej. Tak sa vás chcem opýtať či neviete náhodou. Budem dostávať materskú tak ako pri prvom?, a platíte si niektorá dobrovoľne do soc.poist. aby ste získali max. materskú? Ja som už bola aj v poisťovni, aj som sa pýtala kamošiek,ale každý mi odpovedal inak,tak som už z toho jeleň.

facovka
19. feb 2010

miri, v 34,resp.32tt zase nabehnes na matersku....oznamis zamestn.ze si zase tehu a poslu vymer na socialku,z toho ti vyrataju MD 😉 tak to bolo u mna, ale je tu aj tema niekde o tom 🙂 ze materska-rodicovska-opat materska 🙂

strasska
19. feb 2010

Ahoj mirica, tak ja mam taketo info.
Dostavat matersku budem, kedze som dostaval aj pri prvom. Vyska materskej zavisi od tvoho min. zamestnavatela, ktory ti do podkladov pre MD vypise predpokladany zarobok a z toho ti vypocitaju materske.

DPN som si nestihla zacat platit, lebo som zistila, ze uz som tehotna. Vraj to chcu zrusit, ale kedze sa zvolebnieva, tak to podla mna to tak skoro nebude, a na Tvojom mieste by som si zacala platit.
Drzim palce.

strasska
19. feb 2010

Teda za predpokladu, ze Tvoja povodna pracovna zmluva trva 🙂

galanta
19. feb 2010

mirica..asi nie je co dodat,kedze vsetko uz bolo povedane.akurat tolko,ze matersku budes dostavat,lebo poberanie rodicovskeho prispevku sa pocita,akoby si bola nemocensky poistena,co znamena,ze mas urcite zaplatenych viac ako 270 dni a preto mas narok na matersku.a pokial sa nemylim,ak ti zamestnavatel vypise matersku nizsiu ako zvyseny rodicovsky prspevok,tak este ti stat bude doplacat do tejto sumy tj.do 256 eur. 😵

loss
19. feb 2010

tak skusku som urobila za 2 🙂

ninka123
19. feb 2010

Loss gratulka... Inak u nas kolikuje Leuska, teda Marek len zo zaciatku a teraz uz mesiac Lea... 😒 Fac-Lenka a co ste davali? Lebo Lucke koliky skoncili v 11tyzdni a Leuska stale... Ja som davala Infacol, ale skusim Espumi... aj probiotika davam... ale uz takmer nekojim, doki povedal, ze to moze zle znasat prechod z MM na UM... buduci tyzden mame poradnu a ockovanie, tak som zvedava co povie...
Pekny vecer vsetkym 😵

facovka
20. feb 2010

ninka davali sme to co ty,ale nam nic nezaberalo,my sme kolikovali asi do mes.este aj teraz niekedy ma problemy s bruskom ☹

galanta
20. feb 2010

no loss....super dve detia za dva....to fakt cumim.. 😵 😕

noa amoni s tymi poslickami..on uz ta to fakt moze chytit hoci kedy....vsak uz maximalne 3 tyzdne a lenka je na svete.... 😉

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni1412
20. feb 2010

mirica ako pisu baby.... matersku by si mala dostavat.... a mne teraz dokonca dali znova potvrdit prijem, pravdepodobny, ze sa mohol zvysit, predsa nepojdem s tym istym platom na MD ako pred dvomi rokmi, tak mi zvysili a teda dufam ze mi pride zo socky ze uznavaju 😀

loss ty stihas este aj skusky????? parada, gratulujem a este ja taka dora znamocka 😉

gal ty moc nehovor, zachvilu ides aj ty 😉

facovka
20. feb 2010

loss teda klobuk dole 😵 ,ja sa nestiham ani najest... 😒
hlasim,ze fifo od rana 38,4 😔 neviem co to je zase,v decembri skoncil v nemocke tak ani nie dva mes.bol zdravy, ja uz som zufala co toto je ☹ oli sa drzi zatial..myslite na nas..cmuk
moni,kraaaaasne ti to pribuda, katka.1 takisto mate to za par 😉

moni1412
20. feb 2010

Lenka 😒 teeeeeda..... myslime na vas 😒

facovka
20. feb 2010

a som tak myslela,v utorok ho ockovali osypky,mumps,rubeol,ovcie kiahne...myslte ze aj 4dni po moze mat priznaky?? ☹

loss
20. feb 2010

ju babulky dakujem
moni uz mozes rodit 🙂
ninka snad tiie koliky prejdu rychlo myslim na vas
my sa stale kojime ale mala by najradsej vysela na cicke cely den ked chcem aby sa dobre najedla odsavam a dam z flase v noci je to fajn papame len 2x a spinkame dalej 😵

galanta
21. feb 2010

fac.....no co dodat???? a styri dno po ockovani?no skor si bohuzial mylsim,ze to ockovanie trocha viac oslabilo imunitu a nieco ste stihli domov priniest z vonku.... 😔 no snad to rychlo prejde...no my sme mali vcera manzelovu oslavu narodenin a svagrovci k nam dosli s trojrocnou malou aj s horuckou s konstatovanim,ze vraj sme aj vcera boli spolu a ze ked to amme dostat tak toa j tak dostaneme.no poviem vam,ze sa na seba hnevam,ze som ich nedokazala vysikovat domov.nabuduca uz nemozem byt taktato tolerantna.ved uz ide aj o mna. 😠 rodit v horuckach sa mi faaakt nechce.joj henvam s asama na seba. 😝

moni1412
21. feb 2010

Leni dufam ze je to len ta reakcia, mozno prisla trosku neskor. ja si uz nepamätam ake sme mavali my, bolo to uz davno.... ale mali sme skoro po kazdom vysokre teploty, okrem posledneho 😒 drzte sa 😒

gal tak to si ich mala veru pekne vyprevadit hned ako prisli. to co je za napad - ist na navstevu s chorym dietatom do rodiny kde maju dieta a tehulku v 3. trimestri??????? 😕 sorry, ale niektori ludia fakt nemaju sudnost a tolerancia im asi vela nehovori 😖

moni1412
21. feb 2010

loss 2x za no papat? na mesacne babo krasne 😵

loss
21. feb 2010

mon ona cez den je dost vyrusovana Nellynkou tak v noci chudatko dospava a spinka do tej 9hod rano

galanta
21. feb 2010

loss....ja si tiez fandim,ze tentokrat bude moje babo idealne hajat.... 😉 a ked nie,zas tak velka zmena to nebude,hoci musim sa priznat,ze uz sme si zvykli na tieto super noci,ked s abudeme len tak 2-3x.

no moni,vzdy si slubujem,ze uz budem ta,,svina" a odpoklonkujem ich domov,len toa kosi stale nedokazem.ael asi je najvyssi cas sa to naucit.no a to este cakam,co bude ked pridem domov z porodky...normalne mam sto chuti k nim nabehnut,ekd bude sarlotka v rovnakom stave ako vcera jej sesternicka,nech vedia ako je to super,ale akosi nemam to srdce to urobit koli tym detom.... 😝

ludka_r
21. feb 2010

Moni, veru to riadne rýchlo letí... Povedala som si, že toto tehotenstvo si chcem poriadne vychutnať, ale akosi sa mi to nedarí.. 😒 Asi by som si to mala užiť ešte tretí krát.. Fakt ma baví byť tehotnou, len škoda, že to trvá tak krátko.. 😀
Loss, gratulujem, to je super.. Som ja zvedavá, ako budem tú školu stíhať, keď budem mať 2 deti... A dúfam, že si porobím všetky, keďže mám termín počas skúškového...

facovka
21. feb 2010

no babule, tak som tu citalka na mk temu kde su reakcie po ockovani Tetra priorixom,tak na 5.-10den sa zvyknu az ukazat, tak asi je to ono, bo vystraja a salie sa a horuckuje...fifo ked je chory,tak len lezi a pofnukava, aj v noci pekne spinkal a rano 38,4, tak ja uz neviem, tak ci tak, do zajtra pockam,volam dr. a uvidime, a to je jedna s tych lahsich reakcii,ani som nemala citat co vsetko deticky po tom ockovani mavaju 😔 ☹ ☹ raz sledujem kazdy fifov pohyb,kua

strasska
21. feb 2010

Ahojte,
facovka akurat som ti sla odpisat, ze aj my sme mali oneskorenu reakciu a nam sa k tomu pridruzili aj problemy s dychanim. ale dalo sa zvladnut, hoci som pochybovala, ci to je fakt reakcia na ocko ... ale nedopatrenim sme sa dostali do kontaktu s MESACNYM babom a nastastie nic. Potom som mala take vycitky, ze som skoro kazdy den volala, ci su ok.
Esteze je svagrinka taka pohodacka, to ja by som inak zurila 😠
Ale aspon som si potvrdila, ze je to reakcia na ocko.
Peknu nedelu zelam. 😉

loss
21. feb 2010

ludka je to o hodne narocnejsie kedze Nelly je umrnkana zatoze ziarli,Mia je na rukach zatoze sa boji ked lezi aby ju Nelly nebila a ja aj varim,riadim a musim sa aj ucit ale keby som odlozila tak sa obavam ze sa do toho nedostanem 😔 radsej vydrzim
neboj aj ty zvladnes 🙂

loss
21. feb 2010

fac bozinko dufam ze sa coskoro vyliecite je to hrozne myslime na vas