Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

mirka20
18. jún 2010

my este mame na noc plienku, ale uz 4-5 dni ju ma rano suchu a cika az tiez tak po pol hodine-hodine. aj rebeka mavala v noci pri sebe pit, ale som to zrusila, kedze potom mala rano tak mokru plienku, ze az a vypity cely poharik este predtym ako zaspala. a teraz vypije na vecer v posteli mlieko a spinka bez pitia az do rana. inak aj ona ma obcas zle sny a pride za nami, aby som s nou isla spat. alebo sa zobudim na to, ze place, tak idem za nou a spim s nou (nastastie ma velku postel, tak sa aj vyspim 🙂 )
nas matusko dobieha cez den noc, takze sem tam papa aj kazdu hodinku.a aj vecer by bol na prsniku kazdu chvilu, ale to je asi aj tym, ze uz tam nemam skoro nic mlieka, kedze cez den tolko papa.

galanta
18. jún 2010

fac...no hovorim,ze este sa jej asi nezastavuje tvorba mocu v noci tak ako by malo,lebo cez noc ked citka,tak nacika ako valach.fakt plny nocnik.ale neva.vsak am cas.hlavne,ze sme bez plienok,no nie?alecez dan ma zas super vydrz,

loss
18. jún 2010

ahojte
no my v noci plienku mame a rano je zacikana az az no cez den uz nemame nehodu vobec co ma tesi nedavam jej plienku ani ked cestujeme 🙂
inak dnes som skusku urobila uz len buducu sobotu posledna 😵 Miuska dnes bola extremne zla revala ako o zivot 😵

ludka_r
19. jún 2010

Ahojte, tak sme doma, aj s malým Riškom. 😀
Narodil sa 14. 06. 2010 - 3520/49.
Pôrod bol veľmi podobný tomu predchádzajúcemu. Tiež mi predčasne odtiekla voda, akurát že som tentoraz porodila skôr o 11 hodín. Ale tlačenie bolo ťažšie, i keď tentoraz bez nástrihu.
Tak som rada, že sme doma.
Malý poslúcha, papá tak 10-15 minút a potom 2 hodiny spí. Len kľúčnu kosť ma zlomenú a bradavky musíme liehom potierať. Inak všetko OK.
Vilko zatiaľ v pohode, ale uvidíme dokedy.

Foto:

galanta
19. jún 2010

ludka_r...gratulujemeee.................. 😵 😵 😵 malinky je naadherny....este prajem rychle uzdravenie nielen tebe ale aj drobcekovi.chudatko..... ☹ asi je to poriadny chlap,ked mal takyto problem....ale urcite sa coskoro zotavi tak ako ta. 😉 noa le musi byt poriadna gulicka,ked bol taky malinky a vazil tak pekne.a v tej ciapocke je roztomily vyzera akomali smolko.a mimochodom.....Richard je krasne meno. 😉

galanta
19. jún 2010

joj....ja pisem ako tatar...ale co uz ked kontrolujem jednym okom malu,co robi s filipkom.... 😒 😎

mirka20
19. jún 2010

@ludka_r
jeeeej, z celeho srdca gratulujeme a prajeme rychle zotavenie, primerane mliecka a hlavne veeeeeeela zdravicka 😵

strasska
19. jún 2010

@ludka_r jeeeeeeeeeej gratulujem.

strasska
19. jún 2010

Tak to uz som asi na rade ja, ze? No mala by som si asi zbalit tasku do porodnice 😅

loss
20. jún 2010

@ludka_r srdečne gratulujeme krasny chlapčúrik je Riško a inak moje baby sú obe 14.-ho narodené 😀

kats
20. jún 2010

@ludka_r velka srdecna gratulacia ku krasnemu riskovi 😵 😵
@strasska uz sa pekne pobal 😉 a cakame coskoro aj od teba spravicku akeho ma misko surodenca 😉
@loss ty si fakt sikulka 🙂 este aj skusky zmaknes 😵

strasska
20. jún 2010

Inak, ako ste sa citili vy pred druhym porodom, lebo ja som asi viac nervoznejsia a aj sa trochu bojim. V julovkach vsetky pisu, ako by to uz chceli mat za sebou a ja by som si to najradsej posunula hadam aj o mesiac 😅

loss
20. jún 2010

@kats dakujem ale uz mam ozaj dost este jedna v sobotu a hadam mam pokoj do jesene 😵

kety80
20. jún 2010

@ludka_r - risko je nadherny velka gratulka nech ste zdravucky a rychlo sa zotav 🙂

facovka
21. jún 2010

jeeeej ludlkaaaaaa, gratulacia velikanska, 😵 😵 super ste to zvladli, zelame vela zdravia, doplnim dodatocne,my sa trapime, fifo grcacky, hnacky, viroza jak vysita, sa trasiem kto dalsi z rodiny, bo uz aj mm tvrdi ze mu je nejako divne 😔

mirka20
21. jún 2010

jeej, fac, to ma mooooc mrzi, ze opat ste chori. ☹ drzim paste, nech to filipkovi coskoro prejde a nikoho ineho to nechyti

mirka20
21. jún 2010

@strasska
ja som to pri druhom chcela uz mat tiez za sebou, lebo som nevladala, aj ked som sa dost bala, lebo uz som vedela, co ma caka 😒 pri rebeke som to chcela odsunut minimalne este o 2 mesiace, lebo som sa citila v pohode a chcela si uzivat co najdlhsie matersku bez babatka.

galanta
21. jún 2010

no a ja som uz chcela aby bol filipko vonku len pre mojus trasnu zvedavosta aj preto,ci sa splni prognoza lekarov a buudeme mat dalsieho hypotrofika.chvalabohu nic sa nepotvrdilo. 😵 .ale po niektorych veceroch u nas doma si obcas poviem,ze to bola pohoda,ked este pred par mesiacmi. 😀 predvcerom mi sarlotka dala tak zabrat,ze az...to bolo rodeo. 😒 😎

ludka_r
23. jún 2010

Ja som sa cítila úplne v pohde pred pôrodom. Nebála som sa, veď ten predošlý nebol až taký zlý.
Až cestou v aute do nemocnice som si uvedomila, že mám trochu strach. Predsa len ten pôrod nebol až taký príjemný. 😀 Ale rozhodne som rada, že je to už za mnou. Ale na druhej strane tie tehotenské brušká sa mi stále páčia. 😉

strasska
23. jún 2010

@ludka_r no som zvedava ako to budem prezivat ja 😅

loss
25. jún 2010

ahojte babulky
tak zajtra na mna silno myslite mam poslednu skusku

mirka20
25. jún 2010

loss, drzim silnoooooooooooooooooo paste 😉

galanta
26. jún 2010

loss...tak ti prajeme nech to vsetko dobre dopadne a nech si trocha mozes oddychnut.konecne..... 😎

galanta
26. jún 2010

no a my mse boli vcera na poradni.vsetko ok,a vazime 5760g a 63cm.takze miri...no my sme take sliziky. 😀 no s vahou ste uz poriadne popredu.... 😎

loss
26. jún 2010

takze skuska urobena do oktobra mam pokoj HURA
gal ste narástli 😀

strasska
27. jún 2010

Ahojte,
@loss pozeram, ze uz prazdnunujes, tak gratulujem.
@galanta pekne miery, aspon nemusis vela vlacit 😅
Tak musime sa pochvalit, ze Misko je uz cez den bez plienok, sem-tam sice nejaka nehoda je, najma ked papame melon, ale inak super. Tak sa tesim, lebo to v podstate trvalo 14dni, tak som na neho hrda. 😉
Spanok s plienkou zatial neriesim, aj tak predpokladam, ze co chvila budeme bez denneho spanku a nocny budeme riesit, ked sa trosku znormalizujeme uz ako 4clenna rodinka. 😉
Stav po poradni: 2 cm otvorena, ze vraj to kazdu chvilu moze prist, tak asi predsa len idem pobalit tu tasku do nemocky 😀

galanta
28. jún 2010

strass......teda za chvilu to mas za sebou.a sme fakt zvedave,co sa podarilo.no podla man to bude dievcatko. 😉 ale najviac som zvedava,ake meno ste vybrali.budeme drzat palce,nech to rychlo mas za sebou a uz ste pekne vsetci pohromade doma.

galanta
28. jún 2010

strass...a s tou vahou som ja s filipkom spokojna.naozaj nemusim nosit taku vahu a hladny maly urcite nieje,kedze sa napapa tak ze sa mu ani dychat neda a potom sa tak pos...e,ze ho musime kompletne prezlict. 😀 😎 proste moje dieta rycvhlejsie nebude priberat.ale vsak naco,zareziky ma a je vrtky,tak sa tesime.pri sarlotke mi z tej jej vahy sibalo,ale t bola ina kapitola,takze teraz pohoda. 😎

mirka20
28. jún 2010

noo, gal, tak to sme fakt popredu. ale aj rebeka bola taka, ze na zaciatku riaaaaadne vela priberala a potom sa to dost spomalilo a teraz je ako spajdla.
loss, gratulujem a prajem prijemne "prazdninovanie" 🙂
strass, to este nemas zbalene?sup sup, ja som uz v 39.tt rodila 😉 ale zas, ked bude chciet drobcek vydrzat do terminu, tak to mas este kusok casu 😅 a gratulujeme miskovi k uspechu 😉
my bojujeme od vcera so soplikami. nastastie ich ma zatial len rebeka a ta vie uz pekne fukat.snad to matusko nechyti ☹

strasska
28. jún 2010

@galanta
@mirka20
Ked ja sa tomu asi riadne branim, pobalit to, lebo to by som si musela pripustit, ze uz je to za dverami a ja to v mysli stale odsuvam. 😅
Ale zvedava som inak tiez riadne, ze co to bude. Uz minule som sa normalne chcela spytat porodnicky, co tam vidi, ale potom som si povedala, tak ty nie si normalna, tolko si vydrzala a dva tyzdne pred TP to vzdas? Tak som vydrzala 😉
Zajtra idem na UZV, tak uvidime, aky bude stav...a tak som rozmyslala, ze by to mohlo na mna prist vo stvrtok abo piatok, lebo pondelok je volno a tak by maly mohol byt tri dni s MM.