Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

galanta
26. okt 2010

@strasska jooooj strass...viem si predstavit.clovek ich vtedy chce zozrat.....moja sa zas minule strhla,vrieskala a liezla na moju postel ako pavuk a lahla si na mna objimajuc ma rukami nohami a ja kojac filipka som nevedala co skor.aelbo sa zobudi,krici a ukazuje smerom na nieco pred sebou,co tam nieje a place a oci stale drzi rovnakym smerom kym sa nepreberie.ale chvalabohu je to len raz za cas.ale to ma po mne.ja som v rodine ta,co krici zo sna a rozprava a otvara na piatom psochodi okno do koran a stavia sa nan.no to som robila ako dacko.od vtedy mame na mojej detskej izbe na okne retiazku ako na dverach.lebo mamina skoro infarkt dostala,ked ma videla ako stojim na parapete a vykrikujem na moj brata...pod domov.od vtedy mamina kao pocula,ze v noci otvaram okno,uz aj kricala,ci som ,,pri zmysloch",alebo spim. 😅 😕

strasska
26. okt 2010

@galanta uf...tak to je iny adrenalin

galanta
29. okt 2010

sme po poradni.....73cm a 7610g. 😵 a silou mocou sa snazime dat na styri. 😎

strasska
30. okt 2010

@galanta filipko musi byt krasny slizik! gratulujem, bude z neho take sidlo, ze? 🙂

loss
30. okt 2010

ahojte
dlho som tu nebola ,pozeram ze rastiete 🙂
my sme choré teda Nelly tak čakám že aj Miuška to dostane
inak doma všetko po starom fičím v škole prvú časť babalárky musim odovzdať za 3týždne takze ponocujem nooo je to sranda 😠

galanta
30. okt 2010

@strasska no je naozaj taky slizik.vsetky nohavice su mu v pase siroke.ale keby si videla ako sa laaaduje prikrmami a ake ma llica,tak si myslis,ze musi vazit aspon 10 kil.ale ked on asi nepriberie viacej,lebo pred tym kedf menej papal aj menej kakal a teraz?nuz ako sme zacali s prikrmami,tak kaka 3x za den. 😀
inak na tej poradni ked sme boli ,tak nas sarlotka cakala pred dverami s babinou a ked filipko zacal plakat,tak sarlotka sa rozbiehala a varazala dvere.... 😀 moooja boal cela hotova z toho,co to tam len bracekovui stvaraju..... 😀 😎
@loss teda....mas to perne...ale aby si nebola sama,my sme aj nadalej kolegialni a nespime cele noci. 😝 aspon ze rozmyslat pri tom nemusime.lebo to by boleloooooooooooooooooo 😀 no a ukazkovo sme zacali kakat a cikat do nocnicka.proste ho posadima on pusti.... 😵 😵 😵 sand bude taky sikulak ako sarlotka.

strasska
31. okt 2010

@galanta tu tvoju metodu kakania a cikania do nocnika mi musis prezradit. Misko ma na noc este stale plienku 😖 A dnes v noci mu z nicoho nic zacali teplotky, tak som zvedava, co sa z toho vykluje 😨

strasska
31. okt 2010

@loss tfuj, tfuj bakalarka 😖 no ale ty si sikulka, zvladnes to 😉

galanta
31. okt 2010

@strasska ☹ tak vy teplotujete?????no teda,nech ste co najskor zdravi..... 😉 a co sa metody tyka....ziadna veda.ked sa zadari pustit do nocnicka,tesime sa jasame vsetci ako ,,blazni"a nie za dlho dietatko ak posadis,pusti.automaticky.nikdy ho vsak tam nedrzim nasilu ani viac ako minutu.toť vsetko. 😉 joj a este daco.na nocnik ho pokladam hned ako sa zobudi,ako dopapa ked prideme z vonku.ak sa zobudi a chce jest,najprv nakrmim,potom vecko.zatial to funguje.u sarltoky zabralo,u filipka budem komentovat vysledky az po ukonceni nacviku. 😉

helenkasabinka
31. okt 2010

ahojte kocky aj ja som do vasej temy majovcatka 2008 kedysi pisala ...my tiez cakame teraz druhe babatko v juni,tak verime,ze vsetko bude v najlepsom poriadku....

Vam dvoj maminam gratulujem a uprimne Vas obdivujem,ze to vsetko tak skvelo zvladate......ja uz teraz mam niekedy obavy ako dve deticky zvladnem ....snad dobre 😉

tehulkam gratulujem a zelam vela stastia do uspesneho konca 😉 😉 😉

galanta
31. okt 2010

@helenkasabinka tak ta medzinami vitame a tiez verime,ze to vsetko dobre dopadne.no a niekedy je to naozaj fuska,ale vsetko sa da zvladnut. 😉

helenkasabinka
31. okt 2010

@galanta dakujem pekne,ja Vas o to viac obdivujem,ze ste tak hned po sebe mali babatenka 😵 😵

loss
31. okt 2010

no kočky niekedy mám obavy že nie 😔 ale snažím sa
vítam aj ja helenkasabinku a želám všetko dobré nech to do júnu ubehne 🙂

helenkasabinka
31. okt 2010

@loss dakujem pekne 😵 😵 😵

mirka20
5. nov 2010

@helenkasabinka vitaj. prajem bezproblemove a prijemne tehulkovanie 😵
@galanta to uz nocnikujete? fuu, ja si to nejak neviem predstavit. ale nas matusko ma tendenciu vzdy ked ho rozbalim sa vycikat, tak to obcas aj ja zvazujem, ze ho hned dam na nocnik 😅

galanta
5. nov 2010

@mirka20 oooo to je uzasne...jednoznacne to vyuzi....neolutujes......nas tak kaka a j cika a kakanie je pre neho ooomnoho jednoduchsie,lebo tlacit do plienky chce dvojnasobnu snahu. 😉 a potom ho ako odnmenu nechaj nachvilu s holou ritkou.uvidis,ako sa mu to bude pacit. 😉

helenkasabinka
5. nov 2010

@mirka20 dakujem pekne 😵

mirka20
9. nov 2010

@galanta nocnik vyskusany. vcera vecer aj dnes rano sa vycikal aj do neho. dnes na obed sa nevycikal, lebo som ho tam nechala kratko(som si myslela, ze uz nic nespravi, lebo mal mokru plienku) a ked bol dole z nocnika sup a bol pocikany 😅

strasska
9. nov 2010

@mirka20 wow ake uspechy...drzim palce 😉

mirka20
9. nov 2010

tak hlasim dnes prve uspesne kakanie do nocnika. vecer pred kupelom som ho dala na nocnik a trosku cvrkol, ale aj kakal, tak sme sa tesili 😵

galanta
12. nov 2010

@mirka20 joj tak to je faaaakt uzasne......to bolo radosti...viem si predstavit..len tak dalej......... 😎 😎 😎

strasska
14. nov 2010

@mirka20
@galanta
tesim sa z usepsnych pokusov a este otazka: Drobci Vam uz sedia, lebo mne Misko nechcel sediet do 9 mesiacov vobec a sam si sadol az na 11 😨

mirka20
14. nov 2010

@strasska mne matusko sedi, ale len s pomocou, este nema stabilne sedenie. ale na nocniku ho drzim

galanta
14. nov 2010

@strasska no mne Filipko sice sedi,ale naozaj sa hocikedy este svihne nabok. 😝 ale ja ho drzim,lebo sa bojim,ze sebou sekne. 😀 potvora mala,zacina to dokonca aj zneuzivat,lebo rano sa nam nechce vstavat a tak nas budi tlacenim do plienky a to vie,ze mi to neda a posadim ho na nocnik. 😀 takze kazde rano o siestej uz sedime a tlacime do nocnika.no a a sarlotka bola na nocniku skor,lebo skor sme zacali s prikrmami a aj stolica je potom ina a hlavne zacala sediet ked mala pat a pol meiaca a to hned taak nadherne,ze sedela bez opory,sama aj rukami si vsetko podavala a otacala sa.ked to porovnam,tak filipko ani teraz tak super nesedi ako sarlotka ked mala pat mesiacov.ona uz aj tyzden v takom veku ako je filipko stvornozkovala.filip sa este len teraz zacal plazit.uz to sice skusal skor,ale prisiel na to,ze ,,valat sudy"je ooooomnoho jednoduchsie..ale zato tento tyzden robi velke pokroky,zacal davat papa urobi bambam aj indiana robi,ked mu buchkam po pusinke a co ma naajviac potesilo,tak tapi tapi. 😵 😵 😵 nuz,nenadarmo sa hovori,ze kazde dieta je uuuplne odlisne.

duracelko
14. nov 2010

žienky ako ste vyriešili dve autosedačky v aute plus vaše sedenie v aute?? my máme po Bianke autosedačku CAM taku obyčajnú ale chceme kupiť asi isofixovú, lebo ta CAM sa neda dobre pripevniť a lieta na sedadle. .pre bianku máme Rômer tá je OK... díky 🙂 🙂

strasska
14. nov 2010

@duracelko My mame oficialne iba 4 miestne auto, fabiu kombi. Takze ja sedim vpredu, Julka zatial vo vajicku spolu s Miskom v evolve vzadu. A Julke sa chystame kupit Romerku tiez 😉 Sice mi to vadi, lebo na Julku nevidim, ale nic sa neda robit ☹

duracelko
15. nov 2010

@strasska dakujem. ja by som chcela iste do stredu na zadne sedadlo, aby som mala deti pod dozorom 🙂 🙂 ideme v sobotu vyskušat druhu vajicko romerku tak uvidime. máme doma vajicko cam a ked sme skušali tak som si pohodlne sadla do stredu ja som malá mám iba 51 kilo aj teraz ked som tehotná 🙂 my máme nissan quaškaja

mirka20
15. nov 2010

@duracelko my sme kvoli 2 autosedackam kupovali vacsie auto - seat altea xl, lebo tiez sme mali skodu fabiu, ale tam som sa k 2 autosedackam nezmestila. teraz ich mame tak, ze rebeka je vo velkej autosedacke za mnou a matusko vo vajicku za manzelom-vodicom, takze na matuska trochu vidim. a ked je zle, tak sa vsupnem medzi nich aj pocas jazdy. ked ideme v aute piati, tak dam matuska do stredu a ja si sadnem vedla neho. my zaciname riesit uz velku sedacku pre matuska, lebo kamoske, od ktorej mame pozicane vajicko sa v decembri narodi dietatko, tak jej ju budeme musiet vratit. a rebekinu potrebujeme zreklamovat, lebo sa zacal parat potah. tak zatial kym bude v reklamacii, tak bude sediet v matuskovej.
@galanta aj matusko je co sa tyka pohybu menej zrucny ako rebeka, ale zato ma o 2 kila viac a aj viac rozprava, ako rebeka v jeho veku (teraz to na nej nie je znat 😀 )

galanta
15. nov 2010

@duracelko no my mame octaviu combi a samozrejme dve sedacky vzadu.no ale ja som od zaciatku sedavala v predu.ani neviem preco.pri sarlotke som bola vzadu.vela cestujeme a da sa to.no ja som sa este doteraz ,,narvala"dozadu,kym sme tam mali vajicko,ale teraz sme sarlotke uz kupili vacsiu autosedacku a asi sa tam uz nezmestim.ale ako hovorim,ja som sedfavala v predu.nuz 95 kil je predsa viac ako 51. 😀
@mirka20 no nas stale len pisti,o reci nemoze byt ani rec. 😀 sarlotak uz davala pekne slabiky,zato teraz? 😖 nic moc.sice rozprava takmer vsetko,ale rozumieme jej vacsinou len my.zato usta nezavrie. 😀 no moja mama stale hovori,,ze to koli tomu,ze je taka pohybliva. 😵

strasska
15. nov 2010

@mirka20 ej ale si ma potesila, ze si sa ani ty vo fabii nezmestila medzi sedacky, uz som zacala mat depky 😉 ale tak ja by som sa medzie ne nevosla asi ani vo vasom seate ☹
@galanta vidim ze sme podobna vahova kategoria 😉 ja tomu vravim, ze 80+. Mne este po porode ostalo skoro 10kg a nejak ta vaha neklesa, ale co sa cudujem, ked furt zerem sladke 😠