Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

strasska
15. nov 2010

@duracelko idealne by bolo keby som mohla sediet vzadu, medzi sedackami...co nehrozi. Tak som chcela, ze Julka vpredu a ja s Miskom vzadu, ale neda sa nam vypnut airbag...tak sedim vpredu a furt sa otacam.
chcela som preto nieco take...
http://www.bambini.sk/sk/store/product/3161/54/...
ale za taku cenu nehorzi 😠

galanta
15. nov 2010

@strasska priklanam sa s radostou do kategorie 80+ 😀 😀 😀 no tebe zostalo este 10 kil a mne uzlen kilo chyba do porodnej vahy.no a s tym sladkym daj pokoj.ja si myslim,ze to preto mi tak chuti, aby moje mliecko bolo sladsie pre filipka. 😎 ale uz ma ta moja vaha zacina poooriadne stvat.obzvlast,ked moja vaha viacej vadi mojmu okoliu ako mne.ja neviem,co je to za narodny sport sledovat kazdu pneumatiku na vyse. 😒

galanta
15. nov 2010

@strasska no tak to zrkadielko je fakt dobra vec,lebo aj moja chrbtica uz dostala poriadne zabrat. 😝 ale teraz uz filipkos edi v smere jazdy,tak ho vidim lepsie.este keby som stale nemusela zhanat sarlotkinu dudu popodlahe,ekd ju straca.na dlhe trate si totiz dudulinku neodpusti.zavislacka 😎

duracelko
15. nov 2010

@mirka20 dakujem. aj manžel rozmysla že kupime vacsie auto, ale ked si to bol premerat u predajcu, vopchali tam dve autosedačky a rozdiel bol 10 cm ... to som povedala ze tak koli tym 10 cm nebudeme menit auto, máme teraz nové.
@galanta ja mám 157 cm a od detstva som bola taká chudučká, pri bianke som mala na začiatku tehu 47 kilo. pri druhom uz 50 kilo. mam taky metabolizmus, ze ja všetko čo zjem vybehám, a to necvičím 🙂 🙂

duracelko
15. nov 2010

musím pochváliť bianku. už 5 den má suchú plienku ráno, neciká do nej ani ráno, dá si ju dole a vyciká sa do nočníka. stačila jedna debatka 🙂 🙂 aký je jej 🙂 🙂 3 ročný bratranec múdry lebo on mal plienku len aby náhodou nepocikal postel ale má ju vždy ráno suchú lebo do nej sa neciká. cez den už nemáme plienočku dávno cez leto sa odúčala ked bolo teplo. kúpili sme posledné balenie plienok tých treningových nohavičkových a už ich asi nevyužije...

galanta
15. nov 2010

@duracelko gratulujeme bianke. 😉
no nasa sarlotka trocha filipkovi zavidi ten aplauz po vycikani sa do nocnicka,tak sa zas vraciame k tomu,ze aj jej tlieskame,ked sa vycika alebo vykaka. 😎

galanta
15. nov 2010

baby,dnes sa sarlotka uuuplnou nahodoou postavila na vahu a zazili sme sok.............14,4kila 😕 😕 😕 a 96cm.no som v soku.naposledy na poradni 10,5,2010 mala presne 12 kil a 88cm.vsak ona pribrala 2,5 kila za pol roka.pred tym jej to trvalo rok.no videla som,ze viacej je.teda ze konecne daco spapa,aj sa mi zdalo ze je tazsia.ale pripisovala som to tomu,ze je filipko lahky a stracam odhad.ale tot som necakala.no ani na to nevyzera ale ked ju zdvihente,mate pocit,akoby ju dakto za nohy tahal. 😀 taka je tazka.
noa filipik ma dnes prvy krat teplotku. ☹ nuz asi zuby robia svoje,lebo aj stolicu mal akusi riedku.dnes kakal 4x.snad sa zobudime a zuby budu vonku. 😉

strasska
16. nov 2010

@galanta jeeeeeeeeeeej tak sa tesime...sikulka 😉 Misko mal v juli 95cm a 16,4kg. Ale teraz sa mi zda, ze dost podrastol, musim ho dnes zmerat 😉

galanta
16. nov 2010

@strasska dakujeme...no paradox je,ze az ked som prestla chorobne sledovat jej vahu a vysku,tak pribrala. 🙂 no ale Miško je teda iny chlap. 😉

duracelko
16. nov 2010

naša bianka je drobček má len necelých 12 kilo 😉 😉 ale vyzerá baculatá, len je maličká... bude mať 2,5 roka ale vyzerá tak na 2 rôčky 🙂 🙂 no každé dieťatko je iné nič si z toho nerobíme 🙂 🙂

galanta
16. nov 2010

@duracelko aj nasa sarlotak je drobcek.kazdy povie aka je drobulinka.u nas je to naopak.vyzera ako kostrnka a vazi. 😎 jasne,ze z toho netreba nic robit.teraz uz ajmne je to sum a fuk.len ked mala dve kila tak to bolo tazke. ☹

ludka_r
19. nov 2010

Ahojte, ako sa máte?
My celkom dobre, aj keď chlapci občas vedia pohnevať. 😀 No ale čo by som bez nich robila. Vilka sme konečne na krátko ostrihali, tak je z neho konečne chalan. A zdá sa mi, že od vtedy sa aj tak viac chalansky správa... Ešte že s Riška mám stále lne bábätko... 😀 Joj, ale keby tak rýchlo nerástol...

galanta
19. nov 2010

no my mame za sebou par dni horucky ,najprv sme mysleli,ze zuby,lebo ani jedene este nieje vonkua su strasne naliate,ale nakoniec sa nam z toho ukazala siesta choroba.terazmame doma grahamovy rohlik. 😝 🙂

loss
21. nov 2010

ahojte

bože aj ja Vás zanedbávam nestíham,Miuška je už 3-tí týždeň chorá je to hrozné,ja už mám skúškové a z bakalárky mám 22 strán
aspoň že Nelly sa drží
juj a ozaj Miuška zatial nemá žiadne zúbky a važime 8100g.

galanta
23. nov 2010

@loss 😕

strasska
24. nov 2010

@loss
@galanta
dufam, ze uz ste s chorobami za vodou a uz si naplno uzijete sneh...dufam, ze ho napadne vela, vela, vela 😀

loss
24. nov 2010

no baby uz je aj Nelly chora celu noc sme teplotovali ☹

galanta
24. nov 2010

@strasska my uz sme fit.chvaaaala abohu.vyrazky presli za tri dni. 😉 takze sa potvrdila tretia choroba. 🙂 zuby ziadne.takze tie si odzijeme zvlast. 😠 😎 jooooj a baby,snad to nezarieknem,ale my sme vcera spaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii......moj drahy je chudak uz taky unaveny,ze celu noc pozeral striedavo na hodinky a na monitor dychu,ze co sa deje,ze spime. 😀 filipko prespal nadherne od pol noci do takmer siestej......my uz sme ani nevedeli,co je to spat jednu hodinu v kuse a zrazu sest. 😵 😵 😵 😵 jaaaj len sa modlim,nech to nezarieknem.....uz by sme si fakt zasluzili po troch rokoch par suvidlych hodin spanku.drzte palce................ 😉

@loss no tedaaa......... ☹ fakt nezavidim. 😝 prajems kore uzdravenie a veeeeal veeela sil.

loss
24. nov 2010

gal dakujeme

strasska
24. nov 2010

@galanta tak sa tesim, no ale dal si nacas mlady pan 😀 Mne sa teraz Julka furt budi, aj kazdu hodinu v noci, vyzeram ako matoha ☹ A poslednu dobu sa na prse riadne zlosti a pritom jej mlieko strieka, tak neviem v com je problem 😕

strasska
24. nov 2010

@loss tak sa zhorsilo ☹ ...myslim na Vas

mirka20
24. nov 2010

@loss prajem skore uzdravenie.
@galanta som pocula o vasej chorobe.aj rebeka ju mala, matusko zatial nie, tak som zvedava, ci ho to tiez niekedy lapne. a zuby ani my nemame 😀 spanok vam zelam. snad to bude uz len lepsie a lepsie. nas teraz ma vseliake noci, len nie tie krasne, ked prespaval noc 😒
ja som prvykrat od vtedy, co mame deti bola riadne chora. teda chora - horuckovala som 2 dni a bola som total k.o. potom 2 dni sa striedala brutal bolest hlavy s bolestou chrbta. dnes mi je uz konecne dobre (asi to organizmus vycitil, ze musi opat nabehnut, lebo manzel isiel dnes uz do roboty). ale celkom dobre mi padlo, ze sa trosku o mna staral manzel a ja som nemusela nic, len lezat (aj ked tie bolesti a horucka neboli bohvie co 😖 ). ale zas nevravim, ze inokedy sa o mna manzel nestara, ale teraz som sa nemusela starat o deti, o nic

galanta
24. nov 2010

@strasska no asi sa jej zuby posuvaju.....a asi aj preto sa zlosti s prskom.chudatko.
noa pevne verime,ze to nasemu malemu uz ostane. 😉

galanta
24. nov 2010

@mirka20 jaaaj miri,tak aj ty si chora???chuda.no aj ked to lezanieee...zavidim.asponjeden den by som brala. 😀 fuuuj ale som hnusna,co?ale snad uz bdue lepsie.no aj nasa sarlotka mala siestu chorobu a tiez,ked mala 8 mesiacov ako filipko.
no a pocuvaj...ty si ma ale poriadnenakazila tym nakupovanim na bazarikoch. 😠 😀 vsak ja uz som nakupila dve mikiny dve tricka,sarlokte dvoje saty a ocakavame este dve bundy pre filipka.moj drahy ti pekne dakuje. 😀

ninka123
24. nov 2010

Ahojte 🙂
Aj ked sem uz nepatrime, aspon ideme hodit info po rocnej poradni... Leuška 11,25kg(10zubov-posledný týžden vyliezli 4 😉 ). Marek 10,20kg (6 zúbkov)-už mesiac behá, tak schudol 😀 Lucka je tiež dosť vytiahnutá, váži nieco cez 15kg...
Prajeme vsetkym len to naj, hlavne nech Vás chorobky obchadzaju 😵 😵 😵 😵

ninka123
24. nov 2010

Ešte jedno foto 😉 , ak možem...

mirka20
25. nov 2010

@galanta ja som uz ok. a vobec nie si hnusna. ja som mala sen, ze aby som bola aspon chvilu chora, aby som mohla lezat cely den. a on sa mi splnil 😀 aj ked to nebolo bohvie co, lebo mi bolo zle, ale lezala sooooom cely den 😵 a nakupovanie 😉 drahemu odkaz, ze ma to mrzi 😔 😀
@ninka123 preco by si sem nepatrila. ved tym, ze porodis, nejdes prec z temy 😉 mas krasne deti 😵 su strasne zlatucki

strasska
25. nov 2010

@ninka123 krasne babuchy 😉
@mirka20 tesim sa, ze uz je lepsie...drz sa!
@galanta aka bola dnesna noc? mozem zavidiet?

galanta
25. nov 2010

@strasska jedna z tych lepsich,ale na zavidenie to nebolo,kedze sa nas Filipko rozhodol vstavat pred piatou. 😝ale v noci bol hore len tri krat.taka j to bolo uzasne. inak vstava o siestej.ani to nie je bohvie ,co, ale clovek si zvykne aj na sibenicu.ale keby daco v noci prespal,tak aj o siestej bez problemov vstanem.lenze on je obvykle celu noc hore a o siestej je vyspaty do ruzova.
inak sme presli kdrastickym opatreniam,ale zatial to zabera.kedze ma nas Filipko teraz stale ,,terorizuje "kojenim,tak sme museli pristupit k radikalnejsim opatreniam.v noci ma vo zvyku,ze sa napaja takmer stale.no proste ho len prehadzujem zo strany na stranu . najprv som si myslela,ze je hladny,ale on len vymysla. 😠 a ked si zakryjem prsia,tak sa tlaci cez tricko a dobija sa k nim spat. 😀 a ked mu nedam,reveeeeeeeeeeeeee ako na ratu.no v jednu noc ,ked uz sa prelial dzban s mojou trpezlovostou som ho proste odniesla na hraciu deku do obyvacky a nechala som ho tam zo tri minuty revat,lebo aj ja uz som s apotrebovala rozdychat.a vies co? zabralo.ako som hovzala na ruky prestal revat v klude som ho nakojila,tentoraz sa krasne napapal,nie len cuckal a spali sme do rana. 😵 😵 😵 noa vecer ho okupem dam do postielky a necham ho tam.no prvy vecer bol otrasny,lebo som bojovala sama zo sebou.ked som pocula ako ,,rozbija postielku",mala som nutkanie tam vletiet a hovorila som si aka som blba,ze sa necham nahovorit na taketo taktiky.ale dala som si hranicu,ze ak do 30 minut nezaspi,vzdavam to a nejako to budemem musiet dalej trpiet.ale po 20-tich minutach zostalo ticho.no....nebit toho,ze mame monitor dychu,tak si myslim,zeje po nom. 😀 a vies co?????teraz pekne spi do dvanastej a potom sa zobudi na papanie.predtym bol do tej desiatej aj 4x hore a ked som isla spat,taka sa to len zhorsovalo az sme sa dostali ku intervalom kazdych 15 minut. 😝 😝 😝 zatial top takto funguje 3 dni,tak este nemachrujem.....ael fandim si.....mozno sa proste potrebuje trocha vyventilovat a potom dokaze sladko spat.drzim palce aj tebe a pevne verim,ze k takymto drastickym opatreniam sa ty nebudes musiet ,,zbizit" 🙂

galanta
25. nov 2010

@strasska jedna z tych lepsich,ale na zavidenie to nebolo,kedze sa nas Filipko rozhodol vstavat pred piatou. 😝ale v noci bol hore len tri krat.taka j to bolo uzasne. inak vstava o siestej.ani to nie je bohvie ,co, ale clovek si zvykne aj na sibenicu.ale keby daco v noci prespal,tak aj o siestej bez problemov vstanem.lenze on je obvykle celu noc hore a o siestej je vyspaty do ruzova.
inak sme presli kdrastickym opatreniam,ale zatial to zabera.kedze ma nas Filipko teraz stale ,,terorizuje "kojenim,tak sme museli pristupit k radikalnejsim opatreniam.v noci ma vo zvyku,ze sa napaja takmer stale.no proste ho len prehadzujem zo strany na stranu . najprv som si myslela,ze je hladny,ale on len vymysla. 😠 a ked si zakryjem prsia,tak sa tlaci cez tricko a dobija sa k nim spat. 😀 a ked mu nedam,reveeeeeeeeeeeeee ako na ratu.no v jednu noc ,ked uz sa prelial dzban s mojou trpezlovostou som ho proste odniesla na hraciu deku do obyvacky a nechala som ho tam zo tri minuty revat,lebo aj ja uz som s apotrebovala rozdychat.a vies co? zabralo.ako som hovzala na ruky prestal revat v klude som ho nakojila,tentoraz sa krasne napapal,nie len cuckal a spali sme do rana. 😵 😵 😵 noa vecer ho okupem dam do postielky a necham ho tam.no prvy vecer bol otrasny,lebo som bojovala sama zo sebou.ked som pocula ako ,,rozbija postielku",mala som nutkanie tam vletiet a hovorila som si aka som blba,ze sa necham nahovorit na taketo taktiky.ale dala som si hranicu,ze ak do 30 minut nezaspi,vzdavam to a nejako to budemem musiet dalej trpiet.ale po 20-tich minutach zostalo ticho.no....nebit toho,ze mame monitor dychu,tak si myslim,zeje po nom. 😀 a vies co?????teraz pekne spi do dvanastej a potom sa zobudi na papanie.predtym bol do tej desiatej aj 4x hore a ked som isla spat,taka sa to len zhorsovalo az sme sa dostali ku intervalom kazdych 15 minut. 😝 😝 😝 zatial top takto funguje 3 dni,tak este nemachrujem.....ael fandim si.....mozno sa proste potrebuje trocha vyventilovat a potom dokaze sladko spat.drzim palce aj tebe a pevne verim,ze k takymto drastickym opatreniam sa ty nebudes musiet ,,znizit" 🙂