Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

galanta
25. nov 2010

tak ako sa mi toto podarilo netusim............ 😀 😀 😀

@ninka123 deticky su uzasne.no a tie vahy.parada,zachvilu to dobehnu lulku. 😉
@mirka20 hehe sme sa zasmiali ohladom toho nakupovania,ale je to faaaakt chytlave.ja zboznujem sekace a teraz si pripadam,akoby som mala jeden megasekac.fakt za par supou znackove kraaasne vecicky. 😵 😵 😵

ninka123
25. nov 2010

Dakujeme za pochvaly, snazime sa 🙂
@strasska super vec, veru aj ja by som potrebovala, ked soferujem, je to nafigu, tocim sa hlavne na semaforoch 😅 my sme museli kupovat vacsie auto-lebo 3sedačky nehrozili 😅 -teraz mame 7miestne 😀 😎 , ale jedna sedacka je zlozena a je tam kocik... s detmi vzadu sedim ja alebo mamina a Lucka je sama v 3.rade 😉 🙂 No srandy kopec, ked sa niekde vyberieme 😀 😀 😀

galanta
25. nov 2010

babyyyyyyyyyyyyy......dnes filipko plakal asi len 30sekund a vykaslal sa na to a spiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵

strasska
25. nov 2010

@galanta super, tak dufam, ze aj zvysok noci budete uspesni 🙂

galanta
26. nov 2010

@strasska bo uspesny... 😵 😵 😵 pekne hajal do dvanastej,potom do stvrtej a nakoniec do pol siedmej. 😵 😵 😵 my snad nakoniec aj spavat budeme.a aj v noci som opakovala to,co vecer.akonahle som dokojila sup s nmim do postielky.nasledovalo pol minutove mrncanie a ptom taky divny zvuk,akoby hovoril...ja na to kaslem.proste je uuuplne vidno,ze pochopil,ze sa mu neoplati rozculovat.no tak toto by som vzivote nepovedala,ze to zaberie. 😀

mirka20
26. nov 2010

@galanta supeeer 😵 . to my sme zacali ponocovavat 😖 teda matusko je uz vacsinou medzi siestou - siedmou grogy, tak ho vacsinou po siedmej davame spat, potom sa este parkrat zobudi, kym ideme spat a potom okolo jednej - druhej sa zobudi a ze ja som vyspaty 😅 😠 a keby sa aspon hral alebo co. ale on mrnci a mrnci. a takto bojujeme asi hodinu, obcas aj dve. ja som vzdy z toho nervna, esteze manzel to zvlada. nezabera na neho ani kojenie, ani cumel. proste potrebuje byt hore 😒 nemame to kazdu noc, ale za posledny tyzden, co to robi sme mali takych noci 5 🙄

galanta
26. nov 2010

@mirka20 🙄 🙄 🙄 🙄 fuuu ha...tak nezavidim.ja si fanmdim,ze uz sme za vodou,ale u nasich deti vsetko trva len par dni,obzvlast dobre chvilky,taksa psychicky pripravujem na navrat do katastrofalnych noci.no asom zvedava,ako to prijmem,lebo po dva a pol roku toho mame uz faaaakt dost. 😖 a potom ze je zo man taka nervacka. 😒 ale pebvne verim,ze sa to zlepsi.mozno vam aj zuby lezu.....a to by bolo este super,lebo by to znamenalio,ze je to len obdobie,ktore prejde. 😎

strasska
26. nov 2010

@mirka20
@galanta
tak my mame noci stredne strasne, lebo Julka papa kazde dve hodky, ale aspon potom hned zaspi, takze zatial sme bez zurok, ale rozbita som aj tak 😖

galanta
27. nov 2010

@strasska no tak to sa este da,ale verim,ze rozbita si..... 😒 ja ked mojej svagrovej poviem,ze vcera sa maly zobudil len 3x,taks a za hlavu chyta,ze ona by umrela,ze ked jej maly sa 3x zobudil,tak hladala pricinu,ci nebude nahodou chory.ze ju by porazilo.a ja povazujem 3x byt hore za uzasnu vec.no mne fakt stacvi,ked nakojim a spi.to by bolo super.v noci sme boli hore asi 4x a keby o piatej neplakal velmi,tak by aj ok bolo.inak zaspavanieo samote zatial funguje a uz dokonca bez histerie. 😀 😎
babyyyyyyyyyyyyyyy...u nas sneziiiiiiiiiiiiiiiiiii.mala je bez seba.asi bude milovat zimu ako maminka.... 😵 😵 😵

galanta
27. nov 2010

joj a rano bo maly zlaty.uz som ho mala v psoteli pri sebe,lebo uz som vedela ze vstava.ale ja som sa este vyvalovala na chrbte,ked sa ku mne doplazil a zacal mi stahopvat nocnun koselu,az sa prepracoval kam paotreboval a urobil si zo mna capovaciu pípu.lezal na bruchu a cuaaaal...... 😀 😀 😀 no unavena neunavena,clovek by ho zozral. 😀 😎

galanta
28. nov 2010

my od vcera mame pprvy zuuuuuuub. 😵 😵 😵

mirka20
28. nov 2010

@galanta gratulujeme k prvemu zubku 😵 a s tou capovacou pipou si ma dostala. som sa nasmiala 😀 u nas snezi dnes a rebeka uz stihla vyskusat aj sane 😅 tak sa z toho tesila.
ja len potichucky, ale odkedy som sa postazovala (teda posledne 2 noci), matusko spal. sice s prestavkami, ale aspon neponocoval. a v sobotu sme dokonca vstavali pred osmou 🙂

galanta
28. nov 2010

@mirka20 miri...super.no ja pravidelne,ked sa pochvalim,tak sa to pokazia naopak,ked sa postazujem,tak sa to zlepsi.a naposledy som sa strasne stazovala an sarlotku,teda asi pred pol rokom,no aod vtedy nadherne zaspava o pol desiatej a vstava o siedmej a uz sa lne malokedy zobudi na cikanie. 😉 teraz sa smejeme,ci dospava tie rpve dva roky svojho zivota,lebo aj cez den pekne potiahne.ona asi chudatko vie,ze musi dat maminke aj pauzu. 🙂 🙂 noa filipko? vsak uvidimeale zatial sa nam osvadcilo trocha ho odo mna oddialit. 😎 aj on kludnejsie spava a o mne ani nehovoriac. 😵

kats
29. nov 2010

gal prosim ta ako ste filipka naucili samozaspavaniu?? 😅 😕 u nas funguje len ucucanie a inak v noci so mnou v posteli aby sa mohla hocikedy nacucnut a uspat sa 😝 nastasie uz to nevnimam tak ani neviem kolko krat sme hore...ked idme spat ju aj prelozim do postielky ale do pol hodky vreskot a uz sa nacucava... som leniva ju kojit v sede pri postielke tak sup do postele ...
gratulka k prvemu zubku 😉 my sme uz 2 tyzdne dvojzubci 😅 😀

strasska
29. nov 2010

@galanta aj ja som sa nasmiala s tou pipou...no moja nie je az taky pazrosko...ona mi na prsniku nechce zaspavat, predtym zaspala aspon sama, teraz s nou hopsam na fit lopte 😒 vracaju sa nam stare casy 😠 ...aspon ze ona odkvacne do par minut, niekedy dokonca aj sekund 🙂

strasska
29. nov 2010

@kats u nas ucucanie funguje iba v noci a ja by som niekedy bola taka rada, kebyze sa podarilo aj cez den...skoro vzdy sa doma cez den zobudi po 45min...tak som dnes rychlo strcila prsnik, ze aby este pospala a ona nezobrala, lebo sa rehotala 😵
takze konecny stav je, ze mlady pan sa konecne ulozil na obedny spanok, a mlada pani svoj obedny spanok ukoncila a moj obedny spanok je opat v nedohladne ☹

kats
29. nov 2010

strasska miska si zaviedla doobedny spanok od 9 do 12tej vonku v kociku, takze za kazdeho pocasia sa musime s matusom vytrepat von a pokocikovat kym zapi.... potom uz cely den nic... a vecer na 200 krat ucucavanie
a rovnako ako u vas obedny spanok pre mamu nehrozi 😀 matus zaspava o 12 tej a miska vstava o 12tej 😀

strasska
29. nov 2010

@kats mne Julka tiez potiahne doobedu tri hodky v kociku vonku...no sa priznam, ze dnes sa mi do tej metelice nechcelo, mozno keby bol otvoreny obchod, tak sa aspon prebehneme, ale takto...
otvorila som v kuchyni okno, Julku supla do kocika a udrncala k spanku. potiahla dve hodky, tak som vdacna aj za to 😉

strasska
29. nov 2010

@kats inak toto je 2. den odkedy sme doma z porodky, co doobedu nebola vonku 😝

galanta
30. nov 2010

@strasska no ked pises,ze chodite von za akehokolvek pocasia,tak my tiez. a minule nas zstavil sused a hovori....tie vase deti buddu najzdravsie zo vsetkych,lebo som si vsimol,ze vy ste s nimi stale vonku. 😕 /no ja chodim aj az dazda,hodime prsiplaste a gumaky a sme tam/a ja mu nato.....no skor by som povedala,ze ja zostanem zdrava.,dusevne 😀 no moje deti fyzicky a ja psychicky. 😀 😎

strasska
30. nov 2010

@galanta aj my chodime za dazda...teda ak vyslovene nie je prietrz mracien a nejaky prudky vietor.
Misko ma take zateplene pogumovane nohavice a bundu a to je super vec. Julka dostane prsiplast a ficime. 😀 teraz ked je skoro tma, tak chodime s reflexnymi vestami 😀

galanta
1. dec 2010

@strasska 😀

galanta
1. dec 2010

@kats no prepac,az teraz som sivsimla,ze si na mna neico pisala.noa takze k prvej otazke ohladom samostatneho zaspavania....vsetci ma stale nahovarali,nechat vyrevat-stale som sa toho ale stitila.akosi som nevedela ci je to dobry napad,lebo sarltoka sa nam zasla.noa le ked uz som mala nervy v kybli a moj muz nebol doma,tak som maleho musela normalne odniest do psotielky,lebo ulen reval a reval a stale neprestaval a mala este daco chcela a ja som myslela,ze mipraskne hlava,tak som si povedala ze teraz,alebo nikdy.no po desiateich minutach som bola s nervami na tom este hjhorsie,ale nakoniec som si povedala,ze ked do pol hodky neprestane,tak to vzdam.po 20-tich minutach zaspal.este ze mame monitor,inak by som mylsela ze je po nom.prve tri dni plakal a teraz len tak mrnka ale len chvilu.ale dbnes v noci bolo hrozne,tak sa snad nevraciame ku starym kolajam.inak aj mna nas maly terorizoval kojenim,..no a este to bolo hrozne,ze on s anehce kojit ,ked ja lezim,ale ked mam telo pod laktom,takze nemozem spat.no a akonahle sa otocim spusti plac.takze nase noci vyzeraloi tak,ze ked som sa otacala ja,brala som na druhu stranu aj maleho. 😝 no des.teraz bolo par dnio dobre a vcera prisiel na to,ze ed sa pyta na prsko,tak ho tam dam a tak stale place ,ze je akoze hladny. a tk stale dokola.ale aspon zaspava sam.dokedy????to je otazka... 😒

kats
2. dec 2010

vidime ze asi vsetky sa snazime udrzat v psych pohode tym ze vypadneme na co najdlhsie z domu 😀
gal vidim ze mas doma podobneho teroristu ako my 😅 😝 ja som skusila nechat ju plakat s tym ze som pri nej sedela, ona bola v postielke... vyrzala som to 10 dni, kazdy vecer po dve hodinky fnukania, kojenia, revania ale aj tak vzdy v posielke revala a po dakom case som ju vzala a nakojila posediacky - to sa ucucala a prelozila som ju do postielky a tam unavou zaspala 😒 ale po 10 dnoch bez zmeny som to vzdala a fungujeme dalej .... tiez v noci musim prekladat na druhu stranu a vybrat jej druhe prso ked sa otacam 😝 😀
tak drzim palce nech co najskor prideme na daku fintu ako ich naucit spinkat 😝 😉 snad do 18tky sa ich 'zbavime' 😀

galanta
3. dec 2010

@kats
@kats joooj...to nesmies pri postielke sediet...jojj moj ked ma vidi ide postielku rozbit.ja odchadzam a idem umyvatriad,alebonejaku hlucnu cninnost robit a potom je dobre.on pocuva a obcas zaplace,ale toto uz vzdal. 😉 zato s nocami som predcasnemachrovala,terorizujeme sa zas,lebo ked som ho videla predvcerom v noci aky chytiíl hisak,tak som si povedala ze takto vychovam v najlepsom len nejakeho neurotika.taks oms a na to vykaslala. 😖 ale uz su tie noci aj tak lepsie ako ked sme ho uspavali,tak som sa zmierila s tym,ze takto to uz dokazem prezit v dusevnom zdravi a hlavne,ze ideal ako u niekoho mat budeme az po druhom roku,ako pri sarlotke.tedaddufam,ze to p druhom roku prejde. 😉 😉

mirka20
3. dec 2010

neviem, ci je to v ovzdusi, ale aj my sme sa pokazili 😖 vecer zaspaval bezproblemov bud na prsniku alebo v postielke a teraz divocina. bud nam zaspi este pred vecernym ulozenim na polhodinku a potom, ked ho ukladam, tak cirkus a sme hore do pol desiatej - desiatej. alebo ak nezaspi pred ulozenim, tak spi polhodinku a potom sme opat hore. a samoska, nocne hodinove zurky su tiez este v hre 😒 aj ked tuto noc sme sa zobudili nastastie len raz (aj ked rebeka aj matusko v inom case 😠 ). takze snad sa uz raz vyspime aj my ( aj ked to snad bude az o par rokov 😕 )

strasska
3. dec 2010

@kats
@mirka20
@galanta
to co toto? 😲 😲 😲 😲 dajaka spankovy infekcia...tak dakujeme 😠 dnesny budicek Misko 4.20, Julka 5.00 a ta kratka noc bola este kratsia, kedze Julia sa budila /kojila kazdych 45min 😝 ☹
No hroza, som hotova...zaklad, ze MM spal vedla, lebo ze bude robit do roboty veci a nakoniec sladko drichmal az do 6 😠 😠 😠
Teraz Misko spi uz od 12...predpokladam, ze sa pocura, ale nadejam sa ze nie...zavidim Vam bezplienkacom 😢
A julka uz ochvilku odkvacne,,,dufam, ze na 1. pokus.
Tie noci ma nicia a Miskove vecerne zaspavanie neriesim, je v rezii MM...aj ked niekedy trva aj 90min 😕

No ale celkom sa tesim, ze je sneh a ked prestane prsat a nezmrzne ta plust, tak pojdeme vom opat 😉

galanta
3. dec 2010

@strasska no nemohla by nam napisat aj konecne nejaka mamina,co jej deti spia ako ladove medvede,aby sa to na nas nalepilo?skor by som prijala tento druh infekcie. 😒 no strass nezavidim,poznam vsetko copises.aj ked sos arlotkou sme mali pravidelne uspavanie od8,00 a zaspala najskor o pol jedenastej.ak zaspala skor,bola chora a na druhy den sme vedeli co mozeme ocakavat.inak my sme chori...teda filipka to zas len lizlo/chvala bohu/,zato sarlotka horucka a boli ju hlava,chvala bohu nema zatial ani hrdlo chytene.ale teraz spala 15 minut . ☹ vcera bola zerava ako zehlicka a teplomer stale ukazoval 37,0 😕 jasnacka,ze je pokazeny. 😒 takze uvidime,dokedy nas to podrzi.a to mame sneh a ja ho taaaak zboznujema a o malej aninehovorim.

galanta
3. dec 2010

@mirka20 ja uz som na neho pes,ked sa chyta zapat v nevhodnu dobu,tak ho proste zabavam.ja uz nemam na to sil,stale ponocovat.sice aj tak stale ponocujeme,ale aspon cezd en si pospinka aspon hodinu a pol.mimochodom my uz spavame len raz denne.malokedy sa stane ze 2x.

galanta
4. dec 2010

no tak u nas sa nakoniec ukazalo,ze njie choroba ,ale zuby nam dali zabrat.sarlotke sa tlacili 4 stolicky naraz.dve uz su vonku. 😉