Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

moni1412
8. feb 2010

Leni pekne fotecky 😵

gal co na poradni?

musim sa s vami podelit o dnesny "zazitok". Vyse hodiny som cakala u obvodnej, s tym kaslom stale. Tak ma poslala zajtra na plucne, rano k nim este na krv a ze sa mam ist spytat na to plucne kedy mam prist, ze ved by ma mali vziat prednostne ako tehotnu. Tak som sla, sestricka na mna pozerala ze co chcem, sa mi vysmiala, ze dava rano casenky o 7.h a ze ved si mozem hocikoho poslat. ako keby som mala na vyber 10ludi ktori tam mozu ist a vlastne ani neviem o kolkej tam uz ludia cakaju.... dost mozne ze o 7. by sa mi uz ziadna neusla. Tak mi tam potom Milos volal a objednal ma o tyzden, lebo ja uz som nebola schopna tam ist spät, som mu volala so slzami na krajicku, takyto pristup a uroven slovenskeho zdravotnictva - zasa sa to potvrdzuje. Keby ma ten kasel netrapil, ale sa bojim aby mi aj nevyvolal porod alebo cosi, by som sa na to vybodla.... a cakat na plucnom cely den je tiez o nicom, nejaky zapal pluc chytit, dakujem 😒 sorry, som sa rozpisala, ale stasne ma to nastvalo 😠 😖

galanta
8. feb 2010

ahojte....tak my sme sa vratili z pradne.vyzra,ze je vsetko ok.no popytalaa som sa na vsetko,co som chcela.hlavne ea to neprijemne busenie srdca.povedal,ze mi zoberu kv koli obrazu,lebo ze to byva hlavny dovod busenia srdca.no aj minule to tak bolo a mala som krv ok.tak uvidime.maly je otoceny dole hlavou,na co som s apytaal,ako budem rodit,ked cez termin budem po cisaraku 23 mesiacov.no potesila ma,ze cisarak robia,ked nieje rozdiel viac ako 24 mesiacov a ze pojdem na posudenie do nemocnica a primar rozhodne,ako budud postupovat,ale buduma pripravovat ako na cisarak a urobia radsej aj interne. 😵 no fakt sa mi ulavilo,hoci uz som bola zmierena aj druhou moznostou.no a robili mi ajprietoky,tie su v norme.takze som vcelku spokojna,len dufam,ze to busenie srdca konence prejde,lebo dnes do rana som takmer takmer nespala. 😝

strasska.no chapem tvojho draheho,ze chce mat prekvapko.kedisi som aj ja bola presvedcena o tom,ze sa necham prekvapit.ale len do doby,kym sa neblizil 20tt. 😀 😎

facovka....no ams fakt krasne deti a naozaaj je neuveritelne,ako rychlo tie deti rastu. 😵 a tusim sa zacinaju poriadne podobat.

no moni...poviem ti,ze som v soku.akoze nie,ze by si to clovek neobsedelv tej cakarni,ale ide o to,ze kludne mozes nachytat este vacsie hnusiobstva ako mas.a to si tehu a neide len o teba.asi som blazon,ale takyto pristup by kazdeho normalneho cloveka fakt nastval 😠 kamoska mala len zaseknuty nerv v tvaria mala ist na neurologiu a to sa ani prednostne nepytala,akonahle prisla a zbadala ju sestricka,hned ju volalal prednostne dovnutra.fakt nechapem tu tavu u vas.co ona nie je zena?????

betatka
8. feb 2010

Ahojte
Gal vôbec sa nemusíš rozčulovať takto to proste je na SK ani to že je žena nič nespraví na tom ako sa chovajú...to musí byť fakt osoba ktorá to robí z lásky a nie že je to len robota. 😝

Moni nepoteším ťa ale aj ja som si ked som bola tehotná skoro všetko musela odsedieť v čakárňach aj ked niekedy sa mi stalo že ma babky pustili dopredu...teraz ked nejdem s kočikom tak ma vôbec nikto nepustí a ked im poviem že kojím a nechcem decko brať k doktroke aby tam niečo nechytio tak sa mi tiež vysmejú.

Inak Gal nebude to búšenie srdca súvisieť aj so štítnou žlazou...videla som to v dámkom magazíne...tam to spomínali.

Ja som bola dnes tiež u doki lebo mama mi objavila hrču na krku...vravela že mi ju videla už počas tehotenstva ale ja som jej neverili a dnes dokina povedala že mam strumu(štítnu žlazu - zväčšanu) tak som vyfasovala výmenný lístok k endokrynologičke a tam sestrička mala total na haku či mam decko alebo nemam objednala ma na 8.00 rano ako keby ja môžem decku rozkazať najedz sa lebo mama ide k doktorke. a ešte som vyfasovala lístok na rehabilitáciu s kolenom...no som total krypel 😝

Fac krásne fotočky

strasska ja som kočík nemenila...Danielko je v tom čo bola Lejka a Lejka chodí už na pešo dosť dlho...takže tak ale my tu nemáme kopce 🙂

galanta
9. feb 2010

betatka...dik.no aj ja sa preto stale an to lekara pytam,lbo sa bojim aby som prave stitna nebola.snad to malinkemu nejako neuskodi.no uvidime o tyzden.dnes osm spala bez problemov,konence mi dlao to srdce pkoj.no keby som tak bolo ja nadalej ani by som sa nenahnevala.pre istotu som si nasadila aj vitaminy.doteraz som ich uzivala len tak raz az tyzden,teraz kazzdy den.tak uvidime.drzim palce aj tebe. 😉

strasska.my sme sice kocikmenieli,lebo sme nemali hlboky,ale doteraz sarlotka chodila v sporotovoma teraz bude v hlbokom chodit filipko.sarlotka sa bude musiet spolahnut na svoje nozky.s tym ani taky problem nebude,ale so ziarlivostou...bude ho od tade vyhadzovat.

moni1412
9. feb 2010

gal, no ved to... rano som tam bola druha, vonku sme cakali tristvrte hodku kym pride sestricka, ale aj tak som tam dlho cakala, ludia tam kaslali jeden cez druheho, to ten moj kasel je este v pohode, som dnes zistila, to len doma vyzera strasne 😅 dufam ze som ozaj este nechytila aj cosi horsie.... vysetrenie aj tak nic neprinieslo, kedze som odmietal rontgen - tvrdili ze by sa nemalo malej nic stat, ale ja som sa bala 😒 tak len cakat na vysledky krvi o tyzden a podla toho uvidia... zatial skorocelovy sirup, takze som tam skoro zbytocne bola 😠

beti ja viem ze je to tak, kedysi mali v kazdej cakarni tehule prednost, nejak sa to vyvija nespravnym smerom, myslim..... 😒

gal a ty si nechcela prirodzene? 🙂

galanta
9. feb 2010

no moni...tak drzim palce,nech vsetko dopadne dobre.noa ten rentgen????neviem.v tomto stadiu by to snad nemalo vadit,ale uz sa tolko krat stalo,ze lekari si mysleli,ze ej to ok a az po niekolkych rokoch s azistil opak. 😒 no aj som sa iez ledva ledva vyhla retgenu.totiz uz ako tehotna/aj ked som o tom este namala potuchy/som s as malou zvalila ako vrece zo schodov a vyvrtla si clenok.no ten teda vyzeral.fakt desivo.cela rodian ma nasilim dotlacila ku retgenu,ale ked s ama opytal rentgenista ,ci mozem byt tehu a ze on sice pocul,ze by sa dalo rentgenovat,ale vlastnu zenu by radsej na to neposlal.no a amne nebolo viac treba,lebo pri mojom stasti soms i boal ista,ze yb som urcite boal v tom....no a naozaj som bola. 😀 😝 😎 uz sa mi to totiz raz stalo,ze ekd som odmietla rentgen,ze som bola v tom.ani vtedy som o tom nevedela,ale nedopadlo to dobre a potratila som.no a keby som bola podstupila ten rentgen,stale by som mala pocit,ze to koli tomu.asi by som sa tak lahko toho pocitu nezbavila.

no a nechcela by som moc rodit prirodzene.ten cisarak mi pripada ako prechadzka ruzovou zahradou oproti inorodiacim. 😀 ale o to mi az tak neide.mozno na to zle pozeram,ale u nas vsetky zeny mali prvy porod cisty desa kazde dietatko museli tahat kliestami.no aj ja mam dodnes natiahnutu hlavu od kliesti a zlomeny nos.takze asi sa mi ani nieje co cudovat,ze amm trocha obavy.ale ako som povedala,nejako von musi ist a uz nech to doapdne ako chce s tym porodom,len nech je malinky v poroadku a vsetko bude ok. 😉

strasska
9. feb 2010

Ahoj gal, chcem Ta upokojit, ze aj prirodzeny porod moze byt v poho. ja som porodila do hodiny od silnejsich kontrakcii. mna vsak zarazilo, ze som sa po porode vobec necitila stastna, ani som sa neopytala, co to je. Len som si stale opakovala, mala by som byt stastna, preco nie som? este aj na to moje dieta som sa pozerala, ze to co je. celu noc som nespala. Asi to bola zacinajuce baby blues.

moni1412
9. feb 2010

gal hmm, tak dobre ze som nakoniec nesla.... doktori sice povedia ze by sa nemalo stat, ale uz len to nemalo by sa.... 😒 a porod.... zasa sa vravi ze je to geneticka zalezitost, teda aspon an priprave nam vraveli, ze aky mala porod mama, taky ma zväcsa aj dcera.... tak je pochopitelne ze sa bojis... ako hovoris - nejako von pojde, najdolezistejsie je aby bol zdravucky maly.... 😉

strasska prvy den som bola aj ja taka.... to je asi normalne. Nie je to ako vo filme - maminka cela bez seba a podobne veci.... ved tam pracuju hormony, tak je asi v poriadku ze to s nami "mava" a neviem sa z toho este tesit hned. 😒 ja som sa napriklad zacala az ked mi maleho dali na cely den a potom ked sme sli domov.... 😉

galanta
9. feb 2010

strasska...no samozrejme ze to bola taka mala depka,ale na tu som boal pripravenaekdze som vedela ze len malo zien citi hned tu neopisatelnu lasku.no jas om zas vsetko toto citila.ja som bola taka neuveritelne stastna,ze uz je vonkua ze vyzera,ze je zdrava,/po tom vsetkom/ze som myslela,z sa od stastia zblaznima a to doslova.stale som ju bozavala a ovoniavala a nviem co este.proste som bola neuveritelne stastna a asi preto aj bolest po cisaraku isla akkosi bokom.no som zvedava ako to bude teraz.mozno si aj od boelsti tentokrat poplacem.anozaj neviem.no a vedla mna lezalo take 18 rocne dievca a tu som doslova lutovala...ta mala ukazkove baby blues. 🙂 ta tohio malinkeho hladkala,prihovarala sa mu,ale uplne z nej bolo citit uzkozt a este sa asi horsie citila,ked videla mna akaa som cela bez seba.jasne ze ju to potom preslo,ale fakt mi jej bolo az luto,ekd som ju v trakom stave videla. 😉

moni..dik za povzbudive slova.toto tehu je vsak aztial uplne ine a moje stavy pri salrotke,ekdy som sa musela javit ako totakna histerka,sa chvalabohu teraz neopakuju. 😵 som pokojna verim,ez vsetko dobre dopadne.a aj do porodky som odhodlana ist s tym,ze pokial budem rodit prirodzene,budem v rodine prva jenoducho rodiaca. 😉 no a este nieco...pri sarltoke som fakt boala ako tie vo filme...inak to asi ani opisat neviem. 😉

facovka
9. feb 2010

ahojky babule...tak ako sa mate?? my pohoda, hlavne ze sme zdravi 😉 🙂 fifo zlobu robi..inak uz sa vam deturence akoze vzpieraju a NIE a NIE a za den aj 100x to povie??len na neho zavola ze Filipko a on ze NIE 😀 😀 ani nevie co chcem,xi..no tesim sa na total obdbie vzdoru, bude veselo 😉
inak dlho sa k nam ziadna majovka nepridala,co to?? ale som vysmirovala BT graf miriamky, veeelmi nadejny 😉 🙂 kde si miriamkaaaaaa??sup coskoro k nam...aspon dufam 🙂 jo,ozi strasska, posles mi IP a hodim ta do tabulky,chces? dlho som nic do tabulky nehadzala,chyba mi to 😀

strasska
9. feb 2010

facovka tabulkarka, to uz je jak prefesionalna deformacia. 😀
Galanta uplne rozumiem. mala som kamosku, ktora mala tazky porod, ale ked sa maly narodili, presne ako ty ... vkuse ho bozkavala, hladkala...stastna, prestastna a jej to ostalo.
A mne to poporodne baby-blues tiez ostalo a to Vam poviem, ze som ho mala riadne. vkuse som revala, kazde rano som sa prebudzala s bolestami zaludka... no ironia, ani Vam nehovorim, ze som povolanim psychologicka 😝

galanta
10. feb 2010

strasska...chuda...tak to ta fakt lutujem,ale mylsim,ze teraz to bude u teba ine.uz budes tie pocity poznat a ked si ich budes vediet pred sebou vysvetlit,rychlejsie to prejde,lebo budes vediet,ze o par tni budes ta najstastnejsia maminka.
noa aj som porod mala ok,len to cakanie na malu bolo fakdt desne. 😝 ani s ami nechce verit,ze som s filopkom na konci tehotenstva.tak to rychlo preslo, 😉 😵

moni1412
10. feb 2010

Lenka sa nudis? ked chces doplnat tabulku 😀 pockaj par tyzdnov a budes nahadzovat par babätiek 😉
inak ja som rano mala take stavy - som sa zlakla ze sa mala rozhodla uz ist von 😒 esteze mam zajtra poradnu, som straaaaaaaasne zvedava co sa deje

jankapo
10. feb 2010

ahojte tehulky,

tu sa to opat schyluje k porodom, tak sa tesiiiime 🙂 😵

moni, co tooo??? 😕

my sme sa dlhsie neukazali, lebo maaalinko cas veru mame teraz, az teraz to zacalo naberat obratky a som si myslela ze najhorsie budu prve tri mesiace, tak prd velky!
konecne sa tomi polepsil v noci, uz nam pekne spava, napapa sa a spi dalej, no cez den uz si dozaduje veela pozornosti a ked sa s matulkom spoja tak parada. obcas revu na striedacku, obcas spolu,ale aj svetle chvilky sa pritrafia. Zima nas kvari, od kalamity sa nedalo s kocikom von, takze sa nedalo vobec a uz sme zo seba riadnu ponorku chytili 😨 takze kvalitna psychiatria 😝 ale vravime si ze lepsie casy nastanu ked sa otepli, uz sa velmi velmi tesime. aj ked sa dni zdaju dlhe, ono to leti,ze si to clovek ani uzivat nestiha...taky zvlastny paradox

a paradox je ze aj ked je obcas tazko, nemenila by som, ani nevratila cas spat ani nic! 🙂

strasska, mat dvoch chalanov je mega super!!! aj ked o par rokov neviem co bude, sak ja sa uvarim k smrti 😖 moja vyplata isto len na stravu pojde 😀

inak tie poporodne stavy co ste riesili- hmm...zazila som si 😔 pri matuskovi super porod, ale ta depka!!! teraz otras porod ale ta pohoda!!! to je cele take zvlastne...

majovky_again
10. feb 2010

noo jani ze sa aj tu ukazes,ani ja nestiham ani prd 😉 ale sak hlavne ze sme zdravi,ja stale tvrdim, dnes bol fifo na tej imuno, tak ze rozhasena imunita, na polroka akysi prasok vo vode rozúustat nalacno rano vypit, presny rozvrh mame a tak, som zvedava ako to bude pit ☹ uz teraz sa hrozim....a mat dvoch chalosov je fakt megasuper 🙂 aj ked my to v noci take optimisticke ako janka nemame 😒

majovky_again
10. feb 2010

jeezisi, to som ja facovka, som robila tabulku a klasika neprehlasila som sa 🙂

galanta
10. feb 2010

no jas a bojim aj jedneho chalana,hoci v poslednom cese mam pocit,ze sarlotka je za desiatich chalanov... 😝 zaspava vecer neskor ako my a to my zaspavame okolo jedenastej.a to sa s nou v tej psoteli niejkedy doslova bijeme.no susedia musia mat chudaci rodeo.mame obdobie vzdoru.uz poriadne dlho.cakame,kedy to prejde a ono stale este asi nebude vrchol,lebo kazdy den nas niecim novym prekvapi a ked nahodou nieco zatrhneme a ona spusti ten svoj ultrazvuk,tak amam pocit ze mi snat hlava exploduje.a naozaj v poslednom case stretaam takych dobruckych chlapcova tieto baby.........cista divocina. 😝 no niekedy som hotova aj takto...a som zvedava,co bude po porode.ale aspon teraz spime tu hodinku a pol po obede. 😵 😵 😵 tak aspon par minut pre mna.

moni1412
10. feb 2010

janka tie "ponorkove stavy" poznam velmi dobre. u nas by sa s kocikom aj dalo, ale ja uz nevladzem a teraz este s tym kaslom, radsej sa drzim doma.... tak chodi maly len s tatinom, no kym pride tatino, tak dovidenia 😒 doobeda sa este da, ale po obednajsom spanku - revy, jedy... no mam dost, minule ma tu Milos nasiel uplne totalne znicenu, ledva som sedela ☹
Tatulik si vybavil do porodu jeden den v tyzdni bude z domu robit, lebo poradne a tak, tak aby mal byt kto s malym.... sa tesim, zajtra zaciname 😵 to bude oddych 🙂

Lenka juj, co to? 😒 to ma mrzi... snad ta Filipko prekvapi a bude to papat v pohode, tak vam to ubehne ako voda toho pol roka a zaberie 😉 Denisko napriklad ked vidi sirup, tak hned spusti mnaaaaaaaaaaaaaaam 😀 mozno aj Filipkovi to zachuti 😉

mirka20
10. feb 2010

ahojte 🙂
tak ja sa hlasim po kontrole a vsetko je ok. asi len matusko chcel zabezpecit maminke trochu oddychu, tak nas takto ponatahoval, ze sa tlaci von 😅 vcera uz bol zadockom dole, ale doki vravel, ze hlavne je, ze sa neotvaram, ze este ma cas a miesto sa otocit. aj ked dnes som mala chvilu pocit, ze uz asi ide von, lebo neviem, co tam dole stvaral. esteze som sedela, inak neviem neviem, ci by som ho nevytratila 😀
no, som rada, ze som nebola po porode sama, kt.to nemala ako z filmu, aj ked take zle som to zas nemala, ale museli sme sa trochu zoznamit. ale nastastie to trvalo len par hodin. potom som mala sem tam placlive obdobie, ale to rychlo preslo.
gal, sme opat u nasich, este som si prisla trochu oddychnut, tak ti niekedy zaklopem 😉

loss
10. feb 2010

gal,moni jej uz sa ozaj blizite ku cielu 🙂
my sme dnes boli prepichnut uska no plackali sme a boli sme aj na nozkach musime sa este mesiac balit na siroko
fac talbulka je super ty si sikulka velka 🙂 stihas vsetko

galanta
10. feb 2010

miri...no jasne zastav sa. 😉 a super ze ste ok,ze sa este nepytate von.no a nemohla by si aj tomu mojmu dohovorit,aby sa tak pekne otocil ako tebe? 😀

loss...blizi sa tooooo...........len tak dalej.nech sa uska pekne zahoja.

baby..neviete poradit? my uz po niekolky krat amme problem so zapchou.teda sarlotka.dnes kaakla po 3 dnoch,ale s hroznym placom a hlavne aj krvicka nam isla,tka tazko to bolo.minule sme ansadili probiotika bolo ok ale terazs a to azs zopakovalo.teraz idemem davat harmancekovy caj...ak viete daco podarit,budemem radi.dakujem.

mirka20
11. feb 2010

gal, rebeka nastastie taky problem nema, tak ti len mozem poradit, co pomaha mne:
slivky alebo slivkovy lekvar, vela zeleniny a ovocia a kysle mlieko. a doki odporucal este vlakninu vo forme cerealii, ale kedze mam bezlepku, tak u mna to neprichadza do uvahy. a mne este pomahaju glycerinove cipky, ale neviem, ci ich mozu take male deti. ale urcite by si sa mala poradit s doktorkou o tom, ked uz v tom bola aj krvicka.

moni1412
11. feb 2010

gal asi by ste mali ozaj zajst k tej dr. pre istotu, ked aj krvicku si videla 😒 jogurtiky papate? mne zabera napriklad acidko a podobne veci. Viem ze jedna baba davala malej na to nejaky zarobeny prasok vo vode, ale nepoviem ti uz co to bolo, tiez mala s tym problemy 😒

my po poradni - CS3, zaciname sa otvarat 🙂 pekne mala nalieha hlavickou, buduci stvrtok zas poradna, prietoky, UTZ. 🙂

facovka
11. feb 2010

moni a ideste akoze skusit prirodzene, a ked dake problemy tak CS?? bo ty si prvy mala CS ak dobre pamatam.. 😵
gal,sup k dr. 😉

kats
11. feb 2010

moni 😀 tesim sa s tebou 😉 pekne sa rozbiehas 😀
gal - ako baby pisali - susene slivky, slivkovy drus, stava, lekvar, acidko,... u nas pekne zabera aj vytlaceny pomaranc rano pred ranajkami 😀 nedavaj banan, ryzu, mrkvu.... ale pre istotu dr 😉

strasska
11. feb 2010

Ahojte!
Facovka aj my sme pili ten prasok, a asi by sme aj mali zacat druhu davku, ale ked vkuse su dajake epidemie, tak nechcem ist s malym do nemocnice medzi chorych. nevola sa to, ze Ribomunyl?
Inak to kakanie...kazdy strasi bananom, ale banan zapeka len ked je zeleny, nedozrety, ak je uz dozrety (supku ma peknu zltu, pripadne uz aj jemne nahnedlu) tak vtedy pomaha. Mam to na sebe vyskusane. A mne pomaha aj pomarancovy dzus nalacno.
Co sa tyka chodenia von, tak my vonku s placom, domov este s vacsim. Ja uz niekedy od pol 9 sedim oblecena, normalne ze pancusky na sebe a minule sme vysli o pol 11, som skoro infarkt dostala. Ja neznasam pancusky.
😠

moni1412
12. feb 2010

Leni tak ja by som rada, vcera aj siel dr. nieco hovorit ze musime sa dohodnut.... a zacal ma vysetrovat a potom komentoval to, ze sa otvaram a tak, a uz nepokracoval 😀 tak snad nabuduce, aj ked neviem presne co mal na mysli, ale buduci stvrtok mam aj UTZ, tak tam mi asi este jazvu budu meriat, asi sa uvidi buduci tyzden 🙂

kats dik 🙂

strasska tak tak dlho sme sa nechystali este, ale tiez je to vesele niekedy 😀

galanta
12. feb 2010

dakujemm dievcata za rady.no slivky zaberaju aj mne a mala ich lubi,tak to zas vyskusame.noa a davame harmancekovy caj.zatial nekalkala...no a jogurty?????????? 😝 😝 😝 😝 😝 ani za svet.bude take sceny robit,uz me ju chceli aj oklamat, a dali sme jej to do vecerneho mlieka. a bviete ako to skoncilo? uz dva dnio odmieta aj mlieko.no zacinam byt trocha z toho zufala.a na cipok s apojdem lekarky opytat.uvidime,ale snad povoli... ☹ chuda ked kaka tak ja s nou tak tlacim,ze si niekedy musim pripomenut,ze som v toma aeste by som porodila.no a banan ma strsska.pravdu.ten upravuje,nezapeka...a nasa mala ranajkuje akzde rano ovocie.to by amlo byt ok,len ym mame taku psychologicku blokadu.ona mala raz problem a od vtedy sa to taha.proste by mala aj normalnu stolôicu,eln sa boji,ze to bude bolit a tak niekolkoé dni to drzi a ankoniec to iide tazkoa a naozaj ju to boli,co ju len uisti v posite,ze kakanie musi boliet. 😝 no idem skusit vsetko,co ste poradili.dakujem.

facovka
12. feb 2010

gal akurat som ti to chcela napisat, ze to tak deticky okolo dvoch rokov zvyknu mat take blokady s kakanim,je tu aj tema o tom, skus vyhladat co baby pisu.... 😉

kats
12. feb 2010

tak a mame po poradni 😀 babo ma 1660-1880 g zevraj o tyzden vacsie 😀, prietoky dobre, cukor ok, a vseto ostatne tiez 😀