Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

galanta
25. feb 2010

fac..dik.ja mam citaka,ze moni skonci cisaroma aj normlnkou..obvykle mam vsetko naopak ako mam predstavu....no ale nech ma nenechaju vytrapit a maeho ohrozit..... 😔 ale mozno s amylim a zmiluju s ana do mnou.

moni...no ty by sisi rozumea s mojou svagrovou,ta je zarity odporca cisarakov a podporca normalakov.preziala oba,ael normalalk mala extrem rychliy,dlho bola otvorena a tak to z nej len vyslo.zahodinu.no zavidim jej´a tebe praje rovnaky priebeh. 😉

mirka20
25. feb 2010

gal, si ma nepotesila, ze si v nemocke. my sme dnes prisli k nasim 🙂 a vy uz budete mat vdaka tomuto pobytu zacvik na porod, to je fajn.
straska, ja ani okolo chladnicky nejdem a kila idu hore 😖 😝
moni, katka, drzte sa. uz to mate za par 😵
nasa rebeka spava vo vlastnej izbe a posteli asi 2-3 mesiace a je to ok. zvladla to bravurne a ked sa v noci zobudi, pride za mnou, povie mama pod a ideme k nej do postele. tam bud zaspime obe alebo ak nezaspim, tak pockam, kym zaspi ona a ja idem do svojej. nastastie sa nebudi casto (dufam, ze nezarieknem 😕 ).

facovka
25. feb 2010

ahojte nestiham citat,vcera sme s fifom boli u dr.stale horucky uz od soboty ☹ crp mal 13,tak ze viroza,a v noci skoro 39ky zas aj dnes cez den,zajtra ideme znova,ak uz namnieco neda,takja neviem,kolko sa bude trapit s tymi horuckami,je to normalne??ze hrdlo aj dychanie ciste,ja som uz zufala z tychto chorob,a to berie 2tyzden tie prasky na posilnenie imunity co dali na imuno 😔 😔 proste zufalstvo,ani ma nic nebavi robit ani zit,olinko sa drzi...majte sa v zdravi hlavne...

loss
25. feb 2010

fac to mi je luto stale ste v jednom kole snad to rychlo prejde
my sme chvalabohu zdravi co ma velmi tesi
miri teda rebeka je uzastna to nasa spi medzi nami a Miuska spala s nami tiez uz od nedele spinka v postielke co ma velmi tesi ale neviem ako naucime Nelly na svoju postel niekedy

facovka
25. feb 2010

loss,my detto,fifo medzi nami,a oli v postielke...ale my ani nemame byt na dalsiu postielku,tak sa na to vahovaram,ze to tak musi byt,ale ako sa nauci jedneho dna do svojej,no neviem,ak odtialto niekedy odideme,ked budeme mat na hypo, v puberte mozno si uz na zem do obyvky da matrac 😀 😀

loss
25. feb 2010

nam by sa aj zmestila tak tak ale tiez si vravim ze keby mala vlastnu izbu ale ona doslova na nas v noci visi takze raz to bude hrozne, aspon ze Miuska nevymysla 🙂

strasska
25. feb 2010

Ahojte,
Misko spi celkom v poho, az na to, ze sme ho az teraz zacali ucit na postielku, lebo sme to uz s nim nemohli vydrzat v 1 posteli. Strasne nas kopal, hadzal sa mi na brucho, tak sme to museli stopnut.
Celkom si zvykol, len by som ho este chcela naucit na obed zaspavat sameho, lebo teraz musim lezat s nim a neviem si to predstavit aj s druhym babom. No ale sak casu dost, este poriesime 🙂
chorobky prec, rodickam porod podla predstav 😉
pa

moni1412
26. feb 2010

kopirujem z inej temy, nemam silu oto pisat znova:

vcera som nemala silu ani za PC ist.... na poradnu som sla preventivne o 4. - malo byt vcera vela tehuliek, tak ze nech si odsedim len tie 2 hodiny pred zacatim ordinovania.... o pol 4. som vstavala tak nakoniec sa dr. rozhodol ze mi to neulahci a poslal ma na ocne, po vyjadrenie k vedeniu porodu a kedze som vedela co mi ocna napise, nesla som tam velmi rada snazila sa mi pomoct a napisat to co najjemnejsie, " ze je vhodne ukoncit tehu sekciou" ale zaroven mi povedala ze ak chcem prirodzeny, mam na tom nastojit, ze sa stava asi v 2% ze by sa cosi stalo pri mojom ocnom probleme pri porode... lenze pre gynekologa bude smerodajny ten papier, tak budem musiet asi nastojit na tom na vlastnu zodpovednost, ak sa cosi take da
okrem toho ma poslali na tie predoperacne - interne a anesteziologicke.... interne su 3dr., jedna neordinovala, druha ju zastupovala, tam bolo strasne vela ludi a u tretej som sedela a ked som sa spytla ci ma vezmu, ze dnes uz nie, maju toho vela a nie su jedini internisti a kedze mam termin az o 3 tyzdne, nie je to take akutne (asi ta sestricka nebola tehu este ). no mne to kazal dr. doniest vo stvrtok a na anestez. mozem ist az s vysledkami z interneho... nebudem vas zatazovat podrobnostami, aj tak som sa uz rozpisala,..... proste som si volala z domu tej dalsej ci sa mozem objednat u nich, ze patrim podla obvodu k tej co ma nechcela vziat, to som sa uz rozplakala a revala som az kym som nezaspala potom ma cakalo este ctg, tam vyzera vsetko ok, otvaram sa dalej, vsetko ukazkovo prebieha, nerada by som premarnila moznost rodit prirodzene len preto ze lekari sa zbavuju zodpovednosti - ako ta ocna, povie mi nieco ine, ale zaroven to napisat nemoze lebo keby cosi, nebola by kryta, nezazlievam im to, ale ked to inak nepojde, asi budem musiet ozaj len nastojit na tom na vlastnu zodpovednost

moni1412
26. feb 2010

Lenka coze sa vam to stale deje? 😖

strasska
26. feb 2010

Jooooooooj moni, to mi je luto. A ked sa mozem opytat, co sa Ti so zrakom moze stat ak by si rodila prirodzene? Ci to sa rata s tym najhorsim?

katka.1
26. feb 2010

Lienocka ako je dnes drobcovi ???? Dufam, ze sa to pomaly zlepsuje. Kikuska je tiez soplava, ale to ma z toho, ze sa jej prerezali dve dolne stolicky. Inak je to ok. Vcera som bola pri Dunaji a chcela som ti cinknut, ci si vonku, ale ako tak pozeram aj tak by si nesla. Mne od vecera ide brucho roztrhat. maly si robi zurku alebo co. 🙂

ninka123
26. feb 2010

Leni, drzte sa 😵 posielame aj s krpcami pozitiv energy 😵

moni1412
26. feb 2010

strasska - v najhorsom pripade strata zraku - natrhnutie sietnice... ale fakt je to dokazane v mizivych percentach. fakt ma vcera ta ocna prekvapila, vysvetlila mi vsetko a nechala to na mne, vraj sa nemusi nic stat pri spravnej technike tlacenia. som uz rozhodnuta, len dufam ze ked si budem za tym stat, nebude ma nikto odsudzovat..hlavne lekari 😒

facovka
26. feb 2010

no babule,tak od rana je tolepsie,fifo max 37,5, rtano bol mm s nim u dr. tak moc negart,akurat zvysene ketony,bo malo pije 😒 tak nutime, crp sa zvysilo zo stredajsich 13 na 31,takze mame atb a angina 😔 ale vystrajat uz trochen zacal,tak mozno uz po prvej davke sa mu ulavilo, teraz dostane druhu.,a hadam uz sa mu defin.ulavi,mame brat 9dni,mame suprax,inak vytery krk, nostek negat 😉
katka moja,ved uz aj ma pravo ta roztrhat krasne si potiahla,kazdym dnom cakam smsku ze Kubka mas pri sebe,juuuuj 🙂

kats
26. feb 2010

fac tak uz snad s tymi atb dobojujete tu hnusobu anginu 😉 hlavne nech je fifo zas vystrajajuca ciperka 🙂
moni drziiiim palce nech ti to vyjde a hlavne bez problemov 😉 lekar je vzdy alibista.... 😠
kati,moni uz sa tesssssim ked napisete ze uz su babatka vonku 😵 😵
kati maly ma narok vystrajat, ved uz skusa kade sa ide von 😀

kats
26. feb 2010

inak dnes v noci som sa zobudila na cik pauzu... a jasne ze navalena na pravom boku, uz skor na bruchu... pozeram prava ruka o 2 cisla vacsia 😕 😕 normalne brutal spuchnute... a to sa tak snazim spat na tom lavom boku 😠 pri matuskovi som len tak spavala ale teraz to dako nejde 😖

betatka
26. feb 2010

Ahojte

my sme boli včera na poradni tak Danielko má 5900g a 60cm, pichli ho do oboch nožičiek horučka zatiaľ žiadna len trošku zvýšená a ani mrzutý nebol môj hrdina 🙂

Zato Lea je soplavá už 4deň a začína byť aj chriptavá od toľkého vreskotu čo robí okolo seba normálne ma z nej už boli hlava ako stale niečo rozprava a kričí 😝 😀

Inak Ninka teba obdivujem mať doma 3male deti mne teda stačia tieto dve a ked som doma do večera sama tak už len prestupujem a čakam na muža aby ma odbremenil lebo inak som už na prášky 😝 Ešte aj som začala sopliť tak konec sveta u nas ☹

Moni dufam že to dopadne tak ako si to ty želáš a doktori ťa len podporia u nás v Pe by ti Abutaima určite vyšiel v ústrety.

Fac ja myslím že ked sa konečne oteplí tak Fifo už bude len zdravučký a bude robiť neplechu 😀 😵

moni1412
26. feb 2010

Lenka super ze lepsie. to je hrozne, uz nech je teplejsie, snad aj tych chorob bude menej 😒

kats ono je uz tazke teraz spat a tiez sa niekedy budim vselijako.... inak posledny tyzden-dva - noci o nicom. stale na wc, potom nejde zaspat, medzitym sa budim na poslov, och joj 😒

beti ale krasne rastiete 😉 a Leuska nech sa rychlo vylieci, hlavne aby ste to nedostali od nej 😒
dik.... a to je ten novy dr. u vas? pocuvam nanho same chvaly. fakt dostavate jedneho lepsieho nez druheho 😉

betatka
26. feb 2010

moni ano to je ten nový...prišiel z TO nemocnice...tam asi už všetci odchádzajú 😝
Od Ley nič nedostaneme lebo jej idú očné spodné zúbky a ja som prechladla takže každá máme niečo iné

Jaj Kats na teba som si dnes spomenula ako si Matuško krasne sam odsáva sople lebo naša Lea je total opak ju musia dvaja držať a tretí odsávať a pritom kričí že nece a mame odsavať Dadovi jej netreba. A aby som vysvetlila prečo Dadovi lebo ked mal mesiac tak mal soplik a odsávalo sa len jemu jej sme teraz odsávali prvý krát. No vám poviem vždy je to fuška neviem prečo sa toho tak bojí.

katka.1
27. feb 2010

Leni sa tesim, ze malemu sa polepsuje.
Kats to mas pravdu, ze skusa kade von 🙂
Dnes mam totalne opuchnute ruky. Fuj tak divne to vyzera. chi
Juuuuuuuuuuuuuuuuj Kubino pod uz voooooooooooooooooooooooooooooooon 😀

galanta
27. feb 2010

ahojte.....tak som doma.vedikt znie......prirodzeny planovany porod. 😝 😝 😝

moni1412
27. feb 2010

beti tam uz vraj nie je nic. v TO 😒

gal vymen si ten verdikt so mnou ☹

galanta
27. feb 2010

moni...velmi rada....najviac sa ale tesim,ze ten porod bude aj planovany...no to budem mat vyvolavacky...tak ma porazi... 😝

galanta
27. feb 2010

moni...no vymenime si asinemocnice.a preco sa tak strasne bojis toho cisaraku?mne to pripadalo ako prechadzka ruzovou zahradou.samozrejme,ze by som ti dopriala to,co si prajes,len neviem,ci si chces vybrat prave tu jednoduchsiu cestu.a mam na mysli aj tie oci... 😅

inak my sme sia spon nacvicili situaciu,ked budemv porodke.mala to zvladla uuuzasne.az tak,ze som normalne ziarlila an ocinka. 😒 😀 tesila sa na man ,ale ked odchadzali tak mi dal pusinku a povedal avoj a bola prec...
len si s nou ocinko trocha uzil,navsteva nasej chorej rodiny sa prejavila horuckou sarlotkya tak si s nou tato musel sam poradit.ale vsetko uzasnezvladli a dnes uz mame len sopliky a uvidime,ci budemem mat teplotky ci nie este aj dnes vecer.

moni1412
27. feb 2010

gal asi preto ze pre ten cisarsky nebol az taka prechadzka ruzovou zahradou 😒 no uvidime ci narazime na dobreho doktora a podari sa nejaky ten "kompromis". nechavam to v bozich rukach a aj na mojej tvrdohlavosti 🙂
aspon si si oddychla trosku v tej nemocnici?

galanta
28. feb 2010

no tak ti moni prajem,nech ta ta ruzova zahrada caka teraz,nech uz rodis ako sa pritrafi.no a oddychnut som si vobec neoddychla,akosi to uz neviem.noa v nocis om nespala,lebo som cakal ako to dopadne.vsetci mi hovorili,ze to skonci cisarom,ze jasne,ale tennajhlanejsi si o tom mylsle svoje. 😒 takze ked to nepojde,pojde to cisarom,co znamena,ze si to tych par hodin odzijem a potom,ked to nepojde,tak mi pribuden este jedna jazva na bruchu. 😝 fakt si mylsim,ze ej to trochu zbytocne,ale nic na tom nezmenim. 😖

moni1412
28. feb 2010

gal myslis zbytocne u teba ten prirodzeny? ved uvidis, mozno nakoniec pojdes ozaj tym cisarom 😉 a jazva by asi nepribudla, mne hovorila jedna doktorka ze ak bude CR, tak tu prvu jazvu vyrezu 🙂 tak drzim palceky aj tebe nech ti to vyjde ako si prajes.... hlavne v klude 🙂 a dik 😉

galanta
28. feb 2010

moni fakt dik,ale men uz cisarak hrozi len v pripade komlikacii a tyms a rada vyhnem.lebo uz to mam napisane aj v karte...ved hovorim,uz sa rozhodlo. 😢 takze od 17.3, mozem ocakavat,ze mi zacnu piochat vyvolavacky.

galanta
28. feb 2010

no a zajtra ma caka poradna u mojho lekara,tak som zvedava,ci jemaly dost velky,leboked ho merali v nemocke,tak zas ako pri sarltoek ukazovalo,ze je akysi chudy. 😢 😢 😢 no hlavickuma ako demizonik,tkau velku a telicko zas chuducke.tak len dufam,ze ako povedala,lekarka co mi homerala,ze nevie dobre pracovat s tymto sonom a mohla sa aj pomylit.tak mi drzte zajtra palce,nech je to pekny tucnucky chlap,lebo to je pre mna omnoho dolezitejsie,nez cely porod. ☹ a hoci sa mi uz od pohladu javi,ze je omnoho vacsi ako sarlotka,predsalen budem kludnejsia,ked ho moj lekar esteraz premeria a potesi ma. 😉

strasska
28. feb 2010

Ahojte,
gal aj moni velmi Vam drzim palce, aby to bole dobre, ci uz to bude alebo nebude podla Vasich predstav. Hlavne nech su Vase deticky a aj Vy zdrave.
Ale uplne Vam rozumiem, lebo aj ja sa porodu akosi bojim a pritom som prvy mala v poho, ale tie moje pocity akoby nekorespondovali s realitou. ☹
Ale dufam a aj modlim sa,aby to bolo v poho.
Peknu nedelu zelam.