Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

mirka20
6. dec 2010

@galanta ved aj ja sa snazim ho udrzat hore, ale co ked mi zaspi, ked je kasu (davame mu ju o siestej z flasky) 😒
a uz mame konecne aj my prvy zub vonku. tak snad sa upravia noci 😵 aj ked nemame take zle noci ako vy, co tu pisete, ale ked my sme uz krasne prespavali noc.

galanta
6. dec 2010

@mirka20 jooooj na dobre sa rychlo zvyka,na horsie tazsie. 😀 noa to ti normalne zaspi pri jedle???hihi tak to nepoznam,ale jepravdam,ze my papame vsetko lyzickou.a to ti chcel chytit falsu,ked kojis? lebo nas uuuplne odmietal falsu az teraz konecne zacal caj pit z flase.ael to bol boj. 😖 zbadal falsu,chytil hisak.no dali sme mu caj,ze mozno bude lepsie a on sa vysypal. 😒 ale aspon sme prisli na to,ze on nechce studenu vodu,ale musi byt ohriata na telovu teplotu,asi aby mal pocit,ze sa leje z cicika.joj co clovek pri tych detoch musi poskusat. 😕 no a nam sa noci pohosili.vcera cisty otras,som grogi 🙄 do pol noci robila rodeo sarlotka po pol noci maly. a to teraz cez obed u nas vrtaju,tak sa maly dva krat uz zobudli a mala sa nadobro zobudila. 😒 no co uz.uzivame si vyhody paneloveho domu.

mirka20
10. dec 2010

@galanta nastastie sa na flasu chytil v pohode a ani prsnik neodmieta. ja som "kasickovanie" z flase zaviedla pri rebeke asi po jej 2 mesiacoch kasickovania, ked bola prechorena a nechcela som ju mordovat este jedenim kase z tanierika, lebo to vzdy trvalo aj pol hodinu. urobila som redsiu kasu a dala ju do flase a cuduj sa svete, kasa bola spapana do 2-3 minut, rebeka najedena a my sme usetrili 25 minut 😵
ale pitie z poharika je tiez u nas nic moc, narozdiel od rebeky, kt.sa chytila hned na zaciatku, teraz s matuskom bojujeme za kazdy glg. ale tiez mu viac chuti tepla voda ako studena.
o nociach a veceroch by som vam tiez porozpravala 😒 nocne zurky pretrvavaju a nie je to bohvieco 😖 a keby to bolo aspon s rebekou bezproblemove. zacala cirkusovat pri vecernom ukladani, takze sa vzdy bojim vecerov 😕

galanta
11. dec 2010

@mirka20 no nas uz tiez konecne zacal pit.sice to nieje bohvie co,ale aspon neumrie od smedu.noa super ze si sa vynasla s tou kasou,my sme pri sarlotke tiez dali flasu,ale ona bola od pol roka na umelom mlieku,hoci kym tu flasu prijala,tak sme mysleli,ze budeme 2x volat zachranku,cos a tak zasla od jedu.
joooj a s rebekou ze mat epotiaze pri zaspavani fakt lutujem.no nic moc.my uz mame aspon v tomto smere pokoj.lahne o osmej a obvykle uz o pol desiatej spi.samozrejem ze vylieza z postele berie si hracky atd,ael inak pohoda.no oproti tomu uspavaniu do jedenastej,co smemali donedavna,tak kraaaasa nebeska.a filipko uzs am zaspava krasne v postielke,len pred vcerom sa hneval.
pocuvaj,a my nesmieme vecer zakurit,lebo malemu tecie z nosa krvicka a sarlotka sa ide zadusit od kasla.

mirka20
11. dec 2010

@galanta my mame v spalni a detskej okolo 19 -20 stupnov, tak im teplo urcite nie je.
inak, aj nasa je v posteli okolo 20.00, len kym zaspi, tak je tiez okolo 21.30, ale tolkokrat vybehne z izby, vyrevuva...proste "ideal"vecer 😒

galanta
11. dec 2010

@mirka20 juuuj rev....no nic moc,nezavidim. 😒 no my mame v izbe vacsinou takych 18 stupnov,viac akosi moje deti ani nezvladaju. 😀 len filipka naobliekam,ked sa plazi po zemy.ta je chladna.

duracelko
11. dec 2010

@mirka20 ja este Bianku uspávam večer, este nespí sama nebola nikdy zvyknutá. nespí už poobede ide spať pred 20 hod a zaspí až za hodinu. trvá to kým sa ona z celého dna vyrozpráva 🙂 ked sa nám narodí v máji další drobček budeme to musieť nejako zmeniť, lebo sa jej nebudeme môcť až tak venovať ako teraz..

plánujete dať od 3 rokov deti do škôlky?? ja áno od septembra, ale ešte uvidíme 😉

strasska
13. dec 2010

@duracelko nas sa tiez dlho uspava, nastastie je to v rezii ocka, tak to neriesim, ale osvedcilo sa nam zaspavanie osamote, lebo ked je tam ocko alebo aj ja, tak to trva dlhsie 😖
A Miska by som do skolky chcela dat urcite najneskor v septembri...ja by som uz dala aj skor, ale nemam ho ako vozit a bojim sa chorob, predsa je Julka este malicka, tak aby sa to na nu vkuse nenalepilo 😉

mirka20
14. dec 2010

@duracelko ved preto sme my rebeku dali spat do druhej izby a naucili ju zaspavat samu, lebo je problem ukladat dvoch, aj ked manzel pomaha. urcite zacnite s ucenim zaspavat sama skor, ako sa drobcek narodi. ale snad je to s tym vecernym zaspavanim len urcita faza a ako to prislo, tak to odide.
nasa rebeka nastupuje do skolky od januara 😉 aj ked sa bojim chorob a tak, ale snad to nejak zvladneme 😵 (tajne dufam)

galanta
15. dec 2010

@duracelko suhlasim s mirkou.nasa sarlotka zacala spavat za ked sme ju dali do druhej izby.od vtedy uz ieme, co je to ,ked niekto povie,ze ma vecer.my sme totiz malu uspavali od osmej do pol jedenastej az tristvte na dvanast.akoby ked sme boli s nou nevedela zaspat.teraz lezi od vosmej u seba azspi tak o pol desiatej,co je uzasny rozdiel.a konecne sme mohli vyskusat aj na ,,novu" plazmu,ktoru sme dovtedy mali len na okrasu. 😎 sice malu potom,ked spi prenesieme ku nam do spalne,ale zaspava sama. 😉

duracelko
15. dec 2010

@galanta aj ja suhlasim aby dieta zaspavalo samo. tak som mala nauceneho aj st.syna. mne uspavanie trva 3/4 až hodinu a malá spí najneskôr o 20,30. ja keby som ju nechala samu v izbe, tak by tak plakala až vrieskala žeby to nemalo konca. a kedze je manžel doma, ten nedovolí v žiadnom prípade aby jeho lásočka plakala celý večer 🙂 takže to takto nejde. ale všetko má svoj čas, každé dieťa je iné. Už sme prešli kojením, odučila sa ked mala 21 mesiacov, odučila sa od plienky, takže aj zaspávanie bez mamy má svoj čas 🙂

galanta
15. dec 2010

@duracelko ja som myslela nie ze suhlasim s mirkou a ze ma zaspavat bianka sama,ale ze suhlasim,ze my to teraz mame s malou jednoduchsie od kedy zaspava sama. 😉 no a jasne,ze kazde dietatko je ine.ja keby som nasej nedavala cas,tak sa zblaznim bud ja alebo mala a to nema vyznam.nasa mala az od dvoch rokov spava a konecne aspon nieco papa.este ked som otehotnela sme sarlotku dokonca uspavali tak,ze som ju mala na rukach a trieskala som jej po ritke.no des. ani som si nevedela predstavit ako ju to odnaucime,lebo akonahle som ju polozila,brala to ako vyzvu ku akcii.ale podarilo sa.ale chcelo to cas.tak sa drz a prajem vela trpezlivosti a hlavne nech sa to podari. 😉

mirka20
15. dec 2010

my sme tiez postupovali postupne,aj ked rebeka bola dost ukazkove dieta co sa odnaucovania tyka.izbu sme zariadili asi na zaciatku decembra,najprv sa tam len hrala,na konci decembra sme skusili obedny spanok,tri dni potom tam uz chcela spat aj vecer.nase uspavanie trvalo tak 20-60minut a mohla som pri nej lezat len ja.asi 2mesiace pred porodom sme zacali so zaspavanim s ockom(ten vacsinou zaspal skor ako rebeka).uspavanie trvalo aj po narodeni matuska.ale len do chvile,kym som sa nedokazala rozdvojit pri obednom zaspavani a matusko vrestal od hladu.takze rebeka musela zaspat sama.a zvladla to.po case sme zacali aj s vecernym zaspavanim a tiez to prebehlo ok.ale teraz mame asi len prechodne obdobie,kedy proste vystraja,ze nechce spat. A je jedno,ci ju dame spat o osmej alebo o desiatej.

duracelko
15. dec 2010

@mirka20 mne bianka nespi poobede ako som ju prestala kojit od 21 mesiacov 🙂 🙂 jednoducho nechce, nie je unavena, asi to nepotrebuje. skušala som s nou ležat, ale to sme zabili taku 1,5 hodinu v posteli a nič tak som to nechala tak a nenutim ju spat poobede. neviem ako to bude v školke, ale to sa nam zmeni rezim bude skôr vstavat bude viac unavena. moja spachtoška spí rada ráno aj do 8,20 takže ona sa vyspinká dobre cez noc a cez den je plná energie... začína byt unavená o 16,30 ale to už ju nedávam spať, občas v takom čase zaspí v aute.. budeme postupovať asi tak že potom ju bude uspávat ocko, čítať rozprávku a tak.. 🙂

galanta
16. dec 2010

@duracelko my sme to takto postupne so sarlotkou robili.najprv som ju naucila len vedla mna lezat/uz to bol velky vykon/potom som ju premiestnila do jej izbicky,ale tam uz som si nikdy k nej do postielky nelahla.akosi to prijala normalne,ze vedla nej nelezim,lebo to uz bola jej postielka.teraz si samozrejme niekedy ku nej lahnem,ale kym sa nenaucila sama,tak som neprekrocila z taktickych dovodou tuto hranicu.no a potom som odbehovala od nej z izby akoze varim a potom som ju tam nakoniec nechal s tym,ze musim upretat a navarit a slubila som jej ze ked to skoncim ,pridem sa s nou pomaznat. 😉 cely tento proces trval asi rok. 😉 no asi by si to mala stihnut este kym sa babo narodi,lebo to potom bude brat ako dvojite odstrcenie.teda moze sa to stat.ale verim,ze to zvladnete. 😉

strasska
16. dec 2010

@galanta my sme tiez takto postupovali...aj ked sme ostali v nase spolocnej izbicke...len som ho zacala davat do postielky, lebo predtym spal s nami na posteli 😅 A odchadzala som do vedlajsej izny na PC, akoze musim nieco robit 😉
A najlepsie ked zacal kricat: mama vypni PC, pod ku mne 😀 😀 😀 😀

galanta
16. dec 2010

@strasska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tie deti su fakt neuveritelne....

ludka_r
16. dec 2010

Ahojte.
Ako tak čítam, tak ja som najhoršia mater. 😀 Ja Vilka hodím do postele, prečítam rozprávku a odídem. V poslednej dobe sa nám síce na obed stáva, že keď mu nakuknem do izby, tak sa hrá, alebo si číta, a večer tiež chce mávať zasvietené (asi kvôli tomu hraniu), ale v podstate neprotestuje, takže som spokojná. Dúfam, že aj Riško bude takto zaspávať. Zatiaľ je to na dobrej ceste. 😀

duracelko
16. dec 2010

@galanta ešte jedno riešenie tu je naučiť ju zaspávať s ockom 🙂 🙂 aby sa necítila odstrčená od mamy ako píšeš 🙂

galanta
16. dec 2010

@duracelko no super,ak to ocinko moze kazdy vecer zabezpecit,tym lepsie. 😉

galanta
19. dec 2010

Náš Filipko dnes začal štvornožkovať. 😵 😵 😵 Doteraz sa len plazil,keďže máme plavajúce podlahy.

mirka20
19. dec 2010

@galanta gratulujeme. nas matusko tento tyzden objavil konecne caro plazenia, tak sa snazi plazit 😵 aj ked este je dost lenivy, ked sa mu nechce, tak sa vykasle na hracku, ktora je daleko a zoberie si tu, kt. je na dosah 😀
@ludka_r preco by si bola zla mamina. ked to vilko takto pekne zvlada, tak preco by si to mala menit. aj my cez obed v podstate tak fungujeme (rebeka sa tiez hra, cita si, spieva, rozprava a ked ostane na dlhsie ticho, tak viem, ze uz mozem nakuknut, ze spi).
inak s tym samostatnym zaspavanim som sa musela pousmiat, co ste napisali, lebo presne tak isto sme aj my postupovali. ja som vecer mala vzdy "veeela roboty", musela som sa porozpravat s ockom, poupratovat a tak, a rebeka mala na mna cakat v postielke. samozrejme, ze som "pracovala" do vtedy, kym nezaspala. 😅

mirka20
19. dec 2010

no a inak po novom musim uspavat matuska. doteraz to bolo bezproblemove, som ho nakojila a bud zaspal pri papani alebo som odisla a on zaspal. teraz ak neodkvecne pri kojeni, tak musim pri nom lezat a drzat ho za ruku, inak mrnci, zlosti sa. takze opat zaciname s uspavanim 😒 ale co uz. ved raz budu zaspavat same a nam toto obdobie mojkania a tulkania bude chybat.

loss
19. dec 2010

ahojte
Miri ja takto uspavam stále,2x cez deň a potom večer 🙂 a to malá nezaspi ak neleží na mňe 😉

galanta
20. dec 2010

@mirka20 no vidis,ake su deticky rozdielne,ten vas je kludnucky pohodovy a troska lenivy a nas je nervak vecne nespokojny,/teda ak u nas nieje navsteva ,vtedy je fakt ukazkovy/ 😀 no teda aby som filipika len neohovarala....on je proste on.ako aprilove pocasie...bud je totalne stastny usmiaty/len ked som s nim a mojkam ho/alebo reve ako maly satan /akoby nepochopil ,ze uz vysiel z brucha/najradsej by bol na mne stale a nonstop. a najma v noci.zas nas zacal terorizovat kojenim.potvora mala 😒 a tak som ho mala dve noci na prsniku a nesmela som sa ani pohnut.hladali sme pricinu a vcera sme ju nasli...zase si so mnou robi,co chce. 😠 😎

livka299
20. dec 2010

Ahojte baby neviem či si ma pamatáte 🙂 Písala som si s vami počas tehulkovania s májovkami a potom chvíľu po pôrode. 🙂

livka299
20. dec 2010

Veľa sa v mojom živote zmenilo, veľmi veľa zlého som zažila ale teraz som šťastná čakám bábo s najúžastnejším mužom...

livka299
20. dec 2010

Ja si vás pamatám, ešte tu chýba verulka, jankapo....

loss
20. dec 2010

@galanta je to o život tie naše zlatíčka krásne s nami cvičia 😀

mirka20
21. dec 2010

@livka299 ja si ta pamatam 😵 gratulujem k tehulkovaniu a prajem prijemne a bezproblemove tehotenstvo a supis porod.
@galanta 🙂