Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

galanta
28. jan 2010

moni 😀 za by tei mediakmenty mali taky dosah?

kats
28. jan 2010

ninka ty mas uplne ukazkove dvojky 😀 krasne priberaju 😉 to musi byt u vas fun ked aj sople trojmo odsavate 😅 😀

moni teraz uz mas predsa nieco nacvicene z prveho tehu tak telo vie ze musi drzat lebo aj tak by muselo 😉

betatka
28. jan 2010

Ahojte baby

dnes sme boli na poradni tak Danielko má už 5225g a stále že vraj 53,5cm ale ja som ho doma merala a mal 57cm ....je pravda že to sestrička dosť odflakla ked ho merala lebo reval tak sa snažila rýchlo 🙂

no Moni ja som sa pri Lee rýchlo otvorila a pri Danielovi som dostala aj vyvolavačku a furt nič...ale doktor pomohol tak sa to nakoniec rozbehlo ....a kde budeš rodiť? opať v BN? nechceš ísť teraz do PE k nášmu novému super doktorovi?

moni1412
29. jan 2010

kats vidis, to ma nenapadlo 😀

gal 😀

beti krasne priberate aj vy 😵 leti to, baby... prednedavnom ste rodili, Lenka, beti, janka, ninka..... 😅
opät v BN.... PE je daleko, aj kvoli navstevam a tak.... kompromis - my tu mame teraz vasho predchadzajuceho super doktora 😀 ozaj, ako ten novy? fakt je taky dobry?

galanta
29. jan 2010

batatka.no to meranie. 😝 😀 jasnacka,ze ej len take odoka.vsak sa to neda brat vazne.niekedy som bola v soku ako malo namerali,inokedy presne naopak.inak vahu mate krasnu.a ako to zvladate? da sa to?ja uz sa pomaly psychicky pripravujem,ale uz sa nviem dockat. 😵 a kojite?

iank cchela som sa opytat...neamte neiktora podobny problem?ja mam dost casto take busenie srdce.ale paradoxne v klude ,nie pri namahe.pootm mam pocit akoby ma niekto skrtil.neveite,coby to mohlo byt? uz viackrat som to spominala na poradni,ale akosi sa k tomu lekar navyjadroval.ale idem k nemu az 8.2.tak by som chela vediet,ci by niektora z vas nevedela o tom viac.dakujem.

kats
29. jan 2010

beti bud rada ze sa im tam danielko nescvrkava 😀 😀

gal s busenim srdiecka to teda netusim 😅

dnes som bola na glukoze 🙂 takze dalsi test za mnou, vysledky sa dozviem az na poradni 12.2 😝

kats
29. jan 2010

inak uz dva dni som slintala ze po glukoze mam na skok do mekacu tak si dam najvacsi hamburger so slaninkou, veeelikanske hranolky a obrovsky jahodovy shake 😀 proste tehotna a hladnaaaaa 😅 o 9:45 som tam a pytam si.... hned ma zrusili ze len ranajkove menu!! sorry ale nemam chut na prazenicu strcenu do zemle !! 😠 ziadne hranolky, ziaden shake - proste NIC 😢 😠 az o hodinu..... to bolo obrovskeeee sklamanie 😅

moni1412
29. jan 2010

kats tak inokedy 😀 chuda, si musela byt dobre nastvana 😒

gal ja som to tiez mala - malo by to byt sposobene tym ze v tehu telo pumpuje viac krvi, preto su aj zilky viditelnejsie..... a tak dava zabrat aj srdiecku.

ja mam zas problem ze ma obcas a navecer pravidelne cosi tlaci pod srdieckom. neviem ci mi tam maternica tlaci na cosi co tlaci na srdiecko, pluca, rebra, ale nemozem sa preto ani ulozit 😖 to neviete co moze byt?

galanta
29. jan 2010

moni ...dakujem.ja len sa bojim,ci to nehapruje stitna zlaza.snad to babatku neuskodi.inak by som to prezila.no a ako ty pises,ze ta tam tlaci...no men sa minule normalne ulavilo,ked som si grgla. 😀 akoby som mala totoalne plny zaludoka aproste srdcu to akoby zavadzalo,co by asi fakt nebolo divne.nezvyknes to mavat po jedle,alebo ked si lahnes a babatko s a,,rozleje" v utrobach?no aj amm zevraj aj selest na srdci,tak mozno ja tam bdue umna pes zakopany.no neviem,nejako budem musiet asi vydrzat na poradnu a riadne sa dokiho povypytovat.

galanta
29. jan 2010

miri...aj cestujete???ked je take zle pocasie???? 😝

moni1412
29. jan 2010

gal stitna? aj s nou chodis na ko?
no väcsinou ked si lahnem, ale navecer mozem sediet, stat, lezat, neda sa to vydrzat nijak uz. 😒

galanta
29. jan 2010

no teda moni..to ti fakt nezavidim,este ze mas takmalo dokonca. 😉 no a na kontroly nechodim,zatial nebol dovod.ja len,zeuz viac ludi mi nazbnacilo stitnu,ekd som povedala akosa citim.no snad to bude len ten selest. 😝 naposledy,ekd som sa na to lekara pytala,tak povedal,ze uvidime ked pridu vysledky z krvneho obrazu,noa ten bol ok.tak neviem.

moni1412
29. jan 2010

aha.... tak sa ho radsej spytaj. radsej viackrat ako ani raz 😉
ty sa tvaris ako keby si bola na zaciatku 😀 nezabudaj ze aj ty zachvilu finisujes 😉

betatka
29. jan 2010

moni no je fakt super ja som sa k nemu aj prehlasila...dlho som hladala nového gyndoša tak som sa k nemu votrela 😀 ...bola som na kontrole po 6nedeli a ani som to vyšetrenie necitila ako pri Lee som vtedy myslela že dr. zuby vybijem ked tie železa do mna vrazil 😝

gal zvladame ....niekedy ani neviem že mam 2deti inokedy my tečú nervy. Hlavne ked sa niekam chystáme a musím Leu po byte nahaňať aby sa obliekla a potom som total spotená a teraz v zime už len čakam kedy zase prechladnem 🤐 😠

jo a stále kojííííímeeeee.

Jo a nebojte sa ako to zvladne starší súrodenec oni to zvládajú lepšie ako my mamy 😵

loss
29. jan 2010

ahojte
dlho som nebola nestiham a tento tyzden som bola u nasich
tak ako sa Nellynka uz Miusku nebije mame?My si uz uz pomaly na seba zvykame dokonca Nellynka uz Miusku nebije som statna ,mlieko zatial mam co ma tesi len cez noc moc nespinkame

moni1412
30. jan 2010

beti tak super, vam sa tam strieda jeden dobry za druhym 😉

super ze kojite, ty si Leu vlastne kojila ci nie? drzim palceky nech mate stale dost mliecka 😉
s tym nahananim - poznam a to mam zatial len jedno dieta 😀 s tatinom ide Denisko von kedykolvek, mna aj vola, ale ked sa ideme obliect, obut, aby som ho nahanala a potom ako pises - ja mokra, vonku chlad, super kombinacia 😅 asi aj to prispelo k tomu ako mi teraz je 😒

moni1412
30. jan 2010

loss Nelly bila malu? joj, fajn ze s tym uz prestala, chuda Mia 😒 ako ste k tomu dospeli? ja sa bojim ako to bude u nas.... sice teraz by brusko maly aj spapal od lasky, chodi robit moooo babo a kazdemu nazera pod tricko a hlada tam babo, ale aj tak sa bojim ako prijme sestricku 😒 dnes sme mu kupili uz aj darcek od malej, tak hadam ho to "podplati" 😀

galanta
30. jan 2010

no mmoni...porad,aky darcek ste kupili deniskovi???my sme totiz na ,,chlapske "hracky. 😀

loss....no teda,ze vraj bitak..chuda male...este je len malinka uz ju zivot bije.ale este ze ste to zvladli.

beti,moni.no to nahananie..asi vsetky maminy poznaju.my tiez...co vec,to beh cez celybyt.no aa ja fucim za cnou. 😝 😀 ale hlavne ze sa deti bavia. 😀 😎

loss
31. jan 2010

no ona uz aj brucho bila ze ide ho pohladkat a taku mi uvalila hrozne
ked sme prisli domov tak sme jej ju ukaazali a ona jej hned tresla po hlavke a aj ked som ju kojila pozerala akoze nic a zrazu rana potom som ja do nej kricala a nakoniec sme plakali vsetky tri.Teraz sme ju uz naucili ze mia ju ma rada a tak aj ona musi ju ochranovat ze je jej vacsia sestricka zatial to zabera snazime sa co najviac aby boli spolu a aby Nelly mi pomahala ja verim je to pre nu tazke zrazu uz nie je sama ale verim ze bude uz len lepsie
moni ja som vedela ze to u nas bude tazke ona bola stale stredobodom pozornosti a zrazu je tu Miuska a aj ju hladkame a hlavne nosime na rukach

mirka20
31. jan 2010

tohto sa obavam aj ja, ze ako bude rebeka reagovat na matuska. ale snad to prezijeme v zdravi 😅

galanta
31. jan 2010

loss.....ono to bude asi zalezat aj od vnimavosti dietata.podla mna si velmi uvedomovala,co sa okolo nej odohrava.ale teraz uz pochopi aj vyhody.javascript:addEmoticon(';-)','vBody')

moni1412
1. feb 2010

loss tak ale uberate sa uz spravnym smerom 😉 musia mat z toho zmätok, drobci..... asi potrebuju len viac casu 😒

gal auticko - najoblubenejsie hracky u nas z kategorie hraciek, lebo uplne najoblubenejsie su nehracky, ako ovladac, mobil, potom knihy a potom auticka a vsetko ostatne 😀 model novej octavie, uz ma doma mini cooper, tak zaciname "zbierat" 😅

baby co ste uz vybavovali teraz druhu MD v ramci prvej.... treba tam aj potvrdenie od zamestnavatela, vsak? a ak hej, tie datumy co su tam - ako narok na MD vznika od..... a naposledy pracovala dna..... co tam ma byt? sefka mi to podpisala, ale datumy sme nevedeli, to tam mam dat este spred prvej MD, ci ako? som z toho jelen. sla so maj na socku, o poschodie vyssie ked uz som bola v praci.... ludiiiii tam, tak som sa otocila a aj urad, aj socku nechavam na Milosa v stredu.

galanta
1. feb 2010

moni..no ja som to uz vyabvovala ,este sm pre istotu posielala na socialku potvrdenie o tom,ze som poberala rodicovsky,aby bolo jasne,ze amma narok na matersku.no a do roboty s odstupom jeden mesiac som poslala od gyndosa papier an vypisanie materskej,esteš som tam aj volalla,nech to ocakavaju a dopadlo to tak,ze dnes mi volali zo sosialky,ze moje peapiere tam prisli,ale nemaju appiere od mojho zamestnavatela 😠 😝 .no do porazenia.tak budem musiet zavolat tam,nech viem,na com som.
noa le tei datumy mi vypise zamestnavatel.teda aspon dufam,elbo to nebolo v kolonke ,co som mala vypisat ja.tak neviem.preco to enchali na teby?

joj a dik za tu radu s autickom.uvazujeme nad autobusom,vlacikom/toto je u nas cislo jedna/alebo stavebnicou z ikei,kde su srobiky a srobovaky. 😎 😀

kats
1. feb 2010

gal uz si to vybavovala ? odkial mas papiere? postahovane z internetovej stranky socialky? alebo najskor ta vypisala na matersku a potom si to rozbehla??

moni1412
1. feb 2010

moja zamestnavatelka je moja teta, resp. ocinova sesternica, nerobime nic takto formalne, proste pridem, pokecame, potvrdila mi to, len sme nevedeli ake datumy tam chcu, este nevypisovala druhu MD v ramci prvej 😅 tak preto by som to potrebovala zistit 😒

my sme hladali cosi male, nech to nie je vcsi v tej postielke jak mala 😀 tak preto ten model. nam tak padol do oka 😵

strasska
1. feb 2010

Ahoj, krasny dnik. My tu mame kopec snehu a nadherne slniecko. Boli sme sa s drobcom sankovat, ale este nepochopil princip, lebo hore kopcom sa chcel nechat tahat a dole kopcom vzdy zliezol a utekal pred sankami.
Inak taka sankovacka riadna fuska a ked sme sa vratili domov, tak som sa uplne pozabudla a poodhadzovala som z chodnika sneh. Ked som sa konecne narovnala vsetko ma bolelo, este aj brusne svaly ☹ A aby mi nebolo luto, tak drobec cely cas odhadzoval sneh susedom 😝
Jeeeeeeej ikea ma nejaku stavebnici so skrutkovacmi? tak to musim pohladat

galanta
1. feb 2010

kats.no vybavovala a vpodstate to ma jednoduchy princip.len potvrdenie u lekara a potom sup zamestnavatelovia odtial na socialkua a pre istotu som tam poslala aj potvrdenie z UPSVaR ,ze som poberala odicak+rodny list,lebo som zistila,ze napriek vsetkym kiksom urobili este jeden a sarlotku napisalai,ze sa narodila az v roku 2009. 😝 no mna by porazilo.ale asi si to na socialke navsimli,lebo nic enhovorili.takze este aj tam su rovnako nepozorni.

moni.no tak asi neporadim.len asi treba porozmyslat,edy si bola posledny raz v praci/ak sa da/a potom napisat predpokladany nastupna MD,co tam uviedol lekar.noa s tou hrackou mas pravdu.velmi nerada by som bola,.,keby prehliadla maleho,ked zbada hracku.hoci opak asi bude pravdou,skor si mylsim,ze nebude vidiet nic ine,len maleho.

strasska...ano v ikei maju taky akoéby dierkovany kufrik so stavebnicou a je tam srobovak a sroby a take diely,co sa z nich da kadeco poskladat.no ansa by bola bez seba. 😉

moni1412
1. feb 2010

gal a link nam nedas na tu stavenicu???? 😀

mne kazali zasa na UPSVaR doniest prefotenu MD - aby mohli zastavit RP.... 😒 na socku hadam nebudem musiet este prikladat z uradu. na porazenie tie papiere 😒

galanta
2. feb 2010

moni..no aj ajs om boal zarazena,ze co by este nechceli. 😝 😠