Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

galanta
16. okt 2009

betatka.no neviem akot o bude so mnou v 34tt,ale zatial malu zdviham.no a co mame robit,ved aj tieto deti su naswe.ja si davam pozor,len aby to nebolo prudku.no som skor zvedava akos tym brusiskom za nou pobezim,lebo mala lieta ako strala.to musim niekedy taky sprint hodit.no des. 😝

loss,gratulka ku poradni.no a ty ides preco cissarakom.aj prvy si mala? aj aj by som chcela cisarak,ale to uz bude askoéro 2 roky rozdiel a naviem ci ma nenechaju roditr normalne .no a ze vraj je indikacia aj vekj nad 30?teda prvorodicka? co mna by za nu asi povazovali,kedze mi porodnymi cestami nic nepreslo.
loss nove foto nemas? alenbo sa to uz v 27 tt neoplati?

kats
16. okt 2009

loss super v poradni 😉 baby ja by som cisarak nechcelaaaaa... ale zas ak vy uz ste mali, tak naco by ste mali rozbite aj podvozky 😉

aj my dnes uspesna poradna 😀 a kontrola sije v poriadku 😀 fotka v albume 🙂
babo zase spalo, lezkalo si tak sme ho videli z profilu, skusala donho stuchat a nic, tak som sa rozkaslala 🙂 par krat si poriadne zivlo a trosku sa teda aj ponatahovalo 😀 keby boli tie nase dietky takyto spachtoskovia aj ked budu vonku 😝 😀 oni si asi predspia teraz a potom uz nemusia 😀

loss
16. okt 2009

ahojte
cukor mam Ok supis
gal ja som rodila aj malu cisarom nezisla do porodnych ciest a mala 4300g,neviem ako je to z vekom ja uz budem mat 36 takze stara paka ale skor predpokladaju ze sme zase velky
foto urobim ozaj ma je dost 😔

moni1412
16. okt 2009

beti, ja som si asi nevsimla ze si tu bola v utorok, prepac 😅

kats ja prijmem aj " rozbity podvozok " , len nie uz cisarsky 😖 ja budem musiet velmi posluchat aby som bola vyslysana 😒

no my sme dnes s Deniskom boli este nejake zimne veci pokupit (vcera sme museli ist bundicku, lebo som zistila ze nemame co obliect 😒) a poviem vam - som taka unavena ako po celodennej ture. boli sme sice autom, ale maly ma teraz obdobie na ruky (idu nam posledne dva zubky - horne ocaky, najhorsie) tak väcsinu cesty od auta a k autu som ho niesla.... parkovala som pri tescu, samozrejme miesta pre rodicov s detmi obsadene, mam ocit ze niektori tam parkuju permanentne, asi to maju blizko do prace odtial 😒u nas su tito miesta uplne bezredmetne - parkuju tam väcsinou taki co deti nemaju.... tak cez cele parkovisko - strasne sa vzdy rozculim ked sme tam 😠

loss tak sekcia? ale pozeram ze ty si rada 😉

beti nasho dr. zastupuje vas primar - vcera som bola unho na poradni 🙂

baby, ale prosim vas - ved ste v najlepsich rokoch 😉 niektore maju len prve dietatko v tomto veku 🙂

galanta
16. okt 2009

kats,preco by si cisarak nechcela???? no ja sa nemozem stazovat.pri cisaraku ziadna bolest potom uplne znesitelna,na noc injekcia a uz bolo fajn.po troch dnoch som bola takmer fit.no ja som prvy cisarak velmi nechcela,lebo som sa bala ze enbudem moct hned otehotniet ,ale ked tak pozeram sme tu same cisaraky. 😀 inak babo je krasne....no podarilo sa.super,ze je testik v poriadku.a ze buva? no snad aj po porode tak bude.hihi

loss.no ty uz mas aj cukor za sebou.tak super.no a ze si paka? a ja budem mat 33.a co????kaslem na to.len viem,.ze v niektorych nemockach davaju cisarak automaticky po tridsine.tak uvidim.no a ked bude zara velka,aspon sa ju nebudes bat chyttit.

moni.no ty asi nemas dobre skusenosti s cisarakom...no ja ekd si zas predstavuim tie bolesti pred porodom... 😝 a hlavne,men pride,ze cisarak je pre baabtko bezpecnejsi,ale mozno sa mylim.
no a chudacik denisko.tak vam uz lezu posledne zuby?no nam zacali este len stolicky...hnacku sme mali o dusu.tak sa tesim na ocaky. 😝

facovka
16. okt 2009

ahojky maminy, ...ohladom cisaraku ja som sa bala tohto druheho ja k cert, lebo s prvym zla skusenost,ale teraz som uplne spokojna, bolest pri prvom a dalsich vstavaniach sice brutus,ale ked som rozchodila, bola som ok..cestou z porodky som uz Filipka niesla aj na rukach, a to som sa bala kedy ho 1x zodvihnem,ale kedze este nema 10kg dalo sa 😉
loss, parada,leti ti to.. 😉
kats, fotecka krasna... 😉
my mame uz 16zubov, este posledne 5ky, inak fifo znasal uplne super, ziadne hnacky, sracky , ale co zub to sopel 😒 ratam, ze si to zase odseriem s Oliverkom ☹
inak deti mi obe spia, tak obedujem akoze, parky 😀 nestihacka dnes varit... 😉

ninka123
16. okt 2009

Ahojte kocky, tak ja budem moct porovnavat porody-prvy uzasny rychly prirodzeny a teraz na 99%sekcia, ktorej sa bojim jak fras... 😒 Tak uvidim 😖
Inak ja Lucku tiez stale beriem na ruky-ked som s nou pocas dna sama-neviem, ako inak sa to da vyriesit... Mne skor robi problem byt pri nej sklonena-co predklon, to zachvat palenia zahy 😝 😝 😝 Ale uz sa tesim, ze uz nie dlho 😉
Kats, pekne foto 🙂 Pekny dnik aj nadchadzajuci vikend vsetkym prajeme 😵

slnyecko
autor
16. okt 2009

Baby uz sme doma,krpec stale spinka cele dni,len na noc oziva,mliecka je akurat...neskor napisem viac,vdaka za gratulky.Idem upratovat 😝 v albume mam aj par fotiek 😉

aly
16. okt 2009

Slny, velká gratulácia. Matulko je nádherný!

ninka123
16. okt 2009

Slny, Martinko je krasnucky 😵

majovky_again
16. okt 2009

slny, je krasny... 😵
zavidim ze spinka 🙂 - v dobrom
nahadzujem do albumu 😉

majovky_again
16. okt 2009

jooj,to ja som fac 🙂

ajajka
16. okt 2009

ahojte Moni Majerčik ide od noveho roku robit k vam do Banoviec ,sem nastupuje nejaky arab z Topolčian
Slnyečko Matulko je na tej tretej fotke ako namalovany a gratulijem k Matkovi

loss
16. okt 2009

moni ano som rada ze ideme cisarom zbalim sa pridem odfiknu ma a odidem aj s malou
gal ani ja vek neriesim ale tazsie sa mi vsetko robi ale deticky si uzivam ako sa len da
fac leti som rara ked mi bude svieit 36tt budem este stastnejsie a co vy ako sa drzite?

galanta
16. okt 2009

slnyecko,matulko je naaadherny.taky krasne baculaty.a tie zareziky..... 😵

facovka.no ym sme vcera boli na kardiologii a povedali nam,ze svetko ok,ln by mophla sarlotka mat aspon 12,13 kil.no ona nema este 11,co men pripada dost.no a to mala pri narodeni 2200g.tak neviem co by od nej cheli.hihi a vy este nnemate 10.no aj si myslim,ze vsetky tieto vahy su ok.mala chuda nieje,len je taka zizalka,ale svalnata.tak je to ok.

loss......to o cisaraku,akoby som ja pisala....hihi 😀 presne.ja hovorim,ze som nerodila,ale ze ju zo man vytiahli. a to doslova.odlezala som si to,potom rozcholila a bolo.ale verim,ze niekto to ma aj tazie ako my dve.no ja som asi mala stastie.myslim,ze slepak som mala horsi,ako cisarak.no asi to bude tym vysledkom.predtym zio man vytiahli len bolavy kusok creva a teraz krasne babo. 😎 😀 som zvedava,co povie na cisarak slny....sand bol ok,ako ten predchadzajuci. 😉
ninka...fakt sa neboj.....ja to ok.a zas neviem..preco ti dali cisarak?

galanta
16. okt 2009

ninka...ja som ale prikurana.az teraz ked som mrkla do albumu pozeram,ze cakas dvojky.tak uz mi je ten cisarak jasny.... 😀

kats
16. okt 2009

😵 slnyecko matulko je kraaaasny 😵 😵 😵 gratulka 😉

k tomu veku 🙂 😅 dnes ma sestricka veeelmi potesila 😅 som vravela ze ledva som doletela ale zabudla som si knizku, lebo som malemu davala... bla bla.... tak na mna zirala 'vy uz mate jedno??' ja ze hej ... nechapacky ze o co ide 😀 studovala moju kartu a potom len 'vy tak mlado vyzerate, mysleli sme si ze toto je to vase prve' 😀 😀 zistila ze uz mam 30 😅 😀

cisarak - neviem mne to pride ako operacia a to nechcem 😅 aj ked rozbity podvozok sa asi dlhsie hojil a kym som sa naucila cikat 😖 no idem trenovat svaly aby mi este fungovali 😅

moni1412
16. okt 2009

gal som zabudla -a pred 2 tyzdnami som bola na tych testoch a uz mam vysledky.

slnyecko 😵 😵 😵 drzte sa, krasni ste 😉

ajajka to fakt? do nemocky? ci nevies?

gal koksooooo..... tie bolesti uuuuplne neznesitelne potom cely den, lezat bez pohnutia k tomu (a to ja vela vydrzim 😒 ).

ninka ty asi kvoli tomu ze dvojicky cakas, ze?

ajajka
17. okt 2009

moni to 100%neviem bud bude mat ordinaciu ,alebo bude v nemocke u vas.

galanta
17. okt 2009

kats...no bodaj by si sa stazovala na vek ,ked vyzeras,ze nemozes mat uz jedno dieta. 😀 😀

moni.dik,tak pomaly uz budem cakat vysledky.dakujem.moni a k tomu cisaraku.mozno by som aj ja trpela jak...ale so mou doniesli jedno dievca po porode a ked som videla,ako vyzera s tou hnusnou handrou celou krvavou....no desw.ja som sa citila ako bez bolesti.to si mala vidiet,co ta tam pojedla ibuprofenov. 😝 az som sa cudovala,ze ten maly nemal reakciu na jej mlieko.a to nehovorim,co spominala na tie bolesti pred porodom.asi by som take baby nemala ani pocuvat. 😀 no tak asi preto som si pripadaal akoby mne nic nerobili.ale bola tam aj ejdna po cisaraku a ona mala cisarak o 3 dni skor a ed odchadzala domov, teste stale prosila sestricku nech ejj okupe malu,lebo sa nevedela ani pohnut.no umna to bolo rychlejsie.pri malej som sa akosi rychlo rozhibala.po tom strasnom strachu som bola taka stastna,ze uz ej konecne vonku,ze to na man posobilo asi ako anestetikum.fakt...ja si na tu bolest nejako nespominam.len ked som sa prvy raz otacala a vstavala,tak vtedy som tak velmi opatrne vsetko robila aj si pamatam ako sme sa smiali/no podla moznosti/ze sa otacame 15 minut na jednu stranu. 😀 ale inak ok.fu haaaaaa...zase som sa zakecala.

slnyecko
autor
17. okt 2009

Taak,noc hrozna,decka sa mi navzajom budili,no neviem ako toto s tym spanim vyriesime 😒 inak matko je zlatucky,Kubko kuka ako puk ked maly zacne plakat,inak ho stale hladka a tak,takze celkom v pohode.Len moj muz ma poporodnu depku ci co,asi za mna...To aj pri Kubkovi bolo,nervozny je ako pes,no na nevydrzanie,radsej mohol do roboty chodit.
Co sa cr tyka bola to uplna pohoda,rano o pol siestej ma zobudili ze sa mam oschtat na porodnu salu,tam klystyr,infuzka,cievka,nejaky oblbovak a uz ma sanitar sikoval na operacku.Chvilu mi nemohli napichnut spinal,uz mi aj lepilo ze ma uspia,to som nechcela,nakoniec mi zacalo ist do brucha take teplucko a to som vedela ze uz je dobre,zacala som trpnut a zachvilu som bola od brucha dolu necitliva,uplne super boli hlasky typu dajte ten mechur niekam nabok lebo mi zavadzia.... 😀 malickeho vybrali a hned plakal a aj cikal,ukazali mi ho a odniesli osusit osetrit a tak...ked ma isli sit primar hovori ze nahnite mi ju lebo ma vonku vsetky creva to nezasijem... 😀 este mi ukazali krpca obleceneho a uz aj ma viezli na izbu.Boliet zacalo az poobede,dali nieco od bolesti a super,potom to uz bolo znesitelne.Ranne vstavanie sa tiez celkom dalo cakala som horsie.Mliecko sa krasne rozbehlo,cize u mna spokojnost 🙂

galanta
17. okt 2009

slnyecko,tak ta vitam doma...no asi mame podobnes kusenosti z cisaraku...na ,,vybiehajuce creva" 😀 si teoz dobre pamatam.bola to sranda.a aj podobne to bolo potom.takze vidis,mozes prezit aj dva super cisaraky..tusim si sa troska bala uz tesne pred tym ,nie?no to ale asi normalne..... 😉 a kto asistoval primarovi? mne bola mifkova a boli fajn.a ta depka manzelova...no moj nebol nervozny,len som na nom badala take obavy,alebo co to bolo.nejako sa asi zlakol.no pri druhom to uz neocakavam,hoci mozno ma caka nervozita. 😀
noestema zazujima ako ste to vyriesili sospanim.spite vsetci v jednej izbe? asi hej ,ked sa budia navzajiom.a co amte dve postielky?fakt neviem ako to vyriesime my,kedze panelakove spalnicky su fakt male a šarlotka sa este stale budi niekolkokrat za noc,tak si neviem predstavit ju dat inde do izby. 😝

a ako sa citis?uz si fit?

facovka
17. okt 2009

slny,tak parada... 😉 s tym cisarakom myslim...
no,s tym spanim ti verim, aj nasho filipka budil oli, ale teraz uz sa stal filipko rezistentny, obcas ked uz oili velmi naberie, tak ho zobudi,ale fifo sa uz len posadi na posteli a zase lahne, s konstatovanim "babo" 😉
horsie je to s uspavannim obednym, bo ked oli nespi a fnuka, nevie fifo zaspat...takisto s vecernymi kolikami, to uz ked huci tak filipko niekedy tiez zacne plakat 😔 sa boji asi ze mu daco robime,abo tak...no kazdopadne je to vesele, to som krmit chodila do obyvky v noci,ale teraz uz kym narobim flasku a krmim aj prebalim v spalni, fifo spi jak zabity 😉

galanta
17. okt 2009

facovka.uff...tak aspon som ziskala lepsiu predstavu,co ma vlastne caka.no ja sa skor bojim,ze šarlotka bude budit agatku. 😀 no ale to filipkove konstatovanie musi byt zlate...ze ,,babo" 😎

moni1412
17. okt 2009

gal ja som zas na izbe bola s jednou co mala cisarak asi tiez 3 dni predo mnou.... (zhodou okolnosti z dediny kde som byvala a ona sa tam privydala, trochu sme sa poznali 😀 ) a ta sa uz pohybovala ako keby jej nic nerobili, bola po druhom cr uz.... inak to prve vstavanie - to bolo 😕
baby to fakt vam komentovali operaciu? ze mechur a creva.... su nechutni 😀

facovka hehe, ze babo 😀

gal s tym spinkanim - my uz sme trochu spalnu nastavili tak aby sa zmestila postielka druha.... ked sme uz robili tie skrine, tak sme to uz nachystali ,chceme Deniskovi kupit na VIanoce asi nejaku postielku taku väcsiu uz. rozmyslame nad autickovou..... predstavit si to neviem ani ja velmi, no ale uvidime ...

slnyecko tak ty si to mala super..... som rada ze ste to tak super zvladli 😉 neboj, "to se vsakne", zachvilu aj Kubko bude vstavat a zaspavat vzapäti s konstatovanim "babo" 😉

drzte sa, pekny zvysok vikendu 😉

slnyecko
autor
18. okt 2009

Jooj baby mna tak drazdi na kasel,dnes som zakaslala a som myslela ze zomriem,ta bolest 😢 ale inak som uz celkom fit 🙂
gal,no my byvame v dome u svokry a mame vrchne poschodie,a je to tak ze detsku izbu zatial nemame kam vtesnat.Kubko ma sice postielku v obyvacke ale tam nechce spavat,cize s nami.A matko dnes tiez s nami,cize styria v jednej posteli a to niesme ziadni stihlucky chudacikovia.ale aspon decka dnes spali celkom dobre,ja s matkom som vstavala o siestej a muz s kubkom o pol osmej 🙂 ale ideme riesit pre kubka postel k nam do spalne,kde by sme ho uspali a uz nemuseli prekladat,tak uvidime.
a kto asistoval primarovi neviem isto,oni prisli az ked uz som mala tu plachtu pred sebou,ale sa mi zda ze to bola Vanova,taka mlada blondynka.

loss
18. okt 2009

gal som rada ze sa aspon niekto ku mne priklana
sly s tym spanim to mame take iste mame postielku ale mama tam vobec nechce spinkat dufam len ze ta druha sa v nej nauci inak dopadneme tak isto vsetci v jednej posteli a to uz sa nenaspim vobec nikdy
vcera som bola v skole teda o mesiac mam uz skusky

galanta
18. okt 2009

moni..no ano komentovali to vsetko a bola to sranda.ale aj tak ma najviac ,,rozosmialo"tesne pred cisarakom ma chel jeden anesteziolog,,ukludnit"a povedal carovne slovicka....nebojte sa,keby ste daco zacali citit,len nam poviete a my vas hned uspime.no dovtedy som sa nebala,ale po jeho slovach tipu...keby daco....som sa prelakla. 😀 😀 😀ake keby daco...to sa stava aj keby daco? a dalej ma prekvapilo to,ked ma informovali uz ked som mala spinalku,ez vlastne ucitim vsetko okrem bolesti.no ja som si myslela,ze neucitim absolutne nic.no ale prezila som to,aj ked si myslim,ze niekedy keby sa snazili menej ludi ukludnovat,bolo by to jenoduchsie.

moni a dik za ibnfo o postielkach aj my kupime est jednu,no co nam ostava,alebo dame sarlotku do cestovnej.musia spat obe s nami,lebo šarlotka sa casto budi a pravidelne cika,tak asi by bolo od veci chodit vedla do izbicky,hoci postel preč sarlotku uz mame davnejsie.len sa nezmesti do spalne.nuz zehnajme panelakovym, spalnam. 😝

slnyecko.uff...tolki v posteli? ja s nasou malou neviem spavat.no ale asi sa to budem musiet naucit.

loss...ja sa zas chytam naucit tutoo druhu zaspavat samu,lebo sarlotku to uz asi nenauci nikto.... 😀

moni1412
18. okt 2009

gal hmm, to keby nieco vylakalo aj mna 😀 mas pravdu - menej je niekedy viac.... 😉 a neboj, kym sa druhe babo narodi, uz bude mat Sarlotka skoro dva rociky, uz moze byt vsetko uuuuuplne inak. teda ja sa na to spolieham - uz ziadne vstavanie s placom 2x za noc, no ved uvidime 😀

loss ze skusky 🙂 ja ta taaaaaaaaak obdivujem. uz ti nebyva zle?

galanta
19. okt 2009

moni...no dnes som sa tak bala zubarky,ze vsetok strach z cisaraku sa neda porovnat.celu noc som bola hore a to si am mala vidiet pred tou ordinaciou.ako tela pred zakalackou. 😝 😝 😝 ale vsetko dobre dopadlo zub zaplombovany...len keby ma necakal este jeden 6,11, 😝 😝 😝

loss...fakt....no co si zošalela,ze skola a skusky. 😝 😝 😝 tak to eradsej asi k tomu zubarovi 😀 😀 😀