Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

galanta
28. feb 2010

strasska...dakujeme 😉 a mas pravdu......hlavne,nech to dopadne pre obe a aj obe deti dobre... 😵 😵 😵 najradsej by som uz isla....

moni1412
28. feb 2010

gal neboj, bude to riadny chlap 😉 zajtra nam daj isto vediet 😉
strasska dik a jasne ze mas pravdu 😉 🙂

galanta
1. mar 2010

no ajote...tak som sa vratila zporadne....maleho este raz znerali a klesol z povodnej predpokladdanej vahy 2800 na 2600. ☹ no snad bude vsetko ok.ze vraj to nie je take zle,tak tomu chcem verit.vaha az taka zloa nieje,ale chudy je.brusko ma o dva tyzdne mensie ako by amlo byt.no ja neviem,cim to je.ale hlavne nech je zdravy.v piatok idemem do poradne zas,tak uvidime,ako sa to vyvija.

moni1412
1. mar 2010

gal Sarlotka bola o kolko mensia a vidis aka krasavica je z nej. neboj 😉

ludka_r
1. mar 2010

Ahojte..
Už aj ja sa začínam pomaly gúľať.. 😀 A to mám ešte tri mesiace čas. Nechcem sa vidieť v máji... Som zafučaná, len čo idem niekde trochu rýchlejšie.. Zato však Vilko občas vláčim na rukách a to mi našťastie veľmi nevadí.. Len keď si ho blbo dám a tlačí ma na brucho...
Baby, ja stále neviem prísť na meno pre chlapca. Nech rozmýšľam, ako chcem, nič normálne ma nenapadá... A čo by sa mi možno aj páčilo, sa zas nepáči chlapovi.. Keď ja som si bola taká istá, že to bude to dievčatko... ☹

galanta
1. mar 2010

moni....fakt dakujem.ved to ej to jedine,co ma drzi pri normalnom vedomi a preco ma zatial nechyta taka panika ako pri sarlotke.no uvidime ako dopadneme an pordni v piatok,ale pevne verim,ze aspon trocha priberieme.
ludka.....akoby som pocuvalaseba.tiez som mala problemy s menami,ale nakoniec sme sa dohodli.manzelik mi chcel urobit radost a tak privolil,ze to bude filipko a to sme spolu 15 rokov a nikdy nepripustil,ze by sa jeho syn mohol takto volat.takze mozno ti nakoniec rovnako urobi radost aj ten tvoj.no alebo si mozete zobrat aklendar napisat mena,ktore sa vam pacia apotom to porovnat.....snad sa najde aspon jedno,ktore sa bude pacit obom. 😉

facovka
1. mar 2010

jej gal,neboj bude to dobre....a kolko mala sarlotka ked sa narodila?? predsa len este mesiac mas, no nech dva tyzdne, na tie 3kileca idealne sa podla mna dostanete 😉
ludka ja som spekulovala tiez dost s menami....no nakoniec som rada ze som nedala toho felixka, som chcela ze obe deticky na to iste pismenko,nad tym ste nerozmyslali??ze Viktorko abo tak?? aj nad tym som rozmyslala ked felix nepresiel 😉 ...a sak este mas casu vydumes daco 😉 babule ktore to mate za par drzte sa...inak ktore chcete poslite mi IP zeby som vam dala na mna cislo, a z porodky hned sup smska mne 😉 cmuki

moni1412
1. mar 2010

tak my po monitore - kopciska riadne, obcas som aj citila, od rana ma dost boli brusko, tvrdne.... tak asi to uz ozaj nebude ldho trvat 😀

loss
1. mar 2010

gal neboj bude dobre URCITE len sa neznepokojuj nech je Filipko v brusku v pohodicke
ludka tak ja som mala pre chlapca meno jednoznacne Alex,dost som spekulovala s dievcenskym, dlho ma drzala Zara a nakoniec mame doma Miu 🙂
a co skola uz zacala?
fac a ako sa mate vy?Uz sa vam polepsilo?
my mame zajtra poradnu som zvedava kolko sme pribrali 😀

galanta
2. mar 2010

diavcata dakujem.snazim sa byt kludna.no obcas..... 😝 asi sa mi vybavilo,co pri sarlotke bolo.takto prestala rast uplne mohli robit,co chceli.no ale verim,ze teraz sa t nezopakuje.noa sarlotka sa narodial v 38tt a mal 2210g a 45cm. 😝 😝 😝 ja vobec nechapem cim to je.pris arltoke som tusila a velmi soms a tym trapila,ale teraz nemam ani potuchy,tak len verim,ze to bude slizik ale snad vsetko v norme.noa a vahu neam az taku zlu.2600g je uplne norma na 36tt,len to brusko ma vychudnute a takto to vsetko zacina,ze telo setri energiu pre dolezitejsie organy ako je mozog/vdaka bohu/a tak pecen vyzivuje menejj brusko.ale je to jednoznacne znakom,ze nieco nieje s kosotlnym poriadkom.ale ak dopiatka umerne pribeie,snad to bude dobre.pokials a budea spon drzat na hranici -2 tyzdne,tak smeeste v norme.a v najhorsom mi budu vyvolavat porod uz v 38tt.lebo pochybujem ze by to natahovali,keby sa mu u mna nedarilo.len keby som do toho vsetkeho este aj neochorela,od vcer amato paradne chytilo. 😝 snad sa obidem bez ATB.inakby to bol fakt zabavny porod.nevediet s aporiadne nadychnut.no asi by som s arodinke podakovala.

galanta
2. mar 2010

moni a teba to uz poriadne chyta...joj aja mam krcok este furt 2cm.tiez uz by somm pristala na enjake kontrakcie. 😉
fac dakuejm za ponuku,ale moj drahy ma ,,nariadene" poslat infosky....snad neazbudne. 😀

kats
2. mar 2010

gal ved zatial filipko tak nemeska, to ze ma trosku mensie brusko.... uvidis ze to bude ok a aj vaha je oproti sarlotke velkaaa 😉 a hlavne tie ich odhady.... 😅
moniiiii ideeees na toooo 😀
my sme tiez nevedeli meno dlho vybrat, presli sme si kalendar, vypisali co sa nam paci, porovnali, vyskrtali a nakoniec nieco vyslo 😀 aj ked muz uz spekuluje ze misiek je vela 🙂
mala si inak stale robi rodeo 😀 vyduva sa na pravu stranu, strka sa pod rebra, alebo len tak tancuje s celym bruchom 😀 take som vobec nepoznala 🙂 ale matusko bol peken obaleny v 18tich kilach, kym mala je v ledva 6tich a uz 2 mesiac ani kilo hore 😕 a to sa fakt snazim 😒

mirka20
2. mar 2010

ahojte 🙂
aj my sa hlasime po poradni. mame 2200 gramov a uz sme pekne hlavickou dole, tak sa tesim. aj ked gal, si mi dala vcera chrobaka do hlavy a zacala som rozmyslat nad cisarskym, ze ak by nahodou nebol pekne otoceny, ale uz je to pase 😵
moni, drzim paste, nech uz to mas cim skor za sebou 😉
gal, neboj, filipko bude pekne rast este 2 tyzdne v tvojom brusku. a to ze je mensi ti aspon ulahci porod 😉 bude chudy a dlhy a nie ako nasa rebeka krpata a tucnucka a potom ma dost dotrhala.
kats, mat tvoj problem s kilami. ja uz mam 11 navyse a to sa snazim si davat pozor 😒
my sme meno vyberali takym stylom, ze sem si zobrali knizku s menami (aj s takymi, co nie su v kalendari), kazdy sme si vypisali mena, kt.sa nam pacili, ja som potom vyskrtala muzove mena, kt.mi absolutne nesedeli a potom som si precitala charakteristiku mien a vybrali sme najprijatelnejsie, kt.sa pacilo obom. a tak budeme mat Matuska 😵

mirica23
2. mar 2010

Baby,
ďakujem vám za rady, zistím si ten VZ u zamestnávateľa. Našla som tu potom aj tému MD-RD-MD,tak ešte mi treba zistiť koľko a ako dlho si mám doplácať. No je to riadne všetko zamotané.
Tak sa držte a prajem vám a vašim detičkám všetko dobré a pekný deň.

ludka_r
2. mar 2010

Gal, bude to v pohode, uvidíš.. Veď malý je na tom dobre.
S tým mojim mužom to mám ťažké. Už som aj mala vybrané nejaké meno, ale on mi povedal, že ak dám to meno, tak sa so mnou rozvedie 😀 Ja sa s ním zas rozvediem, keď dá iné meno, tak si toho manželstva veľmi neužijeme.. 😀
Ja ho stále otravujem s nejakými novými menami, ale on vždy len kývne rukou, že ešte máme čas. Veď má pravdu, ale ja si nemôžem pomôcť.
škola mi už začala, mám za sebou už aj prvú skúšku, druhá ma čaká budúci štvrtok. Chcela by som toho čo najviac postíhať a čo najskôr, aby som mala do pôrodu pokoj...

galanta
2. mar 2010

miri...hihi,tak sa predsa otocil....tka budete pekne tak ako mate byt.a vahu mate tiez peknu.no nas caka v piatok poradna tak si vyziadam sono.nenecham to na nahodu.snad mi vyhoveju.ked nie,zaplatim si to,hoci u nas je na ten UTZ fakt dovod.no a nemusi byt tucnucky,staci,ed bude pravidelne peknme priberat a nebude sa nam zvacsovat ten rozdiel . 😎
kats.taky problem som mala do sestehomesiaca.nedfa sa povedat,ze som jedla.ja som zrala. 😀 a ani kilo navyse.zato potom o letelo.kazdy tyzden kilo.teraz mam 9 kil na sebe.a zajtra uvidim,ci sme poskocili.
ludka....no uplne ta chapem,ja ked som s adozvedela,ze to bude chalpec,fakt som nevedela,ake dat meno,aj cas bol,ale akosi som ho potrebovala pomenovat,inak by som sa s tym nevedel akosi stotoznit.uz ked mal meno,uz bol moj. 😵
ja som vcera prala maleho veci,ved uz sa to blizi.a teraz ma caka zehlenie.zehlenie sice neznasam,ale teuito vecicky maju protekciu.normalne s ana to tesim.... aj kocik operiem...joj ved sa to uz blizi.o tyzden uz mozem rodit.boze to ale ubehlo...ani sa mi neche verit. 😉 🙂

galanta
3. mar 2010

ahojte...not ak somsa vaziala tietio dvatyzdne somnepribrala.takze sme zatialna deviatich kilach,ale ci je to dobre neviem.noa nadcha ma chytila taka,ze ledva neicocezslzenie vidim.je mi hrozne.este ze nemam teplotu.ale aspon ze to sarltoke trocha prestava. 😝
no este som sa cchela opytat.tei co ste uz vybavovali matersku.ako dlho trvalo,ykm vam prisli domov papere.ja som na amterskej od 2.2.a papiere s tale nikde.moj zamestnavatel to sice zderzal,ael okolo9.2.uz by to malo byt na sociake.tak neviem,ci tam radsejnezavolam.a tonehovorim o tom,ze este bduem potrebovat odniest jedno potvrdenie na urad prace,aby mi pozastavili rodicak.

moni1412
3. mar 2010

gal mam presne rovnaky problem 😒 ked nestihnem doniest na UPSVaR rozhodnutie, tak mi rodicak asi poslu a budem musiet vracat (ved par tyzdnov pred terminom ma kazda mamicka cas, no nie?! 😠 ) a okrem toho by som to potrebovala aj na hypo co ideme brat.... aj nam slubili ze nam to poslu skor, ale stale nikde, ja uz fakt nemam slova na nas uzasny slovensky system, ci uz zdravotnicky, uradny.... a to na urade povedali ze to si musime vynahanat, surit ich stale, nutit nech uz poslu... no co by som este nerobila?! 😖

gal sa uzdrav rychlo.... ozaj, chcela som sa spytat.. preco si vlastne Sarlotku rodila CR?

galanta
3. mar 2010

moni..... 😒 😠 fakt urady.mne sa stale s niecim mylili a aj zamestnavatel sa na mna vysr....l.no co dodat.uz som im na nic,vedia,ze sa nevratima tak som len pritaz. 😝
no a sarlotka s aoficialne anrodila SC preto,lebo bol hypotroficka.vraj koli tomu,aby nebola priliz velka zataz na nu.

moni1412
3. mar 2010

tak dnes mi to konecne prislo 😀 hned som s tym sla na urad, najskor som vybavila tie preoperacne, tak som nestihla okopirovat, tak ma tetus poslala do mesta prefotit to este 😖 nakoniec som sa nemusela s tym ani tak ponahlat, lebo rodicak dostanem cely za februar, viem ze ked som prechadzala nan, tak to tak bolo, myslela osm ze sa to zmenilo ked ma teta nahanala aby so mto rychlo doniesla 😒 otras, uz radsej mlcim 😖

galanta
4. mar 2010

moni...no aspon viem na com som.lebo ja mna caka cely rodicak za februar,takze to asi tiez elegantne stihnem.no mrzi ma,ze si sa tak nahanala. 😝 ale tvoje skusenosti vyuzijem vo svoj prospech a v klude to vybavim. 😉 ak to pride.
inak nam vcera prisli papiera na pupocnikovu krv.normalne sme boli prekvapkani tou rychlostou,lebo ziadost sme tam posielali v nedelu a vcera to tu bolo.no to ale ide rychlo ,ked sa jedna o peniaze.to by clovek neveril.a dostali sme aj 10% zlavu az opakovany odber+moj drahy je drzitelom janskeho palkety.tak aspon daco.

facovka
4. mar 2010

bre ranko,hlasim prvy zubok u olinka 😉 druhy sa uz derie 😵

moni1412
4. mar 2010

gal davate aj Filipkovi? my sme Deniskovi dali, tak jednu mame keby cosi... je to dost, znova platit a este teraz ked hypo vybavujeme a tak. skoda no 😒 no ved mate zaplatit, s tym sa vúcsinou kazdy ponahla 😀 to len naopak ked je to tak nie 😀 tak som rada ze som trochu "pomohla" 😅
po poradni - vsetko vraj na 1 s 3 hviezdickami 😵 CS 4-5, len ak sa mala nerozhybe do buduceho tyzdna, idem do nemocky, preventivne, uz budem 39.tt aj podla dr., tak kvoli tomu prvemu CR ze radsej. 😒

Leni este raz velka gratulka k zubku 😵

galanta
4. mar 2010

fac...no teda.tak ja sa chvalim,ze amme konecne prvy ocak a vy uz nas s tym mensim zacinate dobiehat. 😀

moni.ano aj filipkovi davame tu krv.povedali sme si,ze kd jednemu tak aj druhemu.noa nie ze by sme nevedeli tych 25000 vyuzit aj inac,ele takto sme s arozhodli.a jasne,ze ked hypoteka s avybavuje kazde euro potesi. 😉 a na poradni ste dopadli tusim ukazkovo.no a nakoniec to akod opadlo s ytm porodom.ako sa rozhodli?som fakt zvedava.ale mam takeho tusaka,ze to pre nas obe doapdne presne naopak ako sme chceli. 😅 😀
noa este somsa chcela opytat,ze co to znamena tych 4-5.krcok este nejaky mas,alebo uz saotvaras? lebo my sme zoschli na dvojke. 😝 a dalej to akosi neide.

facovka
4. mar 2010

gal,niektori dr.maju len CS 1,2,3-3ka uz pomaly rodis.....a niektori dr.napr. od 1do 10, to asi aj moncin,aj moja dr. to mala u fifa som bola CS6- a za 4dni som rodila,nikdy nevies 😅 ...to je oznacenie pre komplexny stav,ako je krcok umiestneny, ako je branka otv-zatv.a vysledok je to cislo CS,tiez velmi indivindi asi podla "hmatu" Dr. 😅 tak si len vybrat...

facovka
4. mar 2010

inak pri olim som mala naposledy CS4 a isla som na ten cisarak,tak keby ee,tak asi prenasam jak slonica,xi 😅

moni1412
4. mar 2010

gal nestras 😀 u mna to dopadne ako chcem, musim tomu verit 😀 som cakal ze ma dnes bude dr. prehovarat a neviem co, vzdy je iny ako cakam 😅 precital doporucenie, povedal ze neodporucaju rodit prirodzene, na co som mu povedala ze si za tym chcem stale stat, tak povedal len ze to budem musiet podpisat a cosi sme porozpravali.. ale pohodka, tak snad to pojde 🙂

asi ozaj podla hmatu doktora 😀 ale mam radost ze sa to tak pekne hybe. krcok na 1,5cm a otvorena na volny prst - citujem 😀
len sa bojim tej nemocky, ak sa mala do buduceho tyzdna nerozhodne, tak preventivne idem 😒 musime ju nejak presvedcit 😅

moni1412
4. mar 2010

ozaj, baby, Bez servitky nepozeravate? dnes varila moja byvala spoluziacka zo ZS 😵

loss
4. mar 2010

ajjjojte

Leni gratulujeme k prvemu zubku 🙂 teda fakt to leti
moni uz 39tt tak o chvilku to pride

mirka20
5. mar 2010

ahojte 🙂
aj my ideme vyuzit 25000 na pupocnikovu krv. sme si povedali, ze radsej ano ako si potom buchat hlavu, keby nahodou (co dufam, ze sa nestane).
moni, ja pozeram bez servitky a videla som ju 😵
leni, gratulujem k prvemu zubku 😵 nasa rebeka uz pomaly finisuje so zubkami, este 2 a sme komplet a dufam, ze aj matusko to zvladne v pohode 😅