Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

vs3
4. jan 2010

Ahojte babulky,
neskoro ale predsa vam prajem vsetko len to najlepsie , hlavne rychle porody a zdrave deticky, vela sil a stastie v rodine.
Vam tie cisielka tak neuveritelne letia az mam strach 😅 😀
Loss myslim na teba a drzim palceky velmi.
Inak som sa vas chcela spytat treba nahlasit druhe tehu zamestnavatelovi?A neviete mi niektora poradit ako kedy a kam treba poziadat o zvysenie materskej?
Dakujem.

galanta
4. jan 2010

loss.....no to ty ked porodis,tak som po moni na rade ja? 😕 😕 😕 no ale prajem nech sa ti to rozbehen. 😉

vs...noe ste raz gratulujem...no ja som to este mojemu zamestnavatelovi nenahlasila,ale terazs a chystam hned v pondelok,ked zacnu robit,lebo ic chem upozornit,ze mi musia vypocitat matersku,tak ench s tym pocitaju.ale urcite t treba nahlasit,lebo ti budu vypocitavat matersku z predpokladaneho zarobku,len si myslim,ze netreba az tak skoro.ale to zalezi na tebe. 😉 😎

kats
4. jan 2010

vs velka gratulka 😉 😵 ta unava nic moc 😝 ale za chvilku prejde 😉
v praci staci myslim nahlasit az ked nastupujes na matersku ...

miriamka
4. jan 2010

Babulky,tehulky a opat mamicky...prajem vam vsetko NAJ do noveho roka 😵
Nam sa stale nejako nedari pridat sa k vam do tejto temy 😠

vs3
5. jan 2010

Dakujem vam vsetkym, to uz sa tu riadne rozbieha a to ste boli len na zaciatku 😕 😵 Pri detoch o strasne leti 😵
Katka unava, je mi tazko, sem tam si odbehnem,... nemate nejake odskusane recepty na nevolnost, unavu,... 😅
A to som vobec nevedela ze aj pri druhom budem dostavat matersku, super. A uz ste si zaziadali o zvysenie rodicovskej? Prosim vam kedy sa to ma a kde?????
Miriamka verim ze sa k nam coskoro pridas, silno vam drzim palceky 😵 Ja som prave chcela nejaku dobu pockat, ale stalo sa 😲 😀 Mam zatial strasne zmiesane pocity, ako to budeme zvladat, napr. neviem si predstavit uspavanie maleho aj babatka, nas maly nevie sam zaspat a aj pri nas niekedy robi sceny, pri mne ani nie ale mna strasne taha za vlasy toci si ich ked zaspava tak ho vecer uspava manzel ale ked by nahodou bol v praci 😕 Poobede s nim spavam momentalne mi to strasne vyhovuje ale co potom? Z postielok nam vyliezal a robil tam cirkus tak uz ma celo dolu a prisunute k posteli, to su take veci co nemam vyriesene, vy ako to mate? 😀

miriamka
5. jan 2010

VS3...dakujem,dufam,ze tu coskoro budem aj ja.
A zaspavanie...nastastie uz od 1 narodenin spinka a aj zaspava sam v postielke vo svojej detskej izbe 😵

kats
5. jan 2010

miriamka 😉 coskoro aj tebe zasvietia prve tyzdne 🙂 budem drzat palce ...

veronika, to uspavanie . 😅 .. cez obed si k nemu lahnem a ked zaspi zdrhnem 😅 na zac tehu som s nim tiez spavala inak by som neprezila 😝 😅 ale uz ho idem ucit sameho zaspat... teda vecer tak zaspava ze si ma zavola, pomaznam ho a idem prec... tak 3-4krat... nieco podobne ho musim naucit aj na obed 😅 a netusim ako budeme fungovat 😅 ale dako sa to aj samo utrasie 😀 mozno bude par dni krizovych kym si vsetci zvykneme a uvedomime na co mame a na co nie 😉

moni1412
5. jan 2010

loss celkom fajn 🙂 uz sa blizim pomaly ale isto k cielovej rovinke, tak sa tesim. neskutocne to ubehlo, ale som rada ze sme uz tam kde sme 🙂 ty si odo mna 9tt? som myslela ze viac, az teraz som si to uvedomila 😒 rozmyslam ze uz pomaly aj cosi pokupovat by sa zislo, v pondelok mame UTZ, tak ak potvrdia dievcatko, ideme nakupovat 😵 a po najblizsej poradni sa hadam uz pomaly aj balit zacnem do porodky... to uz budem 34.tt - teraz take prijemne starosti zacinaju 😵

vs gratulujem a drzte sa 😉 ty si sa tusim pytala na ten rodicovsky... tak ja som tam bola aj pred Vianocami, ale nevedeli este mi povedat co treba, druhy den mali mat o tom skolenie, ale v spravach vraveli pred par dnami ze rodicia co uz poberaju RP, tak nedokladuju uz nic, len nejaku ziadost treba podat na Urade... tiez sa tam v blizkej dobe chystam... aj ked len na mesiac, ale bude zvyseny... som zvedava co potom 😒

miriamka drzim palce aby si sa co najskor pridala 😉

galanta
5. jan 2010

ahojte.....miriamka...neboj aj ja som si myslela,ze sarlotka je nase jedine dietatko a potom sa podarilo v novom bytiku hend prvu noc.no co dodat....pri sarlotke to trvalo 3 roky.teraz som rada,ze ej tot akto aspon sme vsetko stihli a aj s amlou uz bude lepsie.takze drzim moc palce,uvidis,ze to pride v tu spravnu dobu. 😉 😵

vs...no pisala mi jedna baba,ze uz ten prispevok vybavila.daju ti tlacivo so ziadostou a podpises cestne prehlasenie,ze nepracujes a potom uz ide vsetko samo.no ale asi by som si radsej aj rodny list dietata zobraal.

moni...no uz ja tebe sa to poriadne krati... 😉

no a zapspavanie????,jeden des.ale ja som s auz zmierila s moznostou,ze lahsie anucim zaspavat filipka ako sarlotku.aj ked uz je to aj tak lepsie,lebo mala zaspavaal na mojich rukach a tapkanim na ritku/niekedy az trieskanim/potom som ju naucila zaspavat aspon vedla mna a tos om ju musela komplet oblozit vankusmi,aby mi neuchadzala.a teraz uz ona lezi v postielke a ja na posteli,ale aj to je super oproti tomu ako pred tym.len ekby nam to uspavanie netrvalo dve a pol hodiny. 😝 😝 😝 a spat bude aj nadalej s nami,lebo sa casto budi.

mirka20
5. jan 2010

ahojte 🙂
tak sme po 3d aj po sladkej vode. voda bleeeee 😖 😝 , ale sono supis. len skoda, ze nas maly je hanblivec, cely cas mal pred tvarickou rucicky, tak bol problem ho zachytit pekne. ale jedna fotka sa celkom vydarila, tak ked najdem kabel do fotaka, tak pridam.
u nas zaspavanie mame na obdobia. najpr zaspavala len so mnou, jedno obdobie zaspavala s manzelom, potom opat len so mnou, potom sama, ze som len jej dala flasu s mliekom a ked dopila, tak som odisla a zaspala (mala spaci vak a nevedela ho rozopnut a nevedela, ze sa da v nom chodit, aj ked je zapnuty 🙂) a teraz opat len so mnou(uz si vie vak rozopnut a aj v nom chodit 😀 ). spava uz asi mesiac sama v izbicke, tak aspon toto sme zatial doriesili.uvidim, ci sa to nezmeni po porode. a sem tam prespi noc, sem tam je 2-3 razy hore. pride za nami, zavolama do detskej,ze si mam ist k nej lahnut a ked zaspi, odchadzam spat (teda ak nezaspim s nou).
vs, gratulujem k tehu. v prvom trimestri som aj ja spavala cez obed s malou 😉
miriamka, neboj, coskoro sa zadari 😉

loss
5. jan 2010

miriamka ja porodim a ty zacnes tehulkovat 😅
mon tak ja som teraz nekupovala skoro nic len teple nohavicky a fusak a samozrejme nausnicky ta to mas ine kedze prvy je chlapcek ale o to sa budes viac vytesovat s tych dievcenskych veciciek

boue uz aby to bolo za mnou citim sa hrozne

loss
5. jan 2010

vs aj ja gratulujem k tehu a ja spavam cez obed stale s malou 😀

ludka_r
5. jan 2010

Loss, teda, Teba som tu už nečakala 😀 Ale nevadí, dočkáš sa..Zatiaľ si uži len jedno dieťatko.
Priznám sa, ja sa trochu aj desím, aké to bude, keď prídem s drobcom domov. Pri jednom sa to ešte dalo, dve, to bude už iná sranda...A ešte práve v tom obodbí budem mať skúškové obdobie...No, asi toho moc nenaspím.
Miriamka, držím prsty, aby si k nám už čoskoro patrila.. Aspoň nebudem najčerstvejšia tehuľka.. 😀

moni1412
5. jan 2010

loss to ti verim.... snad sa to uz coskoro rozbehne, moja 😒

mirka krasna fotka s malou a bruskom spolu 😵

zaspavanie? my dame Deniska do postielky a o nejakych 10 minut ho ideme popravit, zakryt.... skusame teraz bez dudlika, spinka trochu horsie, tak ideme na to pomaly... esteze nemame problemy s uspavanim a tak. to je taky relax ked ho dam po obede do postielky a on zachvilu uz haja 🙂 😵

facovka
5. jan 2010

nas fifo obedny spanok ide si sam lahnut, chvilu pocujem ze keca a potom idem uz len zakryt 😉 keby tak vecer chcel zaspavat,ale to musi s mm alebo so mnou, odvali ho zachvilu,ale aj tak 😉 to oliho uspavam len na rukach,sbo kocik v obyvaku, dufam ze nie do puberty 😀

facovka
5. jan 2010

losss,kukam ze 39t ti svieti,no parada 😉

miriamka
5. jan 2010

Babulky...dakujem,a dufam,ze sa nam este raz zadari a Jakubko bude mat surodenca.Prajem Vam krasne tehulkovanie!!!

loss
6. jan 2010

ludka tohoto sa obavam aj ja neviem si to predstavit mam individualmy plan a tak som zimny semestre urobila skusky pred terminom no bolo to o drzku 7skusok za 3tyzdne teraz mam pokoj do marca ale co bude potom zrejme nebudem chodit na prednasky len na skusky
no ved uvidim a potom este rok 😔
a tebe kolko este treba?
fac no uz aby to bolo mam toho brucha plne zuby mama je velka a stale som unavena
miri neboj pridas sa ani sa nenazdas len aby Jakubko nemal naraz 2surodencov 😉

mirka20
7. jan 2010

ahojte 🙂
loss, este nic?
moni, dakujeme 🙂
my sme vcera boli na navsteve u sesterky, kt.ma mesacnu dcerku a mna chytila panika, ze co budem robit s 2 detmi, lebo rebeka ju brala ako babiku a tak sa k nej aj spravala (hlava nehlava, ruka neruka). ja vobec netusim, ako to zvladnem ☹ 😔
pridala som foto nasho drobceka matuska 🙂

facovka
7. jan 2010

miri neboj,zvladli ine, zvladam aj ja, zvladnes aj ty.. 😉 nas fifo mal 16mes. ked sme oliho doniesli z porodky,este teraz obcas tak ako prudsie ho chce hladkat a tak, inak uz pochopil ze je to male babo, a treba davat pozor,aj ked nevedomky aj autom ho uz trafil po cele 😒 to bolo revu,ale da sa. on ho vseobecne zboznuje, by ho na rukach len nosil,hladkal, bozkaval 😵 , minule mu od samej lasky vopchal chrumku do krku, esteze mm bol nablizku a mu ju hned vybral, no cihat musis stale 😒

facovka
7. jan 2010

yo a Matuskov profil,nadherny 😉 dam do albumu..

ludka_r
7. jan 2010

Loss, vidíš, tak Ty si teraz na tom presne ako ja budem v letnom semestri... 😖 No, budeme to mať poriadne ťažké... Tiež by som chcela spraviť všetky skúšky ešte pred pôrodom.
Ja som ešte len druháčka, tak mne ešte tých rokov ostáva... 😢

galanta
7. jan 2010

ahojte...no miri,malinky je krasny a pozeram,ze ste uz aj me 😉
no a nasa mala zboznuje svojho stvormesacneho bratranceka.aj ked pozor budeme musiet davatporiadny. 😉 a kde ste boli na3D? v krtisi?

mirka20
7. jan 2010

diky baby. ja viem, ze to nejak zvladneme, ale aj tak ma to dost vystrasilo. a este k tomu je nasa rebeka posledne dni len na mne nalepena, chodi s dudlikom, len by akoze spinkala (vtedy ma cumlik, tak asi preto chce stale "spat"), musime si lahnut, hladka mi vlasy, ako ked zaspava, prosto sa asi citi ohrozena, ci co? neviem, ci sa boji, ze ju uz nemam rada a tak vyzaduje lasku alebo ako, ale ja si nemyslim, ze som k nej ina 😒
gal, boli sme v lucenci. tam sme boli aj pred 2 rokmi s rebekou 😵

facovka
7. jan 2010

no mirka,skapem,toto aj nas zacal robit, pyta ze dudu a haji cici 😉 pekne su vychcani, bo mu ju chcem dat len ked ide spinkat, a on chce dudlovat aj cxez den, tak to na mna hra ze haji haji 😵

loss
7. jan 2010

ahojte

takze po dnesnej poradni mame lepsie vysledky ako min.tyzden,mala je dokonca vyssie a ja mam krcok este 2,5cm dlhy takze porod je v nedohladne uz sa zacinam zmierovat ze mozno budem aj prenasat 😔 tej malej sa nechce vobec von

facovka
7. jan 2010

loss neboj, takto ku koncu zo dna na den sa stav meni,nezufaj,aj ked viem ze ten koniec uz na maslu, aja v auguste, 34stupnov, to len bolo peklo 😀

galanta
8. jan 2010

no loss...co dodat.snad len tolko,ze vecne v tebe nezostane. 😀 😉 raz to pojde,ale vioem si predstavit ako sa citis.no ja uz teraz zacinam byt akasi nedockava.uz by som maleho najradsej videla a mala pri sebe a neskutocne sa tesim na kojenie.vcera som si dokonca pozrela prvy krat DVD zo sarlotkinho narodenia.doteraz som akosi nemala odvahu. 😉

no miri aj nasa mama pocit,ze od kedy som otehotnela,akoby vycitila situaciu a azcala asa mamickvat.ale ona pred tym taak nebola,tak si to uzivam. 😉

kats
8. jan 2010

loss 😀 mia ta len natahuje a z hodiny na hodinu sa rozhodne 😀
u nas naopak matus chce vsetko sam, ja mam dat pokoj 😅 ale ked sa udrie tak to sa na mna nalepi a nepusti 😀 a ma obdobie ze tatino NIEEEEE, chudak uz je z toho nestasny 😅

bola som vybavit ten RP, fakt len papier podpisat... no a teta na urade spominala ze ked sa narodi druhe babo... a pridem o tento RP, ze si mozme zaziadat o prispevok na starostlivost o dieta - to je mozne len na to starsie dieta do veku 3 rokov. do 6 tyzdnov o to treba zaziadat .... ak som to spravne pochopila 😅

galanta
8. jan 2010

no kats...mne sa zda,ze je to ten vyrovnavaci oprispevok do veku 6 tyzdnov od narodenia druheho dietata,pokial mas prve dietta vo ve ku do troch rokov.nie je to nahodou tak?lae nechcem nikoho popliest,mozno som to pochopila zle ja. 😅
ale potesila sima,ze to len papier bolo treba podpisat.aj rodny list si potrebovala?