Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

facovka
28. jún 2009

babulky, aspon daco mame od noveho roka, ked porodis a mas prve babenko do 3rokov, tak mas jednorazovy prispevok cca 1500sk...smutne ale aspon nieco, 6t po porode sa da narokovat, myslim....prezistite si na socialke...mam to od kamosky co tam robi 🙂
baby co tie brusena?? nefotite??len ja a jankapo?? videla som unej v albume aktualne ked da povolenie dohodim aj ju...musim aj seba aktualne 😉

betatka
29. jún 2009

no neviem či ten rodičovský neokašlú tak ako min. rok a budeme na tom tak ako doteraz. Ja by som sa teda potešila každému centu ked už máme tata nezamestnaného aj hned teraz...no nejako to musíme prežiť aj bez nich.
Inak facovka máš pravdu to mi povedala aj teta na úrade, že po 6nedelí mam prisť a ona mi dá žiadosť aby som dostávala tú tretinu rodičkosvského na Leu.
Už konečne som cítila pohyby...ale len pár krát...teda toto je asi nejaké lenivé deco, lebo Lejka ma od 17tt išla rozkopať.
nefotíme ani prvé sme nefotili a kedže na sono idem do nemocnice kde mi ani fotku neurobia ☹ tak musíme my len na 3d a to pojdeme až v polovici júla tak potom ak budú nejaké foto dám. Dúfam že už aj pohlavie budem vedieť.

gurti
29. jún 2009

ahoj baby, ked uz ste pri tych prispevkoch...ako je to s tym jednorazovym 20-tisicovym, ten by mal platit aj pri druhom babu, nie?
ja mam buduci tyzden sono, tak pridam aj fotocku konecne. Brucho pofotene moc nemam, ale nieco vyhrabem.
opatrujte sa!!

facovka
30. jún 2009

betat,ten prispevok na starsie dietatko ale dostaneme len jednorazovo, tak som to pochopila,nie?? 😕
a gurti ano, plati nam aj na druhe babo tenprispevok 😉

ninka123
30. jún 2009

Ahojte 🙂 Kocky, prezistite prispevky, potom hodte info... 😉 ja sa brucho neodvazujem fotit, v nemocke mi dost vybehlo, pri Lucke som mala take pomaly v 30tt 😅 By som Vas vsetky zahanbila 😀 😀

betatka
30. jún 2009

facovka nie ja som to pochopila že pokým bude mať malá 3roky a nedám ju do škôlky tak budem dostávať ten tretinový rodičovský

facovka
30. jún 2009

betatka ee, to je jednorazovo 😢

facovka
30. jún 2009

kuk,pise tu v tej teme o to gapa.....sa vyzna dost dobre, trochu nizsie v komunikacii, no je to jednorazovo ☹
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ninka123
30. jún 2009

Facovka, som z toho pako, mozem sa vyhovorit na tehotensku demenciu?? 😀 a na druhu 😉 😀
dobru nocku vsetkym 😵

jankapo
1. júl 2009

Ahojte babule,
ako sa mate? My zatial celkom...teda, kazdy den, tyzden navyse je super... 😵 Brusko rastie, ale zvladame. Akurat mavam v noci krce v lytkach, bolest jak svina, porod nic oproti tomu. 😝 Predpisal mi dnes lekar calcium,verim ze to zaberie. 😒
No a ze mam otrasny krvny obraz...To uz mesiac beriem zelezo. Tak dufam ze sa to aspon trosku zlepsi... 😔
Inak drobcek kopka (zakonite ked lahnem), jo a je to supeeer. 😵 Strasne strasne sa na neho tesim.

betatka
1. júl 2009

ahojte
tak facovka počítala som odkazy a teda nič pozitívne som sa tešila že aspon nejaké euráče navyše 😠 tak nič len tie 2 mesiace asi.
janipo ja síce nemám ešte krče ale ráno ma bolia lýtka ako keby som mont everest prešla 😝
ja davam vitaminy calibrum mami tak dúfam že stačí ved aj tam je calcium

jankapo
1. júl 2009

bei, no snad staci... 🙂 s matulkom som take nezazila...teraz je to hnus, a jasne, rano mam svalovku ze ledva chodim...ale rozchodim a je ok...len sa nejak bojim, ze co ak ma to chyti pri soferovani napr... 😲
tie prispevky zatial neriesim, aj ked teda, kebyze mame ocina bez prace, urcite by som... ☹ boooze. drzim vam palce nech si cim skor nieco najde 😒

facovka
1. júl 2009

no babule, krce v lytkach hlasim aj ja a uz zo 2mes. 😠 a tiez len vnoci zatial...ale uz tak k veceru priznavam ze aj dost mam 😅 chrbat stale boli, ta jedna masaz zazrak neurobila,sak co som aj cakala, termin mala volny az 6.7. tak idem zas.. 🙂
neboj jani, vydrzite....ja mam mat vysledky KO a takych tych co sa v poslednej poradni este robia, znova HIV, toxo a tak...mat toho 9.7. v poradni, dufam ze budu oki 🙂 potom mam uz poradne v nemocke...
mna jedine co stve ze tie prispevy a vsetko okolo toho musis tak krvopotone vybehat,vydokladovat, ach jo, ze sa to neda po nete, uz by to mamickam ulahcit mohli 🙂
cmuki vsetkym drobcom 😉

loss
3. júl 2009

caute baby

takze prispevky na babo pre mna je to este daleko ale aj mna stve tak ako pise facovka ze vsetko musime vybehat 😠
inak stale mi je zle boooze uz aby to preslo
aj ja cmukam vsetky babetka 😉

facovka
6. júl 2009

aby sme nezapadli prachom tak pisem 🙂
a babulky toto je z temy "Zahadny prispevok", to je to na co mame narok ked mame dietatko do 3rokov uz doma a narodi sa dalsie babo, pise kocka ktora ma sice tretie,ale tyka sa jjej to,tak lopatisticky 🙂 inak tu temu si tu mozte najst
🙂alebo je aj tema Materska-rodicovska-.opat materska..aj tam sa to spomina....
😉
písala som o tom príspevku v inej téme, ale napíšem to aj tu:
k 28.2. som ukončila rodičovskú dovolenku s druhou dcérkou a nastúpila na materskú s tretím bábom (upozorňujem, že môj pracovný pomer trvá).
Takže od 28.2. poberám materský príspevok od sociálnej poisťovne. Na UPSVaR som odniesla potvrdenie, že poberám materské, aby mi stopli rodičovský a zároveň som si dala Žiadosť o príspevok pri starostlivosti o dieťa (to je tých 25% z rodič.prísp.)
Za február som ešte dostala rodičovský na druhú dcéru a od 1.3. mám nárok na ten "záhadný" príspevok až do 6 týždňov veku tretieho bábätka. Takže za február som dostala ešte plný rodičovský, za marec dostanem materské + príspevok, za apríl dostanem opäť materské + príspevok a za máj asi tak isto, lebo bábo ešte nie je na svete a 6 týždňov bude mať určite až v máji. A keby náhodou tých 6 týždňov veku vychádzalo až na jún, tak dostanem tak isto aj v júni, lebo ten príspevok sa nekráti.....

keby daco aj tu su infosky
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

ninka123
6. júl 2009

Ahojte kocky 🙂 Diky za infosky o prispevkoch, o tomto som fakt pocula 1.krat... sice nic moc, ale stale lepsie, ako absolutne nic 😒
Dufam, ze vsetky maminky aj babatka(chodiace aj bruskove su OK) 😵 dobru nocku...

gurti
7. júl 2009

caute maminy, tak sa aj ja poslusne hlasim. Mam za sebou ko v 20-tom tyzdni, zatial vse ok., tripple testik tiez. Usg skvele, krpec si tam pohodlne sedel a podchvilou sa hupal...takze zatial koncom panvovym, dufajme, ze si to do porodu rozmysli. Co sa pohlavia tyka, citak ma nesklamal, bude vajcak 🙂

prispevky tiez este neriesim, je mi spatne len co pomyslym na tie behacky po preplnenych uradoch 😒, zatial sa tym nejdem zatazovat a ked pride cas, poverim tym asi manzela, ten to s uradnickami "vie", nejak sa mu vzdy vsetko podari vybavit a v rekordne kratkom case.

opatrujte sa a pusu bruskam!!!

facovka
7. júl 2009

jeeej gurti, gratulujem..tak nasa tabulka sa zmodrieva 😉 ...zapisem nahodim...na otocenie babenka je este casuuuuuuuuuuuu 🙂 zmen si v pase, a nahodim teda Riško, ano?? 🙂

gurti
7. júl 2009

vdaka facovka, nahod nahod, budem rada, idem konecne kuk tu nasu tabulku. Meno este neni iste, ako nas poznam, este to urcite zmenime, ale kludne nahod Riska 🙂

jankapo
7. júl 2009

Gurti!!!!!! Vajcaci=partaci!!! Bude srandy kopec. 😵 😵 😵
Aj mena mate pekne vybrate...Polohu teraz neries. Ja som bola na usg v 20tt a to bol krpec KP. A potom o 2tt uz bol priecne. Matulo bol este v 32tt priecne a nakoniec sme rodili v poho dolu hlavou. 😉
Tomi nam dnes nic nespi, neviem co je taky excitovany, vkuse si pokopkava. 🙂 Ale to aj Matu bol taky- 3 dni som ocakavala kazdy pohyb, ci vobec zije a potom nedal tri dni pokoja.Tak su si braskovia doost podobni. Zatial. Boooze, este sa ani nenarodilo a uz porovnavam. Zla mama. 😀
Inak, aj u nas stopro obeha urady ocko. Uz ma prax a asi tiez ten onen sarm,lebo furt vybavi vsetko. 😎

Krce v lytkach mam furt, uz si pomaly zvykam. Baby, pribrala som uz 10kg. 😢 Des a hroza, citim sa jak tank.

Bea, kedy mate USG? Cakam ci bude nejaky parik, ci kazda z nas bude mat "pohlavne" repete. 😀

betatka
7. júl 2009

ahojte
tak aj my už mame po USG...váha cca 300g zodpovedá 19+6 takže sme 4dni dopredu.
No teta doktorka kukala aj priblížila ale stále nožky videla tak ale sa jej zazdal nejaký kúsok trčať 😀 ale že to môže byť aj pupočníková šnúra...tak neviem ale pôjdeme aj na 3d tak dúfam že sa tam ukáže aj Lejka bola na obyčajných tajnostkárka a na 3d ukázala čo je zač 😀

ninka123
7. júl 2009

Gurti, gratulujem k vajciakovi 😵 Moj byvaly ma Miska a Riska 🙂 Je to zlata kombinacia mien 😵
Kamoska teraz caka dvojicky-chlapcov a budu Teo a Leo 😉 (mimochodom, doma uz ma 2 😅 )
Ja som s menami este nezacala, asi najskor zistim, co to bude... 😅 Inak deti sa mi akosi malo hybu, dufam, ze su OK... trosku vam zavidim vase kopacie ratolesti...
Pekny vecer vsetkym 😵

facovka
8. júl 2009

jeeejo, tak zeby sa crtal konecne niekomu parik???beti, inak pekna vaha 🙂
ninka, neboj, teba ked riadne zacnu kopat tak ta rozkopu... 🙂 nas Oliverko ma ide rozkopat na totalku, to filipko bol proti nemu slaby odvar 😀 no pribudaju nam pekne tie tyzdne... 😉
krce v lytkach sa mi zda lepsie ako som zacala pit sumive calcium, mozno placebo efekt ale pomaha 😉

facovka
8. júl 2009

gurti, dohodene v tabulecke, .. 🙂
bruchane bruska si fotte 🙂 nech nahodime...
betat, kedy mate 3D?

gurti
9. júl 2009

facovka, vdaka...mate inak krasne bruska, a tvoje facovka mi pride take drobne na to, v ktorom si tyzdni 😀...to ja mam uz teraz poriadny kotlik a to som len v polovici 😀
jani, vahu neries...ja mam v okoli overene, ze utlunke babule vzdy priberu viac, no aj skor naspat zhodia

betatka
9. júl 2009

facovka ešte neviem zistujeme či ideme do Bánoviec alebo do HC, takže určite dám potom vedieť

facovka
9. júl 2009

ahojte tehulky mamulky, no po dnesnej poradni nemam moc dobre spravy ☹ 😔 isla som domov so slzami v ociach, vra´j babenko je velmi nizko, a mam dodrziavat totalny kludny rezim,kedze som nechcela ist do nemocky...aj ked ze az take brutus to nieje,ze to by ma dr. hned lifrovala lezat....mam si podkladat pod zadok ked lezim...tak reku v noci asi myslela, kedze inokedy nelezim cez den.. 🙂 este ked spinkame s malym... 🙂 tak som sa dost vyplasila, ze mam vydrzat este apson 3tt aspon, tak idem sa setrit co to da 🙂
gurti, no akurat to brusko male, dnes mi vravela (merala dr. krajcirskym metrom akosi bruso), ze mam brusko na 29tt velkostou a babo v nom na 34tt, takze je tam skrutene, a tazke na take brusko, a preto taha dole, takze ani to nieeje bohvieaka vyhra ☹ no,ale dost uz,dako uz musime dobojovat..krpec ze uz ma cca 2,5kg 😉
cmuki brusenkam

ninka123
12. júl 2009

Ahojte, Facovka, veru sa setri, aby Oliverko vydrzal co najdlhsie v brusenku 😵 neboj sa, budete OK 😵
Vsetkym maminam a babatkam prajeme peknu nedelu 🙂

facovka
12. júl 2009

no, babule tak sa mi podarilo natisnut k tomu dr. co mam vybaveneho uz teraz vo stvrtok, mozno ma uvedie do lepsej psychickej pohody, a budem to znasat lepsie, pretoze po tejto poradni som vyplasena jak kon 😕 takze vo stvrtok vecer dam vediet, ale veru vecer uz taham do postele unavena jak kon... 😅

loss
12. júl 2009

facovka drzkaj sa myslim na teba
ja som bola v poradni mame uz 10cm 🙂